50 zł prowizji od wpłaty!!! NIENAWIDZĘ BANKÓW !!

…i najchetniej pozamykalabym wszystkie konta!!!!!! Dziś mój mąż mial zrobic kilka przelewów z firmowego konta, wziął wiec gotówkę i poszedl wpłacić do banku (BPH). W BPH-u mamy dwa konta- osobiste i firmowe. Pani w kasie pyta na które będzie wpłata, no to mąż, ze na firmowe, a pani, ze dobrze. Co sie okazało…..wpłata na konto osobiste jest darmowa, a wpłata na konto firmowe “kosztuje” 0,5% od wartości wplacanej sumy . TYm sposobem potroącono nam lichwiarską prowizję w wys. prawie 50 zł!!!!!
Gdyby mąż o tym wiedział wpłaciłby sobie te pieniądze na konto osobiste i zrobił przelew na firmowe ( za złotówkę chyba) i dopiero z firmowego mógl robić przelewy !!Nie wiedzielismy o tym, bo do tej pory ciągle korzystalismy z innych kont- prywatnego inteligo a firmowego w MBanku. Wpłacalismy sobie pieniądze na Inteligo i jak chcielismy miec je na firmowym to robilismy przelew do Mbanku za zlotówkę.
Wiem, ze to w sumie nasza wina bo nie doczytalismy warunków, ale na boga człowiek nie jest w stanie wiedziec wszystkiego!!! Nie mam czasu na czytanie wszystkich umów i regulaminów banków, Zus-ów, US-ów, srusów !!!! I od tego siedzi pani w banku( w Zus-ie, US-ie, srusie) i przy odrobinie dobrej woli mogła uprzedzić o tej kolosalnej prowizji. Bo dla mnie to rozbój w biały dzien… Nie dosyc, ze wpłacam im moje pieniądze i one leżą ( BA! zarabiają) u NICH to jeszcze zabrali mi 50 zł za to!!
Normalnie to jest chore jak dla mnie. Gdybym miała z kim zostawić Ninę jak sie dowiedziałam to poleciałabym z mordą do tego banku,chocby po to, zeby sobie ulżyc…taka byłam ( jestem) zła.

PIszę ku przestrodze…..jakby ktoś np. otwierał firmę i musiał zalożyc sobie konto….załóżcie od razu prywatne w tym samym banku i na prywatne wplacajcie !!!
Acha…i jakbyscie dostawały bez Waszej zgody wyciągi z konta dziwnie często ( np. raz na tydzień) to zorientujcie sie, czy nie pobierają Wam za każdym razem prowizji… Tak miała moja znajoma….dostawala wyciągi co kilka dni, które wcale nie były jej potrzebne i zaraz lądowały w koszu. Jak sie potem okazało za kazdy taki wyciąg bank pobierał sobie coś 7 zł prowizji…co w skali miesiąca wynosiło tez ok. 50 zł !!!! Jak znajoma poszła do banku z “pyskiem”, zeby powiedziec, ze ona nie mówiła nigdy,że chce korzystac z takiej uslugi to w banku jej na to:….. Ale pani tez nie powiedziała, ze pani nie chce.

Niedobrze mi po prostu.

Niki & córeńka 2 LATKA :))

31 odpowiedzi na pytanie: 50 zł prowizji od wpłaty!!! NIENAWIDZĘ BANKÓW !!

  1. Re: 50 zł prowizji od wpłaty!!! NIENAWIDZĘ BANKÓW !!

    Masz rację w 1%, my też robimy kombinacje alpejskie, żeby ominąć takie miłe zbędne koszty. Teraz zminiliśmy dla jedenj firmy bank, bo prowizje za posiadanie konta firmowgo są kolosalne, co wg mnie tak jak i Ty piszesz jest bzdurą, bo przecież zazwyczaj na firmowych kontach leżą większe pieniądze.

    • Re: 50 zł prowizji od wpłaty!!! NIENAWIDZĘ BANKÓW !!

      radzę :
      1) CZYTAC umowy i regulaminy (człowiek po dtugiej stronie lady nie jest jasnowidzem i nie wie co może Ci się spodobać a co nie, więc gdyby miał informować Cię o wszystkich warunkach – sama zrezygnowałabyś po kilku minutach 😉

      2) NEGOCJOWAĆ warunki cenowe. Banki mają możliwość obniżania opłat za rachunki firmowe (niektóre nawet do zera)

      P. S. BPH zachowuje się ostatnio kuriozalnie, ale to już inna bajka 😉 Ja się cieszę bo klienci przechodzą do nas :))

      Kaśka z Natusią (prawie 4 lata 🙂

      • Re: 50 zł prowizji od wpłaty!!! NIENAWIDZĘ BANKÓW !!

