2003 do szkoly!!!!

A wiecie gdzie ja bylam…………

Na dniach otwartych w szkole podstawowej gdzie H. bedzie chodzil. H. spodobalo sie i to bardzo, byl bardzo zadowolony, ladne sale itd. fajna swietlica z mnostwem zabawek i juz powiedzial, ze moze chodzic do swietlicy, i ze obiady to on bedzie w domu jadal.

Kurcze ta szkola taka przytulna, klasy 1-3 sa oddzielne, nie maja konretnych przerw, jak jest przerwa spedzaja czas razem, czyli ida sie pobawic lub na sniadanie na stolowke, w sali sa tez zabawki, dywan do wypoczynku.

no i od wrzesnia moj malusi synus idzie do szkoly
Ciekawe jak bedzie, bo nikogo nie zna tam niestety, do przedszkola i zerowki chodzi dalekgo od domu i szkoly, a teraz szkola bedzie na osiedlu.
Chyba wiosna zaczne z nim chodzic na plac zabaw na osiedlu i moze poznam jakas mame z synkiem….zobaczymy….

220 odpowiedzi na pytanie: 2003 do szkoly!!!!

  1. Zamieszczone przez nelly
    A wiecie gdzie ja bylam…………

    Na dniach otwartych w szkole podstawowej gdzie H. bedzie chodzil. H. spodobalo sie i to bardzo, byl bardzo zadowolony, ladne sale itd. fajna swietlica z mnostwem zabawek i juz powiedzial, ze moze chodzic do swietlicy, i ze obiady to on bedzie w domu jadal.

    Kurcze ta szkola taka przytulna, klasy 1-3 sa oddzielne, nie maja konretnych przerw, jak jest przerwa spedzaja czas razem, czyli ida sie pobawic lub na sniadanie na stolowke, w sali sa tez zabawki, dywan do wypoczynku.

    no i od wrzesnia moj malusi synus idzie do szkoly
    Ciekawe jak bedzie, bo nikogo nie zna tam niestety, do przedszkola i zerowki chodzi dalekgo od domu i szkoly, a teraz szkola bedzie na osiedlu.
    Chyba wiosna zaczne z nim chodzic na plac zabaw na osiedlu i moze poznam jakas mame z synkiem….zobaczymy….

    a ja też byłam – młoda zachwycona:)
    wszystko wygląda pieknie:)
    młoda idzie do klasy z większościa grupy zerówkowej ale ja bym sie nie martwiła że nie zna nikogo…dzieci maja niezwykłą zdolność nawiązywania nowych kontaktów i zaraz przyjaciele sie znajdą:)
    swoja drogą też mnie przygnębia że tak szybko dorasta..tym bardziej że Ją jedyną mam:(

    • Zamieszczone przez dominicaa
      a ja też byłam – młoda zachwycona:)
      wszystko wygląda pieknie:)
      młoda idzie do klasy z większościa grupy zerówkowej ale ja bym sie nie martwiła że nie zna nikogo…dzieci maja niezwykłą zdolność nawiązywania nowych kontaktów i zaraz przyjaciele sie znajdą:)
      swoja drogą też mnie przygnębia że tak szybko dorasta..tym bardziej że Ją jedyną mam:(

      sluchaj mam dwojke, jednego moge pozyczyc:) chcesz?jak zaczna przesypiac noce to oddasz, oki?

      • Natalke 6 marca czeka pierwszy w życiu poważny egzamin – do 1 klasy (i to nie na Sorbone zdaje, ale normalnej szkoly podstawowej ;)).

        Jakby sie nie dostala, to mamy w alternatywie inna szkole, gdzie byla juz na rozmowie kwalifikacyjnej z P. dyr. Wypadła świetnie :).
        Póki co mała się nie stresuje, choc w domu codziennie się uczymy, układamy PUS-y, loteryjki, czytamy.
        Do szkoly, ktorej zdaje chce isc baaardzo. Bo ida tam kolezanki i bo jest sliczna ;).

        • Zamieszczone przez nelly
          sluchaj mam dwojke, jednego moge pozyczyc:) chcesz?jak zaczna przesypiac noce to oddasz, oki?

          hehehhehe:) och ile ja bym dała za nieprzespane noce z powodu dziecia:)
          tak to mam nieprzespane z innych powodów:(

          • No cóż.. młody idzie do szkoły w której ja przez 2 lata pracowałam i sama zrezgynowałam
            Nie podovba mi się rozwiązanie świetlicy a raczej jej braku, tzn. swietlica jest ale w klasach szkolnych
            i ech…. strasznie sie boje, Miki jest jeszcze takim dziecinny

            • Podepnę się, choć moja z rocznika wyżej, jednak pierwsza klasę rozpocznie dopiero w tym roku.
              Jeszcze nie jesteśmy pewni do jakiej szkoły pójdzie. Za tydzień powinnismy się dowiedzieć, czy udało się do wymarzonej, jak nie, to zostanie tam, gdzie chodzi do zerówki.

