Test ciążowy, dwie kreski i brak ciąży?

Witam serdecznie przyszłe mamy i te wciąż starające się. Od dłuższego czasu przypatruję się Waszym rozmowom, aż wreszcie i ja mam jakieś pytanie. Być może któras z Was będzie umiała mi na nie odpowiedzieć.
Otóż w 17 dniu cyklu kochałam się, pięć dni po zrobiłam sobie test ciążowy – okazało się że jest tylko 1 kreseczka (ja wiem że tak wcześnie to bez sensu ale nie mogłam juz wytrzymać). 2 dni przed czasem dostałam @. Wiedząc jednak o przypadkach wystąpienie @ w pierwszym trymestrze ciąży zrobiłam sobie test ciążowy 16 dni po współżyciu. I tu niespodzianka – wynik pozytywny. Dla potwierdzenia zrobiłam sobie drugi test, kupiony w innym miejscu – również wynik pozytywny. Tego samego dnia pobiegłam do gina, który stwierdził, że nie widzi żadnych zmian wskazujacych na ciążę, zasugerował, że prawdopodobnie poroniłam i wydaliłam płód z @ i skierował na wszelki wypadek na beta hcg. Nastepnego dnia (20 dni po stosunku) poszłam do innego lekarza, który zrobił mi usg, zmian ciążowych nie znalazł, znalazł natomiast torbiel na jajniku i stwierdził, ze bardzo często tak się zdarza że testy ciążowe pokazują wynik pozytywny przy torbieli, a pierwszy test wyszedł pozytywny, bo to inny dzień cyklu i inny poziom hormonów. Dostałam tabletki na wchłonięcie torbieli (Orgametril) i polecenie aby niczym się nie martwić. A w międzyczasie zapisałam się do kolejnego lekarza, żeby potwierdzić diagnozę.
Następnego dnia (wczoraj), odczuwałam bóle podbrzusza i zobaczyłam @ (albo plamienie????), które trwało do późnego wieczora i na tym się skończyło.
Teraz jestem przerażona, bo nie wiem, czy to było poronienie, czy to było zagnieżdżenia jaja, czy tez choruję na coś naprawde poważnego (choć tu zakładam, że jakieś guzki, to lekarz by znalazł robiąc usg).
Jutro mam wyniki beta hcg, pojutrze wiytę u lekarza i chyba nerwowo się wykończę.
Nie wiem, czy brać ten Orgametril (przeciwskazaniem jest ciąża!).
Nie wiem czy lekarz w 20 dni po ewentualnym zapłodnieniu jest w stanie określić czy kobieta jest w ciąży.
Co myślicie?

11 odpowiedzi na pytanie: Test ciążowy, dwie kreski i brak ciąży?

  1. Re: 2 kreski i brak ciąży???

    Z tabletkami jeszcze jeden dzień możesz się wstrzymać. Poczej do jutra na betę i ona wszystko wyjaśni. W nowym vademecum dla starjących się możesz poczytać sobie o oszustwach testów ciążowych. Tak więc bądź spokojna.
    Życzę pozytywnej bety i omyślności lekarzy, którzy fasolki nie widzieli.
    ines

    • Re: 2 kreski i brak ciąży???

      Wszystkich Twoich watpliwości chyba zadna z nas nie roziwieje…..
      Torbiele miałam nie raz, nie dwa, również w trakcie starania się o dzieciątko…. Nigdy nie pojawiały sie dwie kreski na tescie ciążowym. POza tym….torbiele sprawiaja, ze wzrasta beta HCG, czylihormon wychwytywany przez ciażę?? Nie jestem lekarzem, więc mogę sie mylić, ale nigdy o czymś takim nie słyszałam.
      Rozumiem, ze byłas u lekarza mniej więcej 16 dnia po owuilacji…. To za wcześnie na zobaczenie czegokolwiek na usg.
      Zycze Ci, zeby to jednak było TO :))

      karkoj

      • Re: 2 kreski i brak ciąży???

