3-miesięczne pociechy – ile Wam śpią w nocy???

Witam,
moje pytanie dotyczy Waszych około 3-miesięcznych bobasków. Nasza Majka urodziła się 26 lutego, karmię Ją piersią i zastanawiam się jak często karmicie Wasze dzieci w nocy, jak długo ssają i czy zawsze trzymacie do odbicia. Moja Mała nieraz chce jeść idealnie co dwie godziny (w dzień to norma – jakby miała zegarek w brzuszku….) a nieraz potrafi spać 4 a nawet 6 czy 7 godzin, potem tylko cierpią moje brodawki….bo jak dopadnie to koniec….. A mówią żeby dzieci nie budzić jak śpią. A Wy budzicie?? Acha i jeszcze jedno : Wasze maleństwa Spiś w łóżeczkach czy z Wami???

DZIĘKI ZA ODPOWIEDZI, pozdrawiam, jestem ciekawa jak to jest u Was? Elwira

10 odpowiedzi na pytanie: 3-miesięczne pociechy – ile Wam śpią w nocy???

  1. Re: 3-miesięczne pociechy – ile Wam śpią w nocy???

    Maxinek śpi w nocy raz 6 godzin a później chce jeść co 3 godziny. A w dzień je co 2 a czasem co 3 godziny. W nocy ssie ok 20-30 minut i go nie odbijam bo je tak ładnie i na śpiąco prawie że nie połyka powietrza, a w dzień odbijam, bo jak jest przytomny to robi się strasznie przepadlisty 🙂
    Jezcze troche a też zaczniesz się więcej wysypiać, powodzenia i cierpliwości:)

    milda, Wiktorek + Maksiu(10.02.05)

    • Re: 3-miesięczne pociechy – ile Wam śpią w nocy???

      hej.ja urodzilam 27.02. A malgosia przesypia czasem3-4godz iwola jesc.tylko raz spala 7godz,niebudze jej o okreslonych godzinach,na tym polega przeciez karmienie na rzadanie.i czasem to faktycznie rzadanie:-)w ciagu dnia je co 2-3godz.z mojego czystego lenistwa nie zawsze czekam az malgosi sie odbije,co pozniej odbija sie na wieczornym marudzeniu.piers ssie ok15min i sama wypluwa a spi w lozeczku,tylko czasem biare ja do nas najczesciehj nad ranem.od3dni malgosia po kapaniu ladnie zasypia ale po godz budzi sie placze przez godz:-((pozdrawiam.dominika

      • Re: 3-miesięczne pociechy – ile Wam śpią w nocy???

        Witaj! Ja mam 16 tygodniową córeczkę. Teraz już w dzień dokramiam ją butelką, bo niestety od dwóch dni już pracuję. Karmię piersią jak jestem w domu i w nocy. W dzień pierś starcza jej na 2 godziny a w nocy je po kąpieli około 21, a później budzi się około 2 i około 6. Do końca 3 miesiąca karmiłam ją tylko piersią i wtedy w dzień jadła co 2-3 godziny, a w nocy co około 4. Nigdy nie trzymałam jej do odbicia (podobno po karmieniu piersią nie jest to konieczne). Nie budziłabym dziecka jak śpi, chyba że kiepsko przybierałoby na wadze. A jeśli chodzi o długość ssania to wiem, że w dzień trwa to do 15 minut, w nocy nie jestem w stanie określić, bo jak przykładam małą do piersi to zwykle bardzo szybko zasypiam (karmię na leżąco) a on je ile chce i też zasypia. Śpimy zwykle razem (choć w łóżeczku też czasem śpi, ale jeszcze się nie zdarzyło, żeby przespała tam całą noc). Ale ja uwielbiam z nią spać i nawet przed chwilą jak płakała to powiedziałam mężowi, żeby mi ją przełożył do łóżka (za chwilę do niej pędzę, tym bardziej, ze po całym dniu rozłąki uwielbiam ją mieć blisko siebie). A gdzieś przeczytałam coś takiego: człowiek to dziwny ssak, bo każdy inny ma swoje małe w gnieździe a człowiek swoje z gniazda wyrzuca. Hehe ja wolę nie być dziwnym ssakiem 😉 Zwłaszcza, że dla nas obu to wielka frajda się potulić!
        P. S. Jak Kamila śpi ze mną to śpi długo, bo po śniadanku około 6 budzi się około 9-9:30.
        Pozdrawiam Agnieszka i Kamila (12.01.2005)

        • Re: 3-miesięczne pociechy – ile Wam śpią w nocy???

          .. u nas na poczatku wygladalo to tak, ze maly budzil sie w nocy srednio co 1,5 – 2 h. Myslalam, ze jak tak dalej pojdzie to nie wyrobie, chodzilam niewyspana.( obecnie zmienilo sie na lepsze, teraz cycusiuje w nocy raz, gora dwa razy). Najgorsze bylo to, ze on cyckal, ale sie nie najadal, bo po 5 minutach usypial i koniec, dlatego sie tak czesto budzil. Do odbijania trzymalam go tylko do 3 miesiecy, potem juz nie. Kladlam na boczek i spal. Do tej pory spimy razem, szkoda mi jest malego odkladac do lozeczka, lubie sie do niego poprzytulac i na odwrot 🙂
          pozdrawiam

          Natinha z Alnatem ( 26.09.04 )

          • Re: 3-miesięczne pociechy – ile Wam śpią w nocy???

