3 dzień pozytywnego testu owu

Dziewczyny, help. Co to może znaczyć? Miałam 2 kreski na teście owu ok 10 dc, potem bledziocha, a dziś 3 dzień jest, kiedy ten test mi wyszedł pozytywny. I to testowa krecha znacznie jest ciemniejsza od kontrolnej, nawet po piciu! Jakieś 3 miesiące temy jak testowałam, to tylko raz mi wyszedł pozytywny, a przed i po już kreska była blada. Wogóle, cykle mam 24-28 dniowe od długiego czasu, więc już owu dawno powinna być….

43 odpowiedzi na pytanie: 3 dzień pozytywnego testu owu

  1. Zamieszczone przez Minka
    Dziewczyny, help. Co to może znaczyć? Miałam 2 kreski na teście owu ok 10 dc, potem bledziocha, a dziś 3 dzień jest, kiedy ten test mi wyszedł pozytywny. I to testowa krecha znacznie jest ciemniejsza od kontrolnej, nawet po piciu! Jakieś 3 miesiące temy jak testowałam, to tylko raz mi wyszedł pozytywny, a przed i po już kreska była blada. Wogóle, cykle mam 24-28 dniowe od długiego czasu, więc już owu dawno powinna być….

    minka zrob test plytkowy
    ja robilam paskowy i plytkowy i paskowe pokazywaly 2 krechy (testowa jasniejsz, ale jednak byla) a plytkowy pokazywal 1 krecha
    pani w aptece mowila ze wiele kobiet prosi o plytkowe, wiec moze warto przeplacic

    fakt, troche to dziwne….

    • minka wlasnie doczytalam ze mozna miec w cyklu dwie owulacje
      moze u ciebie tak wlasnie bylo

      cyt….. z resztek pęcherzyka, z którego zostało uwolnione jajeczko, powstaje tzw. ciałko żółte (corpus luteum) – gruczoł wewnętrznego wydzielania. Następuje to ok. 28-32 godziny po owulacji. Ciałko żółte produkuje hormon potrzebny do utrzymania ewentualnej ciąży – progesteron – i w mniejszych ilościach estrogeny. Progesteron wstrzymuje dojrzewanie kolejnych pęcherzyków w cyklu, dlatego też niemożliwa jest podwójna owulacja, chyba że w tzw. 24-godzinnym oknie, kiedy występowały pęcherzyki o podobnej wielkości. Nawet jeśli pierwszy pękł, nie zostało nagromadzone wystarczająco dużo progesteronu, aby zablokować uwolnienie kolejnej komórki.

      • Dzięki dziewczyny. Może faktycznie spróbuję ten płytkowy jutro. Przed chwilą zrobiłam jeszcze raz paskowy i dalej krecha ciemniejsza… No i wiecie, to już 17 dzień przecież, a okres max co 27/28 dni miewam.

        • Minko, może tak być, że OWU jest 17 dnia a potem np. tylko 9/10 dni fazy lutealnej, co akurat nie jest zbyt dobre, bo oznacza zbyt niski poziom progesteronu do utrzymania zarodka…. robiłaś badania poziomu progesteronu kiedyś???

          • Zamieszczone przez Tori75
            Minko, może tak być, że OWU jest 17 dnia a potem np. tylko 9/10 dni fazy lutealnej, co akurat nie jest zbyt dobre, bo oznacza zbyt niski poziom progesteronu do utrzymania zarodka…. robiłaś badania poziomu progesteronu kiedyś???

            Nie robiłam jeszcze. Tylko wiesz co, jak testowałam kiedyś, to test owu pokazał w jednym dniu wynik pozytywny (takie same testy) i @ miałam równo po 14 dniach od spodziewanej owu. Tempka teżmi skoczyła. Że się nie udało, to inna sprawa, ale nie miałam raczej wątpliwości, że owu była.

