2 godziny przy piersi! jak to zmienic?

a może to normalne? Zosia ma w tej chwili 3,5 tygodnia i tak jest wlaściwie odkąd wrocilam ze szpitala do domu. Znacie jakiś sposob (moze Zaklinaczki?) na to, zeby to jakos zmienic? Proba wczesniejszego odlozenia do lozeczka konczy sie placzem, wierceniem i szukaniem buźką cycusia, wiec ja biore i karmię dalej. A ona zwykle tylko przez pierwszych 20 minut je “porządnie”, a potem delektuje sie mleczkiem, jednak nie pozwala zabrac sobie piersi. Co robic?

[i]Zuza i Zosia
8.I.05[/i]

16 odpowiedzi na pytanie: 2 godziny przy piersi! jak to zmienic?

  1. Re: 2 godziny przy piersi! jak to zmienic?

    Wiem co to znaczy – Tomek mial dokładnie tak samo – zaczeło się jak wrócilismy ze szpitala a skończyło jak miał 3 m-ce. zaczęły go wtedy interesować inne rzeczy i mama poszla częściowo w odstawkę (nie powiem żeby mi się to nie podobało ).
    Spróbuj może wcisnac małej smoka (Tomek kaegorycznie odmawiał, ale może Zosia sie skusi)

    Kama i Tomek(12.02.04)

    • Re: 2 godziny przy piersi! jak to zmienic?

      Ja niestety maiłam to samo dopoki Nikola nie zassała smoka gdzies okoo 5 miesiaca.twoja corcia jest mała i potrzebuje ni tylko cyca jak pozywoeinia ale moze chce sie przytulic do mamuni
      poczekaj troszke az zosia podrosnie to wtedy na pewno bedzie lepiej

      Asia i Nikola(08,06.04)

      • Re: 2 godziny przy piersi! jak to zmienic?

        Zulanko!-przeczekać, tylko tyle mogę doradzić.
        jesli Cię to pocieszy-kiedyś to minie, u nas trwało ok. 3 m-cy. Ania właściwie prawie całe dnie wisiała przy cycu, a ja nie mogłam nic zrobić….
        Teraz raczkuje po całym mieszkaniu, staje chwytając się mebli i nawet na chwile nie mozna jej spuścić z oka-czasami naprawdę brak mi tych pierwszych miesięcy, kiedy jak ona ssała, ja mogłam spać, czy oglądać tv. Wykorzystaj ten czas na odpoczynek. Nawet się nie obejrzysz, tak szybko minie.
        I śliczną masz córeczkę, bardzo mi się podoba to zdjecie w podpisie.
        Pozdrawiam
        Basia

        • Re: 2 godziny przy piersi! jak to zmienic?

          Asiu!
          Twoja Nikola urodzila sie tego samego dnia co Anulka
          Zapraszam Cię serdecznie do czerwcowego wątku [Zobacz stronę]
          pozdrawiam cieplutko!

          • Re: 2 godziny przy piersi! jak to zmienic?

            Mi własnie udało sie wcisnac Natalce smoczka i nie żałuje. Mimo ze balam sie jak bedzie pózniej z odzwyczajaniem,ale narazie nie jest zle smoczek słuzy Natalce tylko do zasypiania.W trakcie snu go wypluwa i spi dalej 🙂

            Ania i Natalka(24.06.04)
            nasza stronka [Zobacz stronę]

            • Re: 2 godziny przy piersi! jak to zmienic?

              daj smoka – zaspokoisz odruch ssania.
              Dawaj smoka jak zobaczysz że już nie je tylko dla przyjemności ssie. Odbieraj delikatnie jak zaśnie (powinna sama wypluć)

              www

              • Re: 2 godziny przy piersi! jak to zmienic?

                Podpisuje sie. Smoczek, tylko taki anatomiczny, zblizony kształtem do sutka, powinno być dobrze. Jak wypluje nie dawaj jej go spowrotem, dopiero jak sie upomnij.
                Pozdrawiam

                • Re: 2 godziny przy piersi! jak to zmienic?

                  No to zostaje mi tylko podpisac sie pod slowami innych dziewczyn…. u nas tez tak bylo i to jest jak najbardziej normalne 🙂 trwalo to do ok 3 miesiaca…. czasami za tym tesknie, bo teraz Kapciul ssie max 10 minut ;-)) no… chyba ze w nocy 😉 Co do smoka to tez chcialam te sprawe tak zalatwic… ale mlody smokiem plul i strasznie sie denerwowal, bo przeciez smok nie pachnie jak mamusia i nie leci z niego mleko, jesli Ci sie uda to fajnie, ale jesli nie, to jedyna rada jest przeczekac i delektowac sie tymi chwilami, bo bardzo szybko mijaja a pozniej sie teskni….

                  • Re: 2 godziny przy piersi! jak to zmienic?

                    próbowałaś dać smoczka – uspokajaczka? te 2 godziny to NA PEWNO nie jedzenie tylko klasyczne “zwisanie z cyca” – zaspakajanie potrzeby ssania….

                    Agata i Ania (7.09.2004)

                    • Re: 2 godziny przy piersi! jak to zmienic?

