4 m-ce, ssie 2 minuty – czy sie najada?

Mam pytanie jak w tytule. Moja Martynka od poczatku jadla krotko. Nawet w szpitalu nie budzila sie w nocy na karmienia. Nauczona doswiadczeniem z pierwsza corka staralam sie nie dopuscic do nawyku wiszenia przy cycu i teraz mam za swoje. Mala jadla od 5-10 minut ale po ukonczeniu 3 m-ca jak ssie 5 minut to sukces. Najczesciej konczy po 3. Za 2 dni konczymy 4 m-ce i wazymy 5.300. To nie jest jakas imponujaca waga ale z pierwsza corka bylo dokladnie tak samo. Zastanawia mnie tylko jedno. Jak Martynka skonczy ssac to ja odciagam jeszcze pokarm i podaje jej w butelce. Wypija nawet 60 ml. I nie wiem czy wypija bo jest dalej glodna czy poprostu dlatego ze latwo jej leci. Dodam, ze ciagle pije ze smoczka 0 bo boje sie, ze jak dam jej szybszy smoczek to sie odstawi od piersi. Troche haotycznie to wszystko napisalam ale chyba wiecie o co mi chodzi? Acha w nocy je tylko jeden raz, czasami dwa ale tez bardzo krociutko. W dzien jest jakies 5-6 karmien.

Ninka

7 odpowiedzi na pytanie: 4 m-ce, ssie 2 minuty – czy sie najada?

  1. Re: 4 m-ce, ssie 2 minuty – czy sie najada?

    A jak jej waga? ładnie przybiera?

    Juleczka (Puchatek) 12.12.04

    • Re: 4 m-ce, ssie 2 minuty – czy sie najada?

      Miesci sie w siatce centymelowej ale na samym dole. Ostatnio przybiera srednio jakies 100 gram na tydzien. Dokladnie nie wiem bo w domu nie mam az tak dokladnej wagi. W kazdym razie wazy raczej malo ale lekarka nie panikuje wiec ja tez nie. Martyna nie marudzi wiec chyba nie czuje glodu. Sczerze mowiac myslalam, ze odezwa sie mamy, ktorych maluszki tez tak krotko jedza ale chyba takich nie ma….

      Ninka

      • Re: 4 m-ce, ssie 2 minuty – czy sie najada?

        Juleczka też bardzo krótko ciamkała, od razu zasypiała przy cycu. I okazało się, że ma niedowage. Zaczełam ja dokarmiac i już było dobrze.

        Juleczka (Puchatek) 12.12.04

        • Re: 4 m-ce, ssie 2 minuty – czy sie najada?

          Czesc moj synek ma 2 miesiace urodzil sie z waga 4100kg.Rowniez krotko ssie od2-5minut ale przybiera na wadze pieknie bo obecnie wazy kolo 7 kg. Niewiem od czego to zalezy moze to wina pokarmu???ja mam baaaardzo duzo pokarmu i jak stwierdzila polozna mam wspanialy,mimo ze maly tak krotko ssie to widac ze sobie pojada. Pozdrawiam

          • Re: 4 m-ce, ssie 2 minuty – czy sie najada?

            dokladnie jakbym czytala o mojej Julce. Przestalam sie przejmowac. Zmienialm smoczek na 2, bo w juz sie wkurzala ze wokno leci. z piersi je przede wszystkim w nocy,a le maluto i od misiaca, wczesniej przesypiala cale nocki. Pytalam sie lekarza, dzwonilam do poradni laktacyjnej. Dziecko napewno gdyby bylo glodne to by sie upomnialo. Ja i tak wrocilam do pracy tydzien temu wiec Julka je w ciagu dnia z butli albo moj pokarm albo bebilon. A ja mam czyste sumienie, po pierwsze wiem ze zjada i ile, po drugie najwazniejsze, ze pierwsze miesiace (4) byla tylko na piersi. Swoj pokarm juz wczesniej jej odciagalam i dawalam z butli dlatego elasnie ze jadla z piersi ok. 3 min. a 5 to byl sukces i wszystko ja rozpraszalo, odwracala glowe, smiala sie albo pokrzykiwala. Pani z poradni laktacyjnej powiedziala zeby ja karmic gdzies w zaciemnionym kaciku, w ciszy i spokoju. Sorki za taki rzut informacyjny ale chcialam przekazac wszystko na raz a sie spiesze.. 😉

            Edyta i

            Juleczka 12-03-2005

            • Re: 4 m-ce, ssie 2 minuty – czy sie najada?

              Moja coreczka Maja tez tak krotko ssie. Musze przyznac jest to badzo stresujace, tym bardziej jak sie wszedzie czyta ile inne dzieci ssa. Sytuacja sie jeszcze pogorszyla jak podalam Majce smoczek. Gdy marudzi wiecznie sie martwie ze moze jest glodna, a jak probuje ja troche przetrzymac to sie denerwuje i placze. Nie wiem czy dam rade dalej karmic piersia. Dodam jeszcze ze mam bardzo duzo mleka, jak wypadnie jej z buzi piers to mleko ciurkiem leci, moze dlatego tak szybko sie najada, a moze nie lubi ze tak mocno jej leci.

              • Re: 4 m-ce, ssie 2 minuty – czy sie najada?

                hej, moja Martyna też bardzo krótko ssie, może 3 min. ale ładnie przybiera na wadze zaczęłyśmy właśnie 8 m-c a waży 9 kg, od m-ca dostaje zupki, soczki i deserki, tym karmieniem to się nie martw, jak nie marudzi to znaczy że się najada, najgorsze jest to że dookoła wszyscy tzn. rodzina mają komentarze np. co taaaaaaak krótko jadła, czy ona się najadła, daj jej może jeszcze drugieg itp. i po takich komantarzach można popaść w paranoję, bo zastanawiasz się czy aby na pewno się najadła, i zaczynasz podawać butelkę a to jest błąd, jak mała by vbyła głodna to by dała znać. Tak więc nie denerwuj sie, usiądź w zacisznym miejscu i skup się na małej,
                Moja też nieraz wypusci cycka z buzi i jest oczywiście cała zalana mlekiem co mnie osobiście doprowadza do szału.

                Znasz odpowiedź na pytanie: 4 m-ce, ssie 2 minuty – czy sie najada?

                Dodaj komentarz

                Angina u dwulatka

                Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                Czytaj dalej →

                Mozarella w ciąży

                Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                Czytaj dalej →

                Ile kosztuje żłobek?

                Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                Czytaj dalej →

                Dziewczyny po cc – dreny

                Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                Czytaj dalej →

                Meskie imie miedzynarodowe.

                Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                Czytaj dalej →

                Wielotorbielowatość nerek

                W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                Czytaj dalej →

                Ruchome kolano

                Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                Czytaj dalej →
                Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                Logo
                Enable registration in settings - general