4-latek się poci i brzydko pachnie :(

Mój Olek od pewnego czasu jak wraca z przedszkola ma bardzo przepocone rzeczy. To że mój syn ma niespożyte zasoby energii to wiem od zawsze ale martwi mnie że zaczął brzydko pachnieć po wysiłku.
To chyba trochę za szybko, co?
Jak sobie z tym poradzić? Macie jakieś pomysły? A może do pediatry się wybrać?

7 odpowiedzi na pytanie: 4-latek się poci i brzydko pachnie :(

  1. tak na pewno do pediatry i co mi przychodzi do głowy to zbadać tarczyce, dzieci ponoć z tego sie pocą

    • nie wiem jakie mogą być przyczyny
      ale warto wybrac się z tym do lekarza
      i nie dać się zbyć stwierdzeniem – moze taki jego urok 🙂

      może w diecie jest coś co wydalane jest przez skórę?

      • Zamieszczone przez Klucha
        nie wiem jakie mogą być przyczyny
        ale warto wybrac się z tym do lekarza
        i nie dać się zbyć stwierdzeniem – moze taki jego urok 🙂

        może w diecie jest coś co wydalane jest przez skórę?

        chyba skupilabym sie na diecie tez…

        • a może właśnie za wczesne dojrzewanie?

          znam 5 latkę której pojawiło się owłośienie łonowe…

          tak czy siak pediatra..i może dieta

          • Dziękuję Dziewczyny za wszystkie sugestie. Idę niedługo na szczepienie z Hanią więc zabiorę też Olka. To wcześniejsze dojrzewanie nie daje mi spokoju tym bardziej że ja już od 7 roku życia plamiłam a w wieku 8 lat dostałam miesiączkę więc może on po mnie taki hop do przodu
            no i pomyślałam też o niedoborze witaminy D

            • U mnie pierworodna [7,5l] zaczęła brzydko przepacać rzeczy Nie poszłam z tym do lekarza [bo zaczęły jej się włosy przetłuszczać, więc zaczynają się zmiany w organizmie], zastosowałam higienę pach: obowiązkowe wieczorne codzienne mycie i dezodorant bez talku. Jest niby sytuacja pod kontrolą.

              • Zamieszczone przez Zuzia81
                Dziękuję Dziewczyny za wszystkie sugestie. Idę niedługo na szczepienie z Hanią więc zabiorę też Olka. To wcześniejsze dojrzewanie nie daje mi spokoju tym bardziej że ja już od 7 roku życia plamiłam a w wieku 8 lat dostałam miesiączkę więc może on po mnie taki hop do przodu
                no i pomyślałam też o niedoborze witaminy D

                też moze być przy nadmiarze wit. D

                a przy wczesnym dojrzewaniu farmakologicznie można zahamować ten proces. Bo jak za wczesnie to też nie dobrze.

                Znasz odpowiedź na pytanie: 4-latek się poci i brzydko pachnie :(

                Dodaj komentarz

                Angina u dwulatka

                Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                Czytaj dalej →

                Mozarella w ciąży

                Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                Czytaj dalej →

                Ile kosztuje żłobek?

                Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                Czytaj dalej →

                Dziewczyny po cc – dreny

                Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                Czytaj dalej →

                Meskie imie miedzynarodowe.

                Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                Czytaj dalej →

                Wielotorbielowatość nerek

                W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                Czytaj dalej →

                Ruchome kolano

                Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                Czytaj dalej →
                Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                Logo
                Enable registration in settings - general