3 dzień

z zaciśniętym gardłem szłam po Krzysia- dziś już trochę lepiej, rano ponoć psocił, ale potem był grzeczniejszy; oczywiście do spania się nie chciał przebrać, nie chciał spać (a wydawało mi się że z tym nie będzie problemów);
kiedy go odebrałam był bardzo pobudzony, biegał jak nakręcony (czyżby kanapka z nutellą tak działała? )
teraz śpi…

a ja się martwię, bo widzę, że moją nieobecność odreagowuje złym zachowaniem w przedszkolu;
w dmou nadal anioł…

[i]Ewa i Krzyś (2 lata i 8 mies.)

14 odpowiedzi na pytanie: 3 dzień

  1. Re: 3 dzień

    hihi a może Krzyś z tych dzieci w domu anioł w przedszkolu diabełek ;-))

    Zuzia też spokojnie. Nawet nie chciała się ze mna przywitać o 16 taka zajeta była ;-)). na przystanku śpiewała cos o przedszkolakach kazała mi przykucnąć i tańczyła chodząc wokoło ;-))

    Izka i Zuzia 3 latka 🙂

    • Re: 3 dzień

      Łukasz na razie bez zmian. Trochę płacze przy rozstaniu, potem juz (ponoć) nie. Dziś przeżyłam lekki szok, bo jak po niego przyszłam, miał na sobie inne spodenki (z domu wychodził w długich, jak go odbierałam założone miał awaryjne – krótkie), pomyślałam, że jak nic się zsikał. Ale nie – okazało się, że pani uznała, że jest mu za gorąco i go przebrała. Myślą w tym przedszkolu… To pocieszające.
      Uczyli się dziś wierszyka – “Mam 3 latka”. Po powrocie ściągnęłam sobie tekst z netu ;-), żeby z nim poćwiczyć, bo Łukasz nadal z gadaniem tak sobie, a nie chcę, żeby jakoś dramatycznie odstawał od innych 3-latków (kurcze, tak to jest z tymi dzieciakami z końca roku).
      Ogólnie nadal mam gulę w gardle, mieszane uczucia etc., choć widzę, że jemu się tam podoba, ale najlepiej, żebym chodziła z nim…
      Mam nadzieję, że będzie lepiej z każdym dniem. I tego się trzymam.

      Cat i dzieciaki

      Łukasz(2,8 r.) i Karolina(5,5 m-ca)

      • Re: 3 dzień

        Poproszę o wierszyk 🙂

        Anka i Basiulec z 17.12.2002

        • Re: 3 dzień

          a u nas ”my jesteśmy krasnoludki” 🙂

          [i]Ewa i Krzyś (2 lata i 8 mies.)

          • Re: 3 dzień

            A proszę:

            Mam trzy latka, trzy i pół,
            Brodą sięgam ponad stół.
            Mam fartuszek z muchomorkiem.
            Do przedszkola chodzę z workiem.
            Pantofelki ładnie zmieniam,
            Myję ręce do jedzenia.
            Zjadam wszystko z talerzyka,
            Tańczę, kiedy gra muzyka.
            Umiem wierszyk o koteczku,
            O tchórzliwym koziołeczku
            O piesku, co był w polu nauczyłam się w przedszkolu.

            Ta końcówka wydaje mi się podejrzana, tzn. coś tam z rytmem nie bardzo….

            Cat i dzieciaki

            Łukasz(2,8 r.) i Karolina(5,5 m-ca)

            • Re: 3 dzień

              hehehe, a ja właśnie siadłam do netu żeby się podszkolić, bo pamięć zawodzi
              [Zobacz stronę]

              🙂

              [i]Ewa i Krzyś (2 lata i 8 mies.)

              • Re: 3 dzień

                Hehehe, to akurat znałam, to trzeba śpiewać z “choreografią” – pokazywać wszystko po kolei.
                A w ogóle to kiedyś w jakimś supermarkecie kupiłam płytę z piosenkami dla dzieci. Po tytułach wydawało mi się fajne; jakiś tam “Jedzie pociąg…”, “Stary niedźwiedz”… Ale wszystkie piosenki na podkładzie disco polo i jeszcze jakichś błędów językowych tam się dosłuchałam. Koszmar.

