Nieregularny okres po porodzie? To się zdarza częściej niż myślisz!

Powiedźmy sobie szczerze: która z was czeka na okres po porodzie? Założymy się, że większość kobiet chciałaby przedłużyć do granic możliwości czas, kiedy miesiączka po porodzie jeszcze się nie pojawia. Co jednak, gdy okres po porodzie raz jest, a raz go nie ma? To może martwić. Czy powinno?

Kiedy okres po porodzie?

Pierwszy okres po porodzie może pojawić się w bardzo różnym czasie, co jest uwarunkowane wieloma czynnikami. U niektórych mam miesiączka występuje w ciągu kilku tygodni, u innych po kilku miesiącach lub nawet po roku od ciąży. I w każdym przypadku można to uznać za normę! Wiele zależy od tego, czy kobieta karmi piersią. Jeśli tak, prawdopodobnie okres pojawi się nawet kilka miesięcy po ciąży. Podczas laktacji w organizmie kobiety wzrasta bowiem stężenie prolaktyny. Hormon ten hamuje owulację, a tym samym przy prawidłowym cyklu nie powinno wystąpić krwawienie.

Nieregularny okres po porodzie

Okres po porodzie raz jest raz nie ma? To norma!
Pierwszy okres po ciąży może znacznie różnić się od tego, do czego przyzwyczaiłaś się przed narodzeniem dziecka. Krwawienie może być mniejsze lub większe niż zazwyczaj. Podobnie jak czas trwania miesiączki. Po porodzie może też zmienić się długość cyklu. W pierwszych miesiącach kiedy już powróci okres po ciąży nie powinnaś również przejmować się jego nieregularnością.

PMS też się zmienia

Wiele kobiet zauważa także, że po porodzie zupełnie inaczej odczuwają PMS. Dla mnie przed ciążą oznaczał on niemal wyłączenie się z życia na 2-3 dni. Byłam rozdrażniona, przygnębiona, a przez 2 dni niesamowicie bolał mnie brzuch. W moim przypadku dni poprzedzające okres po porodzie stały się… właściwie niezauważalne! Gdyby nie skrupulatnie prowadzony kalendarzyk, nie byłabym w stanie rozpoznać, że właśnie mam prawo mieć gorszy nastrój przez PMS. Niestety mój przypadek nie jest regułą. U niektórych kobiet miesiączka po porodzie jest znacznie bardziej bolesna, a poprzedzające ją dni zdecydowanie mniej przyjemne niż przed zajściem w ciążę.

Owulacja a pierwsza miesiączka po porodzie

Pierwszy okres po ciąży nie zawsze występuje wtedy, kiedy pierwsza owulacja. Zdarza się, że to jajeczkowanie jest pierwsze. Co to oznacza w praktyce? Że nie powinnaś traktować tego, kiedy wraca pierwszy okres po porodzie jako wyznacznika braku możliwości zajścia w ciążę. Teoretycznie mówi się, że karmienie piersią chroni przed ciążą. Niemniej tak wiele czynników może zaburzyć gospodarkę hormonalną, że pojawienie się miesiączki po ciąży lub jej brak nie powinien być przez ciebie traktowany jako synonim antykoncepcji.

Dowiedź się więcej o możliwości zajścia w ciążę podczas karmienia piersią

Rodzice pytają o okres po porodzie

Co oznacza brak okresu po porodzie?

Brak menstruacji po porodzie to wina prolaktyny, czyli hormonu stymulującego laktację oraz wzrost gruczołów sutkowych. Im częściej mama karmi piersią, tym częściej występuje u niej tak zwany laktacyjny brak miesiączki.

Kiedy wraca okres po porodzie?

Moment pojawienia się pierwszej miesiączki po porodzie uzależniony jest często od tego, jak długo mama karmi piersią. Okres może wystąpić dopiero po sześciu miesiącach, gdy rozpocznie się rozszerzanie diety niemowlaka.

Czy okres po porodzie jest regularny?

Bardzo często okres po porodzie nie jest regularny. W wielu przypadkach (zwłaszcza jeśli mama długo karmi piersią) regularne cykle mogą wrócić nawet po 12 miesiącach po porodzie.

Ile trwa pierwszy okres po porodzie?

Z powodów zmian hormonalnych, które różnie przebiegają podczas ciąży u różnych kobiet, ciężko określić długość trwania pierwszego okresu po porodzie. U niektórych kobiet pierwsza miesiączka będzie znacznie bardziej obfita niż przed ciążą. Inne mogą zaobserwować skąpe krwawienia, które bardziej przypominają jednodniowe plamienia.

