4 x in vitro – i co dalej?

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 40)
  • Autor
    Wpisy

asias

Witam wszystkich,
    dziasiaj odkryłam to wspaniałe forum dyskusujne. Temat interesuje mnie bardzo mocno, bo jestem już po 4 próbach in vitro i ciągle bez efektu. Nasze (tzn. moje i męża) problemy to zespół jajników policystycznych oraz niskie parametry nasienia u męża. Proszę o kontakt z kimś, kto też już ma za sobą kilka in vitro (może w klinice Białymstoku?), z drugiej strony mogę podzielić się moimi doświadczeniami z tymi, których dopiero to czeka. Może ktoś wybiera się w tym roku do Białegostoku?
    Już aktualnym mamom – gratuluję, prawdopodobnym mamom – duzo szczęścia w Nowym Roku.

Joanna

olivia

Re: 4 x in vitro – i co dalej?

Witamy w gronie wybranych :-)) Podobnie jak Ty jestem po kilku próbach in vitro. Do niedawna leczyłam się w Warszawie w Novum ale ostatnia próbę przeprowadziliśmy z mężem w nowej klinice w Gdańsku ( Invicta) Podobnie jak u Ciebie oczywiście bez rezultatu…. Nasz problem to także zespół policystycznych jajników oraz bardzo słabe paramerty nasienia. 0% ruchomych pływaczków 🙁
    Za każdym razem bardzo dobrze znoszę stymulację , mam duzo komórek, i nawet podobno bardzo ładnych zarodków (ICSI) ale niestety po kilku etapach podziału stają jak wryte i dalej się nie dzielą. Dopiero przy ostatniej próbie dowiedziałam się że może mieć to związek z genetyką któregoś z nas. Jeżeli jest to prawda to mamy marne szanse na dzidziusia. Ale jak to mówią nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej, więc najprawdopodobniej spróbujemy jeszcze raz z punkcją jądra. Jeżeli chodzi o cukier i zespół policystycznych jajników to faktycznie są osoby które mają ten problem, ale niestety nie wszyscy .U mnie nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości jeżeli chodzi o cukier, a obydwa jajniki mam zawalone torbielkami. Tak więc widzisz że co kobitka to inne objawy i dolegliwości. Jeżeli masz jakieś pytania pisz prywatnie postaram się odpowiedzieć. Życzę powodzenia i wiary że w końcu się uda
    Olivka

mala

witaj asiu piszesz ze leczysz sie w bialymstoku ja nie mialam in vitro bo mam problemy innej natury ale wlasnie we wtrorek wybieram sie w koncu na wizyte oj czas najwyzszy czy mozesz mi napisac u kogo sie leczysz?? i dlaczego ja juz praktycznie wybralam ale ciagle jest male ale zycze ci dalszej wytrwalosci i oczywiscie szczesliwego zakonczenia i znow sie powtarzam rok 2002 jest nasz tak wiec…

sowa2

Witaj Joasiu !!!
    Kiedy znalazłam to forum i byłam po dwóch in vitro zadałam to samo pytanie. Miałam ICSI ze wzgledu na bardzo słabą ruchliwość plemników. Ostatnim razem nie miałam w ogóle zarodków. Byłam załamana i prawie już zdecydowana poddać się. Postanowiłam jednak spróbowac jeszcze raz. Leczę sie tak jak Ty w Białymstoku. Wybieram sie tam na wiosnę – prawdopodobnie w maju.
    Pozdrawiam

mini

Witaj Asiu,
    Na początek mam pytanie techniczne: czy miałaś 4 stymulacje, czy 4 podania zarodków, bo to zasadnicza różnica a często (zupełnie niesłusznie) te dwa aspekty są utożsamiane.

Ja jestem po 2 IVF (w sumie 3 podania zarodków). Niestety efektów też nie widać. Na dodatek przy drugiej stymulacji miałam zespół przestymulowania jajników. Co prawda nie wylądowałam w szpitalu, ale niewiele brakowało.
    To nie koniec nieszczęść. Obecnie jestem w pierwszym cyklu po niepowodzeniu i dziś jest 40 dz.cyklu. Tak, tak to nie pomyłka. Okazało się, że moje jajniki tak się „nadwyrężyły” przy stymulacji, że teraz mają kłopot z powrotem do normalności.
    Dodam tylko, że w moim przypadku partner jest tą stroną z problemami; ja teoretycznie nie miałam do tej pory żadnych kłopotów….
    Zazdroszczę Ci, że tak gładko przechodzisz te stymulacje. Ja chyba już więcej nie będę ryzykować, bo może to oznaczać utratę jajników buuuuuuu :-((((((, ale tak jak Ty ciągle jeszcze walczę (7 mrozaczków czeka w kolejce :-)))))

