2 x OBUMARŁA CIĄŻA

Witam, wszystkie forumowiczki a w szczególności Ciebie Buniu. Ja również dwa razy zachodziłam w ciążę, niestety ze skutkiem tym samym-ciąża obumarła, zabiegi, łzy i po ostatniej wizycie dowiedziałam się tylko tyle, iż z wyniku histo-patologicznego wynika, iż przyczyna obu obumarć była taka sama ale nie wiadomo, jaka? Lekarz u którego byłam podejrzewa, że tu może chodzić o bakterie w nasieniu męża.
Moje badania hormonalne ok. innych jeszcze nie robiłam.
Mamy również z mężem konflikt serologiczny ale po zabiegach podawano mi przeciwciała tzw. Antygen.
Mam nadzieję, że podzielicie się swoimi doświadczeniami, w szczególności Ty Buniu, która przeszłaś podobne perypetie, czekam na jakiekolwiek porady.
anettka

12 odpowiedzi na pytanie: 2 x OBUMARŁA CIĄŻA

  1. Re: 2 x OBUMARŁA CIĄŻA

    Cześć,
    przykro mi…
    ja przeszłam przez to samo co Ty. Też 2 razy. Minęło już pół roku od drugiego razu. Zrobiłam bardzo dużo badań, które nic nie wykazały. Trafiłam po drodze na paru konowałów i jedego oszusta.
    Wiesz, nie bardzo rozumiem, jak badanie histopatologiczne miałoby wykazać, ze była wspólna przyczyna, tylko nie wiadomo jaka…
    Jeśli chodzi o badania, to znajdziesz całą listę na forum poronienia. Tam też znajdziesz dziewczyny, które mają podobne doświadczenia.
    Badanie nasienia z posiewem to pierwsza rzecz, którą powinniście zrobić.
    Ja zrobiłam poza tym następujące badania:
    Hormony (w różnych fazach cyklu) : LH, FSH, E2, progesteron, prolaktyna z mtc, testosteron, SHBG, DHEAS, TSH, T3, T4.
    Immunologia: przeciwciała antykardiolipinowe, SLE, APTT
    Infekcyjne: CMV, toxoplasma, listeria, chlamydia (czekam właśnie na wyniki tych badań)
    USG – u bardzo dobrego specjalisty, który stwierdził, że nie ma żadnych wad w budowie macicy ani zrostów.
    Jak tylko dostanę wyniki ostatnich badań (właśnie dzwoniłam do laboratorium – wyniki toxo i CMV są ujemne w obu klasach ), będę mogła wznowić starania…
    Myślę, że badania są bardzo ważne, ale głównie po to, żeby mieć świadomość, że zrobiło się wszystko, co możliwe. Bo bardzo często wszystkie badania wychodzą ok. Myślę, że powinnaś też zajrzeć na forum bociana poronienia, tam jest list od Jacka, uważam, ze bardzo ważny. Podawałam nawet link do niego na tutejszych poronieniach. Tytuł: Myślę, że warto przeczytać.
    To chyba w skrócie wszystko…
    Aha – zmieniłam też monitor komputera na płaski LCD – niepromieniujący. I piję melisę, bo nerwy też odgrywają niemałą rolę. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to pytaj!
    Pozdrawiam, Agata

    • Re: 2 x OBUMARŁA CIĄŻA

      Mój przypadek jest niemal identyczny – dwie ciąże obumarłe: dokładnie rok po roku. Nieznana przyczyna. W styczniu tego roku zmiana lekarza, potem histeroskopia i inne badania – wszystko ok. Mąż ok. Nic nie wiadomo – czeski film:(
      Strasznie boję się kolejnej straty, chyba psychicznie tego nie wytrzymam. Z drugiej strony kiedyś padło tu na forum powiedzenie: “co cię nie zabije to cię wzmocni” – tego się trzymam. Każde cierpienie nas wzmacnia i widać to na odległość. Myślę że już nie jestem taka “ciepła klucha” jak byłam niedawno. Teraz potrafię walczyć ze swoim bólem, znosić w miarę godnie niepowodzenia.
      I tego wam drogie koleżanki życzę! Głowa do góry i nam się uda:)

      • Re: 2 x OBUMARŁA CIĄŻA

        dzięki za odzew Madziu, a tak na marginesie co to jest ta histeroskopia?