Czy brak miesiączki po porodzie oznacza, że kobieta nie może zajść w ciążę?

Nie. Brak miesiączki nie oznacza, że w organizmie kobiety po porodzie od razu nie może wytworzyć się komórka jajowa zdolna do zapłodnienia.

Dodaj komentarz

8 komentarzy: Nieregularny okres po porodzie? To się zdarza częściej niż myślisz!

  1. pierwszy okres po porodzie – taki obfity?

    dziewczyny mam pytanie. Jestem prawie 3 miesiące po porodzie; karmię piersią i butelką. 5 dni temu dostałam pierwszy okres; pierwsze dni był raczej normalny; lecz od dwóch dni leje się ze mnie jak z wiadra, co 2 godziny muszę zmieniać podpaskę – czegoś takiego jeszcze nigdy nie miałam; czy to normalne ze po porodzie jest taki obfity okres? jak to było u was? i czy mogę karmić piersią w czasie okresu?

    • Re: pierwszy okres po porodzie – taki obfity?
      dziwne pytanie… nie słyszałam żeby okres był przeciwskazaniem do karmienia piersią;
      u mnie pierwszy okres trwał ponad 30 dni… ile dokładnie już nie pamietam :((

    • Re: pierwszy okres po porodzie – taki obfity?
      Moj pierwszy okres po porodzie tez byl bardzo obfity, ale trwal tylko 5 dni. Oczywiscie ze mozna karmic w czasie miesiaczki!!!!

    • Re: pierwszy okres po porodzie – taki obfity?
      Odpowiadam tylko dlatego, że wiem jak się czujesz i wiem że jesteś cała przerażona ilością krwi itp. Jak miałam taki sam problem to nikt z forum niechciał mi nic napisać!!!!! Ja dostałąm okres 3 miesiące po zaprzestaniu karmienia było to 15 miesięcy po porodzie i najpierw było normalnie przez 5-6 dni a potem zaczęła się ulewa….przez 3 tygodnie – polazłąm do ginekologa i dała mi tabletki hormonalne po zarzyciu jednej okres się skończył i pojawił sie po 21 dniach…. Gin zrobiła mi jeszcze dopochwowe USG bo się bałam że coś nie tak i wszystko było ok. Także głowa do góry tak się zdarza…. potem już będzie okey.

    • Re: pierwszy okres po porodzie – taki obfity?
      a ja miałam pierwszy okres jak plamienie, a za drugim razem lało się jak z kranu… ale tylko 5 dni.

    • Re: pierwszy okres po porodzie – taki obfity?
      Jasne że możesz karmić!
      U mnie było tak samo (tyle że Natalia miała 10 miesięcy). Lało się ze mnie prawie jak po porodzie. Chyba tak musi być:(

    • Re: pierwszy okres po porodzie – taki obfity?
      Tez slyszalam, ze pierwszy okres po porodzie moze byc bardzo obfity (miedzy innymi dlatego moja siostrzenica od dwoch lat karmi i zwleka z odstawieniem od piersi), chociaz ja juz jestem po pierwszym, ktory dostalam na miesiac po odstawieniu od piersi i nie byl wcale inny od tych z przed porodu – 2 dni i po wszystkim. Pewnie wszystko jest w normie w tej sytuacji, ale jak masz watpiliwosci, to pytaj swojego ginekologa.

    • Re: pierwszy okres po porodzie – taki obfity?
      Tak u mnie było to samo. Nigdy nie miałam tak obfitej miesiączki.

    • Re:dziekuję wam za słowa otuchy

      dzieki wam dziewczyny; faktycznie się przestraszyłam i to nieźle, już myślałam ze to jakiś krwotok – a mój mąż to na pogotowie chciał już dzwonić

    • Re: pierwszy okres po porodzie – taki obfity?

      Oj ja też tak miałam, ale następne już były normalne.

    • Re: pierwszy okres po porodzie – taki obfity?

      przykro mi ze taksie stalo (ze nikt “nie chcial nic napisac”), ale ja akurat kazdy okres po porodzie mam normalny… (ijak wiele osob – nie mialam nic do powiedzenia) jedyna zmiana to bezbolesnosc i straszna nieregularnosc – jeszcze gorsza niz przed

    • więcej odpowiedzi (1)
  2. Miałyście nieregularny okres po porodzie?

