2 miesiące po porodzie????

Czy 2 miesiące po porodzie mogłam dostać miesiączkę??
Kurcze,,liczyłam na pół roku wolności jeszcze, ale równo 8 tygodni po porodzie zaczęłam krwawić. Z tym, że krwawienie trwało 4 dni i było bardziej “śluzowato-skrzepowate” (przepraszam za niezbyt ładny opis, ale chcę się upewnić). Czy to mógł być okres? W piątek idę do mojej ginki, ale do tego czasu chciałabym wiedzieć co to było? Czy to okres? Karmię piersią malucha cały czas, niczym nie dokarmiam.
Jeśli okres się już zaczął, to jestem wkurzona:-(

JoannaR i Pawełek 19.09.2003

12 odpowiedzi na pytanie: 2 miesiące po porodzie????

  1. Re: 2 miesiące po porodzie????

    zobacz co napisala tu innej dziewczynie – na tej stornie w pytaniu o okres
    karmisz?
    wg mnie nie mialas jeszcze okresu… a bolało jak okres? czulas owulacje?
    a nawet jesli okres – mozesz go nie miec znowu przez kilka miesiecy
    a wogole okres moze byc w cyklu bezowulacyjnym
    poza tym pierwsze okresy i tak nie daja mozliwosci poczecia dziecka – czesto w czasie cyklu po pordzie faza lutealna jest za krotka – u mnie 7 dni i zdecydowanie i tak nie doszloby u mnie do ciązy (oczywiscie mowie o kobietach karmiacych)

    • Re: 2 miesiące po porodzie????

      No właśnie teraz przeczytałam. Ale 4 dni takie oczyszczanie jeszcze mogło trwać? Skoro po porodzie krwawiłam równe 4 tygodnie? Co do zajścia w ciążę to się nie boję, bo “się” zabezpieczamy:-) Ale polubiłam ten stan “bez” po tylu latach “z”.

      JoannaR i Pawełek 19.09.2003

      • Re: 2 miesiące po porodzie????

        Lea, nie do końca masz rację. Niestety, w dwa miesiące po porodzie można już zajść w ciążę. Mam dwa takie przypadki w rodzinie i kilka innych znanych do przytoczenia. Jest to rzadkie, ale zdarza się. Karmienie nie powstrzymuje owulacji, ani nie zabezpiecza przed ciążą. Fakt powszechnie znany.

        Ania (Oleńka i Malinka)

        • Re: 2 miesiące po porodzie????

          Jak znam siebie, to bym pod wiatr stanęła i bym zaszła, dlatego stosujemy koncepcję:-)) Albo antykoncepcję:-)))) hihihiih

          JoannaR i Pawełek 19.09.2003

          • Re: 2 miesiące po porodzie????

            Ach, mi też będzie brakowało tego “bez”, ale trudno. Na razie więcej pociech nie planujemy więc trzeba uważać .

            P. S. Ale numer, właśnie mi się przypomniało, że nie wziełam pigułki. Dzięki Ci koleżanko, za tego posta!!!

            Ania (Oleńka i Malinka)

            • Re: 2 miesiące po porodzie????

              No,. polecam się:-)
              “weź pigułkę, weź pigułkę” :-))))

              JoannaR i Pawełek 19.09.2003

              • Re: 2 miesiące po porodzie????