            Marysia od początku w nocy budzi się systematycznie co 3-4 godz.śpimy razem,więc gdy slysze placz,przystawiam jej cycusia i ssie ok.10-15 minut.W dzień jest zupelnie inaczej,bo do poludnia ssie rzadziej-co 2-3 godz i krocej, po poludniu lubi “pobawić się” cycusiem, dlatego leżymy czasem nawe godz i dłużej.
            Pozdrawiam
            Kasia

            i Marysia, ur. 02.02.2005

            • Re: 3-miesięczne pociechy – ile Wam śpią w nocy???

              Hej hej!

              Mój Fifi karmiony był na żądanie – 2-3 razy w nocy (początkowo). Przez pierwsze miesiące trzymaąłm do odbicia, ale z racji tego, że spał, nie odbijało mu się nigdy . Spał z nami ok 4 miesięcy. Pod koniec dawałam cyca i zasypiałam razem z nim…. Od skończonych 3 miesięcy praktycznie przesypia całe nocki. Cyc był dawany sporadycznie. Jak się budził dawałam mu smoka w paszczkę i zasypiał…. Nigdy nie podawałam w nocy soczków, wody etc. Myślę jak byłby głodny, nie dawałby się tak łatwo zatkać smoczkiem
              Jak się przeziębiłam zaczęłam odkładać go do łóżeczka – czułam się dziwnie i w nocy jak się przebudzałam szukałam go po całym łóżku…. tak też bezproblemowo nauczył się spać w łóżeczku. Kiedy spał z nami, spałam bardziej czujnie, cały czas w jednej pozycji. Dziś wszyscy się wysypiamy
              Dziś nie mamy problemów w pobudkami w nocy, dopajaniem etc…pierś wystarczała mu na 8-9 godzin snu. Do 6 miesiąca nie dostawał nic poza nią, rozwijał się rewelacyjnie.

              Pod względem spania naprawdę można mi tylko dzidzi pozazdrościć

              Pozdrawiam

              GOSIA i Filipek

              • Re: 3-miesięczne pociechy – ile Wam śpią w nocy???

                nasza Pietrucha po kapaniu zasypia w lozeczku i przesypia do 2 ok. 6 godzin (szkoda, ze nie moge isc wtedy w jego slady, bo potem takie dlugie kawalki snu juz mu sie nie zdarzaja), potem pobudka o 5 i do 8-9 co godzine, bo jest marudny (przez cala noc nie robi kupy i rano troche sie meczy z oddaniem tej pierwszej po nocy) i niedojedzony. Nauczylam sie o 2 dawac mu mleko sciagniete ok. 23 laktatorem – wtedy cala operacja przebiega szybciej. Z reguly go nie przewijam i nie odbijam. Do naszego lozka trafia albo przy karmieniu o 2 albo o 5 – zalezy jak jestem spiaca 😉
                Niestety, nie umiem kamic na lezaco – natychmiast zasypiam, gdy maly wypluje cycek, cale mleko idzie w przescieradlo 🙂
                Gosia

                Gosia i Piotruś (12.02.2005)

                • Re: 3-miesięczne pociechy – ile Wam śpią w nocy???

                  Mój prawie miesieczny synek(3 tyg. i 5 dni) spi ze mna. Nie budze go na karmienie ani w dzien ani w nocy. Sam wie kiedy cos potrzebuje i wtedy glosno krzyczy.
                  W nocy je 3-4 razy, ale bardzo krótko, raczej pije i zasypia. Ja nawet nie podnosze sie z poduszki, tylko daje cyca i zasypiamy.Wiec jak sie klade z nim o 10 to do 5 rano spi caly czas, z malymi przerwami na cycka.A o 5 jest juz dluzsza przerwa.Jest juz jasno wiec maly patrzy przez godzine w zaluzje i nie chce spac. Ale o 6 juz spimy.
                  pozdrawiam Amik, Igorek(5lat) i Miloszek (3 tyg i 5 dni)

                  [img]https://lilypie.com/baby1/060411/3/15/1/+1/.png[/img”>

                  • Re: 3-miesięczne pociechy – ile Wam śpią w nocy???

                    W odpowiedzi na:


                    Nigdy nie trzymałam jej do odbicia (podobno po karmieniu piersią nie jest to konieczne).


                    owszem jest :-)))

                    • Re: 3-miesięczne pociechy – ile Wam śpią w nocy???

                      No tak… A ja w jakimś “mądrym piśmie” dla mam wyczytałam, że jeśli dziecko jest prawidłowo przystawione do piersi to nie połyka powietrza i odbicie nie jest konieczne… I chyba to faktycznie prawda, bo nawet jak nosiłam córcię po jedzeniu to nie zdarzało jej się odbić. Odbija jej sie dopiero teraz kiedy dostaje butelkę.
                      🙂 Pozdrawiam Agnieszka

                      Znasz odpowiedź na pytanie: 3-miesięczne pociechy – ile Wam śpią w nocy???

                      Dodaj komentarz

                      Angina u dwulatka

                      Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                      Czytaj dalej →

                      Mozarella w ciąży

                      Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                      Czytaj dalej →

                      Ile kosztuje żłobek?

                      Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                      Czytaj dalej →

                      Dziewczyny po cc – dreny

                      Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                      Czytaj dalej →

                      Meskie imie miedzynarodowe.

                      Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                      Czytaj dalej →

                      Wielotorbielowatość nerek

                      W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                      Czytaj dalej →

                      Ruchome kolano

                      Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                      Czytaj dalej →
                      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                      Logo
                      Enable registration in settings - general