4 x in vitro – i co dalej?

Post贸w wy艣wietlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 40)
  • Autor
    Wpisy

asias

Witam wszystkich,
    dziasiaj odkry艂am to wspania艂e forum dyskusujne. Temat interesuje mnie bardzo mocno, bo jestem ju偶 po 4 pr贸bach in vitro i ci膮gle bez efektu. Nasze (tzn. moje i m臋偶a) problemy to zesp贸艂 jajnik贸w policystycznych oraz niskie parametry nasienia u m臋偶a. Prosz臋 o kontakt z kim艣, kto te偶 ju偶 ma za sob膮 kilka in vitro (mo偶e w klinice Bia艂ymstoku?), z drugiej strony mog臋 podzieli膰 si臋 moimi do艣wiadczeniami z tymi, kt贸rych dopiero to czeka. Mo偶e kto艣 wybiera si臋 w tym roku do Bia艂egostoku?
    Ju偶 aktualnym mamom – gratuluj臋, prawdopodobnym mamom – duzo szcz臋艣cia w Nowym Roku.

Joanna

olivia

Re: 4 x in vitro – i co dalej?

Witamy w gronie wybranych :-)) Podobnie jak Ty jestem po kilku pr贸bach in vitro. Do niedawna leczy艂am si臋 w Warszawie w Novum ale ostatnia pr贸b臋 przeprowadzili艣my z m臋偶em w nowej klinice w Gda艅sku ( Invicta) Podobnie jak u Ciebie oczywi艣cie bez rezultatu…. Nasz problem to tak偶e zesp贸艂 policystycznych jajnik贸w oraz bardzo s艂abe paramerty nasienia. 0% ruchomych p艂ywaczk贸w 馃檨
    Za ka偶dym razem bardzo dobrze znosz臋 stymulacj臋 , mam duzo kom贸rek, i nawet podobno bardzo 艂adnych zarodk贸w (ICSI) ale niestety po kilku etapach podzia艂u staj膮 jak wryte i dalej si臋 nie dziel膮. Dopiero przy ostatniej pr贸bie dowiedzia艂am si臋 偶e mo偶e mie膰 to zwi膮zek z genetyk膮 kt贸rego艣 z nas. Je偶eli jest to prawda to mamy marne szanse na dzidziusia. Ale jak to m贸wi膮 nigdy nie jest tak 藕le 偶eby nie mog艂o by膰 gorzej, wi臋c najprawdopodobniej spr贸bujemy jeszcze raz z punkcj膮 j膮dra. Je偶eli chodzi o cukier i zesp贸艂 policystycznych jajnik贸w to faktycznie s膮 osoby kt贸re maj膮 ten problem, ale niestety nie wszyscy .U mnie nie stwierdzono 偶adnych nieprawid艂owo艣ci je偶eli chodzi o cukier, a obydwa jajniki mam zawalone torbielkami. Tak wi臋c widzisz 偶e co kobitka to inne objawy i dolegliwo艣ci. Je偶eli masz jakie艣 pytania pisz prywatnie postaram si臋 odpowiedzie膰. 呕ycz臋 powodzenia i wiary 偶e w ko艅cu si臋 uda
    Olivka

mala

witaj asiu piszesz ze leczysz sie w bialymstoku ja nie mialam in vitro bo mam problemy innej natury ale wlasnie we wtrorek wybieram sie w koncu na wizyte oj czas najwyzszy czy mozesz mi napisac u kogo sie leczysz?? i dlaczego ja juz praktycznie wybralam ale ciagle jest male ale zycze ci dalszej wytrwalosci i oczywiscie szczesliwego zakonczenia i znow sie powtarzam rok 2002 jest nasz tak wiec…

sowa2

Witaj Joasiu !!!
    Kiedy znalaz艂am to forum i by艂am po dw贸ch in vitro zada艂am to samo pytanie. Mia艂am ICSI ze wzgledu na bardzo s艂ab膮 ruchliwo艣膰 plemnik贸w. Ostatnim razem nie mia艂am w og贸le zarodk贸w. By艂am za艂amana i prawie ju偶 zdecydowana podda膰 si臋. Postanowi艂am jednak spr贸bowac jeszcze raz. Lecz臋 sie tak jak Ty w Bia艂ymstoku. Wybieram sie tam na wiosn臋 – prawdopodobnie w maju.
    Pozdrawiam

mini

Witaj Asiu,
    Na pocz膮tek mam pytanie techniczne: czy mia艂a艣 4 stymulacje, czy 4 podania zarodk贸w, bo to zasadnicza r贸偶nica a cz臋sto (zupe艂nie nies艂usznie) te dwa aspekty s膮 uto偶samiane.

