5 latki?

czy u was jeszcze lezakuja???
Bo z tego co wiem u mlodego tak, czym ja jestem osobiscie zalamana…bo ubieraja pidzame itd. w 4 latkach lezakowali ok,1 Hubert zasypial zima z nudow 15 minut przed pobudka…i juz wtedy byly jazdy z pojsciem spac wieczorem, w srode zebranie wiec chce sie rozeznac:)

20 odpowiedzi na pytanie: 5 latki?

  1. Zamieszczone przez nelly21
    czy u was jeszcze lezakuja???
    Bo z tego co wiem u mlodego tak, czym ja jestem osobiscie zalamana…bo ubieraja pidzame itd. w 4 latkach lezakowali ok,1 Hubert zasypial zima z nudow 15 minut przed pobudka…i juz wtedy byly jazdy z pojsciem spac wieczorem, w srode zebranie wiec chce sie rozeznac:)

    ten pierwszy głos jest mój:)

    • O i tu mi zabilas klina, bo Malgosia idzie do nowego przedszkola i nie wiem, czy tam jest spanie… Tu w Czechach bylo, z pizamami w dodatku, i tego moje dziecko bardzo nie lubilo, ale ja jestem zdania, ze to dobrze, ze po obiedzie jest taki czas na odpoczynek. Pomijajac to, ze swietnie nauczyla sie sama ubierac 🙂
      A wieczorem i tak chodzi spac ok 21 czy przysnie w dzien czy tez nie…

      • Zaglosowalam na “nie”, aczkolwiek nie jestem pewna czy nie powinnam zaznaczyc trzeciej opcji. Tak czy siak zaskoczona jestem reakcją mojej córki – idac do przedszkola dawno nie spala za dnia i na poczatku nie lubila lezakowania. Teraz, na wiesc ze spania nie bedzie, zmartwila sie, bo “nie bedzie kiedy odpocząć i nabrac siły do dalszej zabawy z kolezankami” 😮

        • Zamieszczone przez Usianka
          Zaglosowalam na “nie”, aczkolwiek nie jestem pewna czy nie powinnam zaznaczyc trzeciej opcji. Tak czy siak zaskoczona jestem reakcją mojej córki – idac do przedszkola dawno nie spala za dnia i na poczatku nie lubila lezakowania. Teraz, na wiesc ze spania nie bedzie, zmartwila sie, bo “nie bedzie kiedy odpocząć i nabrac siły do dalszej zabawy z kolezankami” 😮

          czyli jak narazie glos na “Tak”jest moj….

          • U nas już czterolatki nie leżakują.
            A trzylatki maja po obiedzie czytaną bajkę. Te dzieci, które w czasie bajki zasną to spią, a te które nie zasną cicho wstają i idą się bawić do czterolatków.

            • Jakby moje dzieckospało w przedszkolu to nie poszłaby spać przed północą.

              • Zamieszczone przez olencja
                U nas już czterolatki nie leżakują.
                A trzylatki maja po obiedzie czytaną bajkę. Te dzieci, które w czasie bajki zasną to spią, a te które nie zasną cicho wstają i idą się bawić do czterolatków.

                Tak samo jest u nas 😉

                • Zamieszczone przez olencja
                  U nas już czterolatki nie leżakują.
                  A trzylatki maja po obiedzie czytaną bajkę. Te dzieci, które w czasie bajki zasną to spią, a te które nie zasną cicho wstają i idą się bawić do czterolatków.

                  U nas tak samo.

                  Jakby moje dzieckospało w przedszkolu to nie poszłaby spać przed północą.

                  U nas tak samo. 😀
                  I dotyczy to nawet mojej 3.5 letniej Karoliny.

                  • patrzac na wyniki zaczyna sie we mnie wszystko gotowac!!!!!!!!!
                    dzis sie dowiedzialam, ze mam podusie przyniesc na lezakowanie, kuzwa….
                    5 lat i pidzama i….
                    😡

                    • U Mata nie leżakują (tak zaznaczyłem).

                      A u Ciebie nelly nie ma opcji wyboru? Kto chce leżakuje a kto nie ten nie? W końcu są dwie panie w grupie. Jedna może opiekować się jedną “podgrupą” a druga drugą.

