29 miesiąc starań o pierwsze maleństwo

Helo,

Postanowila zalozyć w koncu swoj wątek. U każdej z was cos się dzieje, więc i ja podziele się moimi staraniami. Moje sa troche inne jak podkreslalam, bo co by sie nie dzialo w przyszlosci, to nie bede probowac metody in vitro – bo tak zadecydowalam – wiec moj watek nie będzie tak burzliwy jak np. Paszuli i Berner, u których dzieje się w tej chwili masa rzeczy 🙂
ale wierze ze tez sie w koncu i u mnie cos wydarzy…
Ja tez mam dzis swoj wazny dzien – po raz dwudziesty ktorys… odbieram wyniki bety… po 3 miesiacu stymulacji clo,pregnylem,duphastonem i posilkowo estrofenem.

Tak bardzo się boję… bo tym razem głupia narobilam sobie takich nadziei… a chyba niepotrzebnie. Wydawalo mi sie ze w tym miesiacu o wiele bardziej urosły mi piersi.. moze to ciąza urojona, bo pisalam na innym watku, ze w weekend odwiedzila mnie kolezanka ktora jest wlasnie w 5 tygodniu i raportowala ze piersi byly jej pierwszym sygnałem o ciązy i to juz po ok 2 tygodniach od owulacji… Dzis juz nie czuje, ze sa takie dziwne, ale nadal sa duze.. nie mam az takich halucynajcji bo ostatnio odchudzalam się i schudlam 5 kg (uwaga !:) mimo ze biore od 3 miesiecy te hormony), a widomo ze na pewno zmalaly mi tez piersi, co bylo widac po bieliznie… staniki bylu luzne a teraz sa wypchane, mimo ze dzis na wadze zobaczylam nawet 0.5 kg mniej niz waga do kotrej sie odchudzilam..
Tak sie nakrecam… zwariuje do 17 stej. Boje się, że wieczorem dopisze tu znowu :nie udalo się…
ale to tylko moje ludzkie odczucia… wierze, że to moje cierpienie jest komus potrzebne i że może jakaś potrzebująca duszyczka z niego skorzysta… to daje zupełnie inny sens zyciu i temu co sie w nim dzieje, jeżeli wie się, że komuś tym można pomóc… przypomnijcie mi o tym jak bede wieczorem ryczeć…

Strona 3 odpowiedzi na pytanie: 29 miesiąc starań o pierwsze maleństwo

  1. kochana, wiem, jak Ci teraz trudno i smutno, bo sama staram się juz ponad 2 lata (od roku leczę się – miałam Hsg i drożne jajowody, laparo i wszystko ok,męża wyniki super, no i oczywiście Clo). Pewnie, że jest smutno, gdy pojawia się co miesiąc nieproszony,,gość”. Mnie na duchu podniósł moj gin, który oprócz tego, że zajmuje się moim ciałem, to jeszcze moją psychiką (i to mi pomaga). Wiem, że trzeba mieć nadzieję i tłumaczyć sobie,, nie udało się w tym miesiącu – to trudno, uda się w następnym”. Być może ktoś z Was pomyśli, że się oszukuję, ale ja poprostu w to wierzę, bo lepsze to, niż się załamywać, a pamietaj!!! że nasze ciało – ciałem, a psychika też odgrywa bardzo ważną rolę!! pozdrawiam Cię,,przyszła mamusiu”. Zobaczysz – damy radę!!!

    • Dzieki 🙂

      wierze ze moze 3 rok staran bedzie dla mnie szczesliwy! staram sie chwilowo wymyslac jakies inne cele w zyciu -oprocz tych “rodzinnych” 🙂

      a jak nie wyjdzie.. to moze kiedys dojrzejemy do decyzji o adopcji… jak mi sie naturalnie nie uda, to przynajmniej te milosc przelejemy na dziecko, ktore nie mialo tyle szczescia, by od razu byc pokochane. a wierze, że posiadanie dziecie, to raczej “zadanie” powierzone przez Boga. Jezeli nie powierzy nam ich naturalnie, to powierzy nam je z adopcji. i tyle w tej kwestii. jestem tu jedynym przypadkiem “ortodoksa”, nie widzącym tylu zalet w in vitro 🙂 – to po prostu nie dla mnie. Pozdrawiam.

      • wiki nie jesteś żadnym ortodoksem;) każdy ma swoją drogę, powodzenia

        • hej!
          kochana Wiki! wiesz – tak sie zastanawiam nad tymi Twoimi wynikami, bo nie wiem, czy mój gin dobrze mnie prowadzi? mialam na dzien dobry Hsg, po pół roku laparo, teraz miałam monitorowane jajeczkowanie, niby wydaje się, że coś,,robimy”, ale jakieś wyniki?????? hmmmmm nic takiego nie robiłam…. bynajmniej nic takiego nie kazał mi robić, a słyszałam tyle o tej prolaktynie. Czy to normalne?

          • Wiki wierze ze osiagniecie swój upragniony cel, a każdy jego sposób osiągniecia jest i zawsze bedzie dla Was najwspanialszym i tym doskonałym

            • Zamieszczone przez ona-25
              hej!
              kochana Wiki! wiesz – tak sie zastanawiam nad tymi Twoimi wynikami, bo nie wiem, czy mój gin dobrze mnie prowadzi? mialam na dzien dobry Hsg, po pół roku laparo, teraz miałam monitorowane jajeczkowanie, niby wydaje się, że coś,,robimy”, ale jakieś wyniki?????? hmmmmm nic takiego nie robiłam…. bynajmniej nic takiego nie kazał mi robić, a słyszałam tyle o tej prolaktynie. Czy to normalne?

