4 miesiące i chodzi?!

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 19)
  • Autor
    Wpisy

alexje

czy słyszałyście o jakiejś niowej metodzie weidla, czy waidla
    promowanej [przez fundację promyk słońca?

dzieci po ćwiczeniach ortopedycznych, i nie tylko b. szybko( jak dla mnie zbyt szybko)rozwijają się. pewna mama z wrocławia chwaliła się że jej 4/5 miesięczne dziecko zaczyna chodzić. nie pełzać, raczkować tylko chodzić?!
    czy coś o tym słyszałyśćie?!

ola i olo 3 miechy

lea

Re: 4 miesiące i chodzi?!

Brzmi raczej niebezpiecznie… po co to wszystko? I co z tymi dziećmi po latach się stanie… tego na razie nie wie nikt…
    Nie wyobrażam sobie, że moje dziecko miało już chodzić… zaraz wyrosnie mi i ani ja ani on nie nacieszy sie swoją maleńkością…

Lea i Mateuszek (14.03.03)

ada77

Nie słyszałam, kochana, i szczerze mówiąc nie chcę słyszeć. Okaleczyć takie maleństwo bardzo łatwo i po co? Żeby pokazac znajomym jaką mam „tresowaną fokę”, która dokonuje cudów? Moje dziecko to nie foka, mam w nosie imponowanie sąsiadom ( bo chyba tylko o to chodzi, dla dziecka to nic dobrego), nie widzę potrzeby przyspieszania jego rozwoju, bo to…bez sensu. Komu się to przyda? na pewno nie jemu.
    ada i miki-20 maj 2003

Anonim

ZGADZAM SIE! totalny bezsens!!!!

Kaśka z Natusią (16 miesięcy 🙂

faris

Wcale nie

Chodze do przychodni nalezacej do Fundacji Promyk Słońca i onie tam powtwrzaja non stop, ze im PÓŹNIEJ dziecko chodzi tym zdrowiej dla kręgosłupa i nog!
    Moze chodziło o to, że jakieś dziecko tak wczesnei zaczeło chodzić, ma problemy i dlatego jest rehabilitowane???
    Mysle, ze o to chodziło…….

pozdrawiam ciepło

Faris

agus-25

Podejrzewam, że może i jakaś mama chwaliła się,że jej dziecko chodzi tyle, że wstawia je do chodzika albo trzyma pod ręce. Nie wierzę, żeby tak małe dziecko miało tyle sił aby same utrzymać się na nogach. Mój synek też chodzi, ale nogami w powietrzu :))))

Agus i Kamilek (24.03.2003)

faris

Moze nie zanikł odruch kroczenia?

pozdrawiam ciepło

Faris

agus-25

U mnie?? 🙂 JA się tylko śmieję, bo on jak leży to macha nogami :))

faris

nie u ciebie 🙂

u tamtego dziecka

pozdrawiam ciepło

Faris

lea

Ja też chodzę 😉 czasami nawet biegam, zapomniałam się pochwalić 😉

Lea i Mateuszek (14.03.03)

awkaminska

moze chodzi o to ze to dziecko zaczelo chodzic po 4 miesiacach cwiczen. np mialo rok nie chodziolo, matka zaczela cwiczyc i po 4 miesiacach byl efekt??????

Agnieszka mama Jagody(09-10-97) i Kamili(03-04-03)

Anonim

Kurcze a po co takie malenswto ma chodzic???Szkoda go!
    Boze,czego to ludzie nie wymysla?

Nelly i Hubert

kleeo

dla mnie to brzmi jak jakas bzdura, przeciez to wbrew ludzkiej naturze, i to wymyslili lekarze???

kleeo i Natalia (ur.26.07.02)

misioaczek

Moje dziecko chodziło samodzielnie jak miało 8 miesięcy i to dopiero była afera !! Ortopedzi ją oglądali, miała dodatkowe USG biderek, rehabilitanci obserwowali ….
    Na szczęście Kasia była (i jest) szczupła i układ kostny nie był nadmiernie ociążony, poza tym robiła to zupełnie sama i nie można jej było nie pozwolić (jak?)……. Uważam, że chodzenie 4,5 miesięcznego dziecka to „gminne opowieści”, chyba, że to objaw chorobowy tak jak np. „skłony” przy ciężkiej postaci porażenia mózgowego …… ktoś niedoświadczony może powiedzeć, że „3 miesięczne dziecko samo siada” bo tak to właśnie wygląda.

Ania

agus-25

No fakt ja też o bieganiu zapomniałam wspomnieć :)))

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 19)

Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close