4,5 lat i nadal konieczna pielucha w nocy

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 68)
  • Autor
    Wpisy

bratek

brak mi sił
    moze powinnam udać sie do jakiegoś specjalisty
    Mateusz nadal sika w nocy
    nie moczy pieluchy- on ją zalewa
    często przelewa sie na piżamę

nie pomaga wysadzanie
    nie pomaga ograniczanie picia
    zresztą on duzo nie pije
    po kolacji ok 18 jakąś szklankę napoju
    idzie spać ok 20
    martwię się

Anonim

idź do lekarza
    od czegoś trzeba zacząć

kaktus

Maja 10 lat młodsza siostra moczyła się w nocy do 6 r. ż. Stale wszystcy lekarze twierdzili, że do 6 lat norma… nic nie pomagało…po 6 urodzinach skierowali do psychologa:Hmmm…: Wystarczyła jedna rozmowa;) i raczej to nie był geniusz terapeuty tylko tak późno dojrzała do tego…

Teraz koleżanki córeczka podobnie…i nawet ja jej za przykład moją osobista siostrę dawałam…Im przeszło ok 5 urodzin:Hmmm…:, wcześniej nic nie skutkowało…choć ostatnimi czasy bywały juz suche noce…

goooosia

a co pije wieczorem? i czy sika przed pójścien spać?

a jak sika w ciągu dnia?
    urologicznie mój problemowy bardzo, a już od dawna nie sika w nocy.
    tak czy inaczej ja bym chyba poszła do specjalisty :Niepewny:

weronika

Zamieszczone przez mama3xM
    brak mi sił

nie pomaga wysadzanie
    zresztą on duzo nie pije
    idzie spać ok 20
    martwię się

mojej przyjaciółki syn też tak sikał w nocy.Zaczęłyśmy mu zakładać pampersy 6-tki na noc,bo przesikiwał wszystko łącznie z łóżkiem na wylot:Boje się:któregoś razu okazało się,że pampersy są już za małe i kupiłyśmy pieluchy dla dorosłych (semi/seni?)nie było rozmiaru „S” i kupiłyśmy „M”.młody dość szczupły jest i musiałyśmy tą pieluchę zakleić taśmą klejącą taką przezroczystą,bo pieluchą mógł się owinąć naokoło.Po dwóch nocach przestał w ogóle sikać w pieluchy,a wcześniej miał z tym problem ok.3 lat.
    dodam tylko że najpierw psiapsiółka zrobiła mu wszystkie możliwe badania,a one nic nie wykazały i lekarz stwierdził,że to problem natury psychicznej.

zinke

Dokładnie u mojego bratanka też przeszło około 6 roku,u mojego brata zresztą też:)
    nawet jakieś tabletki mieli przepisane i nic nie pomogło ,
    mówią że na tle nerwowym może być,i brat i bratanek wiecznie w ruchu byli.
    Pamietam jak brat mówił że twardo śpi i nawet nie czuje że sika:)
    Z wiekiem czasem przeszło.

ciapa

Jeżeli ma znaczną produkcję moczu w nocy udałabym się do specjalisty – moze ale nie musi być to coś co wymaga pogłębionej diagnozy

www.moczenienocne.net/ i moczenienocne.pl

Kopalnie wiedzy

ulaluki

Też borykamy się z tym problemem.
    5,5 latek jeszcze ma pieluchę.

Sika za każdym razem jak nie ma pieluchy.
    Sam wieczór mówi, by mu nie zakładać pieluchy, bo on jest za duży.

śpi twardo, nie pamięta, aby się obudzić.
    Natomiast Arturek, odkąd odpieluszony nie śpi z pieluchą, Alek różnie, ale jęsli wypije niwiele nie sika.

ahimsa

Mati mi zaczął zsikiwać łóżko, jak owsiki miał! gady wybiliśmy-moczenie nocne ustało.

chilli

a tam nie jest jakas akcja z wazopresyna ?
    do 6-tego roku życia ?

bratek

dzięki za podpowiedzi

poczytam, skonsultuje z lekarzem

mamaaleksa

brak mi sił

nie pomaga wysadzanie
    zresztą on duzo nie pije
    idzie spać ok 20
    martwię się

Mam dokładnie ten sam problem – mój Synek ma 5,5 roku.
    Zrobiliśmy badania moczu – OK, USG układu moczowego również nie wykazało nieprawidłowości. Teraz czekamy na wizytę u nefrologa (zarezerwowałam kilka tygodni temu – termin kwietniowy w 2011:Fiu fiu:). Poradzono mi również konsultację u neurologa. Pewnie pójdziemy.
    Psychologa jeszcze nie brałam pod uwagę, bo on NIGDY nie przestał sikać w nocy – pampki były ZAWSZE pełne. No, chyba, że „wysikiwaliśmy” go ze trzy razy (co się zdarzała, kiedy wstawałam często do Młodszego). Dałam spokój, bo nie o to chodzi, żeby dziecko na śpiocha odsikiwac, ale żeby sam się już kontrolował…
    Przedszkolanka Synka powiedziała, że miała ten sam problem ze swoim dzieckiem – ale ono tak „lało” do 10 roku życia…:Strach:Pocieszenie średnie, ale … są takie dzieci i już.

pasiasta

Szklanka 2h przed snem to dużo – tzn IMHO;) swoim ograniczam płyny po południu, do kolacji dostają tylko trochę, starsza max pół szklanki, młodsza parę łyków.

Sąsiadów syn ma 7 lat i nadal sika po nocach, nie regularnie, ale często. Chodzili do psychologa, nic nie pomogło. Podobno ma z tego wyrosnąć:Hmmm…:

mewa

brak mi sił

nie pomaga wysadzanie
    zresztą on duzo nie pije
    idzie spać ok 20
    martwię się

A co mu dajesz do picia? Czarek pije dużo, zawsze lubił soki, jakieś napoje – ale od ok 2 lat dajemy mu tylko wodę. No oczywiście są wyjątki, ale kilka godzin przed snem nigdy żadnego napoju, soku. Jeśli coś takiego wypije to albo się budzi na siku w nocy albo zdarzyc mu sie może wpadka To ostatnie od pól roku miejsca nie miało a i wcześniej sporadycznie, bo raczej go pilnujemy. :Cwaniak:
    Zapomniałam napisać że wcześniej tzn. gdy pił soki sikanie w nocy było standardem (gdy był młodszy pielucha pełna, jak bez pieluchy to sie zsikiwał). Poprawa nastapiła po przejsciu na wode czyli ok 4 lat.

aborka

brak mi sił

nie pomaga wysadzanie
    zresztą on duzo nie pije
    idzie spać ok 20
    martwię się

a leje codziennie czy czasem?

Mój Bartek, prawei 7 lat i nadal sie zdazy mu zmoczyć. szczególnie jak ma katar. Około 4 rż miał wycinane migdąły. wczesniej sie odpieluszył ładnie, kilka mies był spokój. a te przerosnięte migdały spowodowały zapchanie nosa. wtedy to lał i ze 2 razy w ciągu nocy. mialam przesceradła warstwowo, tylko wyciągałam a pod spodem suche …. kołdra do góry nogami…. teraz juz sporadycznie…

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 68)

Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close