29 miesiąc starań o pierwsze maleństwo

Helo,

Postanowila zalozyć w koncu swoj wątek. U każdej z was cos się dzieje, więc i ja podziele się moimi staraniami. Moje sa troche inne jak podkreslalam, bo co by sie nie dzialo w przyszlosci, to nie bede probowac metody in vitro – bo tak zadecydowalam – wiec moj watek nie będzie tak burzliwy jak np. Paszuli i Berner, u których dzieje się w tej chwili masa rzeczy 🙂
ale wierze ze tez sie w koncu i u mnie cos wydarzy…
Ja tez mam dzis swoj wazny dzien – po raz dwudziesty ktorys… odbieram wyniki bety… po 3 miesiacu stymulacji clo,pregnylem,duphastonem i posilkowo estrofenem.

Tak bardzo się boję… bo tym razem głupia narobilam sobie takich nadziei… a chyba niepotrzebnie. Wydawalo mi sie ze w tym miesiacu o wiele bardziej urosły mi piersi.. moze to ciąza urojona, bo pisalam na innym watku, ze w weekend odwiedzila mnie kolezanka ktora jest wlasnie w 5 tygodniu i raportowala ze piersi byly jej pierwszym sygnałem o ciązy i to juz po ok 2 tygodniach od owulacji… Dzis juz nie czuje, ze sa takie dziwne, ale nadal sa duze.. nie mam az takich halucynajcji bo ostatnio odchudzalam się i schudlam 5 kg (uwaga !:) mimo ze biore od 3 miesiecy te hormony), a widomo ze na pewno zmalaly mi tez piersi, co bylo widac po bieliznie… staniki bylu luzne a teraz sa wypchane, mimo ze dzis na wadze zobaczylam nawet 0.5 kg mniej niz waga do kotrej sie odchudzilam..
Tak sie nakrecam… zwariuje do 17 stej. Boje się, że wieczorem dopisze tu znowu :nie udalo się…
ale to tylko moje ludzkie odczucia… wierze, że to moje cierpienie jest komus potrzebne i że może jakaś potrzebująca duszyczka z niego skorzysta… to daje zupełnie inny sens zyciu i temu co sie w nim dzieje, jeżeli wie się, że komuś tym można pomóc… przypomnijcie mi o tym jak bede wieczorem ryczeć…

Strona 2 odpowiedzi na pytanie: 29 miesiąc starań o pierwsze maleństwo

  1. 🙁 ojej. A miałam taką nadzieję.

    • do serducha!

        • Zamieszczone przez wiki80
          Eh dziewczyny, tak szybko sie nie rozstaniemy na tym wątku…

          biore na klatę kolejny cios…

          to wyniki w 26 d.c

          beta <1.0
          prolaktyna 233 mlU/l (norma 40-530)
          estradiol 503 pmol/l
          progesteron 4,07 nmol/l

          wyglada na to, ze pomimo iz pecherzyk pekl, to nie mialam owulacji…

          przypominam sobie, że na USG w 14 d.c lekarz tak skomentowal: jakos taki nieregularny ten zarys po peknieciu pecherzyka,wyglada ze niby pekl po pregnylu, chociaz moze to swiadczyc o samodegeneracji, podobnie mialam przy pierwszej stymulacji 2 miesiace temu… tylko ze tam po zastrzyku nie pekl tylko 4 dni po nim zaczal sie sam w sobie zapadac… zobacze co powie na to lekarz..

          plan mam taki : jutro albo pojutrze bede miec @, a potem na miesiac do 1 stycznia zapominam o staraniach… moj lekarz jest teraz akurat na urlopie,a jak wroci za 2 tygodnie to wtedy znow ja wyjezdzam… pewnie uda sie z nim spotkac przed sama Wigilia i umówić się na laparoskopie.