              ja musze badac prolaktyne bo mam jednak male zachwiania… wczoraj bylam u lekarza i jak zobaczyl wyniki, to powiedzial ze mam jeszcze powtorzyc takie same badania w 26 dniu tego cyklu i jak nie bedzie lepiej z prolaktyna to mam wrocic na czas staran o ciaze do NORPROLACU. Progesteron tez robie, bo pomimo, ze na USG 2 razy pekl pecherzyk to owulacji nie bylo bo progesteron byl za maly… a estradiol to robilam tak kontrolnie sama z siebie,ale jestem zadowolona,bo lekarz byl zaskoczony tym moim nietypowow wysokim estradiolem – nie wiem co zrobi z ta informacja, ale ten miesiac tez jest bez lekow i zobaczymy co sie zadzieje z nim znowu, znowu zbadam estradiol bo lekarz mowil cos o hyper… cos tam… estrofenii (??).
              pozdrawiam

              • aha,

                a poza tym umowilam sie na laparoskopie na 19 stycznia (moj lekarz zrobi mi ja prywatnie), dzis ide po skierowania na wszystkie badania. A co do badan mojego meza : lekarz powiedzial, ze nigdy sam nie wyprodukowal takiej ilosci plemnikow jak moj maz i ze pomimo iz wiekszosc zolnierzykow nieprawidlowo sie porusza ‘wprzod’ to statystycznie i tak powyzej 20 milionow rusza sie dobrze:) -wiec jest okey. proponowal mi wlasciwie inseminacje… a ja najpierw wybralam laparoskopie. poza tym bede miec badana krzepliwosc krwi… a wiecie, ze zaburzenia krzepliwosci (zla krzepliwosc lub nadkrzepliwosc) tez sa przyczyna nieplodnosci?

                pozdrawiam

                • hej dziewczyny!
                  Wyobraźcie sobie, że wczoraj bardzo późnym wieczorem dostałyście okres, to od kiedy liczycie cykl? od tego dnia, czy od następnego jak się,,rozbuja”?

                  • Zamieszczone przez wiki80
                    aha,

                    a poza tym umowilam sie na laparoskopie na 19 stycznia (moj lekarz zrobi mi ja prywatnie), dzis ide po skierowania na wszystkie badania. A co do badan mojego meza : lekarz powiedzial, ze nigdy sam nie wyprodukowal takiej ilosci plemnikow jak moj maz i ze pomimo iz wiekszosc zolnierzykow nieprawidlowo sie porusza ‘wprzod’ to statystycznie i tak powyzej 20 milionow rusza sie dobrze:) -wiec jest okey. proponowal mi wlasciwie inseminacje… a ja najpierw wybralam laparoskopie. poza tym bede miec badana krzepliwosc krwi… a wiecie, ze zaburzenia krzepliwosci (zla krzepliwosc lub nadkrzepliwosc) tez sa przyczyna nieplodnosci?

                    pozdrawiam

                    No to trzymam za Was kciuki!!

                    • wiki po laparo wiele kobiet zachodzi w ciaze i tego wlasnie Ci zycze, niech to bedzie ostatni zakret przed slicznym duzym brzuszkiem

                      • jak bardzo poznym wieczorem, tzn po 22, to ja licze ze dopiero od nastepnego dnia.. ale to tylko kwestia umowna 🙂

                        • Zamieszczone przez bambamek
                          wiki po laparo wiele kobiet zachodzi w ciaze i tego wlasnie Ci zycze, niech to bedzie ostatni zakret przed slicznym duzym brzuszkiem

                          dzieki za kciuki:) – Tobie zycze rosnacej bety!!!!

                          • eh, dzis ostatni dzien na pozalatwianie najpilniejszych spraw – od poniedzialku przez pare dni, to o mnie bedzie trzeba sie troszczyc, bo bede na rekonwalescencji. to dziwne, bo jakos nie mam stracha przed poniedzialkowym laparo. Wszystkie wyniki badan krwi w porzadku – a bylo ich ponad 14 roznych:).

                            Najgorszy moment to odlatywnie przed narkoza…:) zobaczymy co z tego wyjdzie. laparo mam 15 dnia cyklu.. wiec pewnie pluczac mi jajowody unicestwia jajeczko, o ile uroslo. Bede wiedziec, bo jutro robia mi USG – moze ten cykl bedzie bezowulacyjny…

                            • wiki odlatywanie jest rewelacyjne – ja jestem z tych stuknietych ktore uwielbiaja narkoze 😉

                              • Zamieszczone przez bambamek
                                wiki odlatywanie jest rewelacyjne – ja jestem z tych stuknietych ktore uwielbiaja narkoze 😉

                                ło Bozie Bozie bambamku Ty świrusku jeden….!!!! jak można lubić narkozę 😉
                                No ale każdy ma swoje upodobania hehe 🙂

                                wiki80 – trzymam mocno kciuki i czekam na realacje z Twojej laparoskopi !!!

                                • Fakt, coś jest w tej narkozie. Najfajniej jest jak mi podali kilka ml dla uspokojenia. Stan cudowny, błogość ducha i ciała. Przydałby mi się taki specyfik od czasu do czasu, hi hi.

                                  • wiki 80 – jesteś już po laparo – mam nadzieje ze czujesz sie dobrze 😉 czekam teraz na Twoją relację 😉 wracaj do zdrówka !!!

                                    • Zamieszczone przez madlenex
                                      wiki 80 – jesteś już po laparo – mam nadzieje ze czujesz sie dobrze 😉 czekam teraz na Twoją relację 😉 wracaj do zdrówka !!!

                                      i ja czekam i ja i ja i ja

                                      • ja też czekam 🙂

                                        • i ja trzymam kciuki i czekam na relacje przeciez jak wszystko się uda to w nastepnym cyklu mnie to czeka!!!

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 29 miesiąc starań o pierwsze maleństwo

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general