2 dzieci, porz膮dek w domu +praca lub studia …

Post贸w wy艣wietlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 31)
  • Autor
    Wpisy

kamuszka

… albo najlepiej i to i to 馃槢
    Jak sobie radz膮 kobiety, kt贸re maj膮 2 dzieci, pracuj膮 w tygodniu,a w weekendy co 2 tygodnie je偶dz膮 jeszcze na zaj臋cia ( studiuj膮 ). Oczywi艣cie do dzieciak贸w opiekunka, ale … jak utrzyma膰 w domu porz膮dek, jeszcze cokolwiek ugotowa膰 i 偶eby dzieciaki Ci臋 鈥 zna艂y 鈥 ? 馃槈
    Wiem, 偶e s膮 takie babeczki, mo偶e nawet tu – na forum – ujawnijcie si臋 馃槈

Dorota i Weroni艣ka ( 8.11.2005 )

pati7

Re: 2 dzieci, porz膮dek w domu +praca lub studia …

W艂asnie zastanawiam sie nad tym jak to pogodzi膰. My z m臋偶em zaplanowalismy drugie dziecko i mam prace (kt贸rej nie chce traci膰), studia i bedzie dw贸jka dzieci. Niania nie wchodzi w rachube, bo za ma艂o zarabiam, aby wog贸le m贸c o tym my艣lec – moja pensja nawet na ni膮 nie starczy. Po macierzy艅skim i urlopie (wypoczynkowym – najpierw ja, potem m膮偶) chce wr贸ci膰 do pracy. Niewiem jak to pogodzi膰. Jak dam rade zawozi膰 jedno dziecko do przedszkola, a drugie do 偶艂obka?Najgorsze jest to, 偶e to przeciwne kierunki.
    Pozyjemy zobaczymy. Dajcie rady dziewczyny.

Mateuszek

ahimsa

hehe…niereaaalne! Zawsze co艣 na tym ucierpi. U mnie cierpia艂o sprz膮tanie;)

lipcowe dziecko

irena

U nas wzgledny porzadek utrzymuje sie jedna moze dwie godziny dziennie.Wieksze spratanie lacznie z praniem odbywa sie w soboty. Ale i po takim sprzataniu przy trojce malych dzieci balagan powraca w oka mgnieniu.
    Do szkoly dopiero zamierzam isc na wiosne i jeszcze nie wiem czy zajecia bede miec w tygodniu wieczorami,czy w weekendy. Jeszcze nie wiem jak to wszystko pogodze ale musi mi sie jakos udac. Jesli wszystko pojdzie po mojej mysli,to moze uda mi sie zalatwic opieke dla dzieci w College’u,gdzie bede sie uczyc.
    Dzieci posylam w tygodniu do dwoch przedszkoli a dojazd do pracy i z powrotem zajmuje mi ponad godzine.
    Na pomoc bliskich nie mam co liczyc,bo moi rodzice w Polsce a tesciowie pracuja.

Irena i

kotus

Podoba mi si臋,偶e Ty Pola jeste艣 taka zorganizowana:-)Bardzo ceni臋 takich ludzi i zazdroszcz臋 im. Ja niestety kiedy mam za duzo na g艂owie to gubie si臋;-(

kotus

Gubie si臋 tzn trac臋 g艂ow臋 tzn. nie nad膮偶am ze wszystkim tzn.wszystko nie jest zapi臋te na ostatni guzik:-)

gosik

Pracuj臋 i studiuj臋
    M膮偶 sprz膮ta i gotuje

Tak jak wspomnia艂a Pola – wszystko chyba jest kwesti膮 ogranizacji
    M膮偶 mi bardzo pomaga za co bardzo wdzi臋czna mu jestem :)))

Gosia

MOJE CUDA
    Filliposs Igorros

Anonim

mozna.

napisze z wlasnego doswiadczenia, ze spokojnie mozma pogodzic napewno- 1 dziecko, studia, nauka w przerwach, praca , porzadek w domu- nawet znienawidzine prasowanie i jescze ciasto upiec :)) aha i w ciazy byc :)))

a z dwojka dzieci napisze za jakies pol roku :))

ale….