                Cat i dzieciaki

                Łukasz(2,8 r.) i Karolina(5,5 m-ca)

                • Re: 3 dzień

                  “my jestesmy kranoludki” były ta topie w czwartek, piątek i sobotę. Specjalnie z netu ściągałam tekst bo jak się okazało pamiętałam tylko jedną zwrotkę :)). Na całe szczęście linia melodyjna prosta ;-))
                  hihi pewnie to hymn najmłodszej grupy bo nazywają się KRASNALE

                  dzisiaj była inna na topie w przedszkolu 🙂

                  Izka i Zuzia 3 latka 🙂

                  • Re: 3 dzień

                    super płytki z takimi piosenkami były jako dodatek w “Rodzicach”. Takie typowo przedszkolne, fajna muzyczka i śpiewają dzieci

                    Izka i Zuzia 3 latka 🙂

                    • Re: 3 dzień

                      super stronka Ewka własnie znalazłam piosenkę którą Zu śpiewała mi na przystanku :”Jestem sobie przedszkolaczek”

                      Izka i Zuzia 3 latka 🙂

                      • Re: 3 dzień

                        U nas odwrotnie – w przedszkolu grzeczniutki a zaraz po wyjściu z przedszkola – szatan. A gdy jeszcze w przedszkolu śpi, czego w domu nie robił od dawna, to mam szaleństwo do wieczora.

                        • Re: 3 dzień

                          U nas w poniedziałek nastąpił kryzys. Młody nie chce chodzić do przedszkola. Dzisiaj (wtorek) jeszcze gorzej, płacz ogromny.

                          i juniora (19.10.2005)

                          • Re: 3 dzień

                            Ojej,a unas z dnia na dzień coraz gorzej.Wczoraj rozstawał się ze mną ze łzami w oczach,płakał w dzień.Dzisiaj już była awantura. Nie chciał wychodzic z domu,a w przedszkolu przebierałam siłą,no i po prostu otworzyłam dzrzwi i go zostawiłam. Nie można z nim było porozmawiać.Wsiadłam do samochodu i zaczęłam płakać.Zaraz idę go odebrać. Mam nadzieję,że jutro będzie lepiej… Ale jest coraz gorzej.

                            Asia i Kuba(już trzy lata)

                            • dzień 4

                              bez podskoków, ale i bez płaczu Krzysiol poszedł do przedszkola; oby nie nakręcał się płaczem innych dzieci (bo dziś szloch był straszny);
                              póki co staramy się mu wynagradzać każde jego dobre zachowanie, chwalimy za postępy w samodzielnym korzystaniu z toalety, za samodzielne jedzenie, popołudnia staramy się wykorzystywać bardzo intensywnie; a i usypianie trochę się zmieniło- Krzyś chce usypiać znowu wtulony we mnie; nie protestuję, bo wiem, że po całym dniu beze mnie (wcześniej całe dnie spędzaliśmy razem) może tego potrzebować; a i ja za nim jestem baaaaardzo stęskniona 🙂

                              [i]Ewa i Krzyś (2 lata i 8 mies.)

                              Znasz odpowiedź na pytanie: 3 dzień

                              Dodaj komentarz

                              Angina u dwulatka

                              Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                              Czytaj dalej →

                              Mozarella w ciąży

                              Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                              Czytaj dalej →

                              Ile kosztuje żłobek?

                              Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                              Czytaj dalej →

                              Dziewczyny po cc – dreny

                              Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                              Czytaj dalej →

                              Meskie imie miedzynarodowe.

                              Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                              Czytaj dalej →

                              Wielotorbielowatość nerek

                              W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                              Czytaj dalej →

                              Ruchome kolano

                              Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                              Czytaj dalej →
                              Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                              Logo
                              Enable registration in settings - general