6-7 miesięczniaki jak u was wchodza zupki??

Właśnie chcę się zorientować czy tylko mój jest takim niejadkiem zupek. Udaje mi się wcisnąć łyżeczkę i koniec. Żadne zupki mu nie smakują, ewentualnie jeszcze machewkowa gerbera. Mieszam mu nawet z jabłkiem bo je akurat lubi, ale i tak mało zje. Sama również próbowałam zrobić zupkę ale też mu nie pasuje. Jak go przekonać?? Ostatnio soczki i herbatki też są BEEEE. Przecież nie może ciągle jeść tylko mleko!!!

14 odpowiedzi na pytanie: 6-7 miesięczniaki jak u was wchodza zupki??

  1. Re: 6-7 miesięczniaki jak u was wchodza zupki??

    Zupki nawet, nawet, ale po przegłodzeniu, tzn. po dwóch, trzech godzinach przerwy w dostawie mleka. Maksymalnie je 2/3 słoiczka. Z napojami tez kiepskawo.

    CCCelinka + Kacperek 21.03.03.

    • Re: 6-7 miesięczniaki jak u was wchodza zupki??

      U nas nie najgorzej – Zosia wcina pół słoiczka. Bardziej jej smakują zupki z Bobovity niż Gerbera, przebojem jest królik z warzywami (chyba podeszła jej kaszka kukurydziana, zawarta w zupce) oraz z bezmięsnych – marchewkowa z ryżem. Czasem trzeba pokombinować z temperaturą zupki, ciepłe wchodzą lepiej.
      Soczków jakoś nigdy nie lubiła, herbatek praktycznie nie próbowaliśmy (kiedyś dawno, dawno temu, gdy jeszcze miała kolki, ale nie chciała pić).
      Z marchewką u nas było na początku najgorzej ale teraz też jest OK.
      Od jak dawna Kamilek próbuje słoiczków?
      Marek i Zosia (30.03.03)

      • Re: 6-7 miesięczniaki jak u was wchodza zupki??

        u nas zupki/obiadki wchodza bardzo, ale ja nigdy nie daje zupek ze sklepu tylko gotuję sama, wiec nie wiem, jaka bylaby reakcja na nie…
        w porównaniu do deserków i soczków zupki są ulubionym niemlecznym posiłkiem

        • Re: 6-7 miesięczniaki jak u was wchodza zupki??

          mój mały wcina wszystko, co mu podstawie pod nosek. i ciągle mu mało.
          niby to dobrze, ale jak kończy się jedzenie, to jest ryk. i nie wiem, czy mogę mu dać więcej.
          on nawet po 250 ml kaszki pałcze, ze mało.

          Beata&Patryk(03.03.03) [Zobacz stronę]

          • Re: 6-7 miesięczniaki jak u was wchodza zupki??

            Moja mała tez wcina wszystko, co mej podstawie pod nosek. (Dlatego dobrze sobie wyglada!!! hi hi )

            PS Ja nie gotuje kupuje gotowe!!!!

            xoxo i KAYA 3.27.03

            • Re: 6-7 miesięczniaki jak u was wchodza zupki??

              No już dość dawno, jak miał gdzieś 3 miesiące to dostawał deserki ( jabłuszko) a gdzieś po miesiącu zupki i nadal ich nie lubi. Już nie mam siły mu ich wciskać a na siłę też nic wskóram tylko mogę wtedy pogorszyć sprawę bo będzie miał uraz.

              • Re: 6-7 miesięczniaki jak u was wchodza zupki??

                Niektórym dzieciom nie smakują zupki bezmięsne ale te z mięskiem wcinają, aż im się uszka trzęsą. Tak właśnie było z córką znajomych. Może spróbuj królika z warzywami Bobovity? Sam jadłem – nawet smaczne 🙂
                Marek i Zosia (30.03.03)

                • Re: 6-7 miesięczniaki jak u was wchodza zupki??

                  KAcper jadł wszystko bardzo ładnie. Teraz odstawiam go od cyca więc wszystko przestało mu smakować. Nie chce nic jeść poza mleczkiem z cyca. A tam juz prawie pusto. No i głodujemy.

                  Agnieszka i Kacperek (05.03.2003)

                  • Re: 6-7 miesięczniaki jak u was wchodza zupki??

                    Moja Gabrysia, nie je deserkow, nie pije soczkow, kaszki tez beeeee, no i mleko tylko przez sen, za to zjada ladnie gerbera z mieskiem, kurczak i indyk w warzywkach, zjada 2 sloiczki dziennie (130ml, kazdy), zupek warzywnych bez mieska tez nie ruszy.

                    • Re: 6-7 miesięczniaki jak u was wchodza zupki??

                      Jak będę w sklepie to kupię, moze faktycznie to mu zasmakuje.

                      • Re: 6-7 miesięczniaki jak u was wchodza zupki??

                        U nas zupki wchodzą super ale wszystkie deserki są beeeee.
                        Próbowałaś Bobo Vity z jabłkiem albo Gerbera z jabłkiem?

                        Aniaaa i Sebastianek – 7 miesięcy!

                        • Re: 6-7 miesięczniaki jak u was wchodza zupki??

                          Próbowałam jakąś z jabłkiem ale nie pamiętam która to była, w każdym razie żadnej rewelacji w jedzeniu nie było.

                          • Re: 6-7 miesięczniaki jak u was wchodza zupki??

                            Moje kochanie ma tylko 5 i pol miesiaca.. ale lekarka kazala mi go dokarmiac.. mam ten sam problem wcisniecie lyzeczki, dwoch to ameryka show by night i to glosno.. facet mi przychodzi i mowi ze torturuje dziecko.. jedyne co zje to kleik.. ale tez pare lyzeczek.. pozostale rzeczy obojetnie kaszki, zupki, jablka, soczki sa blee… co jest ostro demonstrowane.. nie wazne czy domowe czy nie… no i z lyzeczki zupki i tak polowa laduje na sliniaku a druga polowa jest wyskrabywana z buzi przez Lukasza
                            pozdrawiam
                            Alicja25

                            • Re: 6-7 miesięczniaki jak u was wchodza zupki??

                              Moja córeczka wciaga wszystko, oprócz brokół. Ma 5.5 miesiąca, ale ja szłam do pracy i musiałam dać jej wcześniej zupki. Dzisiaj dostała pierwsz posiłek z mięskiem i tez smakowało. Pozdrawiam!!!!

                              Znasz odpowiedź na pytanie: 6-7 miesięczniaki jak u was wchodza zupki??

                              Dodaj komentarz

                              Angina u dwulatka

                              Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                              Czytaj dalej →

                              Mozarella w ciąży

                              Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                              Czytaj dalej →

                              Ile kosztuje żłobek?

                              Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                              Czytaj dalej →

                              Dziewczyny po cc – dreny

                              Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                              Czytaj dalej →

                              Meskie imie miedzynarodowe.

                              Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                              Czytaj dalej →

                              Wielotorbielowatość nerek

                              W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                              Czytaj dalej →

                              Ruchome kolano

                              Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                              Czytaj dalej →
                              Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                              Logo
                              Enable registration in settings - general