        • Re: 2 x OBUMARŁA CIĄŻA

          dzięki za odzew Madziu, a tak wogóle co to jest ta histeroskopia?

          • Re: 2 x OBUMARŁA CIĄŻA

            Dzięki za wskazówki zwłaszcza te dotyczące rodzaju badań jakie powinnam wykonać, za inne również,
            łącząc się z Wami-jakoś lżej żyć, napisze jeszcze w wolnej chwili
            anettka
            mój adres e-mail dla chętnych do konwersacjii prywatnie: [email][email protected][/email]

            • Re: 2 x OBUMARŁA CIĄŻA

              To zabieg który ma na celu dokładne zbadanie wnętrza macicy. Wprowadza się małą kamerkę i obserwuje na ekranie całe wnętrze. Sprawdza się czy nie ma np. dwurożności, przegrody, zrostów, endometriozy itp.

              Pozdrawiam cię serdecznie
              Magda

              • Re: 2 x OBUMARŁA CIĄŻA

                Witaj Anetko, mnie tez spotkało to nieszczęście tyle,że raz i mam nadzieję, że więcej juz mnie to nie spotka. Mogę juz starać się o drugiego dzidziusia od 3 miesięcy ale strasznie się boję:((. Robiłam badania hormonów i podobno jest wszystko dobrze juz, bo poprzednio miałam za wysoka prolaktynkę. Mój mąz nie robił żadnych badań ale chyba go wyśle ponieważ troszkę się boję. Poza tym chyba mam dwórożną macicę- ale to podobno nie ma aż takiego znaczenia tym bardziej,że nie poroniłam tylko ciąża poprostu obumarła. Mója gin. powiedział,iż poniewaz w moim przypadku to była wpadka i to nie w dni płodne( -nie wiem jak to się stało ) plemnik,który przebywał jakis czas w macicy był bardzo słaby i utworzył się błąd genetyczny- czy cos takiego i w pewnym momencie zarodek obumarł.
                Mam nadzieję, że w końcu zbiorę siły ale napewno poczekam jeszcze rok.

                Życzę powodzenia i samych sukcesów:))
                Targo

                • wpływ promieniowania na ciążę…

                  Cześć Aggulka, twój post mnie zmartwił, a dokładnie ostatnie zdanie: :kupiłam monitor ciekłokrystaliczny aby zmniejszyć promieniowanie”. Ja od początku drżę na myśl o tym właśnie promieniowaniu. Moje dwie ciąże obumarły i nikt nie zna przyczyny (jak zwykle zresztą), Pracuję jako nauczycielka informatyki tak więc mam w małej sali po 7 godzin dziennie włączonych 17 komputerów. Wychodzę do domu i kręci mi się w głowie przez brak zapachu tego cholernego sprzętu:( Każdy lekarz mówi jednak że kompy nie szkodzą ciąży, drugi nawet – jak byłam w drugiej zagrożonej ciąży kazał mi normalnie pracować i się nie oszczędzać – bo co ma być to będzie…
                  Jestem rozbita! Uważam że kompy szkodzą! I nie wiem co robić – już drżę o następną ciążę bo przecież z pracy nie zrezygnuję…
                  Pozdrawiam., troszkę się wygadałam, dzięki…
                  Magda

                  • Re: 2 x OBUMARŁA CIĄŻA

                    Ja w lutym miałam zabieg obumarłej ciąży. Przyczyna oczywiście tak do końca nie została wykryta. Byłam trochę przeziębiona, miałam katar i opryszczkę. Lekarz doszedł do wniosku że to musiał być jakiś wirus.Zrobiłam dużo badań i lekarz stwierdził, że wszystkie wyniki są w normie. Powiedział, że możemy już zacząć starania. Boję się, żeby ta historia się nie powtórzyła. Mam jednak nadzieję, że tym razem jak zajdę w ciążę wszystko będzie ok. Czego Wam również życzę.
                    Pozdrawiam

                    mery
                    Aniołek 12.02.04r

                    • Re: 2 x OBUMARŁA CIĄŻA

                      Anettka,

                      Ja jestem po jednej ciąży obumarłej ale sporo się już natułałam po lekarzach i napłakałam. Dochodzi jeszcze problem taki, że teraz nie bardzo nam się udaje zajść w drugą ciążę więc smutek mnie nie opuszcza.