        Bank BPH ma ostatnio coraz to gorszą renomę niestety. Wiem jeszcze, że Bank Millennium pobiera też tak wysokie prowizje, nie wiem dokładnie jak jest aktualnie, ale 3 lub 4 lata temu jak chciałam dokonać wpłaty na konto, to chcieli ode mnie wziąć 30 zł – pani poinformowała mnie o tym przed faktem i dlatego zrezygnowałam, ale i tak zwaliła mnie z nóg. Trzeba uważać na wszystkie te opłaty, na których banki skubią swoich własnych klientów. Żałosne….!

        Ewelina + Fil (31.07.2004) + wrześniowy ktoś

        • Re: 50 zł prowizji od wpłaty!!! NIENAWIDZĘ BANKÓW !!

          W odpowiedzi na:


          Trzeba uważać na wszystkie te opłaty, na których banki skubią swoich własnych klientów


          z czegoś muszą przecież żyć te straszne banki 😉
          ale tak na serio – jednym z podstawowych wskaźników oceny efektywności oddziału banku jest wskaźnik pokrycia kosztów osobowych prowizjami – nie liczmy więc na to, że nie będziemy płacić żadnych prowizji.

          Kaśka z Natusią (prawie 4 lata 🙂

          • Re: 50 zł prowizji od wpłaty!!! NIENAWIDZĘ BANKÓW !!

            Ale przecież te banki obracają naszymi pieniędzmi, czyż nie? Nie chcę polemizować, gdzyż nie pracuję w bankowości (domyślam się,że Ty tak:) nie wiem jak to dokładnie wygląda, ale mam dostęp do banku za granicą i porównanie naszych opłat za co i ile i ich opłat za co i ile. I nie zmienię zdania, że w Polsce banki żerują bardzo na klientach. Dlaczego w jednym banku przelewy internetowe są płatne w innym nie,mimo podobnych opłat za prowadzenie rachunku? Ale niestety rzeczywistość jest taka, że w dzisiejszych czasach musimy korzystać z ich usług i zaakceptować ich warunki. Jedyne co możemy zrobić to starannie wybrać bank.
            Pozdrawiam
            Ewelina+Fil(31.07.2004)+Ktoś

            • Re: 50 zł prowizji od wpłaty!!! NIENAWIDZĘ BANKÓW !!

              Katarzynka mnie ubiegła :)) spod palców mi to wyjęła.

              Ale dopiszę; rozumiem Twoje rozgoryczenie, ale… Ale nie wymagaj od pani, która jest pracownikiem banku,że będzie doradzała klientowi, jak ma omijać obowiązujące w tym banku opłaty i prowizje. Ta pani ma obowiazek pracowac tak, zeby bank zarabial ( w koncu nie jest instytucją non-profit ). Rozumiem, ze przykro zapłacic taką prowizję, ale z drugiej strony zauważ, pani spytała się wyraźnie, na które konto mąż ma wolę wpłacić kasę; on dokładnie powiedział na które. Moze jak chcesz na siłę znalezc winnego to czepiaj się męża, dlaczego nie spytał co za różnica.

              • Re: 50 zł prowizji od wpłaty!!! NIENAWIDZĘ BANKÓW !!

                Strasznie mnie uderzył ten fragment:

                “Nie mam czasu na czytanie wszystkich umów i regulaminów banków, Zus-ów, US-ów, srusów !!!! I od tego siedzi pani w banku( w Zus-ie, US-ie, srusie) i przy odrobinie dobrej woli mogła uprzedzić o tej kolosalnej prowizji. Bo dla mnie to rozbój w biały dzien… Nie dosyc, ze wpłacam im moje pieniądze i one leżą”…..

                nie miej pretensji,że nie czytasz regulaminów- one po to są, nie czytając ich jednocześnie akceptujesz w ciemno to, co jest w nich napisane i zgadasz się na poniesienie konsekwencji nieczytania.
                A kiedy czytam, że w banku leżą TWOJE pieniądze-leżą, a nie pracują, to się zżymam- jest wiele możliwości lokowania pieniędzy tak, aby zarabiały; pozostawiając je na rachunku bieżącym zgadzasz się na to, aby oprocentowanie było śladowe; rachunek bieżący nie jest rachunkiem do pomnażania oszczędności tylko do przeprowadzania bieżących operacji.
                To takie elementarne informacje.

