3 latek idzie do przedszkola

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 694)
  • Autor
    Wpisy

agniese

Kochane powiedzcie mi, jak ma wyglądać wyprawka 3-latka, który dopiero idzie do przedszkola? Próbowałam się coś dowiedziec u nas w przedszkolu, ale dowiedziałam się tylko, że P. Dyrektor idzie na emeryturę, a nowego Dyr. jeszcze nie ma i, że Ona nie chce wczhodzić w kompetencje, itd. Chciałabym już coś zacząć pomału kompletować.

bep

Zamieszczone przez agniese
    Kochane powiedzcie mi, jak ma wyglądać wyprawka 3-latka, który dopiero idzie do przedszkola? Próbowałam się coś dowiedziec u nas w przedszkolu, ale dowiedziałam się tylko, że P. Dyrektor idzie na emeryturę, a nowego Dyr. jeszcze nie ma i, że Ona nie chce wczhodzić w kompetencje, itd. Chciałabym już coś zacząć pomału kompletować.

W każdym przedszkolu jest inaczej więc trudno coś radzić. U nas konieczna była pościel, 2 worki na buty, strój na gimnastykę, szczoteczka, pasta, kubek, kapcie. W jednym roku była wyprawka plastyczna z rozpiski.
    Ale wiem, że w innych przedszkolach wymagania są zupełnie inne. Także lepiej czekać na wytyczne z przedszkola.

alice82

hej
    ja póki co mam szczoteczkę,kubek ,pastę i worek hehhe
    resztę kupie na początku września jak się więcej dowiem:)
    na wyprawkę ale mam na myśli blok itd to będziemy się składać

czy Wy mamy 3 latków też macie takiego stresa???

agniese

Zamieszczone przez alice82
    hej
    ja póki co mam szczoteczkę,kubek ,pastę i worek hehhe
    resztę kupie na początku września jak się więcej dowiem:)
    na wyprawkę ale mam na myśli blok itd to będziemy się składać

czy Wy mamy 3 latków też macie takiego stresa???

Oj TAK!!!

alice82

🙂 normalnie masakra jakaś
    ja się zastanawiam czy nikt go nie będzie popychał bił hahaha czy Panie się będą nim opiekować :Wstyd: On jest taki mały niektore młodsze dzieci są od niego większe hihiih

bociek

ja się zastanawiam czy nikt go nie będzie popychał bił hahaha czy Panie się będą nim opiekować :Wstyd: On jest taki mały niektore młodsze dzieci są od niego większe hihiih

Poradzi sobie!!!
    Dzieci zazwyczaj są bardziej zaradne niż się rodzicom wydaje. A to, że mały to nic nie znaczy – często wsłaśnie te mniejsze dzieci rządzą resztą :Hyhy:

A ja się właśnie boję, że Bartek będzie z tych pchających i bijących :Fiu fiu:
    No ale może się miło rozczaruję 😉

A stresu wielkiego nie mam – przedszkole znam, panie również. Teraz tylko inne dziecko będę tam zaprowadzać :Hyhy:
    bardziej się stresuję debiutem szkolnym… tak to chyba jest, że przy pierwszym dziecku wszystko bardziej przeżywamy, a przy drugim to już „z górki” 😉

bep

E! No nie bój się.
    Każde dziecko musi dać sobie radę.
    Mój eM poszedł do państwowego przedszkola jako 2 latek (miał 2 lata 3,5 miesiąca) do grupy łączonej 3, 4 latki. Dał tak czadu, że bał się Go 1 z czterolatków. Nie chciał chodzić do przedszkola :Śmiech: A eM był przeszczęśliwy. Jest obecnie bardo samodzielny, świetnie się rozwija – normalnie wzór cnót :Fiu fiu: gdyby nie ta skłonność do bijatyk
    Wczoraj wrócił z przedszkola zastępczego z widocznym uszkodzeniem pod okiem :Boje się:dziś leciał chętnie na spotkanie z kolegami

bourbonetka

Zamieszczone przez Bociek
    Poradzi sobie!!!
    Dzieci zazwyczaj są bardziej zaradne niż się rodzicom wydaje. A to, że mały to nic nie znaczy – często wsłaśnie te mniejsze dzieci rządzą resztą :Hyhy:

A ja się właśnie boję, że Bartek będzie z tych pchających i bijących :Fiu fiu:
    No ale może się miło rozczaruję 😉

A stresu wielkiego nie mam – przedszkole znam, panie również. Teraz tylko inne dziecko będę tam zaprowadzać :Hyhy:
    bardziej się stresuję debiutem szkolnym… tak to chyba jest, że przy pierwszym dziecku wszystko bardziej przeżywamy, a przy drugim to już „z górki” 😉

Witaj w klubie 🙂
    Ja równiez posyłam Majkę do tego samego przedszkola, do którego starsza chodziła.
    Poza tym Majka chodziła do żłobka i „ciocie” twierdzą, że się juz nadaje do przedszkola i napewno sobie poradzi (widziałam skubaną w akcji i boję się abym na dywanik do dyrektorki nie musiała chodzić – niby sama nie zaczepia ale potrafi oddać).

też bardziej przeżywam debiut szkolny :Stres:

bourbonetka

Faktycznie w kazdym przedszkolu wygląda to inaczej. U nas tylko piżamka, szczoteczka, pasta i kubek…. no i papućki.

Co do wyprawki to jest (była) składka po 10zł za semestr, zakupy robiły nauczycielki – tak aby każde dziecko miało ten sam zestaw przyborów plastycznych.

alice82

dziękuję dziewczyny
    od dziś zmieniam myślenie….Oluś da radę poradzi sobie :Fiu fiu::Fiu fiu:

witaj Bourbonetko kopę lat 🙂 🙂 🙂

qr-chuck

poczekaj na rozpiskę.
    Moja przeszła przez 2 przedszkola, młody testuje trzecie. W każdym było inaczej: od pełnej wyprawki z plasteliną, kredkami, blokiem rysunkowym, własnym kocykiem, pościelą itd. do „tylko kapcie i piżamka” u młodego. Nawet szczoteczki do zębów dostali przy okazji jakiejś akcji gminy…

agniese

Ja to się boję, czy będzie chciał chodzić, bo mój z tych „cycuciów mamusi”:)

bourbonetka

dziękuję dziewczyny
    od dziś zmieniam myślenie….Oluś da radę poradzi sobie :Fiu fiu::Fiu fiu:

witaj Bourbonetko kopę lat 🙂 🙂 🙂

cześć, oj tam zaraz kopę, zaledwie około 3 :Śmiech:

alice82

Ja to się boję, czy będzie chciał chodzić, bo mój z tych „cycuciów mamusi”:)

mój twardo mówi ,że mamusia i tatuś będą w pracy a on będzie się uczył i bawił z dziećmi a potem go odbierzemy i jest chętny….ale co to będzie naprawdę nie wiadomo

alice82

Zamieszczone przez Bourbonetka
    cześć, oj tam zaraz kopę, zaledwie około 3 :Śmiech:

:Foch::Foch::Foch::Foch: normalnie skandal hihihi szkoda,że nasz wątek „umarł” ciekawe co u reszty dziewczyn i dzieciaków

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 694)

Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close