Ja jestem po 2 IVF (w sumie 3 podania zarodk贸w). Niestety efekt贸w te偶 nie wida膰. Na dodatek przy drugiej stymulacji mia艂am zesp贸艂 przestymulowania jajnik贸w. Co prawda nie wyl膮dowa艂am w szpitalu, ale niewiele brakowa艂o.
    To nie koniec nieszcz臋艣膰. Obecnie jestem w pierwszym cyklu po niepowodzeniu i dzi艣 jest 40 dz.cyklu. Tak, tak to nie pomy艂ka. Okaza艂o si臋, 偶e moje jajniki tak si臋 „nadwyr臋偶y艂y” przy stymulacji, 偶e teraz maj膮 k艂opot z powrotem do normalno艣ci.
    Dodam tylko, 偶e w moim przypadku partner jest t膮 stron膮 z problemami; ja teoretycznie nie mia艂am do tej pory 偶adnych k艂opot贸w….
    Zazdroszcz臋 Ci, 偶e tak g艂adko przechodzisz te stymulacje. Ja chyba ju偶 wi臋cej nie b臋d臋 ryzykowa膰, bo mo偶e to oznacza膰 utrat臋 jajnik贸w buuuuuuu :-((((((, ale tak jak Ty ci膮gle jeszcze walcz臋 (7 mrozaczk贸w czeka w kolejce :-)))))

Co do kliniki to ja zmieni艂am z Bia艂egostoku na Novum i jestem bardziej zadowolona.

asiaw

ha u nas tez icsi w lutym i to samo ch艂opaki s艂abe i ja pco. ICSI w Novum zobaczymy co b臋dzie:))

asias

Witaj mini (z imieniem by艂oby 艂atwiej..),
    u艣ci艣lam informacje – jestem po 4 pe艂nych pr贸bach in vitro, tzn. przesz艂am 4 pe艂ne stymulacje i 4 razy mia艂am przenoszone zarodki (zawsze po 2-3 szt.). Do tego 2 razy mia艂am przenoszone zarodki zamro偶one – i te偶 nic. Nawet w tej chwili czeka na mnie 6 mrozaczk贸w (sympatyczna nazwa, podoba mi si臋, na pewno lepiej ni偶 „mro偶onki”, bo i takie ju偶 s艂ysza艂am), ale nie wiem czy spr贸buj臋 – szansa du偶o mniejsza, koszty te偶 du偶e, wi臋c mo偶e od razu piata pe艂na stymulucja (?). Waham si臋. Jakie s膮 Twoje do艣wiadczenia?
    Jesli chodzi o zmian臋 kliniki to, owszem mysla艂am o Novum. Z tym, 偶e podobno kosztuje ta przyjmno艣膰 jeszcze raz tyle, co w Bia艂ymstoku. Ty masz por贸wnanie, wi臋c mo偶esz oceni膰, czy to rzeczywi艣cie prawda ?. Jeszcze jedno pytanie – u kogo leczy艂a艣 si臋 w Bia艂ymstoku?
    Pozdrawiam – Joanna

Joanna

asiaw

W Novum samo ICSI kosztuje 5-6 ty艣. ples badanka,leki itp

betka1

Mnie si臋 uda艂o ju偶 po pierwszym razie in vitro. Mam ju偶 6-miesi臋czn膮 c贸reczk臋. In vitro przeprowadza艂am w Novum. O dziecko starali艣my si臋 3 lata. Najpierw naturalnie, potem 10 inseminacji i w ko艅cu in vitro. Do ko艅ca nie by艂o wiadomo, dlaczego nie mog臋 zaj艣膰 w ci膮偶臋, poniewa偶 wszytskie nasze wyniki by艂y Okej, jajeczkowa艂am bez lek贸w, hormony w normie itp. No mo偶e prolaktyna blisko g贸rnej normy, ale po 3 -m-cach brania bromergonu spad艂a o po艂ow臋. Wyprodukowa艂am 11 jajeczek, w tym 8 pe艂nych, wszytskie si臋 pi臋knie zap艂odni艂y, dwa pow臋drowa艂y do mnie, jedno zago艣ci艂o na 9 m-cy. Nie mia艂am potem 偶adnych problem贸w z jajnikami, hormony tolerowa艂am bardzo dobrze. Wszystko przebiega艂o wr臋cz ksi膮偶kowo. Nie wiem zatem czy b臋d臋 mog艂a Asiu Ci pom贸c. Ale je偶eli b臋dziesz mia艂a jakiekolwiek pytania bardzo ch臋tnie odpowiem, o ile b臋d臋 wiedzia艂a jak. Trzymajcie si臋 dziewczyny i pr贸bujcie. Na tym forum czyta艂am posty Cezarego. Po 7 in vitro czekaj膮 w艂a艣nie na rozwi膮zanie. B臋d膮 mieli maluszka. Wam te偶 si臋 uda.