              • Zamieszczone przez Brenda
                Natalke 6 marca czeka pierwszy w życiu poważny egzamin – do 1 klasy (i to nie na Sorbone zdaje, ale normalnej szkoly podstawowej ;)).

                Jakby sie nie dostala, to mamy w alternatywie inna szkole, gdzie byla juz na rozmowie kwalifikacyjnej z P. dyr. Wypadła świetnie :).
                Póki co mała się nie stresuje, choc w domu codziennie się uczymy, układamy PUS-y, loteryjki, czytamy.
                Do szkoly, ktorej zdaje chce isc baaardzo. Bo ida tam kolezanki i bo jest sliczna ;).

                Czy możesz mi napisać, która jest tą awaryjną (może być na priva, jesli wolisz 🙂 ), bo która pierwszego wyboru to pamiętam.

                • Moja szkołę zaczęła w tym roku – wprawdzie chodzi do zerówki, ale szkolnej. Zabraliśmy ją z przedszkola, żeby zobaczyć jak nam szkoła przypadnie do gustu.

                  • no u nas to samo – nela chodzi do zerowki do szkoly. jest ok, ale w pierwszej klasie to juz bedzie inaczej, bo trzeba chyba w lawce caly czas siedziec normalnie. nie wiem zreszta jak to teraz jest

                    • Zamieszczone przez majowamama

                      Pani się nie zmieni do III klasy, klasa też nie…

                      To jest duży plus. O ile pani i klasa są w porządku :).

                      • Kuba chodzi do zerówki w przedszkolu
                        od września do szkoły, ale bez znajomych z zerówki

                        szkoły nie widziałam od środka – tak dokładniej
                        ma być zebranie, ale dopiero koło maja, w lutym dla rodziców dzieci z rocznika 2004

                        młody się cieszy

                        • Zamieszczone przez Madzia’
                          Kuba chodzi do zerówki w przedszkolu
                          od września do szkoły, ale bez znajomych z zerówki

                          szkoły nie widziałam od środka – tak dokładniej
                          ma być zebranie, ale dopiero koło maja, w lutym dla rodziców dzieci z rocznika 2004

                          młody się cieszy

                          u nas tez to zebranie bylo dla rocznika 2004, ale co tam poszlam szkole obadac

                          Widze, ze Twoj tez bez znajomych pojdzie…mnie to strasznie martwi….eh…zwlaszcza ze u mnie to ja mieszkam w domkach a wiekszosc 7 latkow w blokach i sie znaja….

                          • Zamieszczone przez nelly
                            u nas tez to zebranie bylo dla rocznika 2004, ale co tam poszlam szkole obadac

                            Widze, ze Twoj tez bez znajomych pojdzie…mnie to strasznie martwi….eh…zwlaszcza ze u mnie to ja mieszkam w domkach a wiekszosc 7 latkow w blokach i sie znaja….

                            też chyba się wybiorę na takie spotkanie, przecież mnie nie wywalą

                            a u nas jest tak, że przedszkole mamy daleko od obecnego domu, a szkoła będzie blisko mieszkania, do którego mamy się wprowadzić pod koniec tego roku (mam nadzieję)
                            na razie jesteśmy “nie z rejonu”

                            • mój już chodzi do przedszkola, zadowolony, obiady takze tam jada a dodatkowo w domu:)

                              • nelly moja nela 🙂 poszla nikogo nie znajac, bo to w miescie (muzyczna szkola) i jest bardzo zadowolona.szybko poznala kolezanki i polubila pania. zreszta wydaje mi sie ze tam chyba wszystkie dzieci byly “nowe” takze ebdzie dobrze.

                                • No dobra, to i my tutaj lądujemy
                                  Akcja rekrutacja rozpoczęta, nie bede pisac jaki wk.. przy okazji zaliczylam – bynajmniej nie z powodu szkoły.

                                  • Zamieszczone przez Usianka
                                    No dobra, to i my tutaj lądujemy
                                    Akcja rekrutacja rozpoczęta, nie bede pisac jaki wk.. przy okazji zaliczylam – bynajmniej nie z powodu szkoły.