                • Re: 50 zł prowizji od wpłaty!!! NIENAWIDZĘ BANKÓW !!

                  No….ja wszystko rozumiem. Normalne jest to, ze za usługi w banku czy gdziekolwiek pobiera się prowizje, ale ludzie święci…. PROWIZJE…
                  50 zł, które mi pobrano nie nazwałabym prowizją a raczej złodziejstwem !!!!. Dlatego też uważam, ze przed okradzeniem klienta winno się go najpierw o tym poinformować. Uważam, za własciwe zachowanie takie, o jakim pisała koleżanka wczesniej, którą pani przy okienku poinformowała, ze pobierze jej 30 zł prowizj.
                  Ja np. mam sklep i zanim skasuję klienta za towar czy usługę to najpierw go INFORMUJE ile zapłaci i pytam czy to mu odpowiada.

                  Niki & córeńka 2 LATKA :))

                  • Re: 50 zł prowizji od wpłaty!!! NIENAWIDZĘ BANKÓW !!

                    Nie no Monika, jasne, ze do siebie samej mam pretensje, ze się nie dowiedziałam co i jak i to głównie moja wina, bo teraz juz wiem i nigdy juz nie zapłacę takiej prowizji, ale mimo to uważam, ze powinno sie mowić ile co kosztuje
                    Tak jak napisałam Katarzynce…jak przychodzi do mnie klient z kompem i mówi, ze chciałby naprawić to czy tamto, to mowię mu zawsze wstepnie ile to będzie kosztować, nawet jesli on się nie pyta. Po prostu nie chcę, zeby ktoś wywalił gały pozniej i miał pretensje, pomimo iz wykonało sie robotę którą zlecił. Jesli w trakcie naprawy wyjdzie nowa usterka,ktorej naprawa kosztuje to zawsze dzwonie do klienta i pytam czy chce, zeby to zrobić za taką czy taką cenę.
                    I byc może dlatego, ze ja taka jestem chciałabym, zeby mnie też poinformowano zanim ktoś ze mnie zedrze.

                    A co do tego, ze tam leżą moje pieniadze, to wcale mi nie chodziło o to, ze procent mi nie odpowiada czy coś. Chodziło mi o to, ze bank sobie nimi obraca i zarabia na nich.

                    Niki & córeńka 2 LATKA :))

                    • Re: 50 zł prowizji od wpłaty!!! NIENAWIDZĘ BANKÓW !!

                      Kurczę, no przykro mi,też bym się wściekła.
                      Miejmy nadzieję,że konkurencja wymusi na bankach również obniżanie prowizji, choć ostatnio PKO I BPH powymyślały sobie nieźle w tym temacie…czytałam…i juz widziałam jak ich klienci opuszczają…

                      • Re: 50 zł prowizji od wpłaty!!! NIENAWIDZĘ BANKÓW !!

                        nie dyskutuję z Tobą czy 50 zł to złodziejstwo czy nie. Fakt, prowizja (czy opłata – jak zwał tak zwał) spora, pracownik banku mógł Cię poinformować. Ale to tylko człowiek – ze wszystkimi słabościami 😉 Fakt, że korzystasz z usług tego właśnie banku dowodzi, że akceptujesz przyjęte tam opłaty. Pewnie gdzieś to potwierdziłaś swoim podpisem.
                        Jeszcze raz powtarzam – zmień bank, albo negocjuj prowizje.

                        Kaśka z Natusią (prawie 4 lata 🙂

                        • Re: 50 zł prowizji od wpłaty!!! NIENAWIDZĘ BANKÓW !!

                          ależ bank również Cię poinformował zanim pobrał od Ciebie prowizję – w dołączonej do umowy i zawsze dostępnej w banku tabeli opłat i prowizji banku

                          • Re: 50 zł prowizji od wpłaty!!! NIENAWIDZĘ BANKÓW !!

                            napisałam już wyżej – wpływy z prowizji to jeden z ważniejszych elementów oceny efektywności oddziału banku. Nie można porównywać opłat u nas i za granicą – tak jak nie możesz porównywać zarobków, cen towarów i usług itp.
                            Nie wiem dlaczego prowizje są różne w różnych bankach – to zależy od polityki cenowej banków (a na to wpływ ma wiele czynników).
                            Powtarzam to, co napisałam wcześniej Niki – negocjuj prowizje, a nie poczujesz się “obdarta ze skóry” 🙂

                            Kaśka z Natusią (prawie 4 lata 🙂

                            • Re: 50 zł prowizji od wpłaty!!! NIENAWIDZĘ BANKÓW !!

