20 m-cy i nie przesypia nocy :(Jak jest u Was?

Tomek budzi sie zazwyczaj raz kolo 1-2 w nocy i juz nie chce spac w lozeczku wiec biore go do siebie i spimy juz razem do rana. Widac, ze potrzebuje bradzo przytulic sie do mnie wiec nie zmuszam go do spania u siebie ale nie ukrywam, ze bardzo bym chciala zeby zaczal juz przesypiac cale noce.
Jestem bardzo ciekawa jak inne dzieci w podobnym wieu spia w nocy?

Justyna i Tomek 9.04.03

13 odpowiedzi na pytanie: 20 m-cy i nie przesypia nocy :(Jak jest u Was?

  1. Re: 20 m-cy i nie przesypia nocy :(Jak jest u Was?

    Mojemu synkowi w tym samym wieku zdarza się bardzo rzadko przespać całą noc w łóżeczku, zazwyczaj do 4 śpi w nim potem przekładam go do nas

    agusiaradom

    • Re: 20 m-cy i nie przesypia nocy :(Jak jest u Was?

      Marcel też pierwszą część nocy śpi w łóżeczku…. A potem SAM do nas przychodzi (w różnych godzinach…czasem około 1-szej {najczęściej}, czasem około 4 -tej ), przytula się do mnie i zasypia…i tak już do rana…budzi sie na chwilę jak tato wstaje do pracy i dalej śpimy do 8…dziś nawet do 8.45… A to przychodzenie to nie wiem jak zlikwidować…czasem nie czuję nawet,że on przyszedł…budzę się… A on już leży obok mnie….widocznie jeszcze potrzebuje się poprzytulać i wtedy spokojnie razem śpimy….mam nadzieję,że za jakiś czas bedzie już spał sam całą noc…. Ale kiedy???
      … Na razie nie narzekam…oboje…znaczy troje…wysypiamy się i to jest najważniejsze…

      monika i marcel (03.03.03)

      • Re: 20 m-cy i nie przesypia nocy :(Jak jest u Was?

        przeczytaj moj post..to cie pocieszy..szczesciaro:)

        claudia.. 18 miechow;)))

        • Re: 20 m-cy i nie przesypia nocy :(Jak jest u Was?

          U nas identycznie.
          Natalka część nocy śpi w łóżeczku, a potem w nocy przychodzi do mnie i też nie zawsze wiem kiedy przyszła.
          I jeszcze jakieś 2 razy prosi o picie.
          Zasypia ok 23:30 i z przerwami śpi do ok 8:00.
          Niepowiem żebym była wyspana, bo muszę wstawać o 5:30 do pracy.
          Pozdrawiam

          Renata i Natusia (12.03.03)

          • Re: 20 m-cy i nie przesypia nocy :(Jak jest u Was?

            Mateusz spi z nami cała noc – co Ty na to? Budzi sie w nocy na popitke, czasami tak, czasami nie, pije niewiele. W łózeczku od dawna sie po prostu nie miesci, a na inne miejsce dla niego do spania musimy poczekac…

            • Re: 20 m-cy i nie przesypia nocy :(Jak jest u Was?

              Juz sama nie wiem co jest lepsze, spanie z rodzicami czy w lozeczku i ladowanie w polowie nocy do rodzicow lozka….i tak zle i tak nie dobrze

              Justyna i Tomek 9.04.03

              • Re: 20 m-cy i nie przesypia nocy :(Jak jest u Was?

                chyba trzeba przeczekac 😉 przeciez nie będzie spał z wami do pełnoletności
                nam tez zdarza się spac z Natalką – a kiedy nie ma mojego męza to zwykle spię z nią, bo nie lubię sama
                pozdrawiam

                Ola z Natalią- 2.06.2003

                • Re: 20 m-cy i nie przesypia nocy :(Jak jest u Was?

