6-cio miesięczniaki do raportu!!!

Witam

Napiszcie co u Waszych maluchów słychać.
Ile ważą jak rosną.

Dorota, Gabrysia i Bartuś

17 odpowiedzi na pytanie: 6-cio miesięczniaki do raportu!!!

  1. Re: 6-cio miesięczniaki do raportu!!!

    Witam, mój Piotruś waży 7.800 i nosi ciuszki rozmiar 74 🙂 Rwał się do siadania od 4go miesiąca ( ale jeszcze nie usiadł)a teraz to uwielbia polegiwać na brzuszku, przekręcać się i widać, że już lada moment będzie raczkował bo jak to określił mój mąż “bzykać już umie”, tak jakoś dziwnie się kołysze i wyskakuje do przodu jak sprężynka, czasami pada na twarz co doprowadza mnie do palpitacji serca. Generalnie jest bardzo pogodnym chłopcem. AAA…i ostatnio doszło robienie mostków w tempie 10 mostków na 30 sek. 🙂 Przewijanie go to nie lada sztuka bo mi ucieka i przeważnie przekręca się na brzuch..:-( Chodzimy z nim na basen i strasznie to lubi, w wodzie pedałuje nożkami i chlapie jak szalony. Jak pojawię się z malym w większym gronie osób to wydaje z siebie odgłosy tak dziwaczne ( chyba oznaczają zachwyt), ze wszyscy się oglądają….Lubi się przytulać, być podrzucanym, tańczyć z mamą…oj dużo bym jeszcze mogła pisać…..Jest okropnie ciekawski i ma powazne problemy z koncentracją uwagi bo skupia się na 1000 rzeczy w tej samej sekundzie. Karmię go nadal piersią i jak ktoś wejdzie, lub coś usłyszy to zassaną brodawkę mi ciągnie w kierunku interesującego go odgłosu lub osoby – A to już koszmar dla mnie bo mi się chyba niezłe kabaczki z cycków zrobią 😉 Ząbków jeszcze nie ma, ale chyba niedługo się pojawią….
    Ale się rozpisałam, no kończę już.
    Pozdrawiam
    Gosia i Piotruś 6 m-cy i 10 dni

    • Re: 6-cio miesięczniaki do raportu!!!

      Hej! Jonatanek pół roczku jeszcze nie skończył ale niewiele mu brakuje Jest strasznie ruchliwy i w każdej sytuacji ma swoje zdanie (typowy Żywczyk wg Tracy Hogg), podobnie jak Piotruś zabiera się już do pełzania, raczkowania (pupa w górę i się odpychamy). Sam też jeszcze nie potrafi usiąść z leżenia (z pozycji półleżącej owszem) ale od 3 miesiąca uwielbiał siadać na kolankach mamusi. Teraz go to juz nie zadowala i wyglada jakby chciał juz wstać i nauczyć się chodzić. Najwyraźniej te marcowe pszczółki są baaaardzo ambitne. Przekręcać na brzuch i z powrotem nauczył się jak skończył 4 miesiące. W nocy tak śmiesznie wędruje po całym łóżeczku jak się przebudza do karmienia. Nigdy nie wiadomo w którym miejscu łóżeczka go znajdziemy i w jakiej pozyzcji.
      Waży w tej chwili koło 8 kilo i nosi 74-80 😉 Nie wiemy też po kim odziedziczył ten apetyt (i ja i mąż byliśmy niejadkami) ale od urodzenia kocha cycka (cały czas mleczko tylko z piersi). Ze względu na jego dużą ruchliwość nie czekalismy z wprowadzaniem nowych pokarmów do końca 6 miesiąca i już teraz wcina tarte jabłuszko i zupkę jarzynową :)) Bardzo mu to smakuje!
      Co do mówienia to gaworzy na całego i nauczył sie jeszcze jednej prześmiesznej rzeczy, mianowicie wystawia język i “pierdzi ” nim – w ten sposób porozumiewa sie z tatusiem który go tego nauczył Oczywiście jak każdy półroczny szkrab jest strasznie ciekawy świata i w wózeczku nie zgadza się żeby leżeć. Chociaż ostatnio na obce osoby reaguje podkówką i płaczem.
      I oczywiście (jak każde dziecko dla swojej mamusi) jest ósmym cudem świata!!!!!!!!!!!!!

