3 latek idzie do przedszkola

Kochane powiedzcie mi, jak ma wyglądać wyprawka 3-latka, który dopiero idzie do przedszkola? Próbowałam się coś dowiedziec u nas w przedszkolu, ale dowiedziałam się tylko, że P. Dyrektor idzie na emeryturę, a nowego Dyr. jeszcze nie ma i, że Ona nie chce wczhodzić w kompetencje, itd. Chciałabym już coś zacząć pomału kompletować.

688 odpowiedzi na pytanie: 3 latek idzie do przedszkola

  1. Zamieszczone przez agniese
    Kochane powiedzcie mi, jak ma wyglądać wyprawka 3-latka, który dopiero idzie do przedszkola? Próbowałam się coś dowiedziec u nas w przedszkolu, ale dowiedziałam się tylko, że P. Dyrektor idzie na emeryturę, a nowego Dyr. jeszcze nie ma i, że Ona nie chce wczhodzić w kompetencje, itd. Chciałabym już coś zacząć pomału kompletować.

    W każdym przedszkolu jest inaczej więc trudno coś radzić. U nas konieczna była pościel, 2 worki na buty, strój na gimnastykę, szczoteczka, pasta, kubek, kapcie. W jednym roku była wyprawka plastyczna z rozpiski.
    Ale wiem, że w innych przedszkolach wymagania są zupełnie inne. Także lepiej czekać na wytyczne z przedszkola.

    • hej
      ja póki co mam szczoteczkę,kubek,pastę i worek hehhe
      resztę kupie na początku września jak się więcej dowiem:)
      na wyprawkę ale mam na myśli blok itd to będziemy się składać

      czy Wy mamy 3 latków też macie takiego stresa???

      • Zamieszczone przez alice82
        hej
        ja póki co mam szczoteczkę,kubek,pastę i worek hehhe
        resztę kupie na początku września jak się więcej dowiem:)
        na wyprawkę ale mam na myśli blok itd to będziemy się składać

        czy Wy mamy 3 latków też macie takiego stresa???

        Oj TAK!!!

        • 🙂 normalnie masakra jakaś
          ja się zastanawiam czy nikt go nie będzie popychał bił hahaha czy Panie się będą nim opiekować On jest taki mały niektore młodsze dzieci są od niego większe hihiih

          • Zamieszczone przez alice82
            🙂 normalnie masakra jakaś
            ja się zastanawiam czy nikt go nie będzie popychał bił hahaha czy Panie się będą nim opiekować On jest taki mały niektore młodsze dzieci są od niego większe hihiih

            Poradzi sobie!!!
            Dzieci zazwyczaj są bardziej zaradne niż się rodzicom wydaje. A to, że mały to nic nie znaczy – często wsłaśnie te mniejsze dzieci rządzą resztą

            A ja się właśnie boję, że Bartek będzie z tych pchających i bijących
            No ale może się miło rozczaruję 😉

            A stresu wielkiego nie mam – przedszkole znam, panie również. Teraz tylko inne dziecko będę tam zaprowadzać
            bardziej się stresuję debiutem szkolnym… tak to chyba jest, że przy pierwszym dziecku wszystko bardziej przeżywamy, a przy drugim to już “z górki” 😉

            • Zamieszczone przez alice82
              🙂 normalnie masakra jakaś
              ja się zastanawiam czy nikt go nie będzie popychał bił hahaha czy Panie się będą nim opiekować On jest taki mały niektore młodsze dzieci są od niego większe hihiih

              E! No nie bój się.
              Każde dziecko musi dać sobie radę.
              Mój eM poszedł do państwowego przedszkola jako 2 latek (miał 2 lata 3,5 miesiąca) do grupy łączonej 3, 4 latki. Dał tak czadu, że bał się Go 1 z czterolatków. Nie chciał chodzić do przedszkola A eM był przeszczęśliwy. Jest obecnie bardo samodzielny, świetnie się rozwija – normalnie wzór cnót gdyby nie ta skłonność do bijatyk
              Wczoraj wrócił z przedszkola zastępczego z widocznym uszkodzeniem pod okiem dziś leciał chętnie na spotkanie z kolegami

