2 pytanka

1. Jak to jest z tą kawą w ciąży. Można czy nie? jak wypiję 2 razy na tydziń 1 filiżankę z mlekiem to będzie niebezpiecznie?
2. Czy jak biorę witaminki feminatal to czy też dodatkowo mam brać folik 1 raz dziennie? Bo w aptece pani mi powiedziała, że nie nalezy brać żadnych dodatkowych witamin, bo dawki są wystarczające w feminatalu?
I bądź tu mądrym… :-((
Pozdrawiam serdecznie
monia

14 odpowiedzi na pytanie: 2 pytanka

  1. Re: 2 pytanka

    Kwas foliwy brałam dodatkowo do 3 m-ca ciąży. Kawę piłam raz dziennie- słabą z mleczkiem. Pozdrawiam,

    • Re: 2 pytanka

      kawka z mleczkiem nie zaszkodzi, a moze pomóc poniewaz w ciąży może niekiedy spadać ciśnienie, a kwasu foliowego nigdy nie za dużo
      Kaśka i 13 tyg Malutek

      • Re: 2 pytanka

        kwas folniowy nie zaszkodzi napewno bo jego nadmiar wysiusiasz tak jak z witaminka C:)
        pozdrawiam

        • Re: 2 pytanka

          Nie jesteś chora, bo ciąża to stan fizjologiczny. To powtarzała mi moja lekarka, za każdym trazem, gdy panikowałam, że zrobiłam coś zabronionego. Przed ciążą nie piłam kawy w ogóle, bo nie lubię. A w ciązy zadarzało mi sie wypić dwie-trzy dziennie (tzn. mleko z kawą). jesli się dobrze odżywiasz, dbasz o siebie, to dwie kawy nie zaszkodzą dziecku w żadnym rzzie i to na dodatek z mlekiem.

          Jeśli chodzi o witaminy to ja przed 3 miesiące brałam folik, a poterm feminatal. Nie łączyłam tych tabletek. I dziecko jest zdrowe. I ja też:))
          Pozdrawiam Helga i dziecko, co ma już 38 tygodni!!!

          • Re: 2 pytanka

            Na temat kawki to wyczytałam że można jedną słabą z mleczkiem, ale raz na parę dni.
            Ja za to uwielbiam herbatkę, a też należy ją ograniczyć.

            ave (starająca się)

            • Re: 2 pytanka

              kawka od czasu do czasu nie zaszkodzi

              a co do kw.foliowego to przez 5 miesięcy brałam w dawce 15 mg, potem już tylko feminatal.

              Pozdrawiam

              Ewa i synuś
              termin 2.12.2002

              • Re: 2 pytanka

                Kwas foliowy brałam parę miesięcy przed ciążą i biorę do dzisiaj, biorę również wciąż Feminatal.
                Kawy nie piłam, nie piję i sądzę, że nie będę piła. Poprostu jej nie lubię.

                • Re: 2 pytanka

                  nie dajmy sie zwariować, mysle, ze jesli dwa razy w tyg. wypijesz kawe rozpuszczalną z mlekiem to nic zlego sie nie stanie (no moze niekoniecznie w I trymestrze), a co do feminatalu to pani w aptece miala racje gdyz feminatal zawiera kwas foliowy…wiec nie ma potrzeby brania dodatkowo foliku

                  Magda i Pawełek – termin 10. 12.2002

                  • Re: 2 pytanka-do czarnej

                    dziś przeczytałam post ankalenki na temat rozszczepu; to co zapamiętałam, to to że kw. foliowy w dawce 10 mg zapobiega rozszczepowi w 82 %. W feminatalu dawka wynosi 0,8 mg, Folik to 0,4 mg. Ja dzisiaj Bogu dziękowałam, że mam lekarkę, która przez 5 miesięcy kazała mi łykać kw. foliowy w dawce 15 mg na dobę.
                    A nadmiar jest nieszkodliwy.

                    Pozdrawiam

                    Ewa i synuś
                    termin 2.12.2002

                    • Re: 2 pytanka

                      kawka jest bezpieczniejsza od herbatki, zwłaszcza mocnej – obie wprawdzie zawierają kofeinę (w herbacie nazywa się to teina, ale jest to ta sama substancja), ale w kawie można ją łatwo zneutralizować mleczkiem. czyli kawa “z cyklu mnóstwo mleka, sporo cukru, odrobina kawy” (najlepiej rozpuszczalnej) nie zaszkodzi.
                      co do folika to podobno nie da się go przedawkować.
                      pozdrawiam,
                      olenka&tygrysek (35tydzień)

                      • Re: 2 pytanka

                        troszkę sprecyzuję: kofeina i teina to dwie różne substancje, ale o mniej więcej tym samym działaniu.

                        nie dajmy się zwariować, kawka i herbatka w rozsądnych ilościach nikomu jeszcze nie zaszkodziły

                        Pozdrawiam

                        Ewa i synuś
                        termin 2.12.2002

                        • Re:Dzieki 2 pytanka

                          dzieki dziewczyny, teraz mi troche jasniej..:-)
                          pozdrawiam wszystkie :-
                          monia

                          • Re: 2 pytanka

                            Zgadza się – przed ciążą byłam kawiarzem okropnym, przez pierwsze trzy miesiące od kawy mnie odrzuciło, czego rezultatem były regularne częste bóle głowy. Wydaje mi się, że kawka jednak jest lepsza niż tabletki przeciwbólowe – teraz (14 tydzien) pozwalam sobie na jedną słabą dziennie.

                            Beata z Majowym Groszkiem

                            • Re: 2 pytanka-do czarnej

                              no to ja się wypłoszyłam, biorę tylko folik czli 0,4mg, wprawdzie od początku, ale jak czytam to trochę za mało. Gdzie się dowiedziałaś o tych 15 mg?
                              pozdrawiam
                              sami i 11 tyg ktoś

                              Znasz odpowiedź na pytanie: 2 pytanka

                              Dodaj komentarz

                              Angina u dwulatka

                              Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                              Czytaj dalej →

                              Mozarella w ciąży

                              Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                              Czytaj dalej →

                              Ile kosztuje żłobek?

                              Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                              Czytaj dalej →

                              Dziewczyny po cc – dreny

                              Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                              Czytaj dalej →

                              Meskie imie miedzynarodowe.

                              Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                              Czytaj dalej →

                              Wielotorbielowatość nerek

                              W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                              Czytaj dalej →

                              Ruchome kolano

                              Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                              Czytaj dalej →
                              Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                              Logo
                              Enable registration in settings - general