2 latek i plecak

Chciałabym się dowiedzieć czy mogę założyć synowi plecak i jakie obciążenie może nosić?
Chcemy odstawić wózek i chciałabym włożyć do plecaka np.soczek z rurką (200ml) pieluszkę i jakąś zabawkę.
Nie mam pojęcia czy niespełna 2 latek może nosić jakieś obciążenie na plecach,czy mu nie zaszkodzi…?
Co o tym pomyślicie?
Plecak syn zaakceptował,nie przeszkadza mu,ale nie wiem ile mogę do niego włożyć by nie przegiąć…

11 odpowiedzi na pytanie: 2 latek i plecak

  1. Zamieszczone przez kwiatuszekz
    Chciałabym się dowiedzieć czy mogę założyć synowi plecak i jakie obciążenie może nosić?
    Chcemy odstawić wózek i chciałabym włożyć do plecaka np.soczek z rurką (200ml) pieluszkę i jakąś zabawkę.
    Nie mam pojęcia czy niespełna 2 latek może nosić jakieś obciążenie na plecach,czy mu nie zaszkodzi…?
    Co o tym pomyślicie?
    Plecak syn zaakceptował,nie przeszkadza mu,ale nie wiem ile mogę do niego włożyć by nie przegiąć…

    a nie możesz sama nosić tych rzeczy w torebce? tu nie chodzi o ciężar ale plecak ogranicza ruchy dzieciakowi, a dwulatek to przecież wulkan energii.

    • Dokładnie, maluchowi plecak będzie tylko przeszkadzał. Lepiej sama noś te rzeczy w torebce, albo po prostu kup plecak dla siebie 😉 jak tak swego czasu chodziłam na spacery żeby mi torebka nie ograniczała ruchów i żebym mogła szybko dogonić młodego w razie czego 😉

      • moje dzieciaki nosily jako ciut wiecej niz dwulatki
        strasznie im sie podobalo, ze mogly zabrac cos swojego ze soba

        • moje też nosiły takie mini plecaczki bo bardzo chciały wkładałam im takie drobiazgi typu chrupki, zabawka

          • Zabawka jakiś smakołyk może być ale picie można włożyć do torebki,przecież nie zajmie dużo miejsca.
            poza tym wydaje mi się że jednak będzie przeszkadzał jeśli będzie troszkę więcej ważył bo dziecku będzie się źle biegało itp. Po co niepotrzebnie krępować ruchy?

            • Czasem dzieci instynktownie same najlepiej wiedza i np. tak, jak moje zadnego plecaka, nawet pustego nie da sobie wlozyc. Ulubiony plecaczek z Peppa, do ktorego pakujemy buciki zmienne do klubiku sami nosimy. Do zabawy zas lubi mala walizeczke na kolkah (ale na spacer, to oczywiscie z taka walizeczka byloby uciazliwie)

              • moje bardzo lubiły takie rzeczy, z resztą Zuza do dziś kocha wszelkiego rodzaju plecaki i torebeczki 🙂 myślę, że sok faktycznie możesz mieć przy sobie a całą lekką resztę rzeczy może nieść maluch… a co do ograniczania ruchów to się dziewczynami nie zgadzam, bo przecierz plecaka nie montujesz na stałe, zapomniały, ze da się go zdjąć w razie co 😀

                Pozdrówki 🙂

                • bez przesady, ja mojemu 2,5 letniemu maleństwu w życiu nie założyłabym plecaka. Warto jeszcze poczekać z rok – dwa

                  • liliowanowalijka Dodane ponad rok temu,

                    To chyba zależy od tego czy dziecko lubi nosić plecak. Mój synek nie lubił, ewidentnie mu przeszkadzał ale córeczka sama każe sobie plecaczek zakładać w domu, traktuje to jako zabawę. Na dwór z plecakiem nie wychodzimy.

                    • Zamieszczone przez SuperBasiek
                      moje bardzo lubiły takie rzeczy, z resztą Zuza do dziś kocha wszelkiego rodzaju plecaki i torebeczki 🙂 myślę, że sok faktycznie możesz mieć przy sobie a całą lekką resztę rzeczy może nieść maluch… a co do ograniczania ruchów to się dziewczynami nie zgadzam, bo przecierz plecaka nie montujesz na stałe, zapomniały, ze da się go zdjąć w razie co 😀

                      Pozdrówki 🙂

                      popieram 😉 moja dostała plecaczek bo idzie do p-kola i bardzo jej się podoba (nie będzie go nieść bo wózkiem będzie jechać, mamy 800 metrów do p-kola)

                      • Mój synek ma 1,5 roku i czasem sam woła by mu pluszowy plecaczek dać do noszenia szczególnie gdy idziemy na podwórko sam tez pakuje tam ukochanego kota i chrupki. Uważam,że wszystko zależy od dziecka nic na siłę ale zabraniać też nie bo się zniechęci.

                        Znasz odpowiedź na pytanie: 2 latek i plecak

                        Dodaj komentarz

                        Angina u dwulatka

                        Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                        Czytaj dalej →

                        Mozarella w ciąży

                        Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                        Czytaj dalej →

                        Ile kosztuje żłobek?

                        Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                        Czytaj dalej →

                        Dziewczyny po cc – dreny

                        Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                        Czytaj dalej →

                        Meskie imie miedzynarodowe.

                        Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                        Czytaj dalej →

                        Wielotorbielowatość nerek

                        W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                        Czytaj dalej →

                        Ruchome kolano

                        Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                        Czytaj dalej →
                        Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                        Logo
                        Enable registration in settings - general