2 wspaniałe kreski – ale co dalej ??

Cześć dziewczyny tu Asiucha 🙂
Na początku przepraszam, że wcześniej nie napisałam Wam o wynikach mojego testu – choć tak wspaniale trzymałyście za mnie kciuki – ale nie miałam dostępu do internetu – dopiero dzisiaj mogę coś napisać – choć niestety cała radość i optymizm jak by ze mnie zszedł.
Ale od początku.
W sobotę z samego rana zrobiłam test i wyszły 2 wspaniałe i wymarzone kreski – szybko pojechałam do apteki i kupiłam jeszcze jeden test by się upewnić – no i potwierdził się wynik pierwszego – gruba 2 kreska choć może nie purpurowa ale różowa 🙂
Wielka radość – ręce mi sie trzęsły i łzy napłynęły do oczu – byłam taka szczęśliwa.
Lecz niestety teraz jestem pełna obaw. Od niedzieli mam takie ciągnące bóle w brzuchu – nie wiem może to normalne ale ja się niepokoję. I do tego śluz który sprawdzam jest zabarwiony na brązowo – nie jest to żywa krew ale i tak ten brązowy kolor jest niepokojący.
Byłam oczywiście u lekarza, który niestety mnie zdołował. Powiedział, że przyszłam za wcześnie – 32dc i nie jest w stanie nic powiedzieć. Stwierdził, że najwcześniej będzie mógł coś stwierdzić w 38-39 dc więc kazał przyjść za tydzień. Zapisał mi duphaston który mam brać 2 x dziennie po jednej tabletce i czekać.
Łatwo powiedzieć – ja odchodze od zmysłów. Nie wiem co sie ze mną dzieje – nie wiem czy maleństwo jest czy nie??
Kochane dziewczyny może Wy mi pomożecie. Czy jesteście w stanie mi powiedzieć czy jeśli by nie było maleństwa to duphaston by wywołał @ i jeśli tak to po jakim czasie?? No i czy te bóle i śluz to moze być coś normalnego na początku ciaży??
Przepraszam za marudzenie – ale sama ne wiem co o tym wszystkim myśleć – jestem zdołowana i nie wiem co mam robić.
Asia

Asia

19 odpowiedzi na pytanie: 2 wspaniałe kreski – ale co dalej ??

  1. Re: 2 wspaniałe kreski – ale co dalej??

    Asiuch kochana wszystko jest w pożo!!!!! To normalne objawy, nie zamartwiaj się dbaj o siebie, gładź brzuszek i ciesz się!!!!! Masz fasolkę w brzuszku, a ona gnieździ się i dlatego tak brzuszek Cie ciągnie, a skoro się tam wierci to i ta brązowa wydzielina. Trzymaj się a raczej trzymajcie cieplutko.
    Buziaczki

    [Zobacz stronę]

    • Re: 2 wspaniałe kreski – ale co dalej??

      gratulacje!!! Nie martw się, wszystko będzie dobrze. Brunatne plamienia na poczatku ciąży ma wiele dziewczyn. Dbaj o siebie i maleństwo!
      Buziaczki!!!

      erica – błagająca o cud

      • Re: 2 wspaniałe kreski – ale co dalej??

        Witaj, na początek GRATULACJE!!!!!! Dwie krechy są oczywistym faktem, a dla lekarzy faktycznie jest wcześnie, jeżeli masz wątpliości to zrób hcg z krwi, i powtórz po dwóch dniach. Ciągnięcia w brzuchu to norma więc tym się nie przejmuj, zachodzi rewolucja więc tak to się objawia, że ciągnie. Ten śluz zbarwiony jak Cię będzie niepokoił to po prostu pojedź do szpitala – mi tak ginka powiedziała, na szczęście nie miałam takiego powodu, kończe teraz 10 tydzień. Pij duphaston, ja też piję profilaktycznie, brzuch mi się robił twardy wieczorami i pomogło. Staraj się dużo odpoczywać i leżeć, już wkrótce będziesz miała następna wizytę i pewnie coś się wyjaśni, jedno jest pewne – jesteś w ciąży, to nie ulega wątpliwości.
        Pozdrowionka i trzymaj się ciepło

        Kasia + Czerwcątko 2004 13.06.04

        • Re: 2 wspaniałe kreski – ale co dalej??

