3 miesięczniaki i mleko krowie

Mam w rodzinie dziewczynę, która końcem sierpnia urodziła bliznięta. To jej 4 i 5 dziecko. Jest biedna, ona zajmuje się domem, mąż pije…. Mówiła ze się zabezpieczała, uważała ale nie wyszło. Dzieciaczki są kochane, choć jedno ma krótsze paluszki – nie rozwinęły sie do końca bo były przycisnięte przez drugie dziecko. Dzis właśnie dowiedziałam się ze z braku pieniędzy zaczeła dzieci karmić mlekiem krowim. Takie maleństwa…. Tak sobie rozmyślam jakie to zycie jest okrutne 🙁 I tak się martwię o te dzieci – moze niepotrzebnie. Sama nie wiem.

Aniaaa i Sebastianek- 8,5 (17.03.03)

18 odpowiedzi na pytanie: 3 miesięczniaki i mleko krowie

  1. Re: 3 miesięczniaki i mleko krowie

    Możemy jej chyba pomóc? Jeżeli oczywiście będzie tego chciała.
    Dużo nas jest na tym Forum.
    Ja chętnie moge jej wysłać mleko modyfikowane,nawet na cały miesiąc. Moze inni tez pomogą?


    Agata i Marcelek (21.06.03)

    • Re: 3 miesięczniaki i mleko krowie

      Yoja ma fajny pomysl!!!
      Moja bliska kolezanka od 3 miesiaca byla karmiona biszkoptami rozpuszczonymi w mleku i dzis ma sie dobrze.
      Oczywisce nie pisze tego jako pozytywny przyklad – afera wyszla jak jej bratu teraz urodzilo sie dziecko i mialo kolki:) – kolezanka sie zalamala.
      A sytuacja faktycznie bardzo przykra.

      Asia z Jeremim (04.03.03.)

      • Re: 3 miesięczniaki i mleko krowie

        czy ona przyjęłaby taką pomoc?

        • Re: 3 miesięczniaki i mleko krowie

          Możesz podac namiary na tę dziewczynę, jesli oczywiście się na to zgodzi?
          Chyba możemy jej pomóc.

          Basia z Jagódką (28.06.2003)

          • Re: 3 miesięczniaki i mleko krowie

            Ja też mogę pomóć…

            Ania i Igor (01.07.03)

            • Re: 3 miesięczniaki i mleko krowie

              Ja mogłabym posłac jakies ciuszki


              Ala i Filipek
              ur.29.07.2003

              • Re: 3 miesięczniaki i mleko krowie

                napisze tak:
                moja mama była od samego urodzenia na mleku krowim i kozim, teraz to zdrowsza kobitka niz ja

                wiem, że teraz tak się nie robi i sama absolutnie bym małego takim mlekiem nie poiła, ale to nie tragedia, jeśli dzieciakom nic nie jest, ważne ady w pore zaczeła dokarmiać, aby dzieciaki miały jakieś witaminki

                Anies i Wojtuś (23.07.2003)

                • Re: 3 miesięczniaki i mleko krowie

                  ale na mleku prosto od krowy i prosto od kozy

                  Ona przyjmie pomoc??

                  Anies i Wojtuś (23.07.2003)

                  • Re: 3 miesięczniaki i mleko krowie

                    ja wprawdzie pomóc nie moge, ale chyle czoła tym maom które oferują pomoc,

                    tyle dobrych ludzi jest na swiecie [umiech]

                    CHMURKA I KLAUDIA 13.09

                    • Re: 3 miesięczniaki i mleko krowie

                      Tak, dowiedz się czy ona przyjmie pomoc. Ja mogę przysłać trochę ubranek.

                      Pozdrowienia!

                      • Re: 3 miesięczniaki i mleko krowie

                        Wiesz, to jest tak jak ze wszystkim: lepsze jest wrogiem dobrego, stare czasy przegrywają z nowymi. Kiedys nie było wyjścia i kiedy mama z jakichś powodów nie mogła karmić piersią po prostu dawała dziecku mleko krowie i koniec. Nikt się nie zastanawiał czy to dobrze czy źle, bo i tak nie było innego wyjścia, więc tego typu rozważania były bezsensowne. A dziecko zazwyczaj miało w nosie skąd ma to mleko, ważne, że brzuś pełny, siły dużo, a przeciez roslo, rozwijało sie dobrze, nie chorowało, więc i mama była zadowolona. Dzis to nie do pomyslenia dla wielu mam, ale nie dlatego, że dziecko na tym mleku krowim rozchoruje sie, nie rozwinie czy coś w tym rodzaju, ale dlatego, że lepsze są mieszkanki, bogatsze, zdrowsze, więc mleko krowie musi wypaść tragicznie przy takiej konkurencji. Jasne, że lepiej byłoby podać mieszkankę, to bezdyskusyjne, ale skoro jej nie ma??? dziecko jeść musi, a pieniędzy na mieszankę brak. Albo my sie zrzucimy, albo maluszki musza zajadac krowie. I jesli tylko nie mają alergii, skazy i rosną zdrowo-cóz, nie ma sensu straszyć ich mamy, tragizować ( tzn. nie mówię, że Ty tak robisz, tylko w ogóle), bo od tego mleka modyfikowanego nie przybędzie, a tylko dziewczyna nabawi się lęków i wyrzutów sumienia!!! Byle tylko dzieci mialy miłośc i spokój-to w duzym stopniu zastapi brak mleka “profesjonalnego”. A na krowim w końcu wychowało sie pokolenie naszych rodziców i dziadków. I na zdrowie im wyszło!!! Ale daj znać co z tą pomocą?