                      Ewentualnie na zebraniu rodziców porusz ten temat – być może inni rodzice również nie chcą, żeby Panie miały aż godzinę, czy dwie wolnego na kawę 😀 podczas, gdy dzieci mają spać..

                      • U Zu tradycyjne leżakowania jest tylko w trzylatkach. W czterolatkach mają materace, własne kocyki i poduszki i nie przebierają się w piżamki, ale kładą się na odpoczynek, w pięciolatkach odpoczynek ze słuchaniem bajek itp.

                        • U nas od drugiej grupy leżakowania nie ma, dzieci kładą się na kocykach, poduszkach i słuchają bajek/piosenek z płyty przez jakieś 20 minut, tylko coby się wyciszyły i odpoczęły po obiedzie.

                          Ale ja pamiętam swoje leżakowanie aż do zerówki włącznie 😮

                          • U nas po pierwsze lezakowanie zalezy od dziecka – jesli chce to spi (idzie do osobnej sali) jesli nie, to: w maluszkach leza na lezaczkach i sluchaja bajek, w sredniakach leza najczesciej na paniach 😉 ktore czytaja im ksiazeczki, w starszakach (czyli teraz moja pieciolatka) maja zajecia pt: poznawanie swiata literek i cyferek.
                            Te co spią: nie ma zadnych pizamek, poscieli – sciagaja tylko kapcie i przykrywane sa kocykami

                            • w Niny przedszkolu tylko 3-latki leżakują, a wiosną jak robi się ciepło i dzieciaki więcej czasu mogą na dworze spędzić w maluchach też stopniowo odchodza od leżakowania.
                              W maluchach faktycznie snu potrzebowała jeszcze, ale ani w czterolatkach ani teraz nie wyobrażam sobie jej lezakującej – miałabym wtedy dziecko pewnie do drugiej w nocy na głowie hmmm bo nawet jak nie śpi to zasypia o 22-23

                              • niestety po 1. dniu w przedszkolu nie moge wybrac dla nas zadnej opcji 😉

                                niby ostatnia, ale nie do konca 😉 bo jakos tam sie jednak pokladaja 😉

                                zdecydowanianie natomiast nie bylo spania, pizamkowania
                                efekt?
                                dzis po przedszkolu najadl mi sie do oporu wszystkiego, co bylo w domu
                                a w tej chwili… spi :szok-szok-szok:

                                • Rany u nas lezakowanie tylko w maluchach pierwszy raz słysze by 5 latki lezakowały :O

                                  • u nas maluchy mają leżakowanie takie z piżamkami i pościelą.
                                    Teraz Maja w 3-4 latkach też mówiła, że spała, no ale na 100% to nie wiem, ale pewnie tak, bo wieczorem byłaby nie do wytrzymania, a było ok.
                                    Kuba w zeszłym roku w pierwszym półroczu leżakowanie miał, później już bez piżamek. Druga część roku to odpoczynek na leżaczkach w ubraniu, ale tylko jak dziecko chciało.
                                    ps. czasem byli tak zmęczeni, że wszyscy chcieli :p

                                    • żadnej z opcji zaznaczyć nie mogę ponieważ :
                                      słuchają bajek – tak
                                      ubierają piżamkę 😉 – nie
                                      nie kładą się – nie, czyli tak, kładą się
                                      dzieci mają czas na odpoczynek
                                      wtedy pani czyta bajki, albo włącza jakąś do słuchania
                                      leża sobie na kocykach
                                      i wiem od Oli, że zasypia sobie dość często
                                      a w domu ze spaniem wieczorem nigdy nie było problemu
                                      zasypia zawsze około 20:00 🙂
                                      widocznie mają jakieś wyjątkowo aktywne zajęcia w przedszkolu i wymęczą mi zawsze dzieciaka 😉

                                      • Zamieszczone przez olencja
                                        U nas już czterolatki nie leżakują.
                                        A trzylatki maja po obiedzie czytaną bajkę. Te dzieci, które w czasie bajki zasną to spią, a te które nie zasną cicho wstają i idą się bawić do czterolatków.

                                        Dokładnie jak w basiulcowym przedszkolu!

                                        • cszynko, to podobnie jak u nas

                                          znaczy u Mata, nie u mnie
                                          chcialabym haha

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 5 latki?

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general