20 tydz.-wielkość Dzidzi?

Postów wyświetlanych: 10 - od 1 do 10 (wszystkich: 10)
  • Autor
    Wpisy

sirka

Hej
    Jestem w 20 tygodniu ciąży. Wczoraj byłam na USG i okazało się że z rozmiarów kości podudzia Dzidzi wychodzi na 17 tydzień,a z wymiarów główki 19 tydzień. Lekarz stwierdził że jest to w granicach błędu, ale ja nie jestem pewna!!
    Czy wiecie coś na temat prawidłowych rozmiarów dzidzi, czy to może oznaczać jakąś nieprawidłowość???
    Dzieki za odpowiedzi
    Ania

monikaapj

Re: 20 tydz.-wielkość Dzidzi?

skoro lekarz mówi,że wszystko w garnicach to tak musi być i nie martw się na zapas! przecież może być tak,że zaszłaś w ciążę później, niż to wynika z wyliczeń! moja koleżanka usłyszła w ciąży,że dzidzia za mała, no i skorygowano termin porodu i wszystko gra-urodziłą DUŻĄ, zdrową dziewuszkę!!!
    pozdrawiam i nie martw się!

Monika i … (05.10)

Anonim

mialam podobny problem ale ta stronka rozwieje wszystkie Twoje watpliwosci.
    Wejsc na:
    i w tabelke wpisz dokladne dane: tydzien i dzien ( kiedy mialas robione usg) a ponizej ukaza sie prawidlowe wymiary dzidzi: min. glowki, dlugosci kosci udowej ( fl).
    pozdrawiam!
    Ula i lipcowy Adaś

Anonim

sprawdzilam: w 20 tygodniu dzidzia powinna miec fl w wymiarach: 30 mm do 36 mm.

sirka

Na razie mja przeglądarka nie chce otworzyc poleconej przez Ciebie strony. Ale i tak nie wiem czy coś mi więcej powie, ponieważnie znam wymiarów dzidzi tylko ze słów leakrza wynika że z długości kości udowej wychodzi 17 tydzień,a z wilekości główki 19 , ale i atk dzięki za adres spróbuje potem może uda mi się tam wejść
    Ania

dorocia

Odchylenia do 2 tygodni są OK, bo taka jest dokładność pomiarów na USG. To dotyczy proporcji pomiędzy poszczególnymi „elementami” i wielkości samego malucha czyli średniej ze wszystkich pomiarów.
    Twój maluszek może być również troszkę mniejszy bo dzieci rosną skokowo a nie liniowo.
    Moje maluchy też miały ostatnio (połowa 20 t c) kość podudzia trochę młodszą niz całą resztę.
    NIe masz się czym martwić.

Dorota i dwóch chłopaczków (28/09)

sirka

Byłam na polecanej przez Ciebie stronie!!! bardzo dokładnie jest tam szystko wyliczone. Jak będę znała poszczególne wymiary to z niej najlepiej skorzystam. Dzieki widzę zę tam są stosunkowo duże widełki tych wymiarów, więc liczę że moja dzidzia mieści się w nich i wszytsko będzie ok.
    Dzieki
    Ania

Anonim

ciesze sie ,ze moglam pomoc. A tak na marginesie adres tej stronki rowniez zostal mi polecony kiedys, przez jedna z forumowiczek;-)
    musimy sobie pomagac
    Ula i lipcowy dzidzius

mysia2

Niczym się nie przejmuj! Ja w 17 tyg. też robiłam USG i główka była o chyba tydzień do przodu/tyłu w stosunku chyba do jakiejś kostki w nóżce. Na początku też się martwiłam, ale stwierdziłam, że i tak to nie ma sensu. Dzidzia rośnie różnie, tak jak i dzieci dorastające. Jedne rosną szybciej, inne wolniej. A jestem pewna, że w brzuszku u bezstresowej mamy będzie się dzidziusiom o wiele lepiej rosło.

Mycha i Fasolka (17.09.)

kamelia

Ja też Ci bardzo dziękuję za ten adres. Właśnie wczoraj dostałam w ręce wymiary mojej dzidzi z USG. Mieści się w widełkach i bardzo się cieszę…

Kamelia i Junior (-ka)
    (14.10.2003)

Postów wyświetlanych: 10 - od 1 do 10 (wszystkich: 10)

Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close