Łyżwy dla 3 latka?

Jakie są wasze doświadczenia? Czy 3 latka można zabrać na łyżwy? Jak podejść do nauki i pierwszych kroków na lodowisku? Jaki rozmiar mają  najmniejsze łyżwy dla dzieci?

16 odpowiedzi na pytanie: Łyżwy dla 3 latka?

  1. na łyżwach nie wiem, ale mój młody nauczył się poruszać (bo jeździć to za dużo powiedziane ;)) na rolkach jak miał 2,5 roku (siostra jeździła, więc i on chciał – zresztą w rolkach siostry – różowych! Ja bym sama go nie wyprawiła). Mnie głównie zależało, żeby nauczył się nie bać pochylić do przodu i zgiąć kolana – więc ćwiczyliśmy podnoszenie patyczków, liści, przejeżdżanie pomiędzy moimi nogami…
    Na łyżwach jeszcze nie był – najmniejsze mamy rozmiar 30 ;).

    • Obiło mi się o uszy parę razy, że co najmniej do 4 rż (nawet 5 rż) najlepiej sobie daroać takie atrakcje – łżwy, rolki itd – ze względu na niedojrzałość więzadeł i duże ryzyko kontuzji
      Nie próbujemy więc – młoda moja ślizga się na butach:)

      • Zamieszczone przez medeja
        Jakie sa wasze doswiadczenie-czy 3 latka mozna zabrac na lyzwy, jak podejsc do nauki i pierwszych krokow na lodowisku?

        w kanadzie mozna mlodziez zapisac juz 2,5 letnia.
        tymo ma 3 na karku i chcemy w tym sezonie sporobwac z hokejem.

        • mój starszy jako 4,5 latek jezdził na łyżwach jakby od urodzenia miał je na nogach, ojciec go uczył na miejskim lodowisku – z naszych więc doświadczen wynika że warto było wcześnie zacząć bo ta nauka mu błyskawicznie szła, aktualnie ma prawie 7l. i jeździ w zasadzie tak jak jego dobrze jeżdzący ojciec. Jednak uczyc zacząl sie jako 4 latek a nie 3, wczesniej nie próbowaliśmy z nim chodzic.

          • Mój synek też jeździ na łyżwach jak stary wyjadacz, ma aktualnie sześć lat a nauczył się jakoś dwa latka temu 😉 świetna zabawa z takim dzieciaczkiem na lodowisku. polecam, wymęczy się i śpi później grzecznie.

            • A jak sie zabrac za naprawde pierwsze kroki- samemu ubrac lyzwy i prowadzic za rece, czy kazac jechac ile da rade (az zalapie)?????

              • mAJA W ZESZLYM ROKU byla z nami na lyzewach,pierwszy raz teraz ma 4 lata.w zeszlym roku trzymana za reke jezdzila naprawde dobrze,lepiej od niektorych doroslych;-)

                • Zamieszczone przez medeja
                  A jak sie zabrac za naprawde pierwsze kroki- samemu ubrac lyzwy i prowadzic za rece, czy kazac jechac ile da rade (az zalapie)?????

                  myśmy jeździli razem z dziećmi

                  • No to ja się muszę wypowiedzieć.W tym roku planujemy zabrać dzieciaki na lodowisko (Julka pierwszy raz.)Patrząc ostatnio na Miłosza można powiedzieć żę jest świetny w te klocki. Pierwszy raz na łyżwach jeździł w wieku 3 lat Witek rok temu już też. Miłosz jeździ aktualnie lepiej niż mój mąż i ja bo np:on umie jeździć świetnie do tyłu a mój mąż i ja…gleba. Wituś rok temu super jeździł za dwie ręce i ruszał nóżkami.(pamiętam bo byliśmy wtedy z nimi)

                    • bardzo dziekuje za te naprawde (bez pochlebstw) motywujace slowa. troche zdrowie pokrzyzowalo nasze lyzwiarskie plany, ale moze w ten weekend sie uda (odpukuje, zeby nie zapeszyc)

                      • Forumki, skoro łyżwy to może i narty. Zastanawiam się czy założyć osobny wątek. Jeśli podzielicie moje zdanie, to założę 🙂

                        Czy Wasze pociechy już śmigają na nartkach?

