38 tydzien ciazy i tylko 2300 g wedlug USG

Poszlam dzis na bezplatne badanie USG w centrum handlowym w ramach akcji “szczesliwe macierzynstwo” chociaz nie do konca pamietam czy tak to sie dokladnie nazywa.
No i zrobil mi lekarz USG z ktorego wedlug niego wynika ze moja dzidzia wazy dopiero 2300 g.
Szczerze mowiac bylam w szoku i zalamalam sie na co on mowi ze jeszcze urosnie, ze taka uroda dziecka ze nie bedzie duze itp itd. Ale az takie odstepstwo od normy? !!!!!
Marta urodzila sie z waga 3250 wiec tez wielka nie byla ale nie wazyla tez jakos szczegolnie malo. Co dziwne wszystkie poprzednie badania USG robione przez moja gin (ostatnie 1,5 miesiaca temu) nie wykazywaly jakis szczegolnym odstepstw od normy jesli chodzi o wage dziecka.
Wizyte mam dopiero w srode. Zaczynam zalowac ze poszlam dzis na to USG.
Martwie sie ze cos jest nie tak.
Malo tego – jestem totalnie podlamana i powietrze ze mnie zeszlo.

Martusia ur. 03.04.04
i…

25 odpowiedzi na pytanie: 38 tydzien ciazy i tylko 2300 g wedlug USG

  1. Re: 38 tydzien ciazy i tylko 2300 g wedlug USG

    każde usg ma zapas bezpieczeństwa : +-500gr, to bardzo dużo. poza tym takie usg nie brałabym poważnie: to tylko atrakcja dla ciężarówek i akcja reklamowa a nie urządzenie diagnostyczne. lekarz na pewno nie poświęcił tyle uwagi i czasu jakby był w normalnym gabinecie, a zauważ że mierząc wielkość dziecka wystarczy kursor na monitorze przesunąć o milimetr a już wszystkie wymiary maleństwa wychodzą inaczej. poza tym sprzęt którego używał lekarz też pewnie nie był “pierwszej świeżości”, idę o zakład że to był stary gruchot którego już żadna przychodnia nie chciała.

    nawet gdyby Twoje Maleństwo było malutkie to masz jeszcze 3 tygodnie, to bardzo dużo, dzidzia rośnie teraz w zawrotnym tempie. nic się nie martw, na pewno wszystko będzie ok 🙂

    marchewkowa i kubełek

    • Re: 38 tydzien ciazy i tylko 2300 g wedlug USG

      KOchana, usg podaje przyblizone wartosci wagowe, wiec nie przejmuj sie zanadto. 10 grudnia wg usg moje dziecko wazylo 3050g. Na swiat przyszlo dwa dni pozniej, z waga 2600g. Przeciez az tyle w ciagu dwoch dni nie schudlo?
      Glowa do gory!

      Adas 17 m-cy

      • Re: 38 tydzien ciazy i tylko 2300 g wedlug USG

        Powtórzę za dziewczynami – tolerancja w tym wieku płodowym co do wagi dziecka jest spora. Przy Michale rozważano u mnie cesarkę, bo po ostatnim usg w 38 tyg. wychodziło ponad 4 kilo! Urodziłam naturalnie 3,5 kg chłopca – fakt – długiego. Nie martw się – naprawdę nie ma czym!

        Ania, Bartek(08.06.95) i Michał(16.04.04)

        • Re: 38 tydzien ciazy i tylko 2300 g wedlug USG

          a, coś mi się przypomniało! jak leżałam na patologi – juz po terminie z Michałem – to lekarka robiła mi usg na super sprzęcie – bada, bada – w końcu pyta, czy mam niskiego męża (sama jestem wysoka) – bo dziecko ma dziwnie krótkie nóżki ( 3 tygodnie mniej niż ciąża)… po prostu mnie wryło, bo mąż 190 cm… dzień później urodziłam slicznego, bardzo kształtnego chłopaczka, co ma piekne nózki 🙂 A powtarzam – sprzęt był suuuper i lekarka też nie studentka (choć dość młoda).