    Pytanie jak w tytule – bo pierwszy już miałam, a teraz spóźnia się już prawie o miesiąc. Trochę się boję, nie pasuje mi teraz ciąża… Rok temu miałam tylko takie lekkie uciski w podbrzuszu zamiast okresu (właśnie tak jak teraz), a potem okazało się, że jestem w ciąży..

    • Re: Miałyście nieregularny okres po porodzie?

      Okres po porodzie może byc nieregularny, u niektórych trochę to traw zanim wszystko sie dotrze (ja co prawda tak nie miałam) ale jak się niepokisz to zrób test

    • Re: Miałyście nieregularny okres po porodzie?

      tak- chyba przez 3 m-ce miałam nieregularny

    • Re: Miałyście nieregularny okres po porodzie?

      A ja nie miałam przez około rok po porodzie (karmiłam piersią) i nie powiem, żebym z tego powodu cierpiała.

    • Re: Miałyście nieregularny okres po porodzie?

      Pierwszego dostałam pół roku po porodzie (karmiłam piersią) i ostatnio gin powiedział,że przez następne pół roku będzie mi się regulował

    • Re: Miałyście nieregularny okres po porodzie?

      no mnie tez nie pasowalo bycie w ciazy i okazalo sie ze jednak jestem w ciazy 😉 ale ja miewalam tak, ze nie miewalam miesiaczi… raz mialam a raczej nie mialam okresu przez 3 miesiace… nie bylam w ciazy – lekarka przepisala mi leki i dostalam okres…

    • Re: Miałyście nieregularny okres po porodzie?

      ja pierwszy okres po porodzie dostałam miesiąc po odstawieniu Tymka od cyca (lipiec), następny miałam po około 30 dniach i z tym właśnie zaczęłam brać hormony, no i miałam jak w zegarku, po trzech latach odstawiłam hormony i miałam jak w zegarku co 27 dni, aż do grudnia, kiedy spóźnił mi się 6 dni po lekach, w styczniu nam się zaszło 🙂 i czekamy na drugą dzidzię 🙂

    • Re: Miałyście nieregularny okres po porodzie?

      Nie strasz mnie 🙂

    • Re: Miałyście nieregularny okres po porodzie?

      zrob test i bedziesz pewna… przy Klarze mialam strasznie blada ta 2 kreche ale byla 😉

      nie wiem czy Ci juz gratulowac? 😉

      buziale i donies nam tu co i jak…

    • Re: Miałyście nieregularny okres po porodzie?

      Zrobiłam test wczoraj wieczorem – tylko jedna krecha 😀 (a rok temu były wyraźne dwie i to już po jakiś 2 minutach 😛 ).

    • Re: Miałyście nieregularny okres po porodzie?

      e to sie tym razem nie popisalas 😉

      ale rowniez ufffff :), bo tego wlasnie chcialas 🙂

    • więcej odpowiedzi (6)
  3. kiedy dostałyście drugi okres po porodzie

    pierwszy okres po porodzie miałam 17 stycznia i od tamtej pory cisza, a wcześniej zawsze miałam średnio co 28 dni, nawet po pierwszym porodzie miałam od razu regularne cykle. Najdłuższy mój cykl miał 31 dni…
    W dodatku mam wrażenie, ze po raz kolejny w tym cyklu mam jajeczkowanie (śluz płodny)…
    jak było u Was? mam czekać, czy może lepiej zrobić test ciążowy?

    • Re: kiedy dostałyście drugi okres po porodzie

      Pierwszy w połowie sierpnia, 5 tygodni po porodzie; drugi w połowie listopada, trzeci na początku stycznia (od połowy grudnia przestałam karmić). Potem już regularnie.

    • Re: kiedy dostałyście drugi okres po porodzie

      po pierwszym porodzie jak już dostałam (po całkowiotym zakończeniu karmienia) to miałam od razu regularnie, po drugim jeszcze nie dostałam – właśnie czekam…

    • Re: kiedy dostałyście drugi okres po porodzie

      Ooooo, a podejrzewasz ciążę? 🙂
      Myślę, że może tym razem hormony inaczej Ci się regulują, ja po pierwszym porodzie miałam od razu regularnie, po drugim, drugi okres po 40 dniach.

