4-MIESIĘCZNIAKI

ILE JEDZĄ WASZE 4-MIESIECZNE SZKRABY I CZY OPROCZ TEGO PODAJECIE JUZ COS NOWEGO. DODAM ZE KARMIE MALA Z BUTELKI

Magda i Wiki (02.02.2004)

13 odpowiedzi na pytanie: 4-MIESIĘCZNIAKI

  1. Re: 4-MIESIĘCZNIAKI

    Hej moj maly ma 4,5 miesiaca I jada tak: ok 9 rano 120-150 ml mleczka, 13 pol sloiczka zupki, ok 16.30-17 120 ml mleczka gdzies o 18.30-19 je ze mna troche jabluszka skrobanego, o 20-20.30 150 ml mleczka zageszczonego kleikiem i 0 4 tez ok.120 ml mleczka. Czasami w miedzy czasie je troszke kaszki owocowej gdzie 90 ml. Nie zawsze chce.A odkad zaczal jesc zupki to mleczko jest beeee. Pozdrawiam

    • Re: 4-MIESIĘCZNIAKI

      Napiszę ci jadłospis mojego Nikosia, też karmię go butelką:
      ok 4 rano 120-150ml mleka/humana sl/ z kaszką
      ok 8 kaszka ryżowa/bobovita/ na mleku z owocami ze słoiczka
      ok 12-13 zupka marchew +ziemniak + trochę pietruszki zmiksowane trudno mi określić ile bo on mi tym pluje na odległóść
      15-16 – jeszcze raz kaszka z owocami/pół takiego niedużego kubka/
      0k 19 mleko 120-150 z kaszką
      i ok 22-23 to samo co o 19
      moj nikodem samego mleka już nie chce pić tylko z tymi kaszkami a konkretnie na 150 ml wsypuje 2 łyżeczki kaszki ryżowej jabłkowej,brzoskwiniowej lub z owoców leśnych i on to pije przez smoczek.całkowicie zmieniają smak tego niedobrego mleka te kaszki. A poza tym pije soczki tak po 60 ml dziennie i herbatkę rumiankową i vibovit bobas. najchętniej jada kaszkę brzoskwiniową z owocami/ jabłko z jagodami ze słoiczka/ pozdrawiamy Ela i Nikodem

      • Re: 4-MIESIĘCZNIAKI

        a mój synek odkąd poczuł smaczek tych kaszek owocowych to ani mleka samego nie chce pić a zupką to pluje na odległość. może masz jakąś radę jak zachęcić go do zjedzenia zupki. pozdrawiam

        • Re: 4-MIESIĘCZNIAKI

          Niestety nie wiem co moge Ci poradzic. Moj Oskarek od poczatku uwielbia zupki.Ale podobno niektore dzieci dopiero zaczynaja lubic zupki jak jest w nich miesa.Wiec moze i u was tak bedzie jak zaczniesz mu je podawac!!Ja daje malemu zupki ze sloiczka wiec daje rozne smaki. Marchewka z brokulami, ziemiak z merchewka itp moze tego sprobuj bo moze mu nie smakuje sama jarzynowa!!

          • Re: 4-MIESIĘCZNIAKI

            Mój synek je 6-7 razy dziennie po 150 ml. Jak na razie nic innego mu nie daję oprócz mleka. Mały jest prawdopodobnie na coś uczulony i czekamy na wynik testów. Dopiero potem zaczniemy coś nowego wprowadzać.

            Sylwia i Michałek (21.01.2004)

            • Re: 4-MIESIĘCZNIAKI

              robiłaś już testy swojemu synkowi??? bo mi pediatra powiedział aże nie można jeszcze bo dziecko jest za małe i nic nie wyjdzie, tzn wynik będzie niewiarygodny? na jakie alergeny robiłaś?mój synek też jest na coś uczulony. pozdrawiam mama Nikosia

              • Re: 4-MIESIĘCZNIAKI

                To są badania z krwi, na mleko i na mąkę. Pani doktor z Instytutu nam zleciła. Na wyniki czeka się cztery tygodnie. Nie wiem na ile są wiarygodne, ale chyba coś pokazują bo inaczej by ich nie robiono.