          Nie uronilam ani łezki… przywloklam do domu nieotwarta koperte i mąż sprawdzal… widzialam ze też mial nadzieje… moze jednak sama bede czytac wyniki, bo tak czuje, że nie zniose raczej jego bólu.. swój jakoś znoszę…

          W tym miesiacu nie ma wiec dla mnie szczescia – przechodze do aktywnego kibicowania wam – drogie dziewczyny!

          wiki, przytulam Cie mocno

          • Tulam mocno. Odpocznij sobie, zregeneruj sie psychicznie, przygotuj do walki zakończonej sukcesem. Nowy rok = nowe nadzieje i szanse.Głowa do góry! To tylko taki przejściowy okres, o którym szybko zapomnisz, jak zobaczysz na teście dwie tłuste krechy….A tak będzie już wkrótce…Zakład?

            • Zamieszczone przez monika3r
              To tylko taki przejściowy okres, o którym szybko zapomnisz, jak zobaczysz na teście dwie tłuste krechy….A tak będzie już wkrótce…Zakład?

              hehe:) – takie zakłady lubie:)!!!!

              • no to stoi!
                Dziewuszki, kto przebije, czy przybije(kurde, dawno sie nie zakładałam)…

                • Wiki,najwazniejsze,że jesteś silna(bo jak piszesz nie uroniłaś łezki).Dumnie walczysz o swoje.A dzidzia,gdzies tam na Ciebie czeka i w końcu się spotkacie!

                  • Wiki80 ja tez bede tylko kibicowac pozostałym staraczkom ja tez nie będe miec zadnej niespodzinki od mikołaja- u mnei @ przyszła niespodziewanie 🙁

                    • Dzieki dziewczyny za slowa otuchy:)

                      Schodze z bólu dzisiaj… @ sie pojawila zgodnie z “niechcianym” planem, czyli 2 dni po odstawieniu duphastonu.. ketonal 50mg już polknelam…

                      • Nie umiem stac w miejscu… dzis zaciagam meza na ponowne badanie nasienia.. mial robione w marcu 2007, juz troche czasu minelo i lekarz powiedzial ze zanim mi zrobi laparoskopie to musze miec badania meza. Moj mąz jest kochany… myslalam ze sie nie zgodzi za Chiny ludowe! jest z tych, co niecierpia badan lekarzy i szpitali…

                        narazie sie z moim lekarzem nie kontaktowalam, jak wroce z nart,to mam nadzieje ze w Invimedzie beda juz wyniki mojego meza a i ja tez swoje wyniki hormonów z tego kolejenego pechowego cyklu przytaszcze do niego. Dawno sie nie pojawialam w Invimedzie… ale teraz idziemy tam zbadac znowu męza.

                        pozdrawiam

                        • Zamieszczone przez wiki80
                          Nie umiem stac w miejscu… dzis zaciagam meza na ponowne badanie nasienia.. mial robione w marcu 2007, juz troche czasu minelo i lekarz powiedzial ze zanim mi zrobi laparoskopie to musze miec badania meza. Moj mąz jest kochany… myslalam ze sie nie zgodzi za Chiny ludowe! jest z tych, co niecierpia badan lekarzy i szpitali…

                          narazie sie z moim lekarzem nie kontaktowalam, jak wroce z nart,to mam nadzieje ze w Invimedzie beda juz wyniki mojego meza a i ja tez swoje wyniki hormonów z tego kolejenego pechowego cyklu przytaszcze do niego. Dawno sie nie pojawialam w Invimedzie… ale teraz idziemy tam zbadac znowu męza.

                          pozdrawiam

                          Wiki a mam do Ciebe pytanie…..
                          Czy wiesz moze ile razy mozna miec w zyciu laparoskopie? ja słyszałam, ze tylko raz a czy to prawda?
                          Moj mąz tez miał rok temu badane nasienie i lakarz stwierdził normospermie a u Was tak samo było dobrze? moze pownnismy tez zbadac nasienie czy jesli wszystko było w porządku to nie ma sensu????