              • Zamieszczone przez Bociek
                Poradzi sobie!!!
                Dzieci zazwyczaj są bardziej zaradne niż się rodzicom wydaje. A to, że mały to nic nie znaczy – często wsłaśnie te mniejsze dzieci rządzą resztą

                A ja się właśnie boję, że Bartek będzie z tych pchających i bijących
                No ale może się miło rozczaruję 😉

                A stresu wielkiego nie mam – przedszkole znam, panie również. Teraz tylko inne dziecko będę tam zaprowadzać
                bardziej się stresuję debiutem szkolnym… tak to chyba jest, że przy pierwszym dziecku wszystko bardziej przeżywamy, a przy drugim to już “z górki” 😉

                Witaj w klubie 🙂
                Ja równiez posyłam Majkę do tego samego przedszkola, do którego starsza chodziła.
                Poza tym Majka chodziła do żłobka i “ciocie” twierdzą, że się juz nadaje do przedszkola i napewno sobie poradzi (widziałam skubaną w akcji i boję się abym na dywanik do dyrektorki nie musiała chodzić – niby sama nie zaczepia ale potrafi oddać).

                też bardziej przeżywam debiut szkolny

                • Zamieszczone przez agniese
                  Kochane powiedzcie mi, jak ma wyglądać wyprawka 3-latka, który dopiero idzie do przedszkola? Próbowałam się coś dowiedziec u nas w przedszkolu, ale dowiedziałam się tylko, że P. Dyrektor idzie na emeryturę, a nowego Dyr. jeszcze nie ma i, że Ona nie chce wczhodzić w kompetencje, itd. Chciałabym już coś zacząć pomału kompletować.

                  Faktycznie w kazdym przedszkolu wygląda to inaczej. U nas tylko piżamka, szczoteczka, pasta i kubek…. no i papućki.

                  Co do wyprawki to jest (była) składka po 10zł za semestr, zakupy robiły nauczycielki – tak aby każde dziecko miało ten sam zestaw przyborów plastycznych.

                  • dziękuję dziewczyny
                    od dziś zmieniam myślenie….Oluś da radę poradzi sobie

                    witaj Bourbonetko kopę lat 🙂 🙂 🙂

                    • poczekaj na rozpiskę.
                      Moja przeszła przez 2 przedszkola, młody testuje trzecie. W każdym było inaczej: od pełnej wyprawki z plasteliną, kredkami, blokiem rysunkowym, własnym kocykiem, pościelą itd. do “tylko kapcie i piżamka” u młodego. Nawet szczoteczki do zębów dostali przy okazji jakiejś akcji gminy…

                      • Ja to się boję, czy będzie chciał chodzić, bo mój z tych “cycuciów mamusi”:)

                        • Zamieszczone przez alice82
                          dziękuję dziewczyny
                          od dziś zmieniam myślenie….Oluś da radę poradzi sobie

                          witaj Bourbonetko kopę lat 🙂 🙂 🙂

                          cześć, oj tam zaraz kopę, zaledwie około 3

                          • Zamieszczone przez agniese
                            Ja to się boję, czy będzie chciał chodzić, bo mój z tych “cycuciów mamusi”:)

                            mój twardo mówi,że mamusia i tatuś będą w pracy a on będzie się uczył i bawił z dziećmi a potem go odbierzemy i jest chętny…. Ale co to będzie naprawdę nie wiadomo

                            • Zamieszczone przez Bourbonetka
                              cześć, oj tam zaraz kopę, zaledwie około 3

                              normalnie skandal hihihi szkoda,że nasz wątek “umarł” ciekawe co u reszty dziewczyn i dzieciaków