    • Re: kiedy dostałyście drugi okres po porodzie

      ja urodziłam w styczniu ubiegłego roku a okres dostałam w maju, czyli dosc szybko (karmiłam synka przez rok) i teraz mam jak w zegarku co 28 dni, przed ciąża nigdy nie wiedziałam kiedy dostanę.. 🙂
      Natomiast moja siostra po pierwszym porodzie dostała po 7 miesiącach potem czekała na drugi ale okazało sie ze znów jest w ciąży

    • Re: kiedy dostałyście drugi okres po porodzie

      No ciekawe 🙂 Ja po Emilce jak już dostałam okres to co miesiąc był. Zobaczymy!

    • Re: kiedy dostałyście drugi okres po porodzie

      Dziewczyny, zaczynam odczuwac “presje”!!!

      Wiem – Ty nie zartujesz Beasiu. Moze hormonki jeszcze sie nie poukladaly? Mozemy gdybac… Ja bym zrobila tescik (bom z tych niecierpliwych).

    • Re: kiedy dostałyście drugi okres po porodzie

      po 60 dniach i kilku testach ciążowych….
      wtedy jeszcze karmiłam. potem brałam tabletki. ale jak odstawiłam to zaczął być reguralny jak w zegarku (co 28 dni, w niedzielę 11-12) niestety ta reguralność była tylko na kilka miesięcy. potem wróciło wszystko do “normy”.
      aha, w tym mega długim cyklu jajeczkowanie miałam 14 dni przed okresem.

    • Re: kiedy dostałyście drugi okres po porodzie

      wiesz, teoretycznie jest to możliwe 🙂 bo współżyłam
      ale zawsze z zabezpieczeniem, więc nawet nie douszczam myśli o ciąży…

    • Re: kiedy dostałyście drugi okres po porodzie

      pierwszy okres to ja dostałam juz 3 m-ce po porodzie mimo, ze karmie wylącznie piersią…
      po pierwszym porodzie dokłądnie tak samo…
      zastanawia mnie tylko jakie dlugie cykle moga byc…

    • Re: kiedy dostałyście drugi okres po porodzie

      dla mnie to nie ciekawe, ale straszne… mam nadzieje, zę to tylko przez szalejące hormony związane z karmieniem piersią…

    • więcej odpowiedzi (10)
  4. krwawienie 4 tygodnie po porodzie

    Troche sie denerwuje… miałam cały czas plamienie ale bez krwi a dzis rano pojawiła sie normalna krew i ból troche jak przy okresie… i sie denerwuje… jestem po cesarce a nosze wózek z małym i zakupami – moze to od tego???

    • Re: krwawienie 4 tygodnie po porodzie

      miałam dokładnie taką samą sytuację. też wyciągałam wózek z piwnicy i myślałam, że to od tego. konsultowałam się z położną i lekarzem. okazuje się, że może tak byc. po ok 3 tygodniach takiego większego krawaienia wszystko minęło i do dziś nie mam okresu (karmię tyylko piersią)

    • Re: krwawienie 4 tygodnie po porodzie

      ja dostałam okres 5 tygodni po porodzie. Ale ponieważ to jeszcze był połóg, pojechałam do szpitala, żeby na usg sprawdzili, czy to na pewno miesiączka.

    • Re: krwawienie 4 tygodnie po porodzie

      też tak miałam, podobno normalne. Niepokojące może być wtedy gdy są duże skrzepy albo nieprzyjemny zapach, wtedy do ginekologa trzeba

    • Re: krwawienie 4 tygodnie po porodzie

      ja po cesarce,ktora mialam w zeszlym roku krwawilam 3 miesiace,byl to niby juz okres,ale zle goila mi sie rana od wewnatrz,musialam brac antybiotyk. Najlepiej wybierz sie do ginekologa.ja tez nosilam wozek, zakupy a to za duze obciazenie musialam uwazac na siebie i ograniczyc noszenie.

    • Re: krwawienie 4 tygodnie po porodzie

      mialam tak po cesarce myslamk ze to jakas komplikacja a okazalo sie ze okres ale to bylo 5 tyg po cieciu

      moze lepiej nie nos za duzo tak na wszelki wypadek (wiem ze trudne w realizacji)

    • Re: krwawienie 4 tygodnie po porodzie

      po cesarce nie powinnaś nosić wózka….

      …ja po poprzednich porodach w zasadzie plamiłam (naprzemian z krwawieniem) tak prze cały połóg -6 tyg. podobno takie krwawienie może oznaczać przemęczenie (tak przeczytałami u mnie tak jest często pojawia się jak wrócę ze spaceru dłuższego)….