          Ania, Bartek(08.06.95) i Michał(16.04.04)

          • Re: 38 tydzien ciazy i tylko 2300 g wedlug USG

            Przede wszystkim bład pomiaru
            Po drugie kazdy z ostatnich tygodni to ok 200g dla maluszka
            Myslę, że nie masz czym sie zamartwiac i w srode gin Ciebie uspokoi
            Wszystkiego dobrego
            Ania

            Mati i Kruszyna

            • Re: 38 tydzien ciazy i tylko 2300 g wedlug USG

              Myślę, że to jakiś błąd, być może spowodowany pośpiechem lekarza.
              Wiem, że trudno czekać, ale niech ten czas do środy minie szybko.
              Życzę pozytywnych wiadomości !!!

              pozdrawiamy

              Dorota i Kuba (31.03.04)

              • Re: 38 tydzien ciazy i tylko 2300 g wedlug USG

                A ja bym to sprawdziła na innym USG. To prawda, że bardzo często USG przekłamuje, ale chyba warto sprawdzić choćby dla świętego spokoju.
                Marcelek urodził się z wagą 2360 w 39 tygodniu (Wiktor miał 3.6 kg, więc to na pewno nie geny…). Przed porodem nie wiedziałam, że będzie taki mały, bo ostatnie USG miałam 1.5 miesięce wcześniej i wtedy miał około 2 kg. Przez 1.5 miesiąca urósł tyle, ile powinien przez tydzień. Okazało się, że łożysko przestało funkcjonować… W sumie (na uspokojenie) nie zaszkodziło mu to – jest zdrowy, dobrze się rozwija, tylko nadal jest malutki, ale dowiedziałam się, że gdybym przed porodem miała jeszcze jedno USG i okazałoby się, że dziecko nie rośnie, to ciążę zakończonoby wcześniej, bo to bezpieczniejsze dla dziecka.
                Jednym słowem nie martw się, bo nawet jeśli dziecko jest takie małe, to jeszcze nic strasznego, ale moim zdaniem warto to jeszcze sprawdzić, żeby ewentualnie w porę zareagować.


                Kra+Wiktorek(2.5r)+Marcelek(10m)

                • Re: 38 tydzien ciazy i tylko 2300 g wedlug USG

                  Łożysko podobno funkcjonuje dobrze, bez oznak starzenia – tak mi dzis ten lekarz powiedział. Wszystko sprawdze w środe na wizycie. Nie moge sie doczekac. Ale podswiadomie wiem ze bedzie dobrze. Jestem dobrej mysli. Troche ta moja panika odpusciła bo poczytałam co nieco w necie i forumowe dziewczyny jak zawsze potrafia pocieszyc…

                  Duzo zdrowka dla Was.

                  Martusia ur. 03.04.04
                  i…

                  • Re: 38 tydzien ciazy i tylko 2300 g wedlug USG

                    Spokojnie. Pewnie z usg było coś nie tak, nie denerwuj się, a jeśli nie potrafisz być spokojna idz do swojego gina wczesniej niż w srode, idz w poniedziałek. Na pewno wszystko jest ok. Kiedy byłam w szpitalu dziewczyna urodziła synka z wagą 2700 w 38 tyg. ciązy i wcale nie wyglądał na takiego małego, a dziewczyna była zadowolona, bo poród nie był taki trudny.

                    Pozdrawiam!

                    • Re: 38 tydzien ciazy i tylko 2300 g wedlug USG

                      Dobrze, ze juz za te kilka dni idziesz na wizyte, bedziesz miala opinię innego lekarza, bo zakladam, ze zrobi Ci usg.

                      W 1 ciąży, na ostatnim usg wyszlo, ze dziecko wazy 2100, tyle, ze nie było to dla mnie zaskoczeniem, bo wiedzialam, że Igor wolno rosnie (do tej pory nie wiem, dlaczego tak bylo). Urodzilam go tydzien po owym usg, w 37 tc. Wazyl 2300.
                      Mimo hypotrofii – taki szkielecik pokryty skora – dzieciak zdrowy i silny (!). I tak ma do teraz.

                      Wiem, ze sie martwisz, ale tak niska waga, czesto nie swiadczy o niczym zlym i nie niesie za soba konsekwencji.

                      Daj znac, co powiedzial ci twoj lekarz.

                      • Re: 38 tydzien ciazy i tylko 2300 g wedlug USG

                        Nie sugerowałabym się tak tym wynikiem badania.
                        Ja praktycznie całą ciążę przeleżałam w szpitalu i każde badanie usg było wykonywane przez innego lekarza. Ile tych badań było, tyle różnych wyników. W ósmym miesiacu Artek ważył niby prawie 3kg, a pamiętam jak pod koniec ciąży sięwystraszyłam, gdy jeden z lekarzy mi powiedział, że “waga 2300”
                        W sumie “niewiele” się pomylił, bo mały urodził się z wagą 2710, ale zdrowiusieńki.
                        Będzie dobrze! Szczęśliwego porodu

