50 twarzy Greya

czytałyście?

24 odpowiedzi na pytanie: 50 twarzy Greya

  1. Zapraszam na watek POLECAM – Książki – tam o tym było…ja jeszcze nie czytała

    • Ja czytam właśnie trzecią część, po angielsku.

      • nie czytalam ale ustawilam w kolejce

        • czytałam wszystkie części po angielsku. I może z powodu tego całego zamieszania i reklamy – bardzo się rozczarowałam. Takie romansidło – z twistem fabuły – ale to cukierkowe prowadzenie akcji kompletnie mi nie pasuje;) Nastawiałam się bardziej na to, że Christian po prostu ma takie preferencje i książka będzie opowiadać jak można w takiej sytuacji stworzyć szczęśliwy związek. Nie chce spoilerować, więc nie mogę wprost więcej napisać co mnie rozczarowało;)

          • Zamieszczone przez Słoneczko08
            czytałam wszystkie części po angielsku. I może z powodu tego całego zamieszania i reklamy – bardzo się rozczarowałam. Takie romansidło – z twistem fabuły – ale to cukierkowe prowadzenie akcji kompletnie mi nie pasuje;) Nastawiałam się bardziej na to, że Christian po prostu ma takie preferencje i książka będzie opowiadać jak można w takiej sytuacji stworzyć szczęśliwy związek. Nie chce spoilerować, więc nie mogę wprost więcej napisać co mnie rozczarowało;)

            Już wiemy że będzie happyend 🙂
            a myślałam że może autorka uśmierci Greya albo Anastasię…

            No to i ja wyedytuję za Tobą 🙂

            • wyedytowałam trochę;P

              Ale ogólnie nie macie wrażenia, ze to za idealne – face tyle lat ma swoje preferencje a potem jedna płaczliwa laska się trafia i on się zmienia tak ot? i w ogóle miałam wrażenie, że autorka przedstawia takie preferencje seksualne jako efekty traumatycznych przeżyć. A to trochę zaburzony obraz moim zdaniem;)

              • Zamieszczone przez Słoneczko08
                wyedytowałam trochę;P

                Ale ogólnie nie macie wrażenia, ze to za idealne – face tyle lat ma swoje preferencje a potem jedna płaczliwa laska się trafia i on się zmienia tak ot? i w ogóle miałam wrażenie, że autorka przedstawia takie preferencje seksualne jako efekty traumatycznych przeżyć. A to trochę zaburzony obraz moim zdaniem;)

                No ta książka miała być chyba taka idealna po prostu.
                Idealny facet, idealna kobieta, piękni, młodzi, bogaci.
                Do tego z tle ciągły wątek seksualny.

                • po takich reklamie w prasie, internecie telewizji spodziewałam się czegoś bardziej kontrowersyjnego niż kolejny harlequin;)

                  • Zamieszczone przez Słoneczko08
                    po takich reklamie w prasie, internecie telewizji spodziewałam się czegoś bardziej kontrowersyjnego niż kolejny harlequin;)

                    Ja dostałam w prezencie wszystkie trzy części, więc przeczytałam 🙂
                    Tyle do mnie reklamy dotarło.

                    • ja w wysokich obcasach widziałam artykuł o tym, potem konkurs… a teraz pod każdym traffic’em jest reklama;) Mam wrażenie, że gdzie się nie obejrzę to ta okładka jest;)

                      • Zamieszczone przez Słoneczko08
                        ja w wysokich obcasach widziałam artykuł o tym, potem konkurs… a teraz pod każdym traffic’em jest reklama;) Mam wrażenie, że gdzie się nie obejrzę to ta okładka jest;)

                        Kupują pierwszą część na prezent Pani w księgarni poinformowała mnie, że nie dała rady przebrnąć przez książkę.
                        Że zbyt drastyczne, wulgarne, seksualne.
                        To mnie zachęciło żeby przeczytać 🙂 i pod tym kątem się rozczarowałam 🙂

                        • no dokładnie – jak na tak obrazoburczą książkę to słabe to było 😉 aż wstyd się przyznać, wpadły mi w ręce mocniejsze rzeczy – ale o nich jakoś nikt nie mówi, nie reklamuje… No i nie zarabiają pewnie takich pieniędzy;)

                          a słyszałyście, że pierwowzorem tej książki było opowiadanie fanfiction do zmierzchu – czyli że christian i Ana to najpierw był Edward i Bella?