                  A my nie narzekamy, ze maly spi razem z nami…wprawdzie ma 14 miesiecy, ale odkąd przestałam go karmic piersią przesypia cale noce..dopiero ok 5-6 budzi się, wypija ok 100 ml soku i zasypia dalej. Chce się nacieszyc tym stanem jak ajdłuzej…przyjdzie czas i na przeprowadzkę do wlasnego lozka.Widać, ze Tomek tez jeszce potrzebuje Twojej bliskosci w nocy… Na pewno czuje się bezpieczniej. Poza tym…dziecko wyczuwa i wykorzystuje każdą niekonsekwencje..więc, jesli chcesz go tego oduczyc.. Na pewno musiałabyc zarwac kilka nocek…zeby stopniowo go od tego odzwyczaic..(znana metoda uczenia zasypiania dziecka bez rodzicow…). No i wybor nalezy do Ciebie.
                  Powodzenia

                  • Re: 20 m-cy i nie przesypia nocy :(Jak jest u Was?

                    Tez cie pocieszę… Moja mała budzi się w nocy i woła “mamo!”,”tato!”.Więc zawsze któreś z nas ląduje u niej w łóżku (śpi na rozkładanym na ziemi materacu).Zazwyczaj to ja ląduję i aż do rana walczę z nią żeby się nie rozkopywała…. Sama już złapałam się na tym, ze budzę się w nocy (nawet kiedy ona akurat nas nie woła) i idę do jej pokoju sprawdzić jak śpi, z przyzwyczajenia….

                    Kasia i Iga (ur.29.01.2003)

                    • Re: 20 m-cy i nie przesypia nocy :(Jak jest u Was?

                      U nas jest identycznie. Zasypia w naszym łóżku bo w swoim nie da rady, ostatnio tylko zasypia położony na tacie ( nie wiem jak to będzie jak tata pojedzie ;)) a potem przenosimy go jego łóżeczka i czasem śpi tam całą noc a czasem nawet sam przychodzi do nas. Wydaje mi sie, że to może być zdezorientowanie dziecka które zasypia w innym miejscu i budzi się też w nocy w innym. Ale jak narazie aż tak bardzo mi to nie przeszkadza a myślę, że jak będzie większy to będzie łatwiej go oduczyc od takiego zasypiania bo dojdzie opowiadanie bajek na dobranoc i myślę że już w pewien sposób będzie można mu co nie co wytłumaczyć 🙂

                      Agus i Kamilek (24.03.2003)

                      • Re: 20 m-cy i nie przesypia nocy :(Jak jest u Was?

                        Moj synek ma prawie 19 m-cy i ciagle budzi sie w nocy i je mleko 4-6 razy

                        • Re: 20 m-cy i nie przesypia nocy :(Jak jest u Was?

                          Wiktorek śpi ze mną całą noc, a mąż w drugim pokoju
                          Synek budzi się tylko jak szuka smoczka, wtedy mu go daję i śpi dalej.

                          • Re: 20 m-cy i nie przesypia nocy :(Jak jest u Was?

                            U nas to jeszcze jest tak, ze Tomek z nikim innym jak ze mna to nie usnie! Nie ma szans wiec nigdize wieczorem nie wychodze,chyba ze jak zasnie Tomek.

                            Justyna i Tomek 9.04.03

                            Znasz odpowiedź na pytanie: 20 m-cy i nie przesypia nocy :(Jak jest u Was?

                            Dodaj komentarz

                            Angina u dwulatka

                            Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                            Czytaj dalej →

                            Mozarella w ciąży

                            Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                            Czytaj dalej →

                            Ile kosztuje żłobek?

                            Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                            Czytaj dalej →

                            Dziewczyny po cc – dreny

                            Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                            Czytaj dalej →

                            Meskie imie miedzynarodowe.

                            Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                            Czytaj dalej →

                            Wielotorbielowatość nerek

                            W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                            Czytaj dalej →

                            Ruchome kolano

                            Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                            Czytaj dalej →
                            Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                            Logo
                            Enable registration in settings - general