3,5 miesiąca i dziwaczne dźwięki…

witam,

od jakiegoś czasu Kuba wydaje z siebie przedziwne dźwięki. kiedy jest czymś podekscytowany to “piszczy” na WDECHU. i trzęsie przy tym rozpostartymi łapkami. tłumaczę to sobie tym, że mały bardzo chciałby już coś powiedzieć, chciałby umieć już siedzieć, chwytać zabawki ale nie może i w ten sposób okazuje swoje emocje. czy dziecko którejś z was ma to samo? czy powinnam się martwić?

pozdrawiamy!

iza i kubuś (08.01.2004)

11 odpowiedzi na pytanie: 3,5 miesiąca i dziwaczne dźwięki…

  1. Re: 3,5 miesiąca i dziwaczne dźwięki…

    Raczej powinnaś się cieszyć, że Twoje Serduszko już ciekawi świat. Toz znaczy, że dziecko się rozwija.

    Ulka i Kacperek (15 lipca 2003r.)

    • Re: 3,5 miesiąca i dziwaczne dźwięki…

      Czyli z niego jest taki maly piskalak
      Mysle, ze nie ma powodu do obaw, a te dzwieki to jego taka nowa zabawa w ktorej rozpoznaje siebie i jaki ma glosik


      Jagoda01.08.03

      • Re: 3,5 miesiąca i dziwaczne dźwięki…

        To super. Twoj synek cwiczy pluca i struny glosowe. Misiek byl na etapie krzyku pisku i to takiego, ze pod koniec dnia tracil glos. Przy tym sie napinal, krzywil i mozna bylo padac ze smiechu.

        SOSNA i Michałek(20/07/03)

        • Re: 3,5 miesiąca i dziwaczne dźwięki…

          a mój 4 miesieczny synek odkrył ze potrafi głozno krzyczec. i tak sie drze z radosci ze mnie głowa boli.

          • Re: 3,5 miesiąca i dziwaczne dźwięki…

            u nas jest to samo od pary tygodni. piszczy strasznie i macha lapkami jakby chciala odfrunac. rzeczywiscie wyglada wtedy jakby chciala bidulka cos powiedziec a nie umie.
            zaczela tez strasznie krzyczec a potem sama rozglada sie po katach co sie dzieje, bo jest zdziwiona ze tak potrafi:)

            • Re: 3,5 miesiąca i dziwaczne dźwięki…

              U nas jest identycznie
              Nie martw sie – wszystko jest w porzadku.
              Pozdrawiam,

              • Re: 3,5 miesiąca i dziwaczne dźwięki…

                U nas tak było i teraz tez tak bywa. Najpierw sie martwiłam a potem przeszłam nad tym do porządku dziennego.
                pozdrawiamy

                • Re: 3,5 miesiąca i dziwaczne dźwięki…

                  Wszystko w porządku.
                  Marta także piszczy (szczególnie do lampy ). A jak się jej przypomni, że potrafi krzyczeć to godzinę mam z głowy, szkoda tylko, że nie rozumiem o czym “mówi”.
                  Czasem jak bardzo chce coś powiedzieć lub powtórzyć po mnie a jej nie wychodzi to zaczyna się denerwować i wtedy rączki i nóżki idą w ruch.

                  Agnieszka i Martusia (Ur. 15.01.2004)

                  • Re: 3,5 miesiąca i dziwaczne dźwięki…

                    u nas to samo
                    wrzaski, piski, czasami zaciaganie sylab i przy tym machanie raczkami i nozkami tak jakby chcial sie wyrwac z lezaczka i pojsc sobie gdzies 🙂

                    Kasia + Synus (25.01)

                    • Re: 3,5 miesiąca i dziwaczne dźwięki…

                      Wiem o czym piszesz. Moja Majunia też tak piszczy na wdechu ale tylko w momencie kiedy robi kupkę 😉 Czasem wydawało mi się, że nie może złapać oddechu, takie to dziwne wrażenie. Przeszliśmy do porządku dziennego i przynajmniej wiemy kiedy jest coś w pieluszce ;)))

                      Renia i Maja (12.11.2003)

                      • Re: 3,5 miesiąca i dziwaczne dźwięki…

                        Moj synek tez tak robil. Wlasnie piszczal i krzyczal na wdechu. Czasem nawet jakby sie zapowietrzal… Zawsze byl swymi umiejetnosciami zachwycony, machal nogami, rekami uderzal w swoja klatke piersiowa jak Tarzan ;-).
                        Moj maz nazwal te dzwieki “wzdechami” od wzdychania i “zachwytami”.
                        No i do tego jeszcze bulgotal, swoje gu/gru/gry z buzia pelna sliny. Zasmiewalismy sie nie raz do lez.

                        Mati jest jako wczesniak pod opieka m.in. logopedy, ktora cieszyla sie z jego “wzdechow” i piskow bo to normalne na pewnym etapie rozwoju.
                        Potem troche umilkl, ale czasem powraca do tych swoich piskow na wdechu.

                        Nie martw sie, bo to normalne, a piski radze nagrac na kasete, za kilka lat synek bedzie z niedowierzaniem sluchal, co tez potrafil kiedy byl malutki…

                        Neonka i Mateuszek (6.09.03)

                        Znasz odpowiedź na pytanie: 3,5 miesiąca i dziwaczne dźwięki…

                        Dodaj komentarz

                        Angina u dwulatka

                        Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                        Czytaj dalej →

                        Mozarella w ciąży

                        Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                        Czytaj dalej →

                        Ile kosztuje żłobek?

                        Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                        Czytaj dalej →

                        Dziewczyny po cc – dreny

                        Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                        Czytaj dalej →

                        Meskie imie miedzynarodowe.

                        Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                        Czytaj dalej →

                        Wielotorbielowatość nerek

                        W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                        Czytaj dalej →

                        Ruchome kolano

                        Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                        Czytaj dalej →
                        Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                        Logo
                        Enable registration in settings - general