Co do kliniki to ja zmieniłam z Białegostoku na Novum i jestem bardziej zadowolona.

asiaw

ha u nas tez icsi w lutym i to samo chłopaki słabe i ja pco. ICSI w Novum zobaczymy co będzie:))

asias

Witaj mini (z imieniem byłoby łatwiej..),
    uściślam informacje – jestem po 4 pełnych próbach in vitro, tzn. przeszłam 4 pełne stymulacje i 4 razy miałam przenoszone zarodki (zawsze po 2-3 szt.). Do tego 2 razy miałam przenoszone zarodki zamrożone – i też nic. Nawet w tej chwili czeka na mnie 6 mrozaczków (sympatyczna nazwa, podoba mi się, na pewno lepiej niż „mrożonki”, bo i takie już słyszałam), ale nie wiem czy spróbuję – szansa dużo mniejsza, koszty też duże, więc może od razu piata pełna stymulucja (?). Waham się. Jakie są Twoje doświadczenia?
    Jesli chodzi o zmianę kliniki to, owszem myslałam o Novum. Z tym, że podobno kosztuje ta przyjmność jeszcze raz tyle, co w Białymstoku. Ty masz porównanie, więc możesz ocenić, czy to rzeczywiście prawda ?. Jeszcze jedno pytanie – u kogo leczyłaś się w Białymstoku?
    Pozdrawiam – Joanna

Joanna

asiaw

W Novum samo ICSI kosztuje 5-6 tyś. ples badanka,leki itp

betka1

Mnie się udało już po pierwszym razie in vitro. Mam już 6-miesięczną córeczkę. In vitro przeprowadzałam w Novum. O dziecko staraliśmy się 3 lata. Najpierw naturalnie, potem 10 inseminacji i w końcu in vitro. Do końca nie było wiadomo, dlaczego nie mogę zajść w ciążę, ponieważ wszytskie nasze wyniki były Okej, jajeczkowałam bez leków, hormony w normie itp. No może prolaktyna blisko górnej normy, ale po 3 -m-cach brania bromergonu spadła o połowę. Wyprodukowałam 11 jajeczek, w tym 8 pełnych, wszytskie się pięknie zapłodniły, dwa powędrowały do mnie, jedno zagościło na 9 m-cy. Nie miałam potem żadnych problemów z jajnikami, hormony tolerowałam bardzo dobrze. Wszystko przebiegało wręcz książkowo. Nie wiem zatem czy będę mogła Asiu Ci pomóc. Ale jeżeli będziesz miała jakiekolwiek pytania bardzo chętnie odpowiem, o ile będę wiedziała jak. Trzymajcie się dziewczyny i próbujcie. Na tym forum czytałam posty Cezarego. Po 7 in vitro czekają właśnie na rozwiązanie. Będą mieli maluszka. Wam też się uda.

asias

Dziękuję gorąco za słowa otuchy. Miałam zamiar nie próbować więcej, no bo 4 razy in vitro i nic… Ale na pewno zajrzę do wiaddomości Cezarego i może spróbuję jeszcze raz. Tobie gratuluję sukcesu. Wiem, że ciąża po pierwszym razie oznacza, że naprawdę miałaś szczęście!
    Mam do Ciebie pytanie odnoście kosztów in vitro w Novum. W Białymstoku 1 pełny cykl (wraz z lekami i pobytem) kosztował nas ok.5-6 tys. zł. Podobno w Novum kosztuje to wszystko jeszcze raz tyle. Czy możesz to potwierdzić?
    Dziękuję z góry za odpowiedź. Joanna