mam dni,ze mi sie kompletnie nie chce,
    musze zrobic sobie plan dnia w wieczor poprzedzajacy…
    zaczac dzien zgodnie z planem- inaczej wszytsko mi sie sypie
    i zrobic sobie w tygodniu dzien dla siebie:))

dprotko pozdrawiam serdecznie!!

p.s zawsze podziwiam mamy blizniakow za ich organizacje!!!
    klaniam sie nisko im wszytskim!

i niespodziewanka:))

Anonim

oczywiscie, gdy maz ma dzien wolny lub nie wraca w nocy z pracy, to mi pomaga :)) i nawet prasowanie JUZ pulubill :))

i niespodziewanka:))

kas

Re: 2 dzieci, porz膮dek w domu +praca lub studia ..

Pogadamy za jaki艣 czas. Za miesi膮c wracam do pracy, a w dalszych planach mam studia podyplomowe… My艣l臋, 偶e w takiej sytuacji trzeba si臋 przyzwyczaic do ba艂aganu, albo znale藕膰 kogos do sprz膮tania 馃檨
    Powodzenia!

Kas
    pisanina

krzemianka

Dzieci mnie znaja, bez obaw.
    Opiekunki nie ma, jest babcia ;P
    Co do porzadku w domu, to hmm 馃槈

Sa wazniejsze rzeczy niz porzadek (zaznaczam od razu, ze nie jest brudno ;))

Anonim

Ja co prawda 1 dziecko i nie studia tylko praca w weekendy (ale za to czasem w ka偶dy weekend) i nie da艂am rady.
    Za bardzo cierpia艂o na tym dzieci臋.

Anonim

Wszystko zale偶y od warunk贸w. Dlatego jednym si臋 udaje innym nie. Nie mo偶na tak uog贸lnia膰.

ciapa

Mam jedno dziecko… ale co tam, napisz臋 – pracuj臋 – w dodatku na zmiany i studiuj臋 zaocznie 400 km od swojego miejsca zamieszkania. Pytanie jak sobie radz臋, jak jest sesja to nie radze sobie. Jestem kompletnie wypruta, ucze sie do 4 rano – 8 odprowadzam dziecko do przedszkola, potem praca, wracam o 18, 20 przy 艂udzie szcz臋scia przespi臋 si臋 z 2 godziny i siadam do nauki. jestem rozdrazniona, przemeczona, mam nieziemski burdel, w domu chaos, dziecko i ma偶 zaniedbane, wyrzuty sumienia, wygladam jak zombie, w dodatkiem z b贸lem 偶o艂adka bo ilez mozna coli i kawy tolerowa膰 – tak wyglada czas sesji – czyli m贸j najbli偶szy miesi膮c.
    Gdyby nie moja mama i tesciowa i wyrozumia艂y, wspieraj膮cy ma偶 – nie da艂abym rady. Chyba z 1000 razy rzuca艂am juz studia….

Poza sesj膮 jest w mair臋 ok 馃檪 tak dla pocieszenia.
    Najbardziej m臋cz膮 wyjazy, ale u mnie jest odleg艂o艣膰 spora.
    My艣l臋, ze zalezy tez od studi贸w – wiadomo, niekt贸re s膮 ci臋偶sze, inne 艂atwiejsze, zalezy od pracy jak膮 si臋 wykonuje, od dzieci i me偶a te偶 i od pomocy jak膮 sie dysponuje i przede wszystkim od w艂asnej wytrzyma艂o艣ci.

POWODZENIA:)

Kaska i Miko艂aj 18.09.2003

ciapa

To, ze dziecie cierpi to bardziej nasze subiektywne doznanie, tak przynajmniej ja staram sie to sobie wyt艂umaczy膰. Mnie po prostu wtedy nie ma jest tato, s膮 babcie, t艂umacz臋, mu dlaczego tak jest. no ale wyrzuty sumienia pozostaj膮.
    Jak czytam powyzsze wypowiedzi to mam wra偶enie, 偶e same supermamy tu s膮 :).
    Moim zdaniej jest ci臋zko, cholernie ciezko.

Kaska i Miko艂aj 18.09.2003

Post贸w wy艣wietlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 31)

Musisz si臋 zarejestrowa膰 lub zalogowa膰, 偶eby odpowiedzie膰

Close