Espumisan dla 2 tygodniowego noworodka?

Czy to możliwe, że 2-tygodniowy noworodek ma już kolki? Moja córeczka od około tygodnia ma kolki (a przynajmniej tak mi się wydaje). Płacze okropnie i wierzga nóżkami o stałych, wieczornych porach. Dietę mam bardzo ścisłą, więc nie sądzę, żeby jej coś zaszkodziło z mjej winy. Dodam, że karmię tylko piersią. Czy ktoś z Was zaczął kolki tak wcześnie? Czy noworodkowi, który nie skończył jeszcze miesiąca można podać Espumisan?

Strona 2 odpowiedzi na pytanie: Espumisan dla 2 tygodniowego noworodka?

  1. Zamieszczone przez Mama i Jaś
    Właśnie zakupiłam go na ebay dla mojej dwutygodniowej córeczki. Niestety kolki dopadły nas tak wcześnie. Jak dawkowałaś te krople? Czy tak jak polecają do każdego posiłku nawet co 2 h dla dziecka czy tylko sporadycznie. Dawałaś je dziecku czy brałaś sama z nadzieją że dziecko dostanie je z mlekiem?

    Mamo Jasia i Lenki:) czy możesz mi podać link do sprzedaży tego sab simplexu, który kupiłas? I czy to jest ten oryginalny niemiecki bo słyszałam, że sa czeskie odpowiedniki ale gorsze w działaniu. Tak już na zapas się wolę upewnić. Z Karinką miałam 3 miesiące horroru przez kolki. Nie chciałabym, żeby Synek też tak się męczył. Na Karinę bobtic i espumisan nie działały:(

    • te akcje zazwyczaj zaczynają sie jak mały miś ma tak ok. 2 tyg.
      to mogą być kolki…
      ale…
      trafiłam z Franią na fajną pediatre, która powiedziała, ze dużo dzieciaków jest błednie diagnozowanych i zamiast podac konkretny lek to się męczą…
      Frania dostała Flumycon (syrop przeciwgrzybiczny) i problemy się skonczyły… u niej dodatkowo gdy miała 2 tyg wystapila mega biegunka… ciagły płacz, odparzona pupa:(
      pomogło.

      • Zamieszczone przez Mama i Jaś
        Właśnie zakupiłam go na ebay dla mojej dwutygodniowej córeczki. Niestety kolki dopadły nas tak wcześnie. Jak dawkowałaś te krople? Czy tak jak polecają do każdego posiłku nawet co 2 h dla dziecka czy tylko sporadycznie. Dawałaś je dziecku czy brałaś sama z nadzieją że dziecko dostanie je z mlekiem?

        na ulotce z tego co pamietam zalecaja 15kropli do kazdej butelki ale nie czesciej niz bodajze co 4h kurcze juz nie pamietam ale napewno bylo jakies ograniczenie. Ja tej maksymalnej dawki nie dawalam. zaczelam od 7kropli- pomagalo wiec sprobowalam z 5 i tyle tez wystarczajace sie okazalo. Po jakims czasie podawalam tylko popoludniami i byl spokojny az wystarczylo tylko doraznie podawac. Tylko u nas kolki nie byly ostre, wiedzialam co szkodzi z tego co jem wiec kropli duzo nie potrzebowal przy dietce. Na to ze gdy ty wypijesz pomoze bym nie liczyla. Tego typu krople sie nie wchlaniaja tylko dzialaja bezposrednio w jelitach wiec marne szanse ze cos by dzidzia z twojego przyjmowania miala 😉

        • U mojej córci było podobnie. Kolki zaczęły się wcześnie i trwały do połowy 3 miesiąca 🙁 Stosowałam espumisan, debridat, infacol i wszystko pomagało na chwilę… Kupiłam na Allegro mały termoforek dla dzieci, taki z pluszową poszewką i zawsze miałam go w pogotowiu. Jak zaczynała się kolka przykładałam cieplutki termoforek do brzuszka, brałam małą na ręce i nosilam. I to pomagało najszybciej.

          • Zamieszczone przez negra
            U mojej córci było podobnie. Kolki zaczęły się wcześnie i trwały do połowy 3 miesiąca 🙁 Stosowałam espumisan, debridat, infacol i wszystko pomagało na chwilę… Kupiłam na Allegro mały termoforek dla dzieci, taki z pluszową poszewką i zawsze miałam go w pogotowiu. Jak zaczynała się kolka przykładałam cieplutki termoforek do brzuszka, brałam małą na ręce i nosilam. I to pomagało najszybciej.

            tego tez próbowałam i kilka razy jakby troszke pomogło ale nie na długo…..

            • ..ech, chyba nie ma skutecznego środka na kolki… muszą same minąć z wiekiem, można jedynie trochę złagodzić bóle brzuszka… Też się zamartwiałam, kiedy to się skończy… i doczekałam się 🙂

              • Moj synek też mial straszne koki ok. 3 tyg. Na poczatku nic nie pomagalo. Potem podalam infacol i debridat, zeby zasną włacząłm suszarke i kolki przeszly ale infacol dawalam przed kazdym posilakiem do 3 miesiaca.
                Kolezanka przywiazła mi z niemiec 4 buteleczki sab simplexu ale zadnej nawet nie otworzyłam.
                Jak by ktoś chciał to moge odsprzedać mi się juz nie przydadza.

                Zycze powodzenia.