            • Minka mi kiedyś przez 6 dni test owu wychodził pozytywny. I cały czas czułam, że jajniki pracują pełną parą. Śmiałam się, że jestem super płodna 😀 😀 :D. A potem jak zbadałam progesteron to był olbrzymi, świadczący o owulacji.
              Może po prostu owulacja jest później i będziesz miała dłuższy cykl.

              • Zamieszczone przez Minka
                Dziewczyny, help. Co to może znaczyć? Miałam 2 kreski na teście owu ok 10 dc, potem bledziocha, a dziś 3 dzień jest, kiedy ten test mi wyszedł pozytywny. I to testowa krecha znacznie jest ciemniejsza od kontrolnej, nawet po piciu! Jakieś 3 miesiące temy jak testowałam, to tylko raz mi wyszedł pozytywny, a przed i po już kreska była blada. Wogóle, cykle mam 24-28 dniowe od długiego czasu, więc już owu dawno powinna być….

                Cześć dziewczyny. Pierwszy raz jestem na tym wątku.
                Ja w tym cyklu po raz pierwszy robie testy owulacyjne. w 10dc wyszły mi dwie kreski ale testowa bardzo blada. w 11dc wyszła jedna kreska wczoraj w 12dc znowu dwie krechy ale znowy testowa bardzo blada. Co to może oznaczać? wczoraj miałam więcej śluzu ale to nie był raczej śluz płodny

                • Zamieszczone przez dziunia800
                  Cześć dziewczyny. Pierwszy raz jestem na tym wątku.
                  Ja w tym cyklu po raz pierwszy robie testy owulacyjne. w 10dc wyszły mi dwie kreski ale testowa bardzo blada. w 11dc wyszła jedna kreska wczoraj w 12dc znowu dwie krechy ale znowy testowa bardzo blada. Co to może oznaczać? wczoraj miałam więcej śluzu ale to nie był raczej śluz płodny

                  Musisz nauczyć się swojego organizmu. Porób testy jeszcze przez jakiś czas i zobacz czy kreska będzie ciemnieć. Możliwe, że owulacja się zbliża, dlatego jeszcze jest jaśniejsza.

                  • Zamieszczone przez nadii
                    Musisz nauczyć się swojego organizmu. Porób testy jeszcze przez jakiś czas i zobacz czy kreska będzie ciemnieć. Możliwe, że owulacja się zbliża, dlatego jeszcze jest jaśniejsza.

                    dzięki. Zawsze byłąm pewna, że znam swój organizm i wiem kiedy mam dzień owulacji ale ostatnio właśnie w te dni współżyłam i nie zaszłam w ciąże i trochę zgłupiałam. wiec teraz robie testy i mierze tempke

                    • Zamieszczone przez dziunia800
                      Cześć dziewczyny. Pierwszy raz jestem na tym wątku.
                      Ja w tym cyklu po raz pierwszy robie testy owulacyjne. w 10dc wyszły mi dwie kreski ale testowa bardzo blada. w 11dc wyszła jedna kreska wczoraj w 12dc znowu dwie krechy ale znowy testowa bardzo blada. Co to może oznaczać? wczoraj miałam więcej śluzu ale to nie był raczej śluz płodny

                      testuj przez kilka dni
                      testowa powinna ściemnieć
                      i polecam testy płytkowe a nie paskowe
                      płytkowe są dokładniejsze, sprawdzilam na sobie

                      • Zamieszczone przez moni_ka
                        testuj przez kilka dni
                        testowa powinna ściemnieć
                        i polecam testy płytkowe a nie paskowe
                        płytkowe są dokładniejsze, sprawdzilam na sobie

                        dzięki za dobre rady. Ale kupiłam już zapas na cały miesiąc testów paskowych więc je chyba już wykorzystam. Ale jak teraz nie zaciąze to w następnym miesiącu kupie w aptece testy płytkowe

                        • Ja używałam paskowych i byłam z nich zadowolona. Tylko, że kupowałam takie z apteki a nie np. z allegro. One są nieco droższe, ale nie zarejestrowałam, żeby z nimi coś było nie tak.
                          No ale faktycznie, jak ktoś jest niezadowolony z paskowych, to warto spróbować płytkowe i samemu przekonać się czy jest różnica.