                        • Właśnie mój starszak zaczął sie uczyć jeździć- raz w tygodniu ma łyżyw:)
                          ( 7 lat)

                          I tak myśle, że stara matka nie może zostać w tyle!”D zabiorę młodego 4,5 i spróbujemy zatem! skoro jego tez mogę:)

                          • My wczoraj bylismy.
                            Niestety wypozyczenie lyzew w r. 24 okazalo sie nierealne.
                            Mozna wprawdzie kupic takie lyzwy-130-200zl. Tylko, ze to ryzykowne, bo nie wiadomo, czy dziecko bedzie chcialo, a za rok juz na pewno lyzwy beda za male.
                            Za rada pana ze sklepu/wypozyczalni 2 w 1 kupilismy takie dzieciece lyzwy, ktore wygladaja jak plozy i maja regulacje dlugosci. podwojna lyzwa ulatwia zlapanie rownowagi i oswojenie sie z lodem. za rok, jak dziecko skonczy 4 lata nie bedzie juz taryfy ulgowej i beda normalne dorosle lyzwy.

                            Niezle nam poszlo, zwlaszcza, ze to byl debiut na tafli ( nie moj oczywiscie).

                            • Zamieszczone przez medeja
                              My wczoraj bylismy.
                              Niestety wypozyczenie lyzew w r. 24 okazalo sie nierealne.
                              Mozna wprawdzie kupic takie lyzwy-130-200zl. Tylko, ze to ryzykowne, bo nie wiadomo, czy dziecko bedzie chcialo, a za rok juz na pewno lyzwy beda za male.
                              Za rada pana ze sklepu/wypozyczalni 2 w 1 kupilismy takie dzieciece lyzwy, ktore wygladaja jak plozy i maja regulacje dlugosci. podwojna lyzwa ulatwia zlapanie rownowagi i oswojenie sie z lodem. za rok, jak dziecko skonczy 4 lata nie bedzie juz taryfy ulgowej i beda normalne dorosle lyzwy.

                              Niezle nam poszlo, zwlaszcza, ze to byl debiut na tafli ( nie moj oczywiscie).

                              Brawo!:))

                              • Zamieszczone przez medeja
                                A jak sie zabrac za naprawde pierwsze kroki- samemu ubrac lyzwy i prowadzic za rece, czy kazac jechac ile da rade (az zalapie)?????

                                U nas tatus trzymal coreczke jakas godzine za reke na lodowisku i razem jezdzili a potem puscil i corcia sama sie poruszala do przodu. Tatus tylko asekurowal zeby na nia nikt nie wjechal. To za pierwszym razem. Od drugiego razu jezdzila juz sama z ktoryms z rodzicow w poblizu rzecz jasna

                                • Witam, ja umiałam jeździć na łyżwach więc moją 3 letnią córeczkę brałam na ślizgawki dla dzieci i wcale nieźle sobie radziła. Oczywiście razem z nią jeździłam. Obecnie jest to ułatwione bo są podpórki dla dzieci, tzw. pingwiny.
                                  Powodzenia, bo zaczyna się sezon na ślizgawki

                                  Znasz odpowiedź na pytanie: Łyżwy dla 3 latka?

                                  Dodaj komentarz

                                  Angina u dwulatka

                                  Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                  Czytaj dalej →

                                  Mozarella w ciąży

                                  Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                  Czytaj dalej →

                                  Ile kosztuje żłobek?

                                  Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                  Czytaj dalej →

                                  Dziewczyny po cc – dreny

                                  Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                  Czytaj dalej →

                                  Meskie imie miedzynarodowe.

                                  Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                  Czytaj dalej →

                                  Wielotorbielowatość nerek

                                  W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                  Czytaj dalej →

                                  Ruchome kolano

                                  Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                  Czytaj dalej →
                                  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                  Logo
                                  Enable registration in settings - general