      Ania i Jonatan 17.03.06

      • Re: 6-cio miesięczniaki do raportu!!!

        Hej fajne te Waszepociechy.
        Mój synek ma 6,5 m-ca i jest strasznie żwym dzieckiem. Od 4 m-ca nauczył przekręcać się na brzuszek, niedługo później z brzuszka na plecki, siedzieć sam jeszcze nie umieale za to z największą rozkoszą pełza i próbuje raczkować (jak na razie to buja się w przód i w tył)
        Teraz waży ok 9kg, z tym że miał wysoką masę urodzeniową bo aż 5200. Ubranka kupuję na 74-80 ale z przewagą 80
        Po za tym jak każdy niemowlak w tym wieku jest strasznie ciekawski, chciałby wszystkiego dotknąć obejrzeć, a najchętniej to bada moją twarz wpychając swoje ałe paluszki gdzie tylko się da. No i to chyba tyle.

        • Re: 6-cio miesięczniaki do raportu!!!

          Rany!!! 5200???? To chyba rodził się przez cesarkę? A moje maleństwo miało tylko 2900 (i zapalenie płucek-tydzień w inkubatorze- ale szybciutko z tego wyszedł i zaczął “nadrabiać”)
          Co do badania świata, to jeszcze Joniś jest na etapie wkładania do buzi wszystkiego co tylko mu wpadnie w łapki. Oj trzeba uważać 🙂

          Ania i Jonatan 17.03.06

          • Re: 6-cio miesięczniaki do raportu!!!

            Witam dziewczyny, a szczegolnie Dorotko Ciebie. widze ze utrzymalas sie na tym forum, nie tu denerwuje to ze na kazde zaladowanie str trzeba strasznie dlugo czekac :/

            A teraz o mojej Natalii: wazy okolo 7 kg, ale dokladnie nie wiem bo za dwa tyg idziemy na szczepienie. Pol roczku skonczy za 4 dni 🙂 Sama nie siada i odkad odkryla wstawanie to nie chce myslec o siedzeniu, chyba ze na kolanach kogos kto trzyma cos ciekawego w rece, np gazete 😉
            Urodzila sie z waga 2700 i 53 cm dlugosci. Juz od ponad 2 mies dostaje jabluszko, od ponad miesiaca zupki i sloiczki. Ostatnio nawet mleka nie chce jesc tylko zupki. Karmie prawie od poczatku butla :/
            A zobaczyc mozecie ja tu :

            An_Qa

            • Re: 6-cio miesięczniaki do raportu!!!

              Moja Michasia dopiero co w czwartek skończyła 5 miesięcy więc jest chyba najmłodszym marcowiątkiem. Ale jak widzę to aż tak mocno nieodstaje od innych dzieciaczków. Na brzuszek zaczęła się przekręcać jak miała 3 m-ce ale dopiero od kilunastu dni ta pozycja rzeczywiście podoba się jej na dłużej. Żresztą ostatnio leżąc na brzuszku tak śmiesznie ćwiczy unosząc tyłek do góry. Najchętniej to by siedziała albo skakała stojąc (oczywiście podtrzymywana). Ostatnio trochę nam marudzi, od tygodnia smaruje jej dziąsełka żelem wyraźnie sprawia jej to ulge tylko nie wiem jak długo mogę taki żel stosować? Jak długo Wy używałyście? Mała waży 7,5 kg i od jakiegoś już czasu kupuje jej rozmiar 80 choć pojedyncze rzeczy w r. 68 jeszcze na nią wchodzą, ale raczej należy do długich dzieci. Póki co jest tylko na piersi chciałabym poczekać do końca 6 m-ca z wprowadzeniem nowych ale nie wiem czy się nie złamię i nie dam jej czegoś wcześniej. Mam wrażenie że mała co raz bardziej łapczywie patrzy się na nas jak my jemy no i niestety w nocy potrafi się budzić na jedzenie nawet co godzinę.
              wszystkie marcowe dzieciaczki.