                              • Ja też się denerwuję i to podwójnie. Milka idzie do przedszkola po raz pierwszy, Zoja – po raz pierwszy do tego (w zeszłym roku chodziła do innego). Pociesza mnie to, że bedą w jedfnej grupir (3-4 latków), martwi – że nic nie wiem, jeśli chodzi o szczegóły – byłam po ogłoszeniu listy przyjętych i panie stwierdziły, że spokojnie, jeszcze się zdążę dowiedzieć.
                                Martwię się trocxhę, jak Zoja zniesie zmianę przedszkola, jak Mila zniesie rozłąkę ze mną na te kilka godzin…. na razie wole nie mysleć 🙁

                                • Zamieszczone przez jaiza
                                  Ja też się denerwuję i to podwójnie. Milka idzie do przedszkola po raz pierwszy, Zoja – po raz pierwszy do tego (w zeszłym roku chodziła do innego). Pociesza mnie to, że bedą w jedfnej grupir (3-4 latków), martwi – że nic nie wiem, jeśli chodzi o szczegóły – byłam po ogłoszeniu listy przyjętych i panie stwierdziły, że spokojnie, jeszcze się zdążę dowiedzieć.
                                  Martwię się trocxhę, jak Zoja zniesie zmianę przedszkola, jak Mila zniesie rozłąkę ze mną na te kilka godzin…. na razie wole nie mysleć 🙁

                                  dadzą radę 🙂 🙂 🙂

                                  • Zamieszczone przez jaiza
                                    Ja też się denerwuję i to podwójnie. Milka idzie do przedszkola po raz pierwszy, Zoja – po raz pierwszy do tego (w zeszłym roku chodziła do innego). Pociesza mnie to, że bedą w jedfnej grupir (3-4 latków), martwi – że nic nie wiem, jeśli chodzi o szczegóły – byłam po ogłoszeniu listy przyjętych i panie stwierdziły, że spokojnie, jeszcze się zdążę dowiedzieć.
                                    Martwię się trocxhę, jak Zoja zniesie zmianę przedszkola, jak Mila zniesie rozłąkę ze mną na te kilka godzin…. na razie wole nie mysleć 🙁

                                    Jasne, że dadzą radę, będą się nawzajem wspierały. Fajnie, że trafiły do jednej grupy 🙂

                                    • Zamieszczone przez jaiza
                                      Ja też się denerwuję i to podwójnie. Milka idzie do przedszkola po raz pierwszy, Zoja – po raz pierwszy do tego (w zeszłym roku chodziła do innego). Pociesza mnie to, że bedą w jedfnej grupir (3-4 latków), martwi – że nic nie wiem, jeśli chodzi o szczegóły – byłam po ogłoszeniu listy przyjętych i panie stwierdziły, że spokojnie, jeszcze się zdążę dowiedzieć.
                                      Martwię się trocxhę, jak Zoja zniesie zmianę przedszkola, jak Mila zniesie rozłąkę ze mną na te kilka godzin…. na razie wole nie mysleć 🙁

                                      Ja za dziewczynami powtórzę – poradzą sobie, tym bardziej że będą razem.

                                      • Mój 2-latek prawdopodobnie też pójdzie do przedszkola.
                                        U nas jest sporo miejsc więc nawet na przysłowiowe “5 godzin” kontaktu z dziećmi to w sam raz na jego wszechobecną energię

                                        Mnie martwi to, że Wiktor nie korzysta jeszcze z toalety. Po kilku próbach pampki i tak wracają, chyba jeszcze nie ten czas

                                        I sama nie wiem co robić – przyjąc do przedszkola go przyjmą, a co z toaletą??

                                        • Zamieszczone przez agga_łosiu
                                          Mój 2-latek prawdopodobnie też pójdzie do przedszkola.
                                          U nas jest sporo miejsc więc nawet na przysłowiowe “5 godzin” kontaktu z dziećmi to w sam raz na jego wszechobecną energię

                                          Mnie martwi to, że Wiktor nie korzysta jeszcze z toalety. Po kilku próbach pampki i tak wracają, chyba jeszcze nie ten czas

                                          I sama nie wiem co robić – przyjąc do przedszkola go przyjmą, a co z toaletą??

                                          Jeśli go przyjmą mimo pampersów to posyłaj, napatrzy się na starsze dzieciaki i załapie 🙂

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 3 latek idzie do przedszkola

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general