4 miesiące i chodzi?!

czy słyszałyście o jakiejś niowej metodzie weidla, czy waidla
promowanej [przez fundację promyk słońca?

dzieci po ćwiczeniach ortopedycznych, i nie tylko b. szybko( jak dla mnie zbyt szybko)rozwijają się. pewna mama z wrocławia chwaliła się że jej 4/5 miesięczne dziecko zaczyna chodzić. nie pełzać, raczkować tylko chodzić?!
czy coś o tym słyszałyśćie?!

ola i olo 3 miechy

18 odpowiedzi na pytanie: 4 miesiące i chodzi?!

  1. Re: 4 miesiące i chodzi?!

    Brzmi raczej niebezpiecznie… po co to wszystko? I co z tymi dziećmi po latach się stanie… tego na razie nie wie nikt…
    Nie wyobrażam sobie, że moje dziecko miało już chodzić… zaraz wyrosnie mi i ani ja ani on nie nacieszy sie swoją maleńkością…

    • Re: 4 miesiące i chodzi?!

      Nie słyszałam, kochana, i szczerze mówiąc nie chcę słyszeć. Okaleczyć takie maleństwo bardzo łatwo i po co? Żeby pokazac znajomym jaką mam “tresowaną fokę”, która dokonuje cudów? Moje dziecko to nie foka, mam w nosie imponowanie sąsiadom ( bo chyba tylko o to chodzi, dla dziecka to nic dobrego), nie widzę potrzeby przyspieszania jego rozwoju, bo to…bez sensu. Komu się to przyda? na pewno nie jemu.
      ada i miki-20 maj 2003

      • Re: 4 miesiące i chodzi?!

        ZGADZAM SIE! totalny bezsens!!!!

        Kaśka z Natusią (16 miesięcy 🙂

        • Wcale nie

          Chodze do przychodni nalezacej do Fundacji Promyk Słońca i onie tam powtwrzaja non stop, ze im PÓŹNIEJ dziecko chodzi tym zdrowiej dla kręgosłupa i nog!
          Moze chodziło o to, że jakieś dziecko tak wczesnei zaczeło chodzić, ma problemy i dlatego jest rehabilitowane???
          Mysle, ze o to chodziło….

          pozdrawiam ciepło

          Faris

          • Re: 4 miesiące i chodzi?!

            Podejrzewam, że może i jakaś mama chwaliła się,że jej dziecko chodzi tyle, że wstawia je do chodzika albo trzyma pod ręce. Nie wierzę, żeby tak małe dziecko miało tyle sił aby same utrzymać się na nogach. Mój synek też chodzi, ale nogami w powietrzu 🙂

            Agus i Kamilek (24.03.2003)

            • Re: 4 miesiące i chodzi?!

              Moze nie zanikł odruch kroczenia?

              pozdrawiam ciepło

              Faris

              • Re: 4 miesiące i chodzi?!

                U mnie?? 🙂 JA się tylko śmieję, bo on jak leży to macha nogami :))

                Agus i Kamilek (24.03.2003)

                • Re: 4 miesiące i chodzi?!

                  nie u ciebie 🙂

                  u tamtego dziecka

                  pozdrawiam ciepło

                  Faris

                  • Re: 4 miesiące i chodzi?!

                    Ja też chodzę 😉 czasami nawet biegam, zapomniałam się pochwalić 😉

                    • Re: 4 miesiące i chodzi?!

                      moze chodzi o to ze to dziecko zaczelo chodzic po 4 miesiacach cwiczen. np mialo rok nie chodziolo, matka zaczela cwiczyc i po 4 miesiacach byl efekt??????

                      Agnieszka mama Jagody(09-10-97) i Kamili(03-04-03)

                      • Re: 4 miesiące i chodzi?!

                        Kurcze a po co takie malenswto ma chodzic???Szkoda go!
                        Boze,czego to ludzie nie wymysla?

