2,5 roku i wymioty, co podać?

jak w temacie,
mój synek od dobrych dwóch godzin wymiotuje, co mu podać?
pije cały czas herbate miętowa, ale jak na razie to co wypił zwrócił.
pomóżcie!!!
nie chciałabym od razu jechać z nim na pogotowie, bo dobry tydzień temu wrócilismy ze szpitala (leżał tam z zapaleniem krtani) i ma straszny uraz do tamtych widoków, białych fartuchów, kroplówek….

20 odpowiedzi na pytanie: 2,5 roku i wymioty, co podać?

  1. mięta moze wzmagac wymioty
    podaj mu pepsi – wygazowane o temperaturze pokojowej – w malych ilowciach po troszke

    • Jeśli nadal masz problem polecam Vomitusheel – czopki homeopatyczne. Przy silnych wymiotach można nawet co godzinę. Jest też w kroplach ale est ryzyko, że zwróci.

      • Zamieszczone przez alina24
        jak w temacie,
        mój synek od dobrych dwóch godzin wymiotuje, co mu podać?
        pije cały czas herbate miętowa, ale jak na razie to co wypił zwrócił.
        pomóżcie!!!
        nie chciałabym od razu jechać z nim na pogotowie, bo dobry tydzień temu wrócilismy ze szpitala (leżał tam z zapaleniem krtani) i ma straszny uraz do tamtych widoków, białych fartuchów, kroplówek….

        ja nie czekam…jeśli wymioty powtarzają się przez 2-3h jadę na dyżur…

        • Najważniejsze niech pije dosłownie po łyżeczce, nie dużo na raz ale często. Dawałam Orsalit- doustny płyn nawadniający przy wymiotach i /lub biegunce. Moje za bardzo nie chciały, bo słonawy. Są wersje smakowe, my mamy taką podstawową i pewnie to był błąd

          • odgazowana cola w temp pokojowej… nifuroksazyd… najlepiej nic do jedzenia nie wciskaj.

            • Tosia wymiotowała tak kilka dni temu, nic nie podawałam, na drugi dzień dostała gorączki, więc poszłyśmy do lekarza(to infekcja jelitowa). Dostała nifuroksazyd i enterol raz dziennie.

              Z jedzeniem do dziś jeszcze ma zdecydowanie na pieńku 😉 Nie zmuszam do niczego.

              • Ja też daję Orsalit i herbatkę w małych ilościach ale często (po łyżeczce). Chyba lepiej nie dawać ziołowych herbatek tylko zwykłe a orsalit jest niedobry, ale przemycam go po troszeczkę bo pomaga.

                • Moja mama mi poradziła podać mąkę ziemniaczaną rozprowadzoną w małej ilości wody. Po kilku łyżeczkach tego specyfiku wymioty przeszły 🙂

                  • Orsalit lub colę tak jak dziewczyny pisały

                    • nie pojechaliśmy na pogotowie, ale do lekarza, który mieszka niedaleko nas, z łaską ale nas przyjął 😉
                      zapisał Nifuroksazyd i lakcid
                      wczoraj jeszcze przed wizytą wymioty ustały, ale nie czekaliśmy bo różnie bywa…
                      ale pojawiła się biegunka i to bardzo często (10 razy w ciągu 4 godzin)
                      po lekach jest lepiej, noc była spokojna, całą przespał, od rana 3 kupki
                      a do picia mam podawać samą wodę niegazowaną ewentulanie z sokiem malinowym i właśnie łyżeczką w małych ilościach, teraz śpi
                      mam nadzieje że będzie juz lepiej
                      jedzenia nie wciskam, sam zjadł kilka słonych paluszków i dwa kęsy chleba z samym masłem

                      dziewczyny bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

                      • bedzie dobrze

                        • Zamieszczone przez dorotka1
                          bedzie dobrze

                          już jest poprawa,
                          Niko właśnie wyszedł na podwórko,
                          prosił, błagał w końcu gorączki nie miał, więc się zgodziłam 😉

                          • no pewnie, przeciez nie ma przeciwskazan jesli nie ma okazji zarazic innych podworkowiczow

                            • Zamieszczone przez dorotka1
                              no pewnie, przeciez nie ma przeciwskazan jesli nie ma okazji zarazic innych podworkowiczow

                              kurde! 😡 😡 jestem wściekła na siebie, bo właśnie małego kładłam spać i dziwnie gorący mi się wydawał, zmierzyłam temp i na razie jest 37,2 wrrr
                              czyli coś się zczyna pewnie dziać
                              po jakie licho go puszczałam na to podwórko?? 😡
                              dałam mu czopek juz na zaś, kupy nie miał od kilku godzin, więc moze się uda i czopek swoje zdziała i nie wyląduje w pampku

                              uroki mieszkania w jedym domu: trzy dni temu synek szwagierki wymiotował i biegunka, Nikoś od wczoraj, od nocy szwagierka (ciężarówka), a od popołudnia synek teściowej, ciekawe kiedy przyjdzie kolej na mnie (na majową kulkę)???

