2 pytania: kiedy do lekarza i co z temp?

Dziewczyny, bardzo Wam dziękuję!
za odpowiedzi i w ogóle – czytałam wczoraj Forum i zaczynam wychodzić z niekompetencji…

śpię fatalnie, więc czasu mam dużo :((

Mam pytanie:
– czy warto wybrac się do lekarza przed miesiączką czy raczej nie ma to sensu?
– czy mierzyłyście tempkę po poronieniu (mierzenie poranne), żeby monitorowac owulację? rozumiem, że małpa pojawia się, gdy wróci naturalny rytm?

Zastanawiałam się też nad odzyskaniem pierwszego usg robionego tuż prezd przyjęciem do szpitala (musiałam za nie zapłacić) – dzidzi było żywe i biło serduszko 🙁 czy warto wyszarpać te zdjęcia ze szpitala? nie mówię o znaczeniu emocjonalnym dla mnie i dla mojego F (nie było go wtedy ze mną….), ale czy to może być w jakiś sposób użyteczne dla lekarza??(wielkość?)

wydrążona wisienka

dada

4 odpowiedzi na pytanie: 2 pytania: kiedy do lekarza i co z temp?

  1. Re: 2 pytania: kiedy do lekarza i co z temp?

    Dada,

    Ja byłam u lekarza parę dni po zabiegu bo chciał zrobić USG zobaczyć czy dobrze mnie oczyścili…póżniej byłam po miesiącu od zabiegu.
    Na okres będziesz czekała od 4-6 tygodni….i po pierwszym okresie możesz mierzyć tempkę…

    Pierwsze USG raczej nie będzie Ci do niczego potrzebne.. ja mam swoje ale nikt się mnie o nie nie pytał od tamtej pory. Jeżeli wydostanie go jednak nie będzie jakieś trudne to może zrób to…zawsze będziesz miała “jakby co”.

    Pozdrawiam Cię ciepło,

    Marti z aniołkiem i wielką nadzieją

    • Re: 2 pytania: kiedy do lekarza i co z temp?

      Wiesz co ja poszłam do gina po pierwszej miesiaczce wtedy juz miałam też wyniki badania histopatologicznego.Dostałam profilaktycznie jakieś czopki. Wszystko było ok. Później zrobił mi się torbiel czynnościowy ale po tygodniu brania lekarst pękł. Wydaje mi się,że jeżeli masz czas to mozesz tak profilaktycznie wybrać się do lekarza.

      Pozdrawiam
      Sylwia

      • Re: 2 pytania: kiedy do lekarza i co z temp?

        Moim zdaniem na wizyte wybierz sie po miesiączce. owulacje warto monitorować, ale warto też jak już wszystko wróci do normy zbadać hormony i choroby odzwierzęce. Co do zdjęcia usg to aż dziwne, że nei dali Ci od razu, przecież za nie zapłaciłaś. Moje stare zdjęcia nie przydały się, nikt o nie nie pytał. Wypis i wynik histopatologi był wazniejszy.

        • Re: 2 pytania: kiedy do lekarza i co z temp?

          Ciekawe dlaczego nie oddali ci USG przy wypisie?
          ja swoje prywatne odzyskałam.
          z jednej strony warto mieć tę pamiątkę, ale ja zbyt często ją wyciągam i użalam się nad nią ale może kiedyś będzie inaczej

          Znasz odpowiedź na pytanie: 2 pytania: kiedy do lekarza i co z temp?

          Dodaj komentarz

          Co na prezent dla 12-latki?

          Może macie jakieś pomysły na niedrogi prezent dla 12-letniej dziewczynki? Ja nawet nie wiem, czy takie dzieci się jeszcze bawią zabawkami, czy już w grę wchodzą tylko ubrania jako prezent....

          Czytaj dalej →

          Kupka po bananie

          pytam bo nic nie znalazlam w archiwum. Jakie kupki maja wasze dzieci po bananie?, bo ja znalazlam po nich pelno cienkich czarnych nitek – i teraz pytanie czy to inwazja...

          Czytaj dalej →

          Wieczorne mdłości w ciąży

          Oj tak tak. Bez wątpienia to nasz mały Misio tak nabroił. Ja – która nigdy przenigdy nie miałam kłopotów “żoładkowych” wczoraj po normalnej kolacji (to co zawsze) doznałam taaaaakieeeeego uczucia...

          Czytaj dalej →

          Angina u dwulatka

          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

          Czytaj dalej →

          Mozarella w ciąży

          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

          Czytaj dalej →

          Ile kosztuje żłobek?

          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

          Czytaj dalej →

          Dziewczyny po cc – dreny

          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

          Czytaj dalej →

          Meskie imie miedzynarodowe.

          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

          Czytaj dalej →
          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
          Logo