                        Nelly i Hubert

                        • Re: 4 miesiące i chodzi?!

                          dla mnie to brzmi jak jakas bzdura, przeciez to wbrew ludzkiej naturze, i to wymyslili lekarze???


                          kleeo i Natalia (ur.26.07.02)

                          • Re: 4 miesiące i chodzi?!

                            Moje dziecko chodziło samodzielnie jak miało 8 miesięcy i to dopiero była afera !! Ortopedzi ją oglądali, miała dodatkowe USG biderek, rehabilitanci obserwowali….
                            Na szczęście Kasia była (i jest) szczupła i układ kostny nie był nadmiernie ociążony, poza tym robiła to zupełnie sama i nie można jej było nie pozwolić (jak?)…. Uważam, że chodzenie 4,5 miesięcznego dziecka to “gminne opowieści”, chyba, że to objaw chorobowy tak jak np. “skłony” przy ciężkiej postaci porażenia mózgowego… ktoś niedoświadczony może powiedzeć, że “3 miesięczne dziecko samo siada” bo tak to właśnie wygląda.

                            Ania

                            • Re: 4 miesiące i chodzi?!

                              No fakt ja też o bieganiu zapomniałam wspomnieć 🙂

                              Agus i Kamilek (24.03.2003)

                              • dzieki…

                                dzieki za tak liczny odzew. o chodzacym czteromiesiecznym dziecku słyszałam od sasiadki takiego dziecka
                                byłam w takim szoku jak wy.
                                widzejednak, ze zadna z was nic nie słwszała w w/w sprawie.
                                jak sie cos dowiem, a brdzie to was interesowało opisze pod podobnym hasłem
                                ola i olo
                                pa

                                • Re: dzieki…

                                  najlepiej zrob mu zdjecie jak chodzi 🙂 i jego mamie 🙂


                                  kleeo i Natalia (ur.26.07.02)

                                  • Re: 4 miesiące i chodzi?!

                                    Mam znajomą, której synek zaczął chodzic w wieku 6 miesięcy. Ale ona wogóle go tego nie uczyła. Po wizycie u ortopedy, zgodnie z jego zaleceniami, nie pozwalała mu stawać i chodzić.
                                    Zapytałam ja, czy czasem w jej rodzinie nie jest to genetyczne. Przyznała, że rzeczywiscie w rodzinie męża jego rodzeństow i rodzice też wcześnie zaczęli chodzić.

                                    Swoją drogą, słodko to wyglądało, kiedy taki malutek dreptał po chodniku. :))

                                    [Zobacz stronę]

                                    • Re: 4 miesiące i chodzi?!

                                      Kasia też wyglądała na spacerach słodko i budziła ogólne zainteresowanie, była “podwórkową maskotką” sasiedzi przyprowadzali znajomych, żeby ją zobaczyli jak biega z 2 latkami… a nieznajomi mówili “bardzo sprawna ta dziewczynka, ale strasznie drobna jak na 1,5 roku”, a sąsiedzi ze śmiechem odpowiadali “jak będzie miała 1,5 roku to pewnie będzie większa teraz ma… 9 miesięcy!”…..

                                      Ania

                                      Znasz odpowiedź na pytanie: 4 miesiące i chodzi?!

                                      Dodaj komentarz

                                      Angina u dwulatka

                                      Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                      Czytaj dalej →

                                      Mozarella w ciąży

                                      Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                      Czytaj dalej →

                                      Ile kosztuje żłobek?

                                      Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                      Czytaj dalej →

                                      Dziewczyny po cc – dreny

                                      Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                      Czytaj dalej →

                                      Meskie imie miedzynarodowe.

                                      Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                      Czytaj dalej →

                                      Wielotorbielowatość nerek

                                      W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                      Czytaj dalej →

                                      Ruchome kolano

                                      Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                      Czytaj dalej →
                                      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                      Logo
                                      Enable registration in settings - general