4 m-c ciąży, a kwas foliowy

Drogie ciążóweczki,
jestem w 14 tyg. i kończy mi się właśnie Folik (biorę od czerwca), a do lekarza idę dopiero w przyszłym tyg. i nie wiem, czy dokupić, czy już można sobie odpuścić. Dodam, że ciągle łykam Feminatal. Co radzicie?
Pozdrawiam – dzoana i maleństwo (29.07)

11 odpowiedzi na pytanie: 4 m-c ciąży, a kwas foliowy

  1. Re: 4 m-c ciąży, a kwas foliowy

    Ja po 15 tyg. odstawiłam, bo ryzko powstania wad jest w I trymestrze, a w Feminatalu jest fiolik.
    Beata+ 37 tyg. Synek

    • Re: 4 m-c ciąży, a kwas foliowy

      Ja też ok. 16 tyg. odstawiłam i poprzestałam na Feminatalu

      Asia i Milenka (23.04.2003)

      • Re: 4 m-c ciąży, a kwas foliowy

        Ja jestem w 16 tygodniu i lekarz kazał mi cały czas brać folik. Mówi, że nie ma możliwości przedawkowania kwasu foliowego. więc biorę i folik i feminatal.

        Gabcio 19.07

        • Re: 4 m-c ciąży, a kwas foliowy

          Ja przez cala ciaze bralam i feminatal i folik.

          • Re: 4 m-c ciąży, a kwas foliowy

            Ja biore cały czas folik. Na początku zapobiega on wadą wrodzonym a później odklejaniu się łożyska. Kwasu foliowego nie można przedawkować, więc ja bym brała.

            Pozdrawiam
            Żaneta i marcowy Adaś albo Oliwka (18.03.2003)

            • Re: 4 m-c ciąży, a kwas foliowy

              Folik ma znaczenie tylko w I trymestrze, potem możesz sobie darować bo nie ma to większego sensu.
              Mi lekarz nie kazał też brać na razie żadnych witamin (po obejrzeniu moich wyników krwi) a na pewno nie witamin zawierających dodatkowo jod, gdyż może mieć wpływ funkcjonowanie tarczycy u dziecka

              Pozdrawiam
              Ewa [10.07.2003]

              • Re: 4 m-c ciąży, a kwas foliowy

                Ja zaszłam w ciążę pod koniec sierpnia. Folik połykałam już 2 miesiące wcześniej. Brałam go do listopada jednocześnie z feminatalem- tak jak ty. Dlatego do listopada, ponieważ moja gina powiedziała, że to wystarczy i teraz cały czas zażywam tylko feminatal.
                Pozdrawiam, Justyna z zaczętym 24 tyg.

                • Re: 4 m-c ciąży, a kwas foliowy

                  a mnie lekarz kazał odstawić folik w 10 tyg… miałam ewidentne nudności po nim… ale biorę za to feminatal… cały czas codziennie tam jest folik i to ma wystarczyć

                  pozdrawiam efik z maluchem co ponoć będzie Stefek 21.07

                  • Re: 4 m-c ciąży, a kwas foliowy

                    Mi w ogole nikt nie mowil o foliku na poczatku ciazy, a teraz w zypelnosci wystarczy to co mam w witaminach Elevit.

                    Helenka – przyszla mamuska

                    • Re: 4 m-c ciąży, a kwas foliowy

                      Kwasu foliowego nie przedawkujesz, ja bralam do 6 miesiaca, od 5 zaczelam Materne, teraz juz tylko Materne. Po postach Ankilenki i poczytaniu troche o wadach cewy nerwowej ciesze sie ze nie bralam folika tylko od razu konskie dawki kwasu foliowego.

                      Dorotka i Chłopczyk (2.03.2003)

                      • Re: 4 m-c ciąży, a kwas foliowy

                        Foliku nie przedawkujesz, ale już brać nie musisz ani się nie musisz o to zamartwiać! Tym bardziej że jest go w Feminatalu więcej niż w Maternach, więc w sumie trochę i tak bierzesz :-)) A poza tym niektórym w ogóle nie jest to potrzebne – zalezy od diety…

                        Lea i dzieciątko płci zmiennej acz niezmiennie kochanej (11.03.03)

                        Znasz odpowiedź na pytanie: 4 m-c ciąży, a kwas foliowy

                        Dodaj komentarz

                        Angina u dwulatka

                        Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                        Czytaj dalej →

                        Mozarella w ciąży

                        Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                        Czytaj dalej →

                        Ile kosztuje żłobek?

                        Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                        Czytaj dalej →

                        Dziewczyny po cc – dreny

                        Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                        Czytaj dalej →

                        Meskie imie miedzynarodowe.

                        Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                        Czytaj dalej →

                        Wielotorbielowatość nerek

                        W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                        Czytaj dalej →

                        Ruchome kolano

                        Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                        Czytaj dalej →
                        Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                        Logo
                        Enable registration in settings - general