                      Ja na Twoim miejscu zrobiłabym na początek badania genetyczne, bo dwie obumarłe ciążę już rzadziej są przypadkiem i genetykę warto wykluczyć. Koniecznie też sprawdź bakterie u męża…po moim poronieniu okazało się, że mąż ma bakterie, leczenie zajęło 6 miesięcy ale przynajmniej się wyleczył a ja drugi raz ryzykować się boję chociaż nie wszyscy lekarze uznają, że bakterie w plemnikach mają wpływ.

                      Bardzo mi przykro, że spoktało Cię to aż dwa razy i jestem pewna, że kolejna ciąża będzie udana bo nam wszystkim musi się udać!
                      Ściskam,

                      Marti z aniołkiem i wielką nadzieją

                      • Re: Bardzo mi przykro

                        Witam cię Anettka! Bardzo mi przykro, że tak się dzieje na tym naszym świecie. Nie wiem czy właśnie o mnie ci chodziło czy też jest jeszcze jakaś inna Buniaa na tym forum. Pewne rzeczy jednak się zgadzają: 2 x ciąża, konflikt serologiczny z mężem. Jeśli byś chciała pogadać to nie ma sprawy moje gg 3094047. Ja już troszku zabliżniłam rany od stycznia i bardziej już ich nie zabliźnię. Teraz zastanawiam się co dalej, bo jakoś żyć trzeba. Gdybym jakoś mogła ci pomóc lub gdybyś miała konkretne pytania chętnie ci na nie odpowiem!
                        Być silna choć wiem, że to nie jest łatwe! I pamiętaj nigdy nie wolno tracić nadzieji!
                        Pozdrawiam i do usłyszenia!
                        Buniaa

                        • Re: wpływ promieniowania na ciążę…

                          Magda!
                          Ja też uważam, że komputery są szkodliwe. I nie tylko ja. Niektórzy lekarze też sie już do tego przekonali. Ja miałam na studiach zajecia z ekotoksykologii. Tam też mówiono o szkodliwym wpływie komputerów na ciążę. Zresztą to ograniczenie czasu pracy ciężarnej do 4 godzin dziennie też sie znikąd nie wzięło. Wiadomo, czasem jest ciężko, nie można sobie pozwolic na to, zeby nie pracować w ciąży… Ale na Twoim miejscu przewartościowałabym jeszcze raz. Może mogłabyś mieć mniej zajęć – przecież 7 godzin w sali z tyloma monitorami to istny horror! Wyobrazasz sobie jakie tam jest promieniowanie? I pewnie wszystkie te monitory stoją tyłem do Ciebie… Wiem, że to bardzo trudna decyzja, ale może znalazłoby się jakieś wyjście, żeby Cię na te 9 miesiecy przynajmniej troche odsunąc od tych komputerów. Choćby dla Twojego spokojnego sumienia – przecież strona psychiczna jest nie mniej ważna…
                          Pozdrawiam, życzę powodzenia, Agata

                          Znasz odpowiedź na pytanie: 2 x OBUMARŁA CIĄŻA

                          Dodaj komentarz

                          Angina u dwulatka

                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                          Czytaj dalej →

                          Mozarella w ciąży

                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                          Czytaj dalej →

                          Ile kosztuje żłobek?

                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                          Czytaj dalej →

                          Dziewczyny po cc – dreny

                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                          Czytaj dalej →

                          Meskie imie miedzynarodowe.

                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                          Czytaj dalej →

                          Wielotorbielowatość nerek

                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                          Czytaj dalej →

                          Ruchome kolano

                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                          Czytaj dalej →
                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                          Logo
                          Enable registration in settings - general