                          • Utulam do serducha! Szkoda, że ten mikołaj w tym roku nie przynosi upragnionych II kreseczek tam gdzie są najbardziej wyczekane!

                            • Zamieszczone przez Nadia1979
                              Wiki a mam do Ciebe pytanie…..
                              Czy wiesz moze ile razy mozna miec w zyciu laparoskopie? ja słyszałam, ze tylko raz a czy to prawda?

                              na to pytanie nie umiem ci odpowiedziec w sensie,że nie pytalam żadnego lekarza – ale z medycznego punktu widzenia laparoskopie mozna robic kilka razy -w koncu monza miec laparoskopowo usuwanych z brzucha kilka narzadow -np. woreczek zołciowy itp… a wiec dwukrotna laparoskopia w celach ginekologicznych raczej tez moze być…. ja bede miec pierwszy raz

                              Zamieszczone przez Nadia1979
                              Wiki a mam do Ciebe pytanie…..
                              Moj mąz tez miał rok temu badane nasienie i lakarz stwierdził normospermie a u Was tak samo było dobrze? moze pownnismy tez zbadac nasienie czy jesli wszystko było w porządku to nie ma sensu????

                              u mojego meza w marcu 2007 bylo okey z nasieniem – ale badanie lekarz kazał powtóryć, bo z tym nigdy nic nie wiadomo, przez rok moglo sie wiele zmienic i nie chce mnie nakluwac jezeli przyczyny beda gdzie indziej… jak juz zrobimy po raz drugi to sama chetnie wyniki tych badań dla celow statystycznych zestawie i porownam na forum:)

                              • Zamieszczone przez wiki80
                                na to pytanie nie umiem ci odpowiedziec w sensie,że nie pytalam żadnego lekarza – ale z medycznego punktu widzenia laparoskopie mozna robic kilka razy -w koncu monza miec laparoskopowo usuwanych z brzucha kilka narzadow -np. woreczek zołciowy itp… a wiec dwukrotna laparoskopia w celach ginekologicznych raczej tez moze być…. ja bede miec pierwszy raz

                                u mojego meza w marcu 2007 bylo okey z nasieniem – ale badanie lekarz kazał powtóryć, bo z tym nigdy nic nie wiadomo, przez rok moglo sie wiele zmienic i nie chce mnie nakluwac jezeli przyczyny beda gdzie indziej… jak juz zrobimy po raz drugi to sama chetnie wyniki tych badań dla celow statystycznych zestawie i porownam na forum:)

                                Dzięki Wiki za odpowiedz. Mnie tez bedzie czekac laparoskopia ale nie wiem jeszcze kiedy.Inny lekarz sugerował zebym zrobila HSG ale teraz wybieram sie do Kliniki Leczenia Niepłodnosci i zobaczymy co tam powiedzą….. A co do badania nasienia mojego męza to myslę, ze tez zbadamy. i tez porównam tu na forum 🙂

                                • Dzis bylam w Invimedzie po wyniki badania nasienia. W tym swiatecznym zamieszaniu dopiero dzis znalazlam chwile czasu! caly poprzedni tydzien milczalam, bo bylam na nartach w pieknych francuskich alpach 🙂

                                  obiecalam ze zrobie statystyke:

                                  marzec 2007 ……. grudzien 2008 …….. norma

                                  pH………….. 6,8 ……. 7,2……. > 7,2
                                  czas uplynnienia…… 10 min ……. 10 min…… 50%
                                  ruch szybka linerarna… 30 % …… 20%…… >25%
                                  ruch wolna linerana….30% …… 35%…… brak
                                  brak ruch postepowej…..10 % …… 10% …… brak
                                  brak ruchu wogole…… 30% …… 35% …… 50%
                                  aglutynacja………. – …… + …… –
                                  liczba plem na ml…… 410 000 000 …… 432 500 000 …… > 20 000 000
                                  ogolna liczba plem…… 820 000 000 …… 1 298 000 000 …… > 40 000 000

                                  tylko tym razem mamy dopisane na badaniu uwagi : wiekszość plemników wykazuje nieprawidłową ruchliwość postępową. Nieznaczna aglutynacja plemników.