                              PKO wylał dziecko z kąpielą. Podwyższenie opłat za czynności wykonywane bezpośrednio przy tzw. “okienku” miało na celu skrócenie kolejek i wypchnięcie ludzi pod bankomaty i komputer. A efekt był taki, ze stracili wielu klientów.

                              Kaśka z Natusią (prawie 4 lata 🙂

                              • Re: 50 zł prowizji od wpłaty!!! NIENAWIDZĘ BANKÓW !!

                                Rozumiem, że szlag może człowieka trafić, ale nie można tu winić banku, gdyż na pewno w umowie, która TY podpisywałaś (co jest jednoznaczne z tym, że akceptujesz ich warunki) wszystko zostało podane.

                                Zgodzę się po częsci z tym, że czasem bank przegina z prowizją… Mąż rok temu zrezygnował z usług Banku Zachodniego. Oprocentowanie było zerowe,a dodatkowo musiał co miesiąc płacić 5 zł za prowadzenie konta…

                                Ja polecam mBank 🙂

                                Magda i Juleczka

                                • Re: 50 zł prowizji od wpłaty!!! NIENAWIDZĘ BANKÓW !!

                                  wiem:))
                                  inne banki się cieszą jak wiesz :))

                                  • Re: 50 zł prowizji od wpłaty!!! NIENAWIDZĘ BANKÓW

                                    bardzo się cieszą 😀

                                    Kaśka z Natusią (prawie 4 lata 🙂

                                    • Re: 50 zł prowizji od wpłaty!!! NIENAWIDZĘ BANKÓW !!

                                      Kasiu!
                                      Jestem w przeciwieństwie do Ciebie laikiem jeśli chodzi o bankowość i moje spojrzenie na bank jest nieco inne, bardziej od zewnątrz dlatego nie polemizuję, gdyż każda ma swoje racje..:) Miałam konta w 4 bankach, w 2 czułam się “obdzierana ze skóry”..:)Szkoda, że nie wiedziałam wczesniej, że można w bankach negocjować… Ale pozwolę się z Tobą nie zgodzić jeśli chodzi o porównanie naszego kraju z zagranicą. Jedyne czego nie można porównywać, to faktycznie zarobków:), ale resztę dlaczego nie? Jak najbardziej, ceny ciuchów, które za granicą są porównywalne a czasem niższe, czy sprzętu – ja np kupwałam aparat cyfrowy w Austrii, gdyż był tańszy niż w Polsce mimo iż wyprodukowany zupełnie gdzie indziej, więc chyba jak najbardziej można wszystko porównywać..:)
                                      Pozdrawiam
                                      Ewelina + Filip (31.07.2004) + Ktoś (30.09.2006?)

                                      • Re: 50 zł prowizji od wpłaty!!! NIENAWIDZĘ BANKÓW

                                        W odpowiedzi na:


                                        ale resztę dlaczego nie? Jak najbardziej, ceny ciuchów, które za granicą są porównywalne a czasem niższe, czy sprzętu – ja np kupwałam aparat cyfrowy w Austrii, gdyż był tańszy niż w Polsce mimo iż wyprodukowany zupełnie gdzie indziej, więc chyba jak najbardziej można wszystko porównywać..:)


                                        no to się pobawmy w porównywanie – jak wytłumaczysz, że identyczny produkt w sklepie “geant” kosztuje 10,99 a w sklepie “tesco” 6,99? Bawimy się dalej? 😉 Nie można porównywać cen produktów lub usług – bo wpływa na to wiele czynników

                                        Kaśka z Natusią (prawie 4 lata 🙂

                                        • Re: 50 zł prowizji od wpłaty!!! NIENAWIDZĘ BANKÓW !!

                                          Ja kilka lat temu też dałam się tak zrobić w bambuko na 50 zł prowizji, ale przy wypłacie kasy (1500 zł) z bankomatu. Wypłacałam kase z innego bankomatu niż mój bank, ale wiedziałam, że oni mają podpisaną umowę i prowizja jest zerowa, he,he,he tylko jak się później okazało oni zerwali tą umowe w ciągu roku, na 2 miesiace przed moją wypłatą o czym ja niestety nie wiedziałam. A wystarczyło wtedy pójść dwie ulice dalej i tam był już “mój” bankomat. Ale bluźniłam wtedy.


                                          Viccy+Sara 11.07.2005

                                          „Ten kto nie jest kochany jest zawsze samotny wśród tłumu”

                                          Edited by viccy on 2006/03/01 02:53.

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 50 zł prowizji od wpłaty!!! NIENAWIDZĘ BANKÓW !!

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general