      (miałam tylko starcha tak tydzień teu bo to co ze mnie leciało nie miało zbyt przyjemnego zapachu, mimo że po każdej wizycie w toalecie kożystałam z bidetu… i zaczełam sobie wyobrażać że jakieś resztki we mnie zostały i się psują ale przeszło. ufffff)

    • Re: krwawienie 4 tygodnie po porodzie

      no i jednk okazało sie ze to był poczatek problemów z krzepliwościa… bo od straony ginekologicznej wszystko ok… zobaczymy jak bedzie tarz jak juz troche osiedze na tych sterydach…

    • Re: krwawienie 4 tygodnie po porodzie

      U mnie dokładnie 4 tygodnie po cesarce pojawił się normalny, choć trochę bardziej skąpy okres. Trwał 6 dni i potem przez miesiąc spokój.

    • Re: krwawienie 4 tygodnie po porodzie

      u mnie to było spowodowane brakiem płytek we krwi – tzn małopłytkowośc… więc nie zawsze jest tak wesoło

  5. Jak długo trwał Wasz 1 okres po porodzie?

    Tak jak w tytule. Zawsze mój okres trwał 5 dni. Teraz od porrodu dostałam okres i już trwa 9 dni. Nie jest coprawda tak obfoty jak na początku ale nadal jest. Czy to normalne?
    Dodam że nie karmię piersią może to ma jakieś znaczenie?

    • Re: Jak długo trwał Wasz 1 okres po porodzie?

      Zanim wszystko sie unormuje dziwne rzeczy dziac sie moga. U mnie 1 okres trwal 5 dni, ale po tygodniu znowu dostalam i to byly kolejne 5 dni.

    • Re: Jak długo trwał Wasz 1 okres po porodzie?

      Witaj Aniu !
      Najpierw bardzo długo krwawiłam po porodzie – 6-7 tygodni, potem farmakologicznie zatrzymano u mnie to krwawienie. Po około tygodniu ciszy dostałam okres, trwał chyba ok. 10 dni i był bardzo obfity. Następny ju przypominał moje przedciążowe miesiączki.
      Pierwszy okres po porodzie może być bardzo obfity i długi, nawet 2 tygodnie. Dodam, że nie karmiłam wtedy już piersią. Myślę Aniu, że nie ma czym się martwić.

    • Re: Jak długo trwał Wasz 1 okres po porodzie?

      oj dluugo… ok 2 tygodni ( nie karmilam juz piersia) – zawsze mialam max 5 dni. Wszystkie kolejne za to byly juz w normie i bardzo regularnie.

  6. 2 miesiączka po porodzie !! – pilne !

    Witajcie!

    Dziewczyny pomocy!
    Przed wczoraj dostałam 2 miesiaczke po porodzie…
    Pierwsza była bardzo skapa, trwała moze 3 dni i nie wiem czy to tak do końca można nazwać miesiaczka, to co było.
    Mineło 27 dni od tego miesiaczkowego plamienia i dostałam 2 okres… Ale pomocy!
    Czy wy też miałyscie taką obfita miesiaczke?
    Troche sie przeraziłam, brzuch mnie o dziwo nie boli ale leci ze mnie strasznie czerwoniutka krew i całe krwawe płaty śluzu chyba !
    Wiem, że to 3 dzień okresu ale czy to normalne, ze tyle leci? czy mam dzwonić do lekarza?

    Tłumaczę sobie, ze organizm sie oczyszcza i zaczyna juz normalnie funkcjonować po porodzie ale czy mam racje??

    Napiszcie proszę jak było u was bo troche sie boje tego mojego obfitego krwawienia.

    • Re: 2 miesiączka po porodzie !! – pilne !

      Ja też miałam obfitą ale trzecią. Do tego wszystkiego trwała niemal dwa tygodnie choć poźniej już nie była tak intensywna. Przy czwartej dopiero się wszystko unormowało.

    • Re: 2 miesiączka po porodzie !! – pilne !

      Czyli mam się nie martwić?

    • Re: 2 miesiączka po porodzie !! – pilne !

      Chyba nie. Moja pierwsza miesiączka była “na raty” jden dzień ślady krwi, potem dwa dni przerwy i tydzień jatki, juz myślałam, że się wykrwawię.
      Potem po 39!! dniach dostałam natępną też dość intensywną, więc myślę, że spokojnie, no chyba, że to krwotok, albo sie źle czujesz bardzo.

    • Re: 2 miesiączka po porodzie !! – pilne !

