5 marca – Dzień Teściowej

Jeśli ktoś nie pamięta to jutro świętują nasze teściowe 🙂

Mi z moją układa się różnie, raz poprzecznie raz podłużnie, raz cudownie innym razem dramatycznie – jednak zawsze pamiętam o Dniu Teściowej i jadę do niej z kwiatami i życzeniami. Jutro niestety nie będę miała możliwości – więc do mojej jadę z bukietem i życzeniami dziś po południu.

A czy Wy obdarowujecie swoje teściowe jakimiś drobnymi upominkami lub choćby życzeniami z tej okazji?
Wszak jakakolwiek by ta teściowa zła nie była – to dzięki niej mamy naszych mężów 🙂

45 odpowiedzi na pytanie: 5 marca – Dzień Teściowej

  1. nie obchodzę, nie celebruję akurat tego dnia,
    na co dzień jest traktowana wyjątkowo więc chyba za złe mi nie ma że
    5 marca nie lecę z kwiatami
    zresztą od kiedy ten dzień jest obchodzony?

    • Dzięki za przypomnienie. Jestem miła dla teściówki codziennie, bo jest cudowna. Ale z życzeń pewnie się ucieszy 🙂

      • Nawet nie wiedziałam, że jest taki dzień 🙂 A życzenia składam teściowej z okazji dnia matki.

        • Zamieszczone przez gobin

          zresztą od kiedy ten dzień jest obchodzony?

          Nie wiem od kiedy… o tu znalazłam info:

          Ja składam życzenia co roku odkąd mam teściową.

          • Zamieszczone przez Olusia
            Dzięki za przypomnienie. Jestem miła dla teściówki codziennie, bo jest cudowna. Ale z życzeń pewnie się ucieszy 🙂

            Mysle ze tak :), moja co roku mówi, ze zapomina ze jest takie święto i ja jako jedyna jej synowa zawsze przyjezdzam do niej z kwiatami w ten dzień i jest to dla niej bardzo miłe.
            Zwlascza ze ja nie kultywuję tradycji skladania zyczen tesciowej na Dzień Matki (za to muszę pilnować żeby mój sklerotyczny mąz kupił kwiaty, prezent i pojechał w tym dniu do niej z życzeniami 😉 )

            • a mnie wkurza dzień teściowej

              • Zamieszczone przez Klucha
                a mnie wkurza dzień teściowej

                ciekawe
                a dlaczego Kluseczko?
                Mamroć mój nie jeździ na dzień Matki robię to ja bo on to nie pamięta nawet o Wigilii

                • Nie składam życzeń, bo moja T też nigdy nie pamięta o moich uroczystościach.

                  • Wiecie że to też jest Dzień Dentysty 😀

                    • Zamieszczone przez gobin
                      Wiecie że to też jest Dzień Dentysty 😀

                      a kiedy? mogę świętować bo stomatologa mam fajnego.
                      w przeciwieństwie do teściowej

                      • Zamieszczone przez gobin
                        ciekawe
                        a dlaczego Kluseczko?
                        Mamroć mój nie jeździ na dzień Matki robię to ja bo on to nie pamięta nawet o Wigilii

                        bo ja mam tak wspaniałą teściową
                        że jak mówię moja teściowa – to tak nieswojo sie czuję.

                        • Zamieszczone przez anek79
                          Nie składam życzeń, bo moja T też nigdy nie pamięta o moich uroczystościach.

                          O!
                          mam to samo

                          • Też nie wiedziałam, że takie święto jest
                            I choćbym miała najwspanialszą teściową na świecie, w życiu nie złożyłabym jej życzeń na Dzień Matki.

                            • Zamieszczone przez beamama
                              Też nie wiedziałam, że takie święto jest
                              I choćbym miała najwspanialszą teściową na świecie, w życiu nie złożyłabym jej życzeń na Dzień Matki.

                              Była kiedyś już dyskusja na podobny temat.
                              Ja również tego nie rozumiem, traktowanie teściowej jako matki.
                              Nawet nie chodzi o to, czy ją lubię, czy nie.

