2 dziecko po cc, co kiedy za wcześnie??

mnie ten problem bezpośrednio nie dotyczy… ale tak sobie myślę co by było jeżeli zaszłabtm w ciążę przed “magicznymi” dwoma latami?? chodzi mi o zagrożenia jakie niesie to nie tyle dla mnie ile dla nienarodzonego dziecka… od lekarza usłyszałam tyle, że wszystko musi sie zagoić… ale czy to na pewno wszystko?? usłyszałam gdzieś że w przypadku cc za wczesna 2 ciąża niesie za sobą większe ryzyko, niepełnego rozwoju fizycznego jak i umysłowego dziecka… jakieś wady wrodzone itp… zależy mi bardzo na informacjach, więc jeżeli tylko coś wiecie, to proszę napiszcie

pozdrawiamy ciepło

moni i 01.05.05 i Aniołek 02.12.03

5 odpowiedzi na pytanie: 2 dziecko po cc, co kiedy za wcześnie??

  1. Re: 2 dziecko po cc, co kiedy za wcześnie??

    …boze kobieto nie wiem skad Ty wzielas takie wiadomosci??? Co ma wspolnego szybki porod po cc a rozwij i umysl dziecka???Zaszlam w ciaze kiedy Zosia miala 4 miesiace i nie byla to wpadka. Od ginekologa uslyszlalam tylko bo bylam w 100% przekonana, ze bedzie drugie cc, iz 9 miesiecy ciazy to dostateczny czas na zagojenie rany i nie wiaze sie to ani z ryzykiem dla matki czy dziecka. Bardzo wiec mnie poruszylo co napislas w swoim poscie. I pierwszy raz slysze to o czym Ty piszesz, nawet nie chce tego powtarzac. Ciaze znosze bardzo dobrze i opiekuje sie coreczka. Blizna po ranie wyglada tak jak prze d ciaza mimo ze obwod mojego brzycha wynosi 102 cm. I jeszcze raz powtarzam nigdy nie slyszalam ani nigdzie nie czytalam o tym o czym piszesz w swoim poscie. pozdrawiam.


    ZOSIA 27.03.2005

    • Re: 2 dziecko po cc, co kiedy za wcześnie??

      W odpowiedzi na:


      przypadku cc za wczesna 2 ciąża niesie za sobą większe ryzyko, niepełnego rozwoju fizycznego jak i umysłowego dziecka… jakieś wady wrodzone itp


      Nigdy nie słyszałam nic podobnego

      Za to słyszałam, że dla bezpieczeństwa następnej ciąży i porodu zaleca się odczekanie zazwyczaj ok 1-2 lat aby nie doszło do peknięcia macicy dlatego jeśli mama zadecyduje o drugim dzidziusiu szybciej ze wzgledów bezpieczeństwa kończy sie to kolejnym cc

      Ania i

      • Re: 2 dziecko po cc, co kiedy za wcześnie??

        W odpowiedzi na:


        większe ryzyko, niepełnego rozwoju fizycznego jak i umysłowego dziecka… jakieś wady wrodzone itp


        Nigdy nie słyszałam o czyms takiem!
        Mi ginka powiedziała, że 2 lata to się kiedys czekało…

        Dorota 08.08.04

        [Zobacz stronę]

        • Re: 2 dziecko po cc, co kiedy za wcześnie??

          Mój gin powiedział żeby z drugą dzidzia poczekać rok!

          Żaneta i Majka 27.09.2005

          • Re: 2 dziecko po cc, co kiedy za wcześnie??

            Urodziłam bliźnieta przez cc, a jak miały 9 miesięcy znowu zaszłam w ciążę. Urodziłam naturalnie w terminie (a nawet po) zdrową córeczkę. Wprawdzie lekarz uprzedzał, że być może trzeba bedzie ponownie robić cc ale okazało się to niepotrzebne.
            pozdrawiam Ania

            Znasz odpowiedź na pytanie: 2 dziecko po cc, co kiedy za wcześnie??

            Dodaj komentarz

            Angina u dwulatka

            Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

            Czytaj dalej →

            Mozarella w ciąży

            Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

            Czytaj dalej →

            Ile kosztuje żłobek?

            Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

            Czytaj dalej →

            Dziewczyny po cc – dreny

            Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

            Czytaj dalej →

            Meskie imie miedzynarodowe.

            Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

            Czytaj dalej →

            Wielotorbielowatość nerek

            W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

            Czytaj dalej →

            Ruchome kolano

            Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

            Czytaj dalej →
            Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
            Logo
            Enable registration in settings - general