                      I jeszcze coś – nie uważam jak tu kolezanki poniżej że to “normalne” i że trzeba przeczekać… mozesz przeciez dziecko przytulac ze schowanym cycem 🙂

                      Po pierwsze – to za zaklinaczką i ma rację – żeden normalny człowiek nie je 2 godziny (nawet taki mały człowiek)…

                      Po drugie nie uważam żeby było to zdrowe i dla twoich piersi takie zwisanie – pierś musi mieć czas na “odpoczynek” “regenerację” i produkcję następnej trzyfazowej partii pokarmu…

                      Po trzecie nie uważam zeby to było zdrowe dla dziecka takie “puste ssanie” – nałyka się powietrza i zaczną się problemy z kolkami….

                      Po czwarte – miejmy listość – oczywiście ze to najpiękniejsze chwile i nigdy nie wrócą ble ble ble ale przecież Ty musisz normalnie żyć i mieć czas również na odpoczynek a i żeby o siebie i o dom zadbać (no powiedzmy ogarnąć) bo na dłuższą metę będziesz chodzić na rzęsach, bedziesz ciągle zmęczona, zirytowana i napewno to nie będzie dobre dla dziecka!
                      🙂
                      pozdrawiam
                      … kup smoka 🙂

                      Agata i Ania (7.09.2004)

                      • Re: 2 godziny przy piersi! jak to zmienic?

                        jeszcze raz sie podpisuje pod każdą literką.

                        • Re: 2 godziny przy piersi! jak to zmienic?

                          No to zrobilam tak:
                          kiedy podje sobie intensywnie, zabieram cycusia i daje smoczek (taki tradycyjny NUKa, a jaki to anatomiczny?). Ona zasysa, ale tak mocno go śsie, jakby była nadal głodna. Normalnie, jakby chciala go zjeść. Ja odbieram to jako oznakę głodu, a moze rzeczywiście ona ma taki mocny odruch ssania? Czas jedzenia sie skrócił do około godziny. Dzis w nocy przerobilam karmienie na leżąco, bo właśnie nocne 2-godzinne ślęczenie było wyczerpujące. Podałam piers o północy a o 1 obudziłam sie i Zosia juz smacznie spała i to najedzona, bo na nastepne karmienie obudzila mnie (a raczej męża, bo on z nią spi w pokoju, ja w drugim) o 4. I znow karmilam na leząco i znow godzina wystarczyla, a moze i mniej – nie wiem, bo zasnęlam 🙂
                          No to jakas zmiana nastapila 🙂 – czekam na wiecej, moze z czasem bedzie jadala krocej.

                          Zuza i Zosia
                          8.I.05

                          • Re: 2 godziny przy piersi! jak to zmienic?

                            ech.. a ja musiałam przeczekać… bo moje dziecie za nic w swiecie nie chciało smoka ;-( a próbowałam wielu…
                            kolek nie było, na rzęsach nie chodziłam i w sumie wspominam tamte czasy całkiem sympatycznie, – mnóstwo ksiązek wtedy przeczytałam
                            pozdrawiam

                            Ola z Natalią- 2.06.2003

                            • Re: 2 godziny przy piersi! jak to zmienic?

                              Gratulacje – pracujcie, pracujcie 🙂 malutka też pewnie będzie szczęsliwa jak sie w końcu wyśpi oprocz najedzenia 🙂

                              Agata i Ania (7.09.2004)

                              • Re: 2 godziny przy piersi! jak to zmienic?

                                Miałam dokładnie to samo z 1 dzieckiem. Ssał całą dobe praktycznie. Smoka nie chciał i już. Nigdy nie używał. Przeszło samo jak miał trochę ponad 3 miesiące. Są takie dzieci i chyba należy sie z tym pogodzić. Natomiast moje drugie dziecko jadło od początku góra 10 minut. Tak że stanowczo nie da się tego nauczyć. Wszystko zależy od dziecka.

                                Aga, Pawełek, Paulinka (04.09.04)

                                • Re: 2 godziny przy piersi! jak to zmienic?

                                  Cieszę się, że powoli się dogrywasz z Zosią 🙂

                                  I nie mogę się oprzeć, żeby nie napisać, ze Zosieńka ślicznie wygląda na zdjęciu w podpisie!!

                                  Asia i Ola (2 latka!)

                                  Znasz odpowiedź na pytanie: 2 godziny przy piersi! jak to zmienic?

                                  Dodaj komentarz

                                  Angina u dwulatka

                                  Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                  Czytaj dalej →

                                  Mozarella w ciąży

                                  Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                  Czytaj dalej →

                                  Ile kosztuje żłobek?

                                  Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                  Czytaj dalej →

                                  Dziewczyny po cc – dreny

                                  Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                  Czytaj dalej →

                                  Meskie imie miedzynarodowe.

                                  Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                  Czytaj dalej →

                                  Wielotorbielowatość nerek

                                  W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                  Czytaj dalej →

                                  Ruchome kolano

                                  Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                  Czytaj dalej →
                                  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                  Logo
                                  Enable registration in settings - general