                              Tylko matka to jednak jest zupełnie inny człowiek niż teściowa.

                              • Zamieszczone przez ulaluki
                                Była kiedyś już dyskusja na podobny temat.
                                Ja również tego nie rozumiem, traktowanie teściowej jako matki.
                                Nawet nie chodzi o to, czy ją lubię, czy nie.

                                Tylko matka to jednak jest zupełnie inny człowiek niż teściowa.

                                jako że była taka dyskusja
                                nie bedę ciągnąć tematu

                                ale mam inne spojrzenie na ten temat.

                                Nie więzy krwi są najważniejsze
                                lecz jakim się jest człowiekiem
                                miłość jaką daje się drugiemu człowiekowi.

                                Same kiedyś będziemy teściowymi.

                                • Zamieszczone przez Klucha
                                  jako że była taka dyskusja
                                  nie bedę ciągnąć tematu

                                  ale mam inne spojrzenie na ten temat.

                                  Nie więzy krwi są najważniejsze
                                  lecz jakim się jest człowiekiem
                                  miłość jaką daje się drugiemu człowiekowi.

                                  Same kiedyś będziemy teściowymi.

                                  Wiem, ja niekoniecznie chciałabym być nazywana przez obcą osobę matką.

                                  Podczas tamtego wątku dziewczyny mnie przekonały, że teściowe niektóre są dla nich jak matki, lepsze od własnych, jeżeli im odpowiada to ok.
                                  Jak to zawsze mówi krecik czy Asik: każdemu według potrzeb:)

                                  Jednak widząc np teściową raz do roku i mówić mamo to jest bardzo trudne, przynajmniej dla mnie.
                                  Mówię bo tak trzeba, im byłoby przykro, ale absolutnie tak nie czuję.

                                  • Zamieszczone przez ulaluki
                                    Wiem, ja niekoniecznie chciałabym być nazywana przez obcą osobę matką.

                                    Podczas tamtego wątku dziewczyny mnie przekonały, że teściowe niektóre są dla nich jak matki, lepsze od własnych, jeżeli im odpowiada to ok.
                                    Jak to zawsze mówi krecik czy Asik: każdemu według potrzeb:)

                                    Jednak widząc np teściową raz do roku i mówić mamo to jest bardzo trudne, przynajmniej dla mnie.
                                    Mówię bo tak trzeba, im byłoby przykro, ale absolutnie tak nie czuję.

                                    moja szwagierka do swojej teściowej nie mówi mamo

                                    moja teściowa nie narzuciła mi w dniu ślubu “mów mi mamo”
                                    dała mi wybór, zaznaczajac że zrozumie jeżeli nie będe zwracała się do niej mamo.

                                    wszystko zalezy od człowieka, relacji jakie sobie zbudujemy w rodzinie.

                                    ale nie zgodzę się mama to inny człowiek niż teściowa
                                    przepraszam ale dla mnie zabrzmiało to że teściowa to inny gatunek 😉

                                    • Zamieszczone przez Klucha

                                      ale nie zgodzę się mama to inny człowiek niż teściowa
                                      przepraszam ale dla mnie zabrzmiało to że teściowa to inny gatunek 😉

                                      To źle zrozumiałaś.
                                      Absolutnie nie miałam tego na myśli.

                                      A co do budowania relacji, nie zawsze da się dobrze zbudować, to zależy naprawdę od wielu czynników.

                                      • nie składacie, dla mnie to “święto” z gatunku – Dnia kota, Dnia sprzątania biurka, Dnia liczby pi, Dnia bez stanika…i co tam jeszcze wymyślono

                                        • Dzwoniłam w zeszłym roku.
                                          Teściowa była zdziwiona i zażenowana, więc w tym roku nie dzwonię.
                                          Za to małż jak dzwoni na dzień matki, to składa jej życzenia od siebie i od przysposobionej córki 😉 i to jej się bardziej spodobało, bo dla niej jestem córką a nie synową.

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 5 marca – Dzień Teściowej

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general