                          • Tak mi się przypomniało, że gdzieś czytałam o ekranizacji książki.
                            Jakaś ankieta mi się rzuciła w oczy, kto najlepiej zagra Cristiana, Anastasię czy Panią Robinson.

                            O, coś znalazłam:

                            I nawet znalazłam taką stronę fanów

                            Generalnie ludzie są chyba mocno zachwyceni. Zwłaszcza młode kobiety 😉

                            • przecztałam
                              i ciemniejsza strona greya równiez

                              przereklamowana
                              nie wiem o co ten caly szum medialny wokol tego romasidla

                              • Zamieszczone przez Słoneczko08
                                no dokładnie – jak na tak obrazoburczą książkę to słabe to było 😉 aż wstyd się przyznać, wpadły mi w ręce mocniejsze rzeczy – ale o nich jakoś nikt nie mówi, nie reklamuje… No i nie zarabiają pewnie takich pieniędzy;)

                                a słyszałyście, że pierwowzorem tej książki było opowiadanie fanfiction do zmierzchu – czyli że christian i Ana to najpierw był Edward i Bella?

                                Czytając Greya odniosłam początkowo takie wrażenie że historie są jakoś do siebie zbliżone.
                                Ale generalnie nie interesowałam się tematem.
                                Ale przecież autorzy książek są inni?

                                • fanfiction to opowiadanie które “zapożycza” sobie bohaterów/realia z jakiś już powstałych ksiażek lub filmów i ktoś pisze inne przygody tych bohaterów, albo dziejące się w tym świecie – najwięcej jest opowiadań w świecie Pottera:)

                                  widać autorka 50 twarzy była zafascynowana historią zmierzchu i postanowiła napisać opowiadanie gdzie Edward ma “mroczne” preferencje. Opowiadanie cieszyło sie taką popularnosćią, że postanowiła na jego podstawie stworzyc oryginalnych bohaterów – skasowała wszystko z internetu i zaczęła karierę pisarską;)

                                  ja dużo wiem o fanfiction bo dorastałam na równi z Potterem i mnie wciągnęło;) sama coś pisałam, a opowiadania czytam do dziś – i czekam, aż niektórzy zaczną swoje ksiażki pisać:)

                                  • Zamieszczone przez Słoneczko08
                                    fanfiction to opowiadanie które “zapożycza” sobie bohaterów/realia z jakiś już powstałych ksiażek lub filmów i ktoś pisze inne przygody tych bohaterów, albo dziejące się w tym świecie – najwięcej jest opowiadań w świecie Pottera:)

                                    widać autorka 50 twarzy była zafascynowana historią zmierzchu i postanowiła napisać opowiadanie gdzie Edward ma “mroczne” preferencje. Opowiadanie cieszyło sie taką popularnosćią, że postanowiła na jego podstawie stworzyc oryginalnych bohaterów – skasowała wszystko z internetu i zaczęła karierę pisarską;)

                                    ja dużo wiem o fanfiction bo dorastałam na równi z Potterem i mnie wciągnęło;) sama coś pisałam, a opowiadania czytam do dziś – i czekam, aż niektórzy zaczną swoje ksiażki pisać:)

                                    Pojęcia nie miałam że tak to wyglądało.
                                    Niewątpliwie autorka karierę zrobiła 🙂

                                    A i ja na równi z Potterem dorastałam 😉

                                    • ja dzięki potterowi nauczyłam sie angielskiego:P Polkowski z tłumaczeniem się nie śpieszył a ja chciałam już natychmiast wiedzieć co będzie dalej i 4 część z tatą i słownikiem czytałam, a 5 już sama:D a w między czasie szukałam w internecie właśnie stron fanów i tak trafiłam na opowiadania… no i wsiąkłam;D

                                      • nie wiem czy tu jeszcze ktoś zagląda ale dziś ta grafika wpadła mi w oko i nie mogę tego zapomnieć:D

                                        • Zamieszczone przez Słoneczko08
                                          nie wiem czy tu jeszcze ktoś zagląda ale dziś ta grafika wpadła mi w oko i nie mogę tego zapomnieć:D

                                          🙂

                                          No co się dziwić, jak w książce Grey to cudny grecki bóg bez wad A może autorka opisywała męża takim, jakiego chciałaby mieć

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 50 twarzy Greya

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general