                • Wprowadzanie jedzonka

                  Moj synek skonczy 4 miesiace 11.06 i zastanawiam sie opiero nad wprowadzaniem nowego jedzonka. Na poczatek myslalam zaczac od soku jablkowego. Co wy na to? Tylko nie wiem czy go rozcienczac czy po troszku dawac i obserwowac. Jak mozecie napiszcie jak u was wygladalo wprowadzanie zupek i soczkow i od jakich zaczynalyscie.

                  Kati z Bartusiem (11.02.04r.)

                  • Re: Wprowadzanie jedzonka

                    Wlaśnie bylam wczoraj u lekarza i pytalam o wprowadzanie nowości. Powiedzial, że lepiej poczekać aż maluch skonczy 4 miesiące. I czekamy to zaledwie parę dni, a nie chcę mu zaszkodzic. Tym bardziej że jesteśmy na Bebilonie Pepti.
                    Ale jeśli chcesz juz mu podac coś nowego to stopniowo. Zacznij od soczku i to jednej czy dwóch lyżeczek, każdego dnia zwiększaj dawkę i rób tak z każdym nowym produktem. Taki maluszek musi się najpierw nauczyć jedzenia lyżeczką więc na początku jest trochę plucia
                    rówieśnika

                    Beata i Maciuś 11.02.2004

                    • Re: Wprowadzanie jedzonka

                      Wczoraj zaczelam od podawania spoczku jablkowego. Maly dostal 1/2 lyzeczki z kilkoma kropelkami wody. Moja lekarka powiedziala, ze z obiadkami poczekac az skonczy 4 miesiace a z soczkiem moge powoli zaczynac..Wolalam zadzwonic do niej,bo maly je
                      bebilon sojowy i wole za duzo nie kombinowac.
                      POzdrawiam

                      Kati z Bartusiem (11.02.04r.)

                      • Re: Wprowadzanie jedzonka

                        Nasz dzieciaczki sa z tego samego dnia
                        Ja narazie niec nie wprowdzalam, karmie mala tylko piersia. Ostatnio mam wielka ochote dac jej cos nowego- moze jabluszko. Zauwazylam, ze bardzo lubi jesc wszystko z lyzeczki. Jak podaje jej lakcid to az buzke otwiera po jeszcze

                        Asia & Gaba -11.02.2004

                        • Re: Wprowadzanie jedzonka

                          Łucja też jest tylko na piersi. Na dzień dziecka dostała łyżeczkę jabłuszka z marchewką BoboVity. Zjadła pięknie, ale niestety – mega kolka była wieczorem. Chyba poczekamy jeszcze, albo spróbuję samo jabłuszko.

                          Jak sądzicie – to mogło być od marchewki?

                          Kinga i Łucyjka (03.02.2004)

                          • Re: Wprowadzanie jedzonka

                            moja wiki bo zjedzeniu bobovity nie mogla zrobic kupki a po gerberze jest wszystko ok. pozdrawiamy

                            Magda i Wiki (02.02.2004)

                            Znasz odpowiedź na pytanie: 4-MIESIĘCZNIAKI

                            Dodaj komentarz

                            Angina u dwulatka

                            Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                            Czytaj dalej →

                            Mozarella w ciąży

                            Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                            Czytaj dalej →

                            Ile kosztuje żłobek?

                            Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                            Czytaj dalej →

                            Dziewczyny po cc – dreny

                            Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                            Czytaj dalej →

                            Meskie imie miedzynarodowe.

                            Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                            Czytaj dalej →

                            Wielotorbielowatość nerek

                            W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                            Czytaj dalej →

                            Ruchome kolano

                            Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                            Czytaj dalej →
                            Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                            Logo
                            Enable registration in settings - general