39 tc – swędzenie dłoni

Dziewczyny jestem już przy końcówce ciąży – jutro zaczynam 40 tc. Od dzisiejszej nocy strasznie swędzą mnie dłonie. Naczytałam się o cholestazie i strasznie się boję. Jutro drugi dzień świąt. Nie wiem czy jechać jutro do szpitala czy zaczekać. W poniedziałek miałam i tak iść do szpitala. Co to może być?

7 odpowiedzi na pytanie: 39 tc – swędzenie dłoni

  1. Zamieszczone przez Kaccha
    Dziewczyny jestem już przy końcówce ciąży – jutro zaczynam 40 tc. Od dzisiejszej nocy strasznie swędzą mnie dłonie. Naczytałam się o cholestazie i strasznie się boję. Jutro drugi dzień świąt. Nie wiem czy jechać jutro do szpitala czy zaczekać. W poniedziałek miałam i tak iść do szpitala. Co to może być?

    Jeśli to cholestaza to nic na to nie poradzisz.Jedyny sposób by się przekonać to zrobić badania- poziom enzymów we krwi(ALAT, ASPAT).Ja dostałam cholestazy w 36 tc i wylądowałam w szpitalu.Ale mnie swędziało całe ciało i to potwornie. Choć były tam tez dziewczyny których swędziały tylko ręce.Ja bym była ostrożna i pojechała do szpitala do laboratorium i zrobiła badania- tylko nie wiem czy napewno pracują.Gdy się zgłosisz do szpitala zapewne CIE już zostawią – u nas żadnej cholestazy nie wypuszczali do domu.Ale skoro jesteś juz na finiszu to w zasadzie żadna różnica. Powodzenia i życzę aby to jednak cholestaza nie była:)

    • Mnie też swędzą dłonie i stopy. Jutro pójdę zrobić sobie enzymy do laboratorium. Sądzę, że wpływ na nasze wątroby miały na pewno świąteczne potrawy. Aggi, a co w szpitalu radzili na to. jakieś leki podawali czy tylko leżenie?

      • Ja też poczekam do jutra. Mnie swędzą tylko dłonie i do tego mam je spuchnięte. Nie zdjęłam obrączki i chyba już nie dam rady tego zrobić.
        Wczoraj odstawiłam fenoterol i isoptin i mam też cichą nadzieję, że coś się ruszy.

        • Zamieszczone przez laurencja
          Mnie też swędzą dłonie i stopy. Jutro pójdę zrobić sobie enzymy do laboratorium. Sądzę, że wpływ na nasze wątroby miały na pewno świąteczne potrawy. Aggi, a co w szpitalu radzili na to. jakieś leki podawali czy tylko leżenie?

          Leżenie, codzienna kontrola ktg, oczywiscie 3 razy dziennie kontrola ruchów, i co parę dni enzymy. Podawali leki, ale cholera teraz zapomniałam co to było.Jak sobie przypomnę to napisze…
          Ja przeleżałam w szpitalu z cholestazą równo 3 tyg. enzymy spadły ale i tak mnie nie wypuścili bo były inne komplikacje. Cholestaza oczywiście przechodzi wraz z porodem naszczęscie :)Jednak nie należy tego bagatelizować, mój gin był na tym punkcie bardzo przewrażliwiony bo mówił, ze już za wiele w życiu widział.A ja do niego tak z głupia franc tylko zadzwoniłam, ze mnie wszystko swędzi, ze to chyba od nowego szamponu.Jak to usłyszał to natychmiast kazał jechać do szpitala i badania robić.
          Mało kto słyszał o cholestazie a w szpitalu okazało się, ze miała ją co 3 pacjentka. Trzymam kciuki.

          • Zamieszczone przez Kaccha
            Ja też poczekam do jutra. Mnie swędzą tylko dłonie i do tego mam je spuchnięte. Nie zdjęłam obrączki i chyba już nie dam rady tego zrobić.
            Wczoraj odstawiłam fenoterol i isoptin i mam też cichą nadzieję, że coś się ruszy.

            Grejpfruty pomagają na spadek enzymów wątrobowych. Ja się muszę najeść koniecznie bo nie mogę na tak długo do szpitala iść, własny ślub mam w styczniu…..

            • Zamieszczone przez Kaccha
              Ja też poczekam do jutra. Mnie swędzą tylko dłonie i do tego mam je spuchnięte. Nie zdjęłam obrączki i chyba już nie dam rady tego zrobić.
              Wczoraj odstawiłam fenoterol i isoptin i mam też cichą nadzieję, że coś się ruszy.

              To proponuje pospacerować, najlepiej po schodach.Ja w szpitalu zrobiłam 2 x 2 piętra w odstępie czasowym (po 3 tyg.lezeniu plackiem) i na drugi dzien urodziłam w mega tempie 🙂

              • Ja chodzę ile się da, na razie nic się nie dzieje.
                Swędzenie przeszło na razie po wypiciu wapna. Wypiję jeszcze na noc i jak nic się nie będzie działo to pojadę do szpitala planowo w poniedziałek. Na wszelki wypadek się pakuję. No i takie to są święta.
                Pozdrawiam Was i życzę miłego świętowania.

                Znasz odpowiedź na pytanie: 39 tc – swędzenie dłoni

                Dodaj komentarz

                Angina u dwulatka

                Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                Czytaj dalej →

                Mozarella w ciąży

                Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                Czytaj dalej →

                Ile kosztuje żłobek?

                Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                Czytaj dalej →

                Dziewczyny po cc – dreny

                Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                Czytaj dalej →

                Meskie imie miedzynarodowe.

                Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                Czytaj dalej →

                Wielotorbielowatość nerek

                W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                Czytaj dalej →

                Ruchome kolano

                Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                Czytaj dalej →
                Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                Logo
                Enable registration in settings - general