Joanna

asias

Dziekuję za szybki kontakt. Rzeczywiście okazuje się, że nasze przypadki są podobne. Tak, jak i Was nasze zarodki również były ładne, ale potem się nie rozwijały. Żaden lekarz nigdy się nie wypowiedział na temat możliwych przyczyn- zawsze słyszałam odpowiedź, że należy przejść przynajmniej 5 prób, żeby ustalić co się dzieje. Mam za sobą już 4 pełne próby, tak samo i Wy ICSI. I nic. Nie wiem, kiedy wybiorę się po raz piąty. Może w tym roku.
    Co do Gdańska – słyszałam że mają bardzo słabe wyniki. Będąc w Białymstoku spotkałam dziewczynę z Kołobrzegu, która przeszła 5 prób w Gdańsku. szóstą w B-stoku. Dopiero ta ostatnia zakończyła się ciąża. Wiem oczywiście, że to jeszcze o niczym nie świadczy, ale w literaturze na temat in vitro wskazują Novum i B-stok, jako kliniki z najlepszymi rezultatami.
    Czy planujecie w tym roku kolejną próbę? Może zastanówcie się nad Białymstokiem? Życzę powodzenia – może tym razem się uda?
    Interesują mnie szczegóły dotyczące Twoich objawów PCO. Ja mam podwyższony (lekko) poziom testosteronu, prolaktyny (też nieznacznie) i hormonu nadnerczy (DHES). Biorę alb tabletki antykoncepcyjne (Cilest) albo Proverę (od 16 dnia cyklu). Gdbyby nie te leki, to cykl trwałby u mnie ponad 40 dni, no i powstawały torbiele. Przez ten cały zespól wielotorbielowatych jajników w każdym przypadku in vitro miałam hiperstymulację jajników. Estradiol ponad 3000 i mnóstwo drobnych pęcherzyków w każdym jajniku. Czy też miałaś podobne problemy?
    Jeśli chodzi o nasienie – okresową poprawę przynosi przyjmowanie dużych dawek witaminy C (1000 mg dziennie przez 3 miesiąc przed in vitro). U nas z 4,5 mln plemników zrobiło sie 12 mln. Powstało więcej zarodków klasy A. Ciąży co prawda z tego nie było, ale na pewno ta wit. C nie zaszkodziła.
    Zastanowiło mnie, że piszesz o punkcji jądra. Nam powiedziano, że przeprowadza sie to tylko wtedy, gdy nie ma żywych plemników. A was to chyba nie dotyczy?
    To na razie tyle. Pozdrawiam, czekam na ponowny kontakt. Joanna

Joanna

asias

W Białymstoku polecam dr Domitrza lub dr Kuczyńskiego. Do którego Ty się wybierasz? Czy też będzie to in vitro?

Joanna

asias

Ja też chyba wybiorę się w tym roku do Białegostoku, z tym że nie na pełny cykl, a tylko na transfer zamrożonych zarodków. Ty, jak rozumiem, jedziesz na pełny cykl? Jeśli jesteś zainteresowana podam Ci adres, gdzie bardzo dobrze mi się mieszkało – niedrogo, bardzo miła gospodyni (pielęgniarka, robi zastrzyki na miejscu), dobry dojazd. U kogo się leczysz w Białymstoku i jakie są Twoje doświadczenia? Czy też ma PCO?

Joanna

betka1

Nie pamiętam dokładnie,ale wydaje mi się, że 7.200 ze wszystkimi badaniami. Poza tym miałam do wyboru leki hormonalne, albo tańsze, albo ponoc lepsze, ale droższe. Wybrałam tą drugą wersję i brałam Gonal-F, a musiałam go wziąć więcej niż standardowo, gdyz moje pęcherzyki słabo rosły. Ja mówię o kosztach towarzyszących zabiegowi, Nie wchodzą w to koszty wszytskich badań hormonalnych, cytologii i posiewów oraz badań ogólnych, które zrobiłam sobie dużo wcześniej.

mini

Asiu,
    Nie poddawaj się ! Skoro masz jeszcze mrozaczki (albo hibernuski, też fajna nazwa :-))) to koniecznie skorzystaj z nich. Koszt nieporównywalnie niższy a przecież są dziewczyny, które „zaskoczyły” właśnie w ten sposób.
    Ja napewno podejdę do mrozaczków, bo dla mnie każda kolejna stymulacja to potencjalne ogromne ryzyko.
    Co do kliniki, to w Białymstoku leczyłam się w Kriobanku (pracują tam oczywiście lekarze „szpitalni”). Prowadził mnie dr Mrugacz. Niestety, w szpitalu podczas punkcji i potem transferu czułam się trochę opuszczona. Nie mogłam się dopytać o wiele istotnych dla mnie rzeczy (ile było dojrzałych komórek, czy było ICSI czy tylko zwykłe IVF). Najgorsze było jednak to, że nikt nie zapytał mnie o zgodę na obecność studentów podczas punkcji. Perfidne było to, że weszli oni dopiero w momencie kiedy znieczulenie zaczęło już działać i mogłam co najwyżej bełkotać, nie protestować. A przecież ja tam byłam prywatnie, nie państwowo!!! Za wszystko zapłaciłam ciężkie pieniądze a zostałam potraktowana jak rzecz !!!!!
    Co do kosztów, to dokładnych kwot nie pamiętam. Z pewnością Novum jest droższe, ale mają lepsze rezultaty (wyprzedzili Białystok chociaż później zaczęli). Z całą pewnością lepiej wychodzi im mrożenie a raczej odmrażanie. Poza tym czasami sama zmiana kliniki też daje odprężenie psychiczne, nowe nadzieje i często wtedy właśnie się zachodzi.

P.S. Wszyscy znajomi nazywają mnie mini lub minia. Nie wiedziałam, że może to komuś sprawić trudność….. Bardzo lubię swoją ksywkę :-))))))

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 40)

Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close