                        ada77 i miki – 20 maj 2003

                        • Re: 3 miesięczniaki i mleko krowie

                          wiesz, myślę, ze jeśli jest prawdziwa bieda, to ludzie nie unoszą się honorem. i taką pomoc przyjmą z wielką wdzięcznością. i patrzą pozytywniej na świat. na to, ze ktoś może bezintersownie pomóc. to takie budujące, daje wiarę w ludzi, w to, ze będzie dobrze….

                          Beata&Patryk(03.03.03) [Zobacz stronę]

                          • Re: 3 miesięczniaki i mleko krowie

                            Aniu, ja sama też pomogę. A może można będzie zebrać jakąś kwotę piniężną..skoro rodzina taka duża. nie same ciuszki i mleko pewnie potrzebne… A tu święta lada dzień. może zróbmy coś dobrego na te święta. zbierzmy jakąś sumę i przekażmy tej rodzinie. albo innej potrzebującej. gdybysmy wpłacili po 10 zł, to symboliczna kwota, ale uzbiera się sumka, która pozwoli komuś przetrwać jakiś trudny okres?
                            co Wy na to?

                            Beata&Patryk(03.03.03) [Zobacz stronę]

                            • Re: 3 miesięczniaki i mleko krowie

                              podoba mi sie pomysl, jestem jaknajbardziej ZA – tylko zeby tatus nie zabral mamusi pieniazkow i nie przeznaczyl ich na trunki z %.
                              dajcie znac co postanowilyscie.

                              onka i ;18.08.03

                              • DO WSZYSTKICH KTÓRZY CHCĄ POMÓC

                                Może to zabrzmi niewiarygodnie, ale pisząc ten post nie myslałam o orgaznizowaniu jakieś większej pomocy dla tej rodziny. Powinnam się jednak domyśleć że tak zareagujecie 🙂 Przecież macie takie dobre serca. Chciałam tylko napisać jakie życie jest ciężkie – choć pewnie o tym wiecie. Mój synek ma wszystko co mu potrzeba, ciuszki, zabawki, pampersy a inne dzieci….
                                Moje cała rodzina stara się pomóc. Pozbieraliśmy ciuszki dla maluchów, więc mają narazie, ale większe pewnie by się przydały. Kilka razy kupiłam jej Pampersy, żeby mogla sobie posać w nocy i nie przewijać co chwilkę. Wyobraźcie sobie, że wkładała do nich tetrę, żeby w razie kupki nie niszczyć pampersa w wyniku czego dzieciaki dostały odparzeń. Od jakiegoś czasu myślałam jak im pomóc. Sama mogłam niewiele a nie wpadłam na pomysł forum. Dzięki Waszym postom zrozumiałam, że mozna cos zrobić, więc jeśli któraś mama będzie miała ochotę bardzo proszę. Myślę, że dobrze napisała BeataB – tacy ludzie przyjmą każdą pomoc – nie będę więc pytać.
                                Co do pieniążków to chyba źle bym się czuła zbierając je od Was. Poza tym ktos mógłby pomyślec ze zbieram je dla siebie. Jak myślicie? A moze lepiej jeśli któraś mama ma ochotę za te 10 zł wlozyć do koperty 5 pampersów i przesłać – napewno się ucieszy. Jeśli kilka osób przyśle uzbiera się paczuszka 🙂 No i mleczko – kilka mam chciało pomóc więc byłoby super.
                                Wszystkim którzy beda chcieli pomóc prześlę na priv aders. W razie pytań lub uwag piszcie na mój priv lub gg 3026840

                                Aniaaa i Sebastianek- 8,5 (17.03.03)

                                • Re: 3 miesięczniaki i mleko krowie

                                  Napisz co jest potrzebne – jaki rozmiar pieluch, jakie mleko, ewentualnie co jeszcze?
                                  Pozdrawiam K.

                                  • Re: 3 miesięczniaki i mleko krowie

                                    o wlasnie i w jakim wieku sa starsze dzieci

                                    Asia z Jeremim (04.03.03.)

                                    • Re: 3 miesięczniaki i mleko krowie

                                      W naszych czasach teraz jest to nie do pomyślenia, ale jeszcze np. moja ciocia karmiła swoje dzieci własnie takim mlekiem od krowy i dzieci są zdrowe. Jednak nie jestem zwolennikiem karmienia w tak wczesnym wieku mlekiem krowim, ale jeżeli kogoś nie stać… A jest to naprawdę przykre 🙁

                                      Agus i Kamilek (24.03.2003)

                                      Znasz odpowiedź na pytanie: 3 miesięczniaki i mleko krowie

                                      Dodaj komentarz

                                      Angina u dwulatka

                                      Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                      Czytaj dalej →

                                      Mozarella w ciąży

                                      Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                      Czytaj dalej →

                                      Ile kosztuje żłobek?

                                      Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                      Czytaj dalej →

                                      Dziewczyny po cc – dreny

                                      Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                      Czytaj dalej →

                                      Meskie imie miedzynarodowe.

                                      Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                      Czytaj dalej →

                                      Wielotorbielowatość nerek

                                      W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                      Czytaj dalej →

                                      Ruchome kolano

                                      Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                      Czytaj dalej →
                                      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                      Logo
                                      Enable registration in settings - general