asias

Dzi臋kuj臋 gor膮co za s艂owa otuchy. Mia艂am zamiar nie pr贸bowa膰 wi臋cej, no bo 4 razy in vitro i nic… Ale na pewno zajrz臋 do wiaddomo艣ci Cezarego i mo偶e spr贸buj臋 jeszcze raz. Tobie gratuluj臋 sukcesu. Wiem, 偶e ci膮偶a po pierwszym razie oznacza, 偶e naprawd臋 mia艂a艣 szcz臋艣cie!
    Mam do Ciebie pytanie odno艣cie koszt贸w in vitro w Novum. W Bia艂ymstoku 1 pe艂ny cykl (wraz z lekami i pobytem) kosztowa艂 nas ok.5-6 tys. z艂. Podobno w Novum kosztuje to wszystko jeszcze raz tyle. Czy mo偶esz to potwierdzi膰?
    Dzi臋kuj臋 z g贸ry za odpowied藕. Joanna

Joanna

asias

Dziekuj臋 za szybki kontakt. Rzeczywi艣cie okazuje si臋, 偶e nasze przypadki s膮 podobne. Tak, jak i Was nasze zarodki r贸wnie偶 by艂y 艂adne, ale potem si臋 nie rozwija艂y. 呕aden lekarz nigdy si臋 nie wypowiedzia艂 na temat mo偶liwych przyczyn- zawsze s艂ysza艂am odpowied藕, 偶e nale偶y przej艣膰 przynajmniej 5 pr贸b, 偶eby ustali膰 co si臋 dzieje. Mam za sob膮 ju偶 4 pe艂ne pr贸by, tak samo i Wy ICSI. I nic. Nie wiem, kiedy wybior臋 si臋 po raz pi膮ty. Mo偶e w tym roku.
    Co do Gda艅ska – s艂ysza艂am 偶e maj膮 bardzo s艂abe wyniki. B臋d膮c w Bia艂ymstoku spotka艂am dziewczyn臋 z Ko艂obrzegu, kt贸ra przesz艂a 5 pr贸b w Gda艅sku. sz贸st膮 w B-stoku. Dopiero ta ostatnia zako艅czy艂a si臋 ci膮偶a. Wiem oczywi艣cie, 偶e to jeszcze o niczym nie 艣wiadczy, ale w literaturze na temat in vitro wskazuj膮 Novum i B-stok, jako kliniki z najlepszymi rezultatami.
    Czy planujecie w tym roku kolejn膮 pr贸b臋? Mo偶e zastan贸wcie si臋 nad Bia艂ymstokiem? 呕ycz臋 powodzenia – mo偶e tym razem si臋 uda?
    Interesuj膮 mnie szczeg贸艂y dotycz膮ce Twoich objaw贸w PCO. Ja mam podwy偶szony (lekko) poziom testosteronu, prolaktyny (te偶 nieznacznie) i hormonu nadnerczy (DHES). Bior臋 alb tabletki antykoncepcyjne (Cilest) albo Prover臋 (od 16 dnia cyklu). Gdbyby nie te leki, to cykl trwa艂by u mnie ponad 40 dni, no i powstawa艂y torbiele. Przez ten ca艂y zesp贸l wielotorbielowatych jajnik贸w w ka偶dym przypadku in vitro mia艂am hiperstymulacj臋 jajnik贸w. Estradiol ponad 3000 i mn贸stwo drobnych p臋cherzyk贸w w ka偶dym jajniku. Czy te偶 mia艂a艣 podobne problemy?
    Je艣li chodzi o nasienie – okresow膮 popraw臋 przynosi przyjmowanie du偶ych dawek witaminy C (1000 mg dziennie przez 3 miesi膮c przed in vitro). U nas z 4,5 mln plemnik贸w zrobi艂o sie 12 mln. Powsta艂o wi臋cej zarodk贸w klasy A. Ci膮偶y co prawda z tego nie by艂o, ale na pewno ta wit. C nie zaszkodzi艂a.
    Zastanowi艂o mnie, 偶e piszesz o punkcji j膮dra. Nam powiedziano, 偶e przeprowadza sie to tylko wtedy, gdy nie ma 偶ywych plemnik贸w. A was to chyba nie dotyczy?
    To na razie tyle. Pozdrawiam, czekam na ponowny kontakt. Joanna

Joanna

asias

W Bia艂ymstoku polecam dr Domitrza lub dr Kuczy艅skiego. Do kt贸rego Ty si臋 wybierasz? Czy te偶 b臋dzie to in vitro?

