37 tydz.zamiast 35

Właśnie wróciłam od ginekologa i czego sie dowiaduje?że mój franio ma juz wielkość przypadajaca na 37 tydzien!!Od 2 tyg. brałam stały zestawik podtrzymujący(fenoterol,no-spa,relanium i isoptim).Dzis lekarz kazał mi wszystko odstawic,spakować torbe i czekac na skurcze.Juz wcześniej jak miałam robione usg to lekarz mówił że cos mu sie nie zgadza, ze ciąza jest starsza niz wynika z obliczeń(w-g daty ost. miesiączki)Dziewczyny niewiem czy mam sie cieszyć czy nie, trochę jestem zaskoczona ale też szybciej będe miała wszystko za soba i zobaczę synka?Teraz mam ok.3 skurczy na dobe(tych co czuje,bo podobno sa jeszcze te co sie ich nie czuje),nie mam rozwarcia,tylko główke mam już w kanale,lekarz ją dzis czuł pod ręką. Mówił że jest duża i kształtna.Jestem tym cała oszołomiona. Co o tym myślicie??Pozdrawim Ania i Franek.(do tej pory z terminem 31,03,04)

6 odpowiedzi na pytanie: 37 tydz.zamiast 35

  1. Re: 37 tydz.zamiast 35

    kobieto nie oszałamiaj się tylko się ciesz!
    zawsze to o 2 tygodnie szybciej niż myślałaś, napewno już jesteś zmęczona ciążą, a Twoja dzidzia skoro już taka duza i silna niech przychodzi na ten swiat aby cieszyć mamusię i tatusia swoimi małymi raczkami, stópkami i całą soba:)
    szybciutkiego i szcześliwego rozwiązania

    basia i maleństwo(kwiecień/maj)

    • Re: 37 tydz.zamiast 35

      Aniu, to jest bardzo dobra wiadomosc, ja bym sie z takiej ucieszyla, dwa tygodnie oczekiwania krócej. Franio zdrowy, silny juz chce sie spotkac z rodzicami 🙂 Pewnie, ze to troche szok ale czy kiedykowliek jest dobry moment na poród? Pewnie nigdy, wiec lepiej wczesniej. Ponoc ten czas oczekiwania jest najgorszy wiec zazdroszcze Ci, ze tak niespodziewanie Ci sie skraca 🙂 Pakuj torbę 🙂 Powodzenia !!!

      skate i maleńki chłopiec czerwcowy (12.06.2004)

      • Re: 37 tydz.zamiast 35

        Jak bardzo chciałabym być na Waszym miejscu. Ja walczę o każdy dzień z Julką w brzucholu i modlę się, by wytrzymała jeszcze chociaż do końca lutego. A taka wiadomość dla mnie byłaby wielą radością. Mam nadzieję, że w czwartek na wizycie ginek mi powie, że mała już jest gotowa na przywitanie z rodzicami i ze światem i że nic już jej nie grozi, gdby nawet chciała witać się przed terminem (ja go mam na 19 marca), czyli kończę 36 tc.
        Mam do Ciebie pytanko – też stosuję (ale od miesiąca) zestaw podtrzmujący, w skład którego wchodzi:
        4 x 1 Fenoterol
        4 x 1 Isoptin
        3 x No spa Forte (ale ją biorę sporadycznie)
        Na ostatniej wizycie mówiłam ginkowi, że mam problemy ze spaniem więc zapisał mi też Relanium i mówil, że to też działa rozkurczowo. Czy możesz mi powiedzieć ile razy dziennie brałaś Relanium, w jakiej dawce (ja mam tabletki 2 mg) oraz jak się po nich czułaś. Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź. Mni skurcze męczą dosyć często i chyba jednak zdecyduję się wziąć Relanium, ale nie wiem jak je przyjmować.
        Gratuluję Tobie wspaniałego, dużego synka i czekamy na wieści po porodzie. Na pewno będzie szybki, miły i przyjemny – życzę Ci tego.

        Duża buźka

        gacka i Kruszynka (19.03.04)

        • Re: 37 tydz.zamiast 35

          Ja brałam nospę forte 1 raz na dobę,a relanium 3 razy dziennie po 2 mg(6 na dobę). Mogę jeszcze dodac ze od kiedy je brałam super w nocy spałam,na sikanie budziłam sie 1 raz w nocy a nie jak wczesniej 5. Pozdrawiam i Tobie też zycze wszyskiego najlepszego!!

          • Re: 37 tydz.zamiast 35

            jeszcze jedno -Ty masz termin na 19 marca a to dzień moich urodzin.Jezcze raz wszystkiego dobrego.Ania i Franek

            • Re: 37 tydz.zamiast 35

              Dzięki serdeczne za informacje – chyba jednak zdecyduję się na relanium chociaż chciałam tego uniknąć. Ale skoro ma mi to dać komfort psychiczny (te skurcze trochę mnie martwią) to chyba warto zaryzykować. Bo mam nadzieję, że swojej Kruszynce tym nie zaszkodzę.
              A co do terminu – to chyba jednak będzie teoria, bo praktyka pokaże, że Julka przywita świat chyba szybciej (skurcze + krótka i miękka szyjka). Ważne, by wyczekała do 27 lutego dokładnie (wówczas skończymy 37 tc).

              Duża buźka

              gacka i Kruszynka (19.03.04)

              Znasz odpowiedź na pytanie: 37 tydz.zamiast 35

              Dodaj komentarz

              Angina u dwulatka

              Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

              Czytaj dalej →

              Mozarella w ciąży

              Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

              Czytaj dalej →

              Ile kosztuje żłobek?

              Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

              Czytaj dalej →

              Dziewczyny po cc – dreny

              Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

              Czytaj dalej →

              Meskie imie miedzynarodowe.

              Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

              Czytaj dalej →

              Wielotorbielowatość nerek

              W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

              Czytaj dalej →

              Ruchome kolano

              Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

              Czytaj dalej →
              Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
              Logo
              Enable registration in settings - general