              Iwona i Michalina

              • Re: 6-cio miesięczniaki do raportu!!!

                Moja mała miała 2830 i też zapalenie płuc i inkubator. Ale teraz na szczęście nie ma po tym śladu.

                • Re: 6-cio miesięczniaki do raportu!!!

                  Dokładnie 5200!!
                  Niestety cesarkę miałam zrobioną dopiero po 13 godzinach więc :(, ale teraz cieszę się swoim skarbem na całego 🙂

                  • Re: 6-cio miesięczniaki do raportu!!!

                    No i proszę, jaka piękna młoda dama wyrosła 🙂 Ale “trochę” stresu się przeżyło! Dla mnie nie ma teraz gorszego widoku niż takie maleństwa w inkubatorkach. Co do ząbków, to my też jeszcze ich nie mamy i czekamy na pierwszego i od czasu do czasu stosujemy żelik, jak widać, że bardzo mu dokuczają dziąsełka. Nie wiem jak długo można go stosować, ale w rozsądnych ilościach to raczej nie zaszkodzi Babyy współczuję tak przedłużonego porodu. Naprawdę czasem polska służba zdrowia mnie przeraża. Ja miałam planowaną cesarkę (położenie pośladkowe) a i tak mnie przetrzymali 8 godzin z bólami do rana, bo nie chcieli mieć operacji na głowie na nocnej zmianie! Za to teraz jak patrzę na to moje cudo, to ciężko mi uwierzyć, że miał takie trudne początki…

                    Ania i Jonatan 17.03.06

                    Edited by ANIAiJONATAN on 2006/09/05 12:11.

                    • Re: 6-cio miesięczniaki do raportu!!!

                      Dorotko założyłaś wątek ale zapomniałaś napisać co słychać u Twoich dzieciaczków

                      • Re: 6-cio miesięczniaki do raportu!!!

                        Witam! Tu kolejna Marcóweczka. Mój synuś Jędruś urodził się 7 marca.Ważył 2900, obecnie jakieś 7200.Ubranka nosi na 68cm i 74cm.Karmię go piersią i od jakichś 10 dni dokarmiam butelką. Poza tym od ponad miesiąca dostaje zupki, owoce, soczki i kaszkę mleczno-ryżową.Jest bardzo wesołym bobaskiem, choć bywało, że czasem nieźle dał mi popalić.Jeszcze sam nie siedzi, kiwa się na boki. Przewracać z plecków na brzuszek nauczył się dopiero jak skończył 5 miesięcy, choć już wcześniej udawało mu się przepełznąć kawałek. Teraz jest na etapie stawania i podskakiwania.Ząbków jeszcze nie ma, ale myślę, że to już niedługo bo wszystko wpycha do buzi i się denerwuje. Pozdrawiam!

                        • Re: 6-cio miesięczniaki do raportu!!!

                          Witam wszystkie marcowe mamusie

                          Wreszcie się dopiszę, bo znalazłam chwilkę czasu, którego od początku września mi brakuje bo jestem zestresowaną mamą żłobkowiczki, która idąc do żłobka uskutecznia dzikie histerie.

                          Bartuś waży ok. 8 kg.
                          Od jakiegoś czasu staje na czworakach i szykuje się do raczkowania. Kręci się jak fryga we wszystkie strony i potrafi pełzać w wymarzonym przez siebie kierunku.
                          Od 4 dni zaczęłam Mu dawać normalne jedzonko (przedtem był tylko na piersi), więc na razie przy jedzeniu jest zabawy i sprzątania co niemiara. Najśmieszniej wygląda jak już coś uda Mu się połknąć i wtedy Go tak trzącha jakby jadł straszne świństwo.
                          Niestety tak się zajął gimnastyką, że w ogóle nie gada (czym zaczynam się martwić).
                          Obecnie jest zakasłany i zakatarzony, bo siostra po tygodniu żłobka już przytargała jakieś świństwo, ale lecimy na witaminkach bez mocniejszych leków.
                          Najbliższe ważenie i