        Dziękuję dziewczyny za wsparcie i nadzieję, którą we mnei wlałyscie…
        Otóż, mój wynik bety z piątku to 617, co wskazuje wg rozpiski na 2-3 tydzień ciąży i to by pasowało…..
        Nie wiem czy już się cieszyć, jeszcze się wstrzymam.
        Jutro pójdę do gina, może on coś znajdzie…..

        Elicja

        • Re: 2 kreski i brak ciąży???

          Mam nadzieje ze to jest wlasnie fasolka:) ja rowniez pragne dzieciatka i myslalam ze tym razem sie udalo, ale niestety wczoraj dostalam @… ale nie trace nadzei:) a tobie naprawde zycze by jutro spelnily sie twoje marzenia:) daj znac jutro co powiedzial lekarz. POWODZENIA!!!

          • Re: 2 kreski i brak ciąży???

            Elicja cieszę się z takiego wyniku Bety. Napisz koniecznie jutro co na to lekarz. Tak bardzo bym chciała Ci pogratulować
            Pozdrawiam ines

            • Re: 2 kreski i brak ciąży???

              Otóż lekarz – to już trzeci na przestrzeni ostatnich kilku dni – stwierdził, że do 35 dnia ciąży można nie wyczuć zmian ciążowych u kobiety. Stwierdził, że lekarz (ten od torbieli) nie miał podstaw do tego aby wykluczyć ciążę, zwłaszcza że badanie było 18 czy 19 dnia po ewent. zapłodnieniu.
              Spodobał mu się wynik bety, skierował na następne – dziś wynik i wszystko się okaże – czy rośnie tak jak trzeba, czy też nie.
              Dodał jeszcze przy badaniu “Nie chcę nic obiecywać, ale wydaje mi się… że ta macica jest troszeczke rozpulchniona. No ale pewnosci nie mam, to jeszcze za wcześnie”.
              No i czekam.

              Elicja

              • Re: 2 kreski i brak ciąży???

                No to ja też czekam ;-)))
                ines

                • Re: 2 kreski i brak ciąży???

                  Mam nadzieje ze to fasolka i gratuluje wyboru gin – czlowiek bo to sie rzadko zdarza trzymam kciuki

                  aga

                  • Re: 2 kreski i brak ciąży???

                    No niestety, nie udało się.
                    HCG już spada, najpierw spadło z 617 na 409, a teraz jest już tylko 49, więc wszystko wraca do normy.
                    Gdy odbierałam te wyniki – to zimny prysznic.
                    A swoją droge lekarz skierował mnie na badania przeciwciał toksoplazmozy, różyczki i cytomegalii.
                    Starania się o dziecko zacznę od tej rozsądnej strony.
                    Pozdrawiam Was ciepło dziewczyny, dziękuję za wsparcie i trzymam za Was kciuki. Buziaki.

                    Elicja

                    • Re: 2 kreski i brak ciąży???

                      Bardzo mi przykro. Mam nadziję, że szybko znajdziesz przyczynę utraty fasolki i trzymam kciuki za kolejne starania.

                      ines

                      13 cykl rozpoczęty

                      • Re: 2 kreski i brak ciąży???

                        Mialam podobna sytuacje, gdzie beta byla 221, i byla za pare dni @, w 3dc beta 441 i brak ciazy…podobno to albo ciaza biochemiczna, albo torbiel, ktory tez podnoci bete.
                        Trzymaj sie, czekamy tutaj na Ciebie…

                        **
                        to juz 4 lata…
                        Damian 7 lat i (* V 2002),(* I 2004)

                        Znasz odpowiedź na pytanie: Test ciążowy, dwie kreski i brak ciąży?

                        Dodaj komentarz

                        Angina u dwulatka

                        Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                        Czytaj dalej →

                        Mozarella w ciąży

                        Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                        Czytaj dalej →

                        Ile kosztuje żłobek?

                        Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                        Czytaj dalej →

                        Dziewczyny po cc – dreny

                        Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                        Czytaj dalej →

                        Meskie imie miedzynarodowe.

                        Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                        Czytaj dalej →

                        Wielotorbielowatość nerek

                        W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                        Czytaj dalej →

                        Ruchome kolano

                        Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                        Czytaj dalej →
                        Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                        Logo
                        Enable registration in settings - general