                chwila, nie zrozumialas mnie
                owszem, jest to “fakt powszechnie znany”, sama ze 4 dni temu pisalam na tym forum ze oficjalnie odnotowany przypadek najwczesniejszej ciazy po porodzie mimo karmienia piersia to 21 dni po porodzie
                napisalam, ze czesto ten cykl nie daje mozliwosci poczecia, a nie ze kobieta jest bezpłodna i bezpieczna
                czy ja gdzies napisalam ze nie mona zajsc w ciaze w 2 miesiace poporodzie? jasne, ze mozna, podobno mozna zajsc nawet bedąc juz w ciazy (“fakt” mniej powszechnie znanyi własciwie – czy mozliwy?;-P)
                jednak własnie czesto jest tak ze poczatkowe cykle sa bezowulacyjne a jszcze czesciej ze zbyt króka jest faza lutealna
                no a jesli kobieta jest płodna powinna raczej zauwazyc sluz płodny w okresie owulacji
                oczywiscie owulacje nie kazdy musi wyczuc – jasne
                ale faktem jest, ze kilka tygodni po porodzie czesto wlasnie nastepuje koncowe oczyszczenie macicy mylnie brane za miesiaczke; ja w ten sposob chcialam Joanne pocieszyc ze nie wszystko “stracone” a nie utwierdzić ja, ze jest bezpłodna
                mysle ze kluczową sprawą jest tu ilosc pokarmu – ja karmilam regularnie ale nei wiedzialam, ze mam bardzo mało pokaru – moje dziecko nie narzekało i problem wyszedł dopiero po czasie, kiedy zobaczylam jak mało je z butelki i jak mało mam odciąganego pokarmu
                co do karmienia jako srodka antykoncepcyjnego – trzeba karic duzo, czesto, nie uzywac smoczka nawet jako uspokajacza, nigdy nie dopajac i tylko wtedy mozna jeszcze liczyc na 98% szans bezpłodnosci

                PS przepiekna fotka w podpisie 🙂

                • Re: 2 miesiące po porodzie????

                  Ok, teraz Twoja wypowiedź jest precyzyjniejsza. A Twojego postu sprzed kilku dni najwyraźniej nie czytałam. Sorrry za przeoczenie.

                  Twoja fotka też jest śliczna, a zwłaszcza osóbka na niej widoczna

                  Ania (Oleńka i Malinka)

                  • Re: 2 miesiące po porodzie????

                    Już zażyłam. Ale zdążyłam!!!

                    Ania (Oleńka i Malinka)

                    • Re: 2 miesiące po porodzie????

                      I po pierwszej ciąży i po drugiej okres dostałam równo po dwóch miesiącach. Nie były to typowe miesiączkowe krwawienia, raczej delikatne plamienie trwające 3-4 dni. I niestety były to właśnie pierwsze miesiączki, mimo iż tak jak Ty, karmiłam tylko i wyłącznie piersią na żądanie, bez dopajania. Pozdrawiam!

                      Kasia+Weronika(04-08-99)+Kamil(01-12-02)

                      • Re: 2 miesiące po porodzie????

                        Ja dostalam noirmalną miesiączkę 5 tygodni po porodzie pomimo że wtedy jeszcze karmiłam tylko i wyłącznie piersią. Także myśle że w twoim przypadku jest to również okres


                        Kaska i Mikołaj 18.09

                        • Re: 2 miesiące po porodzie????

                          Ja rodziłam 3 dni po Tobie i niestety wczoraj nadeszła ta chwila. Nie mam wątpliwości że to okres bo brzuch mnie boli jak cholerka.
                          A zatem nie wiem czy Cię to pocieszy ale przynajmniej nie jesteś sama.
                          Pozdrawiam,

                          Karolka z Julią ur. 22.09.2003

                          Znasz odpowiedź na pytanie: 2 miesiące po porodzie????

                          Dodaj komentarz

                          Angina u dwulatka

                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                          Czytaj dalej →

                          Mozarella w ciąży

                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                          Czytaj dalej →

                          Ile kosztuje żłobek?

                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                          Czytaj dalej →

                          Dziewczyny po cc – dreny

                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                          Czytaj dalej →

                          Meskie imie miedzynarodowe.

                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                          Czytaj dalej →

                          Wielotorbielowatość nerek

                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                          Czytaj dalej →

                          Ruchome kolano

                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                          Czytaj dalej →
                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                          Logo
                          Enable registration in settings - general