                          • Zamieszczone przez dziunia800
                            Cześć dziewczyny. Pierwszy raz jestem na tym wątku.
                            Ja w tym cyklu po raz pierwszy robie testy owulacyjne. w 10dc wyszły mi dwie kreski ale testowa bardzo blada. w 11dc wyszła jedna kreska wczoraj w 12dc znowu dwie krechy ale znowy testowa bardzo blada. Co to może oznaczać? wczoraj miałam więcej śluzu ale to nie był raczej śluz płodny

                            przed chwilą zrobiłam test owulacyjny. Dzisiaj 13dc wyszły znowu dwie krechy ale testowa zdecydowanie widoczna. Nie tak bardzo jak kontrolna ale dość mocna. Jajnki trochę czuję ale ogólnie wszystko w porządku. Martwi mnie tylko śluz bo powinno go być więcej i powinien być rozciągliwy a ja mam go nie zbyt dużo. Biorę od kilku dni Wiesiołek więc ten śluz powinien być tym bardziej większy…
                            Czy to więc może być owulacja czy raczej nie możliwe może któraś z Was tak miała kiedyś?

                            • Zamieszczone przez dziunia800
                              przed chwilą zrobiłam test owulacyjny. Dzisiaj 13dc wyszły znowu dwie krechy ale testowa zdecydowanie widoczna. Nie tak bardzo jak kontrolna ale dość mocna. Jajnki trochę czuję ale ogólnie wszystko w porządku. Martwi mnie tylko śluz bo powinno go być więcej i powinien być rozciągliwy a ja mam go nie zbyt dużo. Biorę od kilku dni Wiesiołek więc ten śluz powinien być tym bardziej większy…
                              Czy to więc może być owulacja czy raczej nie możliwe może któraś z Was tak miała kiedyś?

                              co do sluzu
                              ja nie zauwazylam zebym go miala jakies mega ilosci
                              a na monitoring gin powiedzial ze jest go duze
                              wiec nie martw sie na zapas
                              a co do kreski, to sprawdz jutro rano, tylko nie z pierwszego moczu
                              ja na paskowym mialam testowa kolory kontrolnej
                              a na plytkowym zdecydowanie ciemniejsza, wiec moze i u ciebie jest tak ze ta testowa jest taka sama jak kontrolna
                              ale sprobuj jutro rano i zobaczysz czy sciemniala

                              • Zamieszczone przez nadii
                                Minka mi kiedyś przez 6 dni test owu wychodził pozytywny. I cały czas czułam, że jajniki pracują pełną parą. Śmiałam się, że jestem super płodna 😀 😀 :D. A potem jak zbadałam progesteron to był olbrzymi, świadczący o owulacji.
                                Może po prostu owulacja jest później i będziesz miała dłuższy cykl.

                                To ja Cię gonię – kończy się 4 dzień pozytywnego testu:-(.
                                No i dziwi mnie jeszcze ta przerwa – 10 dc pozytyw, potem nie, a teraz 15, 16, 17 i 18 dc znowu pozytyw….

                                • Dziewczyny opowiem Wam moją historyjkę sprzed ponad miesiąca. Jak już niektóre z Was wiedzę kupiłam teściki owu z allegro ( jakieś 3 m-ce stosowałam je z zerowym skutkiem- pokazywały 2 dni dwie krechy, potem jedną ) i dodatkowo ponad miesiąc temu zakupiłam z apteki. Robiłam dwa jednocześnie. I jakie było moje zdziwienie gdy te z allegro standardowo pokazały dwie kreski przez 2 dni a te z apteki pokazywały mi przez prawie 5 dni dwie krechy!! Zgłupiałam całkowicie….. ale staranka były codziennie, bo w końcu II kreski były….. no i mam tego efekt:):) fASOLKA ROŚNIE w moim brzuszku:)
                                  Dlatego dziewczyny- jak tylko widzicie II to nie ma co kombinowac – do dzieła kochane!!