                                  Dziewczyny – prosze napiszcie czy to zaburzenie prawidlowej ruchliwosci moze miec wplyw na to ze nam nie wychodzi od tylu miesiecy???
                                  eh.. do lekarza umowie sie dopiero po nowym roku. Caly ten miesiac wrzucilam na luz… nawet nie chce mi sie teraz dzwonic do lekarza i pytac sie go o cokolwiek. W koncu jutro swieta 🙂

                                  • Bambamku, do ciebie mam pytanie, zagladalam na twoja prywatna strone gdzie przeczytalam wyniki twojego meza :

                                    grudzien 2005, listopad 2006, pazdziernik 2007,styczen 2008, maj 2008
                                    Liczba plemnikow w 1 ml nasienia 18 mln, 10 mln, 6 mln 300 tys, 30 mln, 8 mln 300 tys
                                    Po uplynnieniu:
                                    Plemnikow ruchomych 25%, 30%, 35%, 55%, 35%
                                    w tym:
                                    o szybkim ruchu postepowym – 0 %, 0%, pojedyncze, 20%, pojedyncze
                                    o wolnym ruchu postepowym 10 %, 15%, 30 %, 25%, 25%
                                    o ruchu w miejscu 15 %, 15%, 5 %, 10%, 10%
                                    nieruchomych 75 %, 70%, 65 %, 45%, 65%,

                                    Rozpoznanie: oligoasthenoteratozoospermia + hypospermia

                                    Rzeczywiscie nie przeżywam tego samego co Ty, bo u mego małża sytuacje wyglada lepiej, niemniej zastanawiam się czy sama “astheno” też jest duża przeszkodą do prawidłowego zapłodnienia? Czy lekarz wam coś z tego tłumaczył?

                                    • wiki, widzisz my nigdy nie rozmawialiśmy szczegolowo z lekarzem na temat wynikow M. Dowiedzialam sie ze sa zle i raczej brnelam do IUI, potem do invitro – nigdy nie staralismy sie leczyc nasienia. Oprocz poszerzenia kanalika, ale to dawna historia zreszta i tak efekt zaden. Przykro mi ale nie pomoge. Mysle ze smialo mozesz zadac to pytanie ekspertowi na Bocianie

                                      • Dzieki bambambku za odpowiedź. Zapisalam sie do mojego lekarza na poniedziałek 5 stycznia.

                                        Za to za Ciebie trzymamy teraz wszystkie kciuki!

                                        • Zamieszczone przez wiki80
                                          Eh dziewczyny, tak szybko sie nie rozstaniemy na tym wątku…
                                          biore na klatę kolejny cios…

                                          to wyniki w 26 d.c

                                          beta <1.0
                                          prolaktyna 233 mlU/l (norma 40-530)
                                          estradiol 503 pmol/l (norma faza lutealna 101-905)
                                          progesteron 4,07 nmol/l (norma faza lutealna 15-57)

                                          Tak było w 26 dniu cyklu zeszlego miesiaca…. a tak bylo w 26 dniu cyklu tego miesiaca, czyli wczoraj. Dzis odebralam wyniki.

                                          beta<1.0
                                          prolaktyna 681 mlU/l (norma 40-530)
                                          estradiol 1619 pmol/l (norma faza lutealna 101-905)
                                          progesteron 16,4 nmol/l (norma faza lutealna 15-57)

                                          Eh… ciekawe kiedy przyjdzie @… bylam przeciez przez tydzien wysoko w gorach… mieszkalismy na 2100 n.p.m, moglo sie cos rozregulowac, pomimo, ze dlugosc ostatnich 5 cykli byla regulowana hormonami.

                                          WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU!!!

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 29 miesiąc starań o pierwsze maleństwo

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general