                • Zamieszczone przez Kocik
                  Moj synek też mial straszne koki ok. 3 tyg. Na poczatku nic nie pomagalo. Potem podalam infacol i debridat, zeby zasną włacząłm suszarke i kolki przeszly ale infacol dawalam przed kazdym posilakiem do 3 miesiaca.
                  Kolezanka przywiazła mi z niemiec 4 buteleczki sab simplexu ale zadnej nawet nie otworzyłam.
                  Jak by ktoś chciał to moge odsprzedać mi się juz nie przydadza.

                  Zycze powodzenia.

                  za ile sprzedasz sab simplex?

                  • Zapłacilam 8 euro za buteleczke. Nawet mam paragony jak by ktoś chciał.
                    4 butleczki moge sprzedac za 25 euro to ok 100zł.

                    • Zamieszczone przez domisia1981
                      dziekuje za odp -ost kupilam espumisan i pilam herbate koperkowa i mialam wrazenie ze ból tylko sie nasilał-a mala raz ma bole raz nie

                      daj Małej herbatke koperkowa, powina dostac po niej gazy

                      • Dla tych co szukają SAB SIMPLEX

                        dobra wiadomość dla zdesperowanych: SAB SIMPLEX normalnie można kupić bez żadnych pośredników na EBAY. PL.ja kupowałam bez zakładania konta za 35zł:)

                        • Ale cczy to jest ten oryginalny niemiecki. Bo czeskiego nie chce. Do kiedy jest data waznosci??

                          • Zamieszczone przez ninja71
                            daj Małej herbatke koperkowa, powina dostac po niej gazy

                            Herbatka koperkowa zwieksza ilosc gazów, ale jednoczesnie poteguje ból brzuszka.

                            A czy ktos stosowal do odgazowywania maluszka WINDI?

                            • Zamieszczone przez caffem79
                              Ale cczy to jest ten oryginalny niemiecki. Bo czeskiego nie chce. Do kiedy jest data waznosci??

                              też nie chciałam czeskich (te ze słonikiem) bo są gorsze.bynajmniej tak słyszałam i czytałam na forach.zobacz sobie na ebaya tam masz sporo aukcji z wystawionym sab simplexem.kupowałam od jakiejś pani za 35zł PFIZER, a data 2013r, więc luzik.chyba wezmę więcej teraz, bo mój mały pochłania z pokarmem około 1 butelki kropelek na tydzień:( no ale byle do 3 m-ca, może mu przejdą kolki, a my odetchniemy:(

                              • ja mam 3 buteleczki nie zużytego Sab-simplexu. Mogę odsprzedać, jest napewno oryginalny bo kupiony w niemieckiej aptece w Hamburgu.

                                • Zamieszczone przez caffem79

                                  A czy ktos stosowal do odgazowywania maluszka WINDI?

                                  My stosowaliśmy – z różnym rezultatem. Były takie dni, że rzeczywiście Michasiowi odeszły gazy razem z kupką (w czasie użycia windi), innym razem nic nie pomogło :(. Generalnie kropelki i gripe water pomagają mu tylko przez chwilę, najlepsza jest suszarka i tulenie. Dajemy mu też herbatkę Plantex – zazwyczaj pomaga.

                                  • Zamieszczone przez domisia1981
                                    dzieki podpytam jeszcze o stolce czy mozliwe to jest zeby nagle po jakims moim posiłku małą dostała biegunki bo robi wiecej kup niz zwykle i sa w nich śluz i kawałki zielonego stolca-kupy sa jak woda prawie no i na policzkach mała ma wypryski jakies:(

                                    My wprawdzie nigdy nie mieliśmy problemów z kolakmi,ale za to z zielonymi wodnistymi kupami.
                                    Takie właśnie miała gdy karmiłam piersią (karmilam jakiś miesiąc), jadłam już mało co i nic nie pomagało w końcu dziecko znacznie straciło na wadzę (zrobił sie mały szkieletorek, wygladała strasznie aż mi się płakac chciało), okazało się, ze to nietolerancja laktozy, zaceliśmy podawać mleko modyfikowane hypoalergiczne (ma częściowo rozłożona laktozę) i pomogło od razu, mała odrobiła straty w mgnieniu oka. Nigdy potem nie mielismy juz żadnych problemów z nietolerancją laktozy ani innym jedzonkiem.
                                    Ale słyszałam też,że takie kupy są gdy dziecko ma alergie pokarmowe. Może wystarczy dieta dla Ciebie. Pozdrawiam:)

                                    • Dziewczyny czyli jak mam kropelki Infakol ( czy jakoś tak) hehe mam dawać za każdym razem przed karmieniem cycem tak??

                                      • U nas zaczeły sie kolki kiedy Szymek skonczył 2tyg i najpierw lekarka kazała nam dawac mu Infacol 3xdz tak jakby na sniadanie obiad i kolacje, niestety lek byl do niczego bo nie działal. Do tego Dicoflor30 2×1/2 saszet, na flore w jelitach. Potem zaczełam podawac Espumisan i bylo juz lepiej ale tez srednio i tak naprawde cuda zdziałal Sab Simplex i oczywiscie ten Dicoflor30.Do tego oczywiscie masowanie brzuszka i cwiczenie nóżkami i nad programowe kapiele ciepłe bardzo naszego malego rozluźniały. Mineły 2miesc i kolki pożegnaliśmy ale ten Dicoflor 30daje jeszcze.

                                        • Nam pomogl debridat swietnie kolki zwalczyl a tez probowalam infacol i nie pomogl

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: Espumisan dla 2 tygodniowego noworodka?

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general