                                  • Zamieszczone przez sonia.pp
                                    no i mam tego efekt:):) fASOLKA ROŚNIE w moim brzuszku:)

                                    Sonia gratuluję!!! 😀 😀 😀 Dużo zdrówka i spokoju życzę!!!

                                    • Zamieszczone przez sonia.pp
                                      Dziewczyny opowiem Wam moją historyjkę sprzed ponad miesiąca. Jak już niektóre z Was wiedzę kupiłam teściki owu z allegro ( jakieś 3 m-ce stosowałam je z zerowym skutkiem- pokazywały 2 dni dwie krechy, potem jedną ) i dodatkowo ponad miesiąc temu zakupiłam z apteki. Robiłam dwa jednocześnie. I jakie było moje zdziwienie gdy te z allegro standardowo pokazały dwie kreski przez 2 dni a te z apteki pokazywały mi przez prawie 5 dni dwie krechy!! Zgłupiałam całkowicie….. ale staranka były codziennie, bo w końcu II kreski były….. no i mam tego efekt:):) fASOLKA ROŚNIE w moim brzuszku:)
                                      Dlatego dziewczyny- jak tylko widzicie II to nie ma co kombinowac – do dzieła kochane!!

                                      Przede wszystkim GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!

                                      a co do testów to ja kupiłam też z alegro ale dzisiaj kupie te z apteki płytkowe i zobaczymy jaki będzie efekt

                                      • Zamieszczone przez sonia.pp
                                        Dziewczyny opowiem Wam moją historyjkę sprzed ponad miesiąca. Jak już niektóre z Was wiedzę kupiłam teściki owu z allegro ( jakieś 3 m-ce stosowałam je z zerowym skutkiem- pokazywały 2 dni dwie krechy, potem jedną ) i dodatkowo ponad miesiąc temu zakupiłam z apteki. Robiłam dwa jednocześnie. I jakie było moje zdziwienie gdy te z allegro standardowo pokazały dwie kreski przez 2 dni a te z apteki pokazywały mi przez prawie 5 dni dwie krechy!! Zgłupiałam całkowicie….. ale staranka były codziennie, bo w końcu II kreski były….. no i mam tego efekt:):) fASOLKA ROŚNIE w moim brzuszku:)
                                        Dlatego dziewczyny- jak tylko widzicie II to nie ma co kombinowac – do dzieła kochane!!

                                        No właśnie kupiłam testy z apteki alepaskowe. I przed chwilą zrobiłam sobi testy (z apteki i z alegro) i na tym z apteki były II krechy mocno widoczne a na tym z alegro nie!!
                                        I no teraz nie wiem czy zbliża sie ta owulacja czy już była Bo tak jak pisałam wczesniej to na tych z alegro juz wcześniej wyszły II krechy.

                                        • Zamieszczone przez dziunia800
                                          No właśnie kupiłam testy z apteki alepaskowe. I przed chwilą zrobiłam sobi testy (z apteki i z alegro) i na tym z apteki były II krechy mocno widoczne a na tym z alegro nie!!
                                          I no teraz nie wiem czy zbliża sie ta owulacja czy już była Bo tak jak pisałam wczesniej to na tych z alegro juz wcześniej wyszły II krechy.

                                          A jakie masz te z apteki? Ja miałam paskowe – LH testy firmy Hydrex. Dzisiaj, 5 dnia, pokazały wreszcie, jakby nigdy nic, jedną krechę bez śladu drugiej. No i nie wiem, kiedy była owu. Przytulakno ostatnie w niedzielę rano, więc nie wiem, czy trafione…

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 3 dzień pozytywnego testu owu

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general