                              • no ale nie ma w tym zadnej twojej winy przeciez temperatura raczej jest od infekcji wirusowej jelitowej a nie przeziebienia
                                dlaczego mialas go nie puscic na dwor?

                                • Zamieszczone przez alina24
                                  jak w temacie,
                                  mój synek od dobrych dwóch godzin wymiotuje, co mu podać?
                                  pije cały czas herbate miętowa, ale jak na razie to co wypił zwrócił.
                                  pomóżcie!!!
                                  nie chciałabym od razu jechać z nim na pogotowie, bo dobry tydzień temu wrócilismy ze szpitala (leżał tam z zapaleniem krtani) i ma straszny uraz do tamtych widoków, białych fartuchów, kroplówek….

                                  współczuje 🙁
                                  spróbuj po łyżeczce wode dawac i odgazowana kole

                                  • Dziewczyny wiem że ten post jest już przedawniony ale…

                                    taka mała “rada” w przypadkach biegunki i wymiotów, zarówno u dzieci jak i u dorosłych bardzo dobrym i przede wszystkim naturalnym lekarstwem jest zwykły cynamon. Działa zbawiennie. Moja teściowa jest pielęgniarką i to mi radziła. Kiedyś pojechaliśmy na wczasy i coś było w powietrzu, każdego dnia ktoś z “paczki” miał biegunkę i wymioty, wówczas moja teściowa, (która pojechała do znajomej ale akurat do tej samej miejscowości co my) codziennie parzyła komuś cynamon, po 1/2-1 godzinie jak ręką odjął – można było iść na plażę. Potem jak byłam w ciąży również przypałętała się jakaś wirusówka. Myślałam że umrę, tak strasznie źle się czułam. I wtedy też przyszedł mi z pomocą cynamon. Jak moja natalka miała 8 miesięcy też dostała biegunki i miała wymioty. Teściowa zaparzyła jej cynamon i znów pomogło. Pytałam naszej lekarki i powiedziała że bardzo dobrze zrobiłyśmy podając małej tą herbatkę. Dorosły wypije na raz, dziecku trzeba podawać co chwilkę po łyżeczce od herbaty. Generalnie 2 łyżeczki zalewa się wrzątkiem i przykrywa do “zaparzenia”.

                                    to tak tylko jęśli któraś byłaby zainteresowana.

                                    ps. nifuroksazyd, lakcid i odgazowaną colę też podawałam

                                    pozdrawiam i oby nie było nigdy potrzebne:)

                                    • biegunka u 2,5 letniego dziecka

                                      Coli raczej bym nie polecała. Orsalit jak najbardziej. Cola przez to że ma wysoką osmolarność może jeszcze bardziej nasilić biegunkę. Podawałabym też dziecku probiotyk np Lactoral.

                                      • Moje dzieciaczki przechodziły juz kilka razy jelitówki, Kuba 3 razy i Marcel też. U nas najbardzie przy wymiotach pomogły krople Nux vomica, które daje sie co 15 min, potem rzadziej co 2 godz. lub po każdych wymiotach. Poza tym nawadniałam, powoli co 10 min. po jednej łyżeczce, dosłownie z zegarkiem w ręku. Do picia tylko woda mineralna niegazowana. Oraslit jest wstretny nie da sie tego wypić podobnie jak gastrolit, juz lepsze są ELEKTROLITY HUMANA. A przy rozwolnieniu to nifuroksazyd, acidocal lub smecta – powolutku w małych ilościach, u nas po 2 dobach przechodziło….

                                        Tylko raz poległam, to był typowy rotawirus u Marcela, szło góra, dolem, mega wysoka gorączka, nie dałam rady sama w domu i wylądowaliśmy w szpitalu zakaźnym.

                                        A jelitówki przechodziłam dokładnie miesiąc temu, tylko u mnie jak jeden zaczyna wymiotować, to drugi zaraz nastepnego dnia, tam więc latam z miską wtedy od jednego do drugiego !!!!

                                        • Zamieszczone przez annapl
                                          Moja mama mi poradziła podać mąkę ziemniaczaną rozprowadzoną w małej ilości wody. Po kilku łyżeczkach tego specyfiku wymioty przeszły 🙂

                                          Jesteś pewna? Mnie zawsze wmawiano, że surowa mąka ziemniaczana powoduje gorączkę ?
                                          Zagotowaną w wodzie (czyli bezsmakowy kisiel) – jak najbardziej…

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 2,5 roku i wymioty, co podać?

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general