Joanna

asias

Ja te偶 chyba wybior臋 si臋 w tym roku do Bia艂egostoku, z tym 偶e nie na pe艂ny cykl, a tylko na transfer zamro偶onych zarodk贸w. Ty, jak rozumiem, jedziesz na pe艂ny cykl? Je艣li jeste艣 zainteresowana podam Ci adres, gdzie bardzo dobrze mi si臋 mieszka艂o – niedrogo, bardzo mi艂a gospodyni (piel臋gniarka, robi zastrzyki na miejscu), dobry dojazd. U kogo si臋 leczysz w Bia艂ymstoku i jakie s膮 Twoje do艣wiadczenia? Czy te偶 ma PCO?

Joanna

betka1

Nie pami臋tam dok艂adnie,ale wydaje mi si臋, 偶e 7.200 ze wszystkimi badaniami. Poza tym mia艂am do wyboru leki hormonalne, albo ta艅sze, albo ponoc lepsze, ale dro偶sze. Wybra艂am t膮 drug膮 wersj臋 i bra艂am Gonal-F, a musia艂am go wzi膮膰 wi臋cej ni偶 standardowo, gdyz moje p臋cherzyki s艂abo ros艂y. Ja m贸wi臋 o kosztach towarzysz膮cych zabiegowi, Nie wchodz膮 w to koszty wszytskich bada艅 hormonalnych, cytologii i posiew贸w oraz bada艅 og贸lnych, kt贸re zrobi艂am sobie du偶o wcze艣niej.

mini

Asiu,
    Nie poddawaj si臋 ! Skoro masz jeszcze mrozaczki (albo hibernuski, te偶 fajna nazwa :-))) to koniecznie skorzystaj z nich. Koszt niepor贸wnywalnie ni偶szy a przecie偶 s膮 dziewczyny, kt贸re „zaskoczy艂y” w艂a艣nie w ten spos贸b.
    Ja napewno podejd臋 do mrozaczk贸w, bo dla mnie ka偶da kolejna stymulacja to potencjalne ogromne ryzyko.
    Co do kliniki, to w Bia艂ymstoku leczy艂am si臋 w Kriobanku (pracuj膮 tam oczywi艣cie lekarze „szpitalni”). Prowadzi艂 mnie dr Mrugacz. Niestety, w szpitalu podczas punkcji i potem transferu czu艂am si臋 troch臋 opuszczona. Nie mog艂am si臋 dopyta膰 o wiele istotnych dla mnie rzeczy (ile by艂o dojrza艂ych kom贸rek, czy by艂o ICSI czy tylko zwyk艂e IVF). Najgorsze by艂o jednak to, 偶e nikt nie zapyta艂 mnie o zgod臋 na obecno艣膰 student贸w podczas punkcji. Perfidne by艂o to, 偶e weszli oni dopiero w momencie kiedy znieczulenie zacz臋艂o ju偶 dzia艂a膰 i mog艂am co najwy偶ej be艂kota膰, nie protestowa膰. A przecie偶 ja tam by艂am prywatnie, nie pa艅stwowo!!! Za wszystko zap艂aci艂am ci臋偶kie pieni膮dze a zosta艂am potraktowana jak rzecz !!!!!
    Co do koszt贸w, to dok艂adnych kwot nie pami臋tam. Z pewno艣ci膮 Novum jest dro偶sze, ale maj膮 lepsze rezultaty (wyprzedzili Bia艂ystok chocia偶 p贸藕niej zacz臋li). Z ca艂膮 pewno艣ci膮 lepiej wychodzi im mro偶enie a raczej odmra偶anie. Poza tym czasami sama zmiana kliniki te偶 daje odpr臋偶enie psychiczne, nowe nadzieje i cz臋sto wtedy w艂a艣nie si臋 zachodzi.

P.S. Wszyscy znajomi nazywaj膮 mnie mini lub minia. Nie wiedzia艂am, 偶e mo偶e to komu艣 sprawi膰 trudno艣膰….. Bardzo lubi臋 swoj膮 ksywk臋 :-))))))

Post贸w wy艣wietlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 40)

Musisz si臋 zarejestrowa膰 lub zalogowa膰, 偶eby odpowiedzie膰