          Kochanie Ty wiesz jak mocno trzymałam za Ciebie kciuki i będę je trzymac nadal.

          BARDZOOGROMNIASTEGRATULACJE

          Duzo zdrówka dla Ciebie i Kruszynki

          Asia

          • Re: 2 wspaniałe kreski – ale co dalej??

            Asiu – gratuluję ogromnie Fasolki.
            Super, że powiększłyłaś grono lipcówek.
            Mi się niestety nie udało, ale z wiarą podchodzę do bycia sierpniowką 🙂

            Co do objawów to nie mam pojęcia, co Ci poradzić.
            Nie smutaskuj się – bo to tylko pogarsza sprawę. Nosek do góry! Wszystko będzie dobrze.
            Trzymam mocno @@ za Twoje i dzidzi zdrówko.
            Pozdrawiam

            Ania

            • Re: 2 wspaniałe kreski – ale co dalej??

              Po pierwsze Asiu – wielkie gratulacje!!!! Po drugie, we wszystkich serwisach o ciąży czytałam, że te ciągnięcia to jak najbardziej właściwy objaw oznaczający, że fasolka się zadomowia. Ciesz się i trzymam kciuki za wasze zdrówko!!!!!!!!!.


              • Re: 2 wspaniałe kreski – ale co dalej??

                Na poczatku wielkie gratulacje!!!
                Nie martw sie ani ciagnieciem, ani brazowa wydzielinka. Ciagniecie jest charakterystyczne dla ciazy. Rozkoszuj sie tym uczuciem – to oznaka tego czego z pewnoscia bardzo pragnelas. Co do brazowej wydzieliny, to pojawia sie u niektorych ciezarnych na poczatku ciazy i jesli nie wystepuje w duzych ilosciach, to wszystko jest w porzadku.
                Najlepsze co teraz mozesz zrobic dla swojej kruszynki, to duzo odpoczywac i byc pogodna. Bedzie dobrze – zobaczysz!!!
                Margaretka

                • Re: 2 wspaniałe kreski – ale co dalej??

                  Gratulacje!!!!!!!!!wszystko będzie dobrze, nie martw się na zapas… Duphaston jest na podtrzymanie ciąży więc nic złego się nie stanie….

                  ami7
                  [Zobacz stronę]

                  • Re: 2 wspaniałe kreski – ale co dalej??

                    Wielkie gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!
                    I bede trzymac kciuki, zeby w przyszlym tygodniu lekarz mial dla Was lepsze nowinki!!!!!!!!!!!! Najwazniejsze to teraz sie nie denerwowac pamietaj!!!!!!!!!!!

                    Moniś +?????

                    • Re: 2 wspaniałe kreski – ale co dalej??

                      Asiu,
                      nie spędzaj czasu zamartwiając się tylko ciesz się ze swojej fasolki!! To piekny czas.

                      Ciągnięcie jest normalne ale tyle osób Ci to już powiedziało, że chyba nie wątpisz :-))
                      Plamienie o ile mało i brunatne też nic nie znaczy.jeżeli zaobserwujesz świeżą krew to zgłoś się do lekarki od razu!

                      Trzymaj się i wysyłaj fasolkowe fluidki!

                      Marti z aniołkiem i wielką nadzieją

                      • Re: 2 wspaniałe kreski – ale co dalej??

                        Mnie brzuch do dziś pobolew dostałam od lekarza nospę i mówi brac 3*1 tabletke gdy boli i czekam do 28 na usg
                        A co do koloru sluzu to ja spokojnie nie denerwuj się i czekam na oczekujących na Ciebie 🙂

                        Justa i mały cud
                        [Zobacz stronę]

                        • Re: 2 wspaniałe kreski – ale co dalej??

                          Duphastron jest na podtrzymanie ciąży. Bóle sa normalne ponieważ nasz przemeblowanie w brzuszku. Co do plamienia znaczy tego śluzu to mam nadzieję, duphastron zadziała i wszystko będzie dobrze. Ciesz się i uważaj na siebie. Gratulacje.

                          Udało się, jest kruszynka!!!
                          Betsi

                          • Re: 2 wspaniałe kreski – ale co dalej??