      U Mnie było podobnie – pierwsza skąpa, druga obfita. A unormowac mi sie jeszcze nie unormowalo… W dodaku cykle rozjechane maksymalnie…. Chyba wszystko jest mozliwe…. Ide do lekarza (juz dawno powinnam) i w sumie wydaje mi sie ze kontrolna wizyta i w Twoim wypadku nie zaszkodzi – oczywiscie nie dzisiaj.

    • Re: 2 miesiączka po porodzie !! – pilne !

      Witam.
      Edysia mam pytanko. Czy Ty karmisz piersia? Bo spojrzalam na date urodzenia Natalki i zdziwilam sie ze juz masz 2 miesiaczke. Ja urodzilam 8.08.2004 i jeszcze nie mam. Szczerze mowiac zastanawiam sie kiedy znowu zacznie sie “meczarnia”. Dodam jeszcze, ze od niedzieli Ole dokarmiam butla bo nie nadazam z produkcja haha.

    • Re: 2 miesiączka po porodzie !! – pilne !

      Ja tak mialam – 2 pierwsze miesiaczki po porodzie to byl koszmar….mnostwo krwi, musialam co godz. zmieniac podpaski. Unormowalo sie przy 3, ale moze to ze wzgledu na to ze zaczelam wtedy brac tabletki a przy tabletkach krwwienie zawsze jest mniejsze.

    • Re: 2 miesiączka po porodzie !! – pilne !

      Nie, Natalka jest na mleczku modyfikowanym

  7. Okres 6 tygodni po porodzie?

    Minęło 6 tygodni od mojego porodu i dostałam coś na kształt miesiączki. Tzn. krwawienie i ból brzucha jak przy okresie. Dziecko karmię wyłącznie piersią i myślałam, że do pół roku mam krwawienia z głowy. A może to nie okres tylko coś innego? czy ktoś miał coś takiego?

    • Re: Okres 6 tygodni po porodzie?

      moze to ciagle odchody poporodowe… A moze juz okres…karmienie niestety nie gwarantuje niepojawienia sie miesiaczki…

    • Re: Okres 6 tygodni po porodzie?

      Ja Kube karmiłam 4 dni, okrse dostałam po 4 tygodniach, a Kacperka 14 tygodni, okres dostałam po 5,5 tygodnia, wiec duzo sie nie nacieszyłam:)Wsyzttko jest ok, po prostu każdy organizm jest inny – koleżanka rodziła sześć miesiecy dwa dni przede mna, karmi do teraz, a miesiaczki nadal nie ma.

    • 🙁

      U mnie @ wróciła 4 tyg. po 1 porodzie i 3 tyg. po drugim, ale nie karmiłam piersią.

    • Re: Okres 6 tygodni po porodzie?

      A skąd to przypuszczenie, że pół roku masz z głowy? Nawet przy pełnym ekologicznym karmieniu piersią płodność ( jajeczkownie no i miesiączka) może wrócić bardzo szybko nawet po 3-4 miesiącach. Trudno powiedzieć, czy to miesiączka, czy krwawienie- wygląda tak samo a jednak- miesiączkę poprzedza jajeczkowanie, natomiast krwawienie może wystąpić samo z siebie. Jedynie prowadzenie obserwacji pokaże cina jakim etapie znajduje się twój organizm. Jeśli masz szczegółowe pytania, to pytaj. Chętnie podzielę się moją wiedzą.

  8. Witam, proszę o opinię czy któraś z Pań tak miała? Pierwszy okres po porodzie dostałam 20 lipca teraz jest 30 sierpnia i okresu nadal nie ma (urodziłam 4 miesiące temu , karmiłam tylko pierwszy miesiąc) czy to normalne że się spóźnia i jest nieregularny czy coś się dzieje ?

    Niemowlę, Pielęgnacja niemowląt

    Test pieluszek jednorazowych

    Dada, Pampers, Baby Dream, Toujours? Wpis o wyprawce noworodka oraz ten z porównaniem Dady i Pampersa sprawił, że zacząłem przeglądać różne testy pieluszek. Bliżej mi do praktyka niż teoretyka. Postanowiłem...

    Czytaj dalej →
    Atrakcje weselne

    Prezenty dla gości weselnych

    Coraz częściej Państwo Młodzi chcąc podziękować swoim gościom za przybycie na wesele i za dobrą zabawę ofiarowują im małe upominki. Jakie upominki dla gości weselnych? Prezentami dla gości zwykle są...

    Czytaj dalej →
    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
    Logo