3 miechy i siadanie

Mam do Was doswiadczone mamusie pytanie a mianowicie moja 3 miesieczna corcia lezac w lozeczku albo na lezaku prawie siada.Robi to caly czas i prawie siedzi!Dowiedzialam sie od znajomych ze nie powinnam jej na to pozwalac,to co ja mam z nia zrobic przywiazac do lozeczka czy co?
Tak samo wiele gadania bylo jak w wieku 3 tygodni zaczela sie sama obracac z brzucha na plecy to dowiedzialam sie ze moze sobie zlamac obojczyk!!!!
Wiem ze jestem jeszcze niedoswiadczona mama,ale wydawalo mi sie ze jezeli dziecko samo zaczyna siadac albo stac to powinno mu sie na to pozwolic rozwijac w jego wlasnym tempie.
Moze ja sie myle?

Agness i VIKTORIA (28.08.2003)

8 odpowiedzi na pytanie: 3 miechy i siadanie

  1. Re: 3 miechy i siadanie

    Toprzeciez nic takiego. Wiele dzieci probuje w tym wieku siadac z pozycji pollezacej. Mój syne k jeszcze nie skonczył 4 miesiecy a od dłuzszego czasu tez sie dzwiga. Najsdmieszniej to wyglada w foteliku samochodowym – napina sie i za wszelka cene chce siedziec.
    A obroty zdzały sie sporadycznie, były chyba bardziej przypadkowe niz swiadome


    Ala i Filipek
    ur.29.07.2003

    • Re: 3 miechy i siadanie

      Mój mały zaczyna robić to samo..ostatnio jego ulubiona pozycja jest pionowa 🙂
      Ja mu pozwalam.. Nie za dużo ale trochę może

      Marta [3.11.96] i Mati [23.09.2003]

      • Re: 3 miechy i siadanie

        siada z leżenia????? Dobrze zrozumiałam? Jeżeli tak, to jest baardzo do przodu 🙂 Na twoim miejscu skonsultowałabym to z pediatrą przy najbliższej wizycie. Moja lekarka, kiedy córa miała skończone 4 miechy, powiedziała mi, że nie powinnam sadzać jej samodzielnie, bo wtedy mięśnie podtrzymujące kręgosłup nieprawidłowo się rozwiną (czy coś takiego). Powinnam więc czekać na moment kiedy dziecko samo usiądzie. A ono w przyszłym tygodniu skończy 7 miesięcy i samodzielnie jeszcze nie siedzi. Wciąż czekamy 🙂

        • Re: 3 miechy i siadanie

          Po prostu NIE OGRANICZAĆ dziecka! Tak mi powiedziała pediatra, bo zwróciłam się do niej dokładnie z tym samym pytaniem. Moja córka też próbuje siadać:-)
          Widocznie dojrzala do tego:-) Jedynie niewskazane jest długie trzymanie dziecka w tej pozycji np. na swoich kolanach.


          Esiowa i Igusia ur. 19.08.2003

          • Re: 3 miechy i siadanie

            Dokladnie probuje siadac z lezenia,ale teraz mamy wizyte u pediatry to zapytam czy wszystko z nia jest wporzadku.
            Dobrze wiedziec ze nie tylko moja pierdziusia tak cwiczy!
            Dziekuje za odpowiedzi.
            Przesylamy wirtualne buziaki dla mamus i ich malenstw.

            Agness i VIKTORIA (28.08.2003)

            • 100 lat!!! 100 lat!!!

              Moim zdaniem powinno pozwolić się dziecku rozwijać. Widać twoja córeczka jest bardzo silna i szybciej rozwija się niż inne dzieci, dlatego też po co jej tego zabraniać? I właściwie to jak? Przecież nie przywiążesz dziecka, prawda?

              Wszystkiego naj naj naj, dużo zdrówka i słoneczka każdego dnia w dniu urodzin “trzeciego” miesiąca.
              Buziaki :-)**

              Aga i Martynka – 23.08.’03

              • Re: 3 miechy i siadanie

                U nas było podobnie a efekt jest taki że mała w wieku 6 miesięcy sztywno siedzi bez podparcia,plecki prościutkie jak struna, dodam że jej braciszek cioteczny siedział jak miał 9 miechów :-)nic na to nie poradzisz, jedne wczesniej drugie później….:-0

                Kaska i Nadia Michalina 17.05.2003

                • Re: 3 miechy i siadanie

                  Bardzo dobrze myslisz! Nie sluchaj takich bzdur, ze czegos nie mozna.Jak dziecko potrafi i chCe to znaczy, ze moze. Takie jest moje zdanie

                  Znasz odpowiedź na pytanie: 3 miechy i siadanie

                  Dodaj komentarz

                  Angina u dwulatka

                  Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                  Czytaj dalej →

                  Mozarella w ciąży

                  Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                  Czytaj dalej →

                  Ile kosztuje żłobek?

                  Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                  Czytaj dalej →

                  Dziewczyny po cc – dreny

                  Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                  Czytaj dalej →

                  Meskie imie miedzynarodowe.

                  Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                  Czytaj dalej →

                  Wielotorbielowatość nerek

                  W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                  Czytaj dalej →

                  Ruchome kolano

                  Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                  Czytaj dalej →
                  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                  Logo
                  Enable registration in settings - general