3 latek nie chce robić kupy na nocnik

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 27)
  • Autor
    Wpisy

agnessa

Młody skończył 3 lata, siusiu woła bez problemu, a kupa zawsze w pieluchę. Co gorsza nie zawoła i jak nie ma założonej pieluchy to wali w majtki….
    tłumaczymy, prosimy, chodził na zajęcia adaptacyjne w przedszkolu i miałam nadzieję, że potłumaczę, że jak nie będzie robił kupy to nie będzie chodził do przedszkola i to pomoże….eee tam…. chce do przedszkola chodzić, ale kupa na nocnik nie….
    zostały 2 miesiące do przedszkola, zaczynam się bać, że się nie odpieluszy do września….a bez tego z przedszkola nici….
    macie jakieś sprawdzone sposoby?
    nie wiem już co robić….
    starsza też nie chciała robić na nocnik dość długo, ale chociaż wołała, zakłądało się pieluchę i nie było niemiłych niespodzianek. W pewnym momencie powiedzieliśmy, że nie ma już takich dużych pieluch w sklepach i zaczęła robić na nocnik, na Filipa nic nie działa…..

octavia27

3 latek nie chce robić kupy na nocnik

Mieliśmy z synem ten sam problem za żadne skarby nie chciał na nocnik ale za to za każdym razem wędrował za rodzeństwem do WC i się przyglądał .Pewnego dnia spróbowałam i posadziłam go na ubikacji i ku uciesze synek od tamtej pory załatwia się jak pozostałe rodzeństwo.Nocnik za to służy mu do zabawy.

agaz

Nie poganiaj bo zrazisz dzieciaka ….sam chyba musi to zrozumiec …ja tak mialam przy synku…

Szwagier opowiadal ze jego syn tez robil w majty i okazalo sie ze go boli i wolal na stojaco

agnessa

Zamieszczone przez agazyla
    Nie poganiaj bo zrazisz dzieciaka ….sam chyba musi to zrozumiec …ja tak mialam przy synku…

Szwagier opowiadal ze jego syn tez robil w majty i okazalo sie ze go boli i wolal na stojaco

a długo to trwało u Twojego synka? mam w ogóle nic nie mówić,jak długo?
    najbardziej mnie przeraża fakt, że od września przedszkole……

agnessa

Zamieszczone przez Octavia27
    Mieliśmy z synem ten sam problem za żadne skarby nie chciał na nocnik ale za to za każdym razem wędrował za rodzeństwem do WC i się przyglądał .Pewnego dnia spróbowałam i posadziłam go na ubikacji i ku uciesze synek od tamtej pory załatwia się jak pozostałe rodzeństwo.Nocnik za to służy mu do zabawy.

mój się siostrze przygląda, nam się przygląda, sama siada…. i tylko siusiu robi….

tuya

odstaw pieluchę zupełnie, na spacery zapasowe ubronko zabieraj… a brudne majty nie sam wypierze:Hyhy:
    u nas podziałało …
    myślę, że w dwa miesiące dacie rade bez problemu..
    T siku robił na nocnik, a kupe najpierw w majty a potem tylko do toalety .

tuya

o właśnie.. łatwo to zaobserwować, bo jak chce kupe to udaje się w ustronne miejsce np pod stół, fotel, za drzwi:Fiu fiu:

bep

Zamieszczone przez majowamama
    i u nas to samo bylo (za miesiąc 3 lata)
    aż się zawzięłam, zaczęłam obserwowac non-stop młodego i jak widzialam, że się do kupy ustawia, to siup na nocnik
    na początku wstrzymywał i nie robił, ale po 2 dniach zrobił po raz pierwszy, kolejne 2 dni obserwowałam, sadzalam i robił, a potem w majty juz nie robił wcale, wprawdzie tez nie wołał, ale jak posadzilam i obiecałam tiktaka to pięknie się udawało 🙂
    teraz juz wola bez problemu, za to w nocy leje nadal i nie mogę się przełamac, zeby pieluchę wyjąć 😉

U nas pielucha po nocy aż ciężka, a 3 lata stuknęło w czerwcu 😉
    Trudno. Ściągnę jak chociaż 2 noce pod rząd będzie sucha…

agnessa

Zamieszczone przez karen.
    odstaw pieluchę zupełnie, na spacery zapasowe ubronko zabieraj… a brudne majty nie sam wypierze:Hyhy:
    u nas podziałało …
    myślę, że w dwa miesiące dacie rade bez problemu..
    T siku robił na nocnik, a kupe najpierw w majty a potem tylko do toalety .

drastyczne 🙂

agnessa

Zamieszczone przez majowamama
    i u nas to samo bylo (za miesiąc 3 lata)
    aż się zawzięłam, zaczęłam obserwowac non-stop młodego i jak widzialam, że się do kupy ustawia, to siup na nocnik
    na początku wstrzymywał i nie robił, ale po 2 dniach zrobił po raz pierwszy, kolejne 2 dni obserwowałam, sadzalam i robił, a potem w majty juz nie robił wcale, wprawdzie tez nie wołał, ale jak posadzilam i obiecałam tiktaka to pięknie się udawało 🙂
    teraz juz wola bez problemu, za to w nocy leje nadal i nie mogę się przełamac, zeby pieluchę wyjąć 😉

boję się tego wstrzymywania, bo też się czaiłam i sadzałam, ale mówił tylko:”później, później”, a potem narzeka, że brzuszek boli….
    a jak do niego podchodze i już zaczyna to woła: „stop” i łzy w oczach… szkoda mi go…
    może jedank spóbuję tej metody jeszcze raz jak wrócimy z wakacji za 3 tygodnie….

mój też w nocy i na drzemkach leje ile wlezie…. a w przedszkolu też drzemki są… nie wyobrażam sobie tego.

agnessa

Zamieszczone przez Bep
    U nas pielucha po nocy aż ciężka, a 3 lata stuknęło w czerwcu 😉
    Trudno. Ściągnę jak chociaż 2 noce pod rząd będzie sucha…

jak odpieluszałam Olę (miała 2 latka) i udało się po jakimś tygodniu, od razu po nocach pielucha była sucha, a młoda się budziła na siku. W naiwnosci swej wielkiej myślałam, że syn tez bedzie ta wspaniałomyślny i zaoszczędzi rodzicom za pieluchy :Hyhy: niestety, leje jak śpi i nie ma zamiaru przestać…. cóż poczekamy….

tuya

Zamieszczone przez agnessa
    drastyczne 🙂

eeeee tam drastycznie;)
    on bardzo chętnie chciał prać te obsrańce … szybko zakumał, że to nie miejsce dla kupy:)

redyna

Mój prawie trzylatek nie znosił nocnika, był dla niego niewygodny,
    kupiliśmy nakładkę na wc i bez problemu woła,
    ale nic na siłę, żeby dziecko się nie zraziło.

agnessa

Zamieszczone przez karen.
    eeeee tam drastycznie;)
    on bardzo chętnie chciał prać te obsrańce … szybko zakumał, że to nie miejsce dla kupy:)

se nie wyobrażam mojego piorącego gacie z kupą :Radocha::Radocha:
    kupa śmieldzi…

agnessa

Zamieszczone przez Redyna
    Mój prawie trzylatek nie znosił nocnika, był dla niego niewygodny,
    kupiliśmy nakładkę na wc i bez problemu woła,
    ale nic na siłę, żeby dziecko się nie zraziło.

nakładke też na stanie mamy…. używamy do sikania…. bo młody lubi w pozycji siedzacej się załatwiac…. 🙂

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 27)

Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close