5 miesięcy

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy

kas

Od paru dni mam paranoje, ze Zuza nie rozwija sie prawidlowo, bo jeszcze nie używa żadnych spółgłosek i w ogóle tylko a i e, jak się bardzo postara to na boki probuje sie przewrocic, ale z pleckow na brzuszek to nie (fakt, ze nie przepada za pozycja na brzuszku), a w rączki chwyta raczej przypadkowo. Może jestem głupia, ale niektóre sformułowania w książkach są tak dla mnie niejasne, że nie wiem, czy dziecko powinno samo wyciągnąć ręke po zabawkę, czy też po prostu trzymać tę którą mu się poda?
    Reasumując: Co potrafią lub potrafiły Wasze dzieci jak miały około 5-ciu miesięcy???? Obiecuję nie panikować (ja jestem hipochondryczką, a teraz moje lęki chorobowe chyba zaczynają się przekładać na lęki o rozwój Zuzanki)!
    Pozdrawiam

Kaśka mama Zuzanki

kinga10

Re: 5 miesięcy

Wez poprawke na to,ze w ksiazkach jest podana srednia umiejetnosci dla danego wieku.Czasem podaja,kiedy najpozniej dziecko ma osiagnac dana sprawnosc i lepiej tego sie trzymac.U nas np. syn pelzal w wieku 3 mcy,siadal sam w 6 ,chodzil w niepelnym 10……a corcia??? Len patentowany-nie pelzala,nie raczkowala,sama usiadla w wieku ok.8 mcy,przewracac sie nie lubila ,a chodzic sama zaczela przy13 mcach….tak,ze widzisz,co egzemplarz,to inny…hihihi ….a przy okazji,to pediatra powinien sprawdzac te rzeczy i rozwiewac ewentualne watpliwosci….pytalas ? P.,

KINGA

smoki

Skoro nie lubi lezec na brzuszku to nie ma motywacji do przewrotow w tym kierunku.
    Natomiast przewroty z brzuszka na plecy moga pojawic sie juz u dziecka 2 miesiecznego, a moga nie pojawic sie wcale. Mam na mysli takie przewroty nieswiadome kiedy dziecko podnosi przez przypadek pupe i leci jak worek ziemniakow.
    takie swiadome pojawiaja sie zwykle pozniej niz przewrot z pleckow na brzuszek.
    Piszesz ze Zuza przewraca sie na boczki- i bardzo dobrze! to wlasnie robic powinna. A z chwytaniem i manipulowaniem to wszytko jest kwestia wprawy. Dawaj jej rozne przedmioty: miekkie piłki do chwytania oburacz, grzechotki do jednej reki, przedmioty z pluszu, plastikowe, pieluszke, a nawet pod twoja kontrola szklana zimna buteleczke – niech tak rozbudzi sie jej ciekawosc 🙂

Jezeli masz jakies watpiwosci (a ty jako matka widzisz najwiecej) to idz do neurologa a nie pediatry. On oceni czy taki rozwój to “uroda” Zuuzy czy nie.
    Albo po tej wizycie bedziesz duuuuzo spokojniejsza albo zaczniecie działac
    TYLKO lekarz moze ocenic

Pozdrowienia
    smoki i Dawidek
    (prawie 6 miesiecy!)

olag

moja corcia skonczyla 8 m-cy i nie chce przewracac sie z brzucha na plecy. niecierpiala lezec na brzuchu a teraz nie mozna jej przewinac bo sie przewraca na brzuch. jest typem leniwca, jak tweirdzi neurolog. niebierze sie do siadania ani raczkowania, ani do pelzania. dzieci w jej wieku czasem staja same przy czyms, a ona co? leniuch!!!!.
    nie siada sama bo wie ze jak pokrzyczy to rodzice przyjda i posadza albo przeloza na plecy. a my niestety nie wpadlismy wczesniej na to ze dzieci sa taki sprytne i ulegalismy tym krzykom.
    w wieku 5 m-cy tez nie robila rzeczy ktore wg ksiazek moglaby robic. opisuje jej kazdy m-c zycia na stronie internetowej. jak chcesz poczytac to zaprasza. oto adres: http://www.strony.wp.pl/wp/nina.golab
    nie martw sie, niedlugo zacznie
    pozdrawiam

Olag i Nina ur. 01.07.2002

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)

Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close