                            Czesc,
                            w ogole nie radzilabym Ci isc do lekarza czesniej niz w 6 tygodniu. Oczywiscie jesli nic zlego sie nie dzieje… A zle to : krwawienia. I nic wiecej. I prosze Cie – nie idz. Odpoczywaj, gadaj do brzucha i miej sobie mdlosci. Dobrze Ci zycze 🙂 Ale nie gratuluje, bo taka jestem juz wredna… 🙂 I usg…tez nie ma potrzeby wczesniej niz w trzecim miesiacu…

                            (Oby Dobra ) Nowinka

                            • Re: BARDZO, BARDZO DZIĘKUJĘ

                              Dziewczyny bardzo Wam wszystkim dziękuję. Jesteście na prawdę kochane. Bardzo mi było potrzebne ciepłe i pocieszające słowo. Jeszcze raz dziękuję. Postaram sie nie martwić i walczyć o swoje maleństwo które mam nadzieję zadomowi sie w moim brzuszku.
                              Ściskam Was serdecznie

                              Asia

                              • Re: BARDZO, BARDZO DZIĘKUJĘ

                                Tylko spokojnie i bez stresów – a dzidziuś jest napewno 🙂
                                Gratulacje

                                inka z wiesiołkiem 🙂

                                • Re: 2 wspaniałe kreski – ale co dalej??

                                  Gartuluje!!przedewszystkim sie nie mart. Bierz grzecznie duphastonik a ja bede trzymac kciuki!!!!!!!!!!!

                                  wiesiolek.castagnus.witB.E

                                  • Re: 2 wspaniałe kreski – ale co dalej??

                                    ASIA)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
                                    bardzo bardzo serdecznie Ci gratuluje! ciesze sie, ze wreszcie sie udalo, pamietam jak sie martwilas wstretnym chorobskiem, ale teraz nie martw sie juz prosze, nerwy szkoda zarowno Tobie jak i Dzidzi. Ciesz sie, ze szczescia, jakie Ci zostalo dane, powinnas plakac z radosci, a nie siedziec i zalewac sie lzami!!!! Sciskam Cie baaaaardzo mocno, dbaj o siebie, wypoczywaj, a ze swoimi watpliwosciami poczekaj na opinie ginekologa.

                                    Sylvie

                                    • Re: 2 wspaniałe kreski – ale co dalej??

                                      Ciesz sie malenstwem.Ja zaszlam w ciaze w polowie lutego a w marcu przez 4 dni plamilam na brunatno – bylo to w czasie kolejnej @ ktorej nie bylo.Gina nie kazala mi nic brac,bo ciaza zdrowa i silna.Wiec tym plamieniem sie nie martw.A co do bolu podbrzusza… do 5,moze 6 mies zawsze na czas przypadajacej @ bolalo mnie podbrzusze- byl to silny bol, a nigdy wczesniej nie mailam bolesci przed czy w czasie @.
                                      Tak wiec glowa do gory i ciesz sie malenstwem!
                                      Moje gratulacje!!!

                                      Madeline,Mama Marylki(13.12.2002)

                                      • Re: 2 wspaniałe kreski – ale co dalej??

                                        Asiu, ogromnie Ci gratuluje. Nic sie nie martw, bierz Duphaston a wszystko bedzie dobrze. Trzymam kciuki:-)

                                        komkoma i dzidziuś (termin 8 czerwiec 2004)

                                        Znasz odpowiedź na pytanie: 2 wspaniałe kreski – ale co dalej ??

                                        Dodaj komentarz

                                        Angina u dwulatka

                                        Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                        Czytaj dalej →

                                        Mozarella w ciąży

                                        Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                        Czytaj dalej →

                                        Ile kosztuje żłobek?

                                        Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                        Czytaj dalej →

                                        Dziewczyny po cc – dreny

                                        Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                        Czytaj dalej →

                                        Meskie imie miedzynarodowe.

                                        Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                        Czytaj dalej →

                                        Wielotorbielowatość nerek

                                        W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                        Czytaj dalej →

                                        Ruchome kolano

                                        Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                        Czytaj dalej →
                                        Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                        Logo
                                        Enable registration in settings - general