                        Gosia i Artek 17.05.2002

                        • Re: 38 tydzien ciazy i tylko 2300 g wedlug USG

                          Z tego co pamiętam to w ostatnich tygodniach ciąży maleństwo przybiera około 200gram tygodniowo. Zostały Ci jeszcze dwa tygodnie to daje jakieś 2700 a biorąc pod uwagę drobne przekłamania to dziecko może się urodził z wagą około 3kg co nie jest przecież jakoś straszliwie nietypowe. Dwie moje koleżanki urodziło zupełnie zdrowe dzieciaczki w 40 tyg. ciązy jedno z wagą 2800, drugie 2950.
                          Mogę jeszcze dodać, że ja urodziłam w 34 tc i tuż przez cesarką miałam usg wg którego Kuba ważył 2300. Po porodzie okazało się, że wazy 2500kg.

                          Nie stresuj się a dla uspokojenia porozmawiaj ze swoim lekarzem.

                          Pozdrowionka i głowa do góry

                          • Re: 38 tydzien ciazy i tylko 2300 g wedlug USG

                            mysle ze nie powinnas zbytnio sie przejmowac tymi pomiarami. z wlasnego doswiadczenia i moich znajomych wiem..ze usg nie zawsze jest dokladne.. Niektore bable moich kolezanech czasami wedlug usg wazyly nawet o ponad kilogram wiecej nie wskazywalo usg..tak wiec glowa do gory..i zycze szczesliwego finalu:)
                            Magda,Natka

                            • Re: 38 tydzien ciazy i tylko 2300 g wedlug USG

                              Nie załamuj sie bo i ja sie zalamie!! Moja dzidzia tez nigdy wczesniej nie odstepowala od normy wymiary wskazywaly na faktyczny tydzien ! Dopiero od 3 tygodni jest inaczej jest coraz wiksza roznica ! teraz czyli w 37 tyg wazy tlyko 2500 gdzie moja Emi w 36 wazyla 3200 a urodzila sie w 41 z waga 3400 ! tez sie martwie ! w piatek kolejne usg i jak roznica znowu sie powiekszy wowczas dostane skierowanie do szpitala ! Na dodatek moje lozysko jest juz dojzale !
                              Wie Ty sie nie denerwuj bo ja bede tez spanikowana !

                              • Re: 38 tydzien ciazy i tylko 2300 g wedlug USG

                                nie przejmuj sie.ze mną w szpitalu leżała dziewczyna, która urodziła chłopca w terminie i ważył 2,5kg.był zdrowy:)

                                • Re: 38 tydzien ciazy i tylko 2300 g wedlug USG

                                  moja Julka się urodziła w 39 tygodniu i ważyła 2600g i nic nie mówili…

                                  Nikka mama:
                                  -Julki 1 VI 2003
                                  -Julka 1 II 2006

                                  • Re: 38 tydzien ciazy i tylko 2300 g wedlug USG

                                    moja kumpela była tam dziś na 4d i też podali jej za niską masę dziecka… ona ma termin na sierpień, niedawno robiła usg u swojego lekarza i waga podana dziś była chyba mniejsza niż poprzednio… myślę, że to pośpiech, masówka…
                                    a swoją drogą ja urodziłam się z masą 2400 g…. i jestem okazem zdrowia 🙂

                                    Kasia, Kuba (24.01.03) i

                                    • Re: 38 tydzien ciazy i tylko 2300 g wedlug USG

                                      Nie przejmuj się ja w 38 tygodniu urodziłam synka z wagą 2500 g i 49 cm i wszystko było i jest OK. Głowa do góry wszystko będzie dobrze.

                                      Pozdrawiam
                                      moniah24

                                      • Re: 38 tydzien ciazy i tylko 2300 g wedlug USG

                                        nawet jeśli usg mówi prawdę, to moim zdaniem nie masz powodu do zmartwień…
                                        ja urodziłam się z wagą 2700, moja Jula 2880 i wszystko z nami ok 🙂
                                        Trzymam kciuki

                                        Juleczka 1,5 r.

                                        • Re: 38 tydzien ciazy i tylko 2300 g wedlug USG

                                          Ja też myślę, że to przekłamanie USG. U mnie kilka dni przed porodem określono wagę Kasi na 3400g, a urodziła się mając 2800.
                                          Życzę Wam, aby był to tylko i wyłącznie błąd pomiaru. Oczywiście, aby rzeczywista waga Twojej Dzidzi była wyższa.

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 38 tydzien ciazy i tylko 2300 g wedlug USG

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general