20 tydz.-wielkość Dzidzi?

Hej
Jestem w 20 tygodniu ciąży. Wczoraj byłam na USG i okazało się że z rozmiarów kości podudzia Dzidzi wychodzi na 17 tydzień,a z wymiarów główki 19 tydzień. Lekarz stwierdził że jest to w granicach błędu, ale ja nie jestem pewna!!
Czy wiecie coś na temat prawidłowych rozmiarów dzidzi, czy to może oznaczać jakąś nieprawidłowość???
Dzieki za odpowiedzi
Ania

9 odpowiedzi na pytanie: 20 tydz.-wielkość Dzidzi?

  1. Re: 20 tydz.-wielkość Dzidzi?

    skoro lekarz mówi,że wszystko w garnicach to tak musi być i nie martw się na zapas! przecież może być tak,że zaszłaś w ciążę później, niż to wynika z wyliczeń! moja koleżanka usłyszła w ciąży,że dzidzia za mała, no i skorygowano termin porodu i wszystko gra-urodziłą DUŻĄ, zdrową dziewuszkę!!!
    pozdrawiam i nie martw się!

    Monika i… (05.10)

    • Re: 20 tydz.-wielkość Dzidzi?

      mialam podobny problem ale ta stronka rozwieje wszystkie Twoje watpliwosci.
      Wejsc na:
      i w tabelke wpisz dokladne dane: tydzien i dzien ( kiedy mialas robione usg) a ponizej ukaza sie prawidlowe wymiary dzidzi: min. glowki, dlugosci kosci udowej ( fl).
      pozdrawiam!
      Ula i lipcowy Adaś

      • Re: 20 tydz.-wielkość Dzidzi?

        sprawdzilam: w 20 tygodniu dzidzia powinna miec fl w wymiarach: 30 mm do 36 mm.

        • Re: 20 tydz.-wielkość Dzidzi?

          Na razie mja przeglądarka nie chce otworzyc poleconej przez Ciebie strony. Ale i tak nie wiem czy coś mi więcej powie, ponieważnie znam wymiarów dzidzi tylko ze słów leakrza wynika że z długości kości udowej wychodzi 17 tydzień,a z wilekości główki 19, ale i atk dzięki za adres spróbuje potem może uda mi się tam wejść
          Ania

          • Re: 20 tydz.-wielkość Dzidzi?

            Odchylenia do 2 tygodni są OK, bo taka jest dokładność pomiarów na USG. To dotyczy proporcji pomiędzy poszczególnymi “elementami” i wielkości samego malucha czyli średniej ze wszystkich pomiarów.
            Twój maluszek może być również troszkę mniejszy bo dzieci rosną skokowo a nie liniowo.
            Moje maluchy też miały ostatnio (połowa 20 t c) kość podudzia trochę młodszą niz całą resztę.
            NIe masz się czym martwić.

            Dorota i dwóch chłopaczków (28/09)

            • Re: 20 tydz.-wielkość Dzidzi?

              Byłam na polecanej przez Ciebie stronie!!! bardzo dokładnie jest tam szystko wyliczone. Jak będę znała poszczególne wymiary to z niej najlepiej skorzystam. Dzieki widzę zę tam są stosunkowo duże widełki tych wymiarów, więc liczę że moja dzidzia mieści się w nich i wszytsko będzie ok.
              Dzieki
              Ania

              • Re: 20 tydz.-wielkość Dzidzi?

                ciesze sie, ze moglam pomoc. A tak na marginesie adres tej stronki rowniez zostal mi polecony kiedys, przez jedna z forumowiczek;-)
                musimy sobie pomagac
                Ula i lipcowy dzidzius

                • Re: 20 tydz.-wielkość Dzidzi?

                  Niczym się nie przejmuj! Ja w 17 tyg. też robiłam USG i główka była o chyba tydzień do przodu/tyłu w stosunku chyba do jakiejś kostki w nóżce. Na początku też się martwiłam, ale stwierdziłam, że i tak to nie ma sensu. Dzidzia rośnie różnie, tak jak i dzieci dorastające. Jedne rosną szybciej, inne wolniej. A jestem pewna, że w brzuszku u bezstresowej mamy będzie się dzidziusiom o wiele lepiej rosło.

                  Mycha i Fasolka (17.09.)

                  • Re: 20 tydz.-wielkość Dzidzi?

                    Ja też Ci bardzo dziękuję za ten adres. Właśnie wczoraj dostałam w ręce wymiary mojej dzidzi z USG. Mieści się w widełkach i bardzo się cieszę…

                    Kamelia i Junior (-ka)
                    (14.10.2003)

                    Znasz odpowiedź na pytanie: 20 tydz.-wielkość Dzidzi?

                    Dodaj komentarz

                    Angina u dwulatka

                    Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                    Czytaj dalej →

                    Mozarella w ciąży

                    Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                    Czytaj dalej →

                    Ile kosztuje żłobek?

                    Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                    Czytaj dalej →

                    Dziewczyny po cc – dreny

                    Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                    Czytaj dalej →

                    Meskie imie miedzynarodowe.

                    Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                    Czytaj dalej →

                    Wielotorbielowatość nerek

                    W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                    Czytaj dalej →

                    Ruchome kolano

                    Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                    Czytaj dalej →
                    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                    Logo
                    Enable registration in settings - general