                                    a co się stało?

                                    • Zamieszczone przez Madzia’
                                      a co się stało?

                                      Wiesz co, własciwie nie wiem co jest grane, kto ma racje, kto nie dopelnia obowiązkow, czy jak to inaczej ujac…..
                                      Formalnie rekrutacja rusza u nas jakos w marcu i trwa do ktoregos kwietnia (chyba). Na stronie UM nie ma jeszcze informacji o tegorocznej rekrutacji. Kilka osob powiedzialo mi jednak, ze we wczesniejszych latach zglaszaly dzieci juz na poczatku roku. No wiec zaszlam do wybranej szkoly, pytam panie co i jak, a te mi mowia, ze widza w bazie danych 48 dzieci z kilku przedszkoli, ale ani jednego od nas. Dostalam formularz karty zgloszenia dziecka do szkoły (ubiegloroczny byl na 2 lata – pani dyrekto w naszym przesdzkolu o tym nie wiedziala) i prosbe o przekazanie info do przedszkola, zeby przeslali te dane jak najszybciej, bo szkola musi wystapic z wnioskiem o odpowiednia ilosc klas. Z jednej strony przedszkole ma racje, z drugiej jednak pozostale przedszkola jednak te dane mialy wprowadzone do bazy. No i nie wiem – czy wszyscy nadgorliwi, czy u nas cos olali. Nie wiem, niech to sobie wyjasnią. Ja dzisiaj poprosilam o przeslanie danych mlodej, w szkole juz ją widza na liscie kandydatow, dokumenty zlozylam i czekam. I tyle.
                                      Ale w piatek cisnienie mi sie z lekka podnioslo. Deklaracje wyboru szkoly robilismy dawno temu (w karcie zgloszenia dziecka do przedszkola, aktualizowalismy to przed zerówką) – wyglada na to, ze inne przedszkola od razu wprowadzily to do systemu, a nasze nie.

                                      • Witam, to i my zgłaszamy się do tego wątku. Ola do szkoły zapisana była juz we wrześniu (jako dziecko z poza rejonu trza było wcześniej), na dniach otwartych była, szkoła się spodobała i z niecierpliwością czeka na wrzesień (mama chyba mniej). A ja po mału zaczynam przeglądać jakie są ceny tornistrów itp. coby wcześniej odłożyć kilka złotych.
                                        Pozdrawiam

                                        • Zamieszczone przez Usianka
                                          Wiesz co, własciwie nie wiem co jest grane, kto ma racje, kto nie dopelnia obowiązkow, czy jak to inaczej ujac…..
                                          Formalnie rekrutacja rusza u nas jakos w marcu i trwa do ktoregos kwietnia (chyba). Na stronie UM nie ma jeszcze informacji o tegorocznej rekrutacji. Kilka osob powiedzialo mi jednak, ze we wczesniejszych latach zglaszaly dzieci juz na poczatku roku. No wiec zaszlam do wybranej szkoly, pytam panie co i jak, a te mi mowia, ze widza w bazie danych 48 dzieci z kilku przedszkoli, ale ani jednego od nas. Dostalam formularz karty zgloszenia dziecka do szkoły (ubiegloroczny byl na 2 lata – pani dyrekto w naszym przesdzkolu o tym nie wiedziala) i prosbe o przekazanie info do przedszkola, zeby przeslali te dane jak najszybciej, bo szkola musi wystapic z wnioskiem o odpowiednia ilosc klas. Z jednej strony przedszkole ma racje, z drugiej jednak pozostale przedszkola jednak te dane mialy wprowadzone do bazy. No i nie wiem – czy wszyscy nadgorliwi, czy u nas cos olali. Nie wiem, niech to sobie wyjasnią. Ja dzisiaj poprosilam o przeslanie danych mlodej, w szkole juz ją widza na liscie kandydatow, dokumenty zlozylam i czekam. I tyle.
                                          Ale w piatek cisnienie mi sie z lekka podnioslo. Deklaracje wyboru szkoly robilismy dawno temu (w karcie zgloszenia dziecka do przedszkola, aktualizowalismy to przed zerówką) – wyglada na to, ze inne przedszkola od razu wprowadzily to do systemu, a nasze nie.

                                          no to trochę zawalili, szczególnie dyrektorka
                                          dobrze, że wszystko już załatwione

                                          ja idę w czwartek na spotkanie dla 6 latków i złożyć podania

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 2003 do szkoly!!!!

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general