24 dzień, a pępek nie odpada

co robić?

Kinga i Łucyjka (03.02.2004)

11 odpowiedzi na pytanie: 24 dzień, a pępek nie odpada

  1. Re: 24 dzień, a pępek nie odpada

    czekać:)) tylko to pozostaje, bo niewiele możesz zrobić. Jeśli dokładnie przemywasz spirytusem, odginasz kikucik i delikatnie tam też ‘spirytusisz’ to wszystko co możesz zrobić. Jasiowi też tak jakoś późno odpadł. Nie martw się, o ile nic sie nie paprze, nie ma brzydkiego zapachu czy wydzieliny brzydkiej, uzbrój się po prostu w cierpliwość:)

    Aba i Jaś (04.11.03)

    • Re: 24 dzień, a pępek nie odpada

      Natusi pępek też odpadł późno – po ok 3 – 3,5 tygodniacvh

      Kaśka z Natusią (23 miesiące 🙂

      • Re: 24 dzień, a pępek nie odpada

        Nie martw się, 24 dni to wcale nie tak długo. Oskarkowi trzymał się chyba ze dwa miesiące. Jeżeli jest suchy i nic się nie paskudzi to musisz poczekać. Różnie to bywa z tymi kikutkami.

        Konrad17/5/94 Oskar3/7/03 gg7855428

        • Re: 24 dzień, a pępek nie odpada

          Nadia miałą b. grubą pępowinę i położna jak u nas była przemyła jej gencjaną. Brudzi strasznie ale schodzi w praniu (prawie). Pokazała nam też żeby czyścić patyczkiem higienicznym (takim dla dzieci), dokładnie dookoła wszystkie fałdki przy każdej zmianie pieluchy. Tak robiliśmy no i odpadł 2 dni temu!

          Reno & Nadia (07.02.2004)

          • Re: 24 dzień, a pępek nie odpada

            nie przejmuj się:)) to co piszą w gazetach, że ma odpaść po 2 tygodniach to jakieś bajki (przynajmniej żadnemu z dzieci, które ja znam nie odpadł w tym terminie), ja przemywając Zosi kikucik bałam się go zbyt ruszać, bo myślałam, że to dziecko boli i doszło do tego, że zaczął śmierdzieć, ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło i odpadł po miesiącu
            pozdrawiamy

            • Re: 24 dzień, a pępek nie odpada

              Tak, po prostu odpowiednio głęboko przemywaj w zakamarkach odchylając na wszystkie strony. Najlepiej pałeczką kosmetyczną. No i spiryt 95%. Mojej Mati odpadł ładnie po 10 dniach. Tylko dbaj o to – najlepiej przemywać przy każdej zmianie pieluszki. W okół pępka smaruj wazelinką lub czymś tłustym, żeby nie uszkodzić delikatnej skórki.
              Powodzenia!


              Iw. i Mati (25.11.2003)

              • Re: 24 dzień, a pępek nie odpada

                Ja tez sie niepokoilam, bo minely 3 tygodnie a pepuszek Gabrysi nadal tkwil na miejscu. Pediatra powiedziala mi ze jezeli nie robi sie stan zapalny ( zaczerwienienie wokolo i ropienie) to jest ok- nie boj sie tylko dokladnie przemywac,przecieraj wszystkie zakamarki.U nas po dwoch dniach od wizyty lekarskiej bylo po klopocie, sam ladnie odpadl.

                OlenkaR

                • Re: 24 dzień, a pępek nie odpada

                  Mojej córeczce pępek odpadł po miesiącu. Delikatnie go podważałam i smarowałam azotanem srebra ale i tak trzymał się dzielnie!
                  Nie przejmuj się – odpadnie napewno.

                  Aga i Ania 11 miesięcy

                  • Re: 24 dzień, a pępek nie odpada

                    nie przejumj sie!!
                    Marcie..odpadl dopiero po 4 tygodniach od porodu…
                    przemywalam fioletem…potem spirytusem..i jak odpadl nie bylo zadnego strupka..krwi…super wygojony pepuszek..!!
                    jak u dzieciatka nie krwawi… Nie saczy sie ropa… Nie smierdzi..to jest wszystko ok..potrzeba czasu..badz cierpliwa:)

                    KaSieK i MaRtuSia

                    • Re: 24 dzień, a pępek nie odpada

                      Ja zamiast przemywac to zakraplałam spirytusem…odpadl 10 dnia.
                      Powodzenia..odpadnie na pewno

                      • Re: 24 dzień, a pępek nie odpada

                        nam też długo nie odpadał dopiero po miesiacu
                        Pediatra poradziła robić wycięcie w pampersach i zakładanie kaftaników zamiast body żeby był lepszy dostęp powietrza, no i oczywiście smarowanie gencjaną. Podziałało i odpadł po 3 dniach od stosowania jej metod.

                        Mika6 i Mikuś (01.04.2003)

                        Znasz odpowiedź na pytanie: 24 dzień, a pępek nie odpada

                        Dodaj komentarz

                        Angina u dwulatka

                        Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                        Czytaj dalej →

                        Mozarella w ciąży

                        Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                        Czytaj dalej →

                        Ile kosztuje żłobek?

                        Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                        Czytaj dalej →

                        Dziewczyny po cc – dreny

                        Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                        Czytaj dalej →

                        Meskie imie miedzynarodowe.

                        Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                        Czytaj dalej →

                        Wielotorbielowatość nerek

                        W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                        Czytaj dalej →

                        Ruchome kolano

                        Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                        Czytaj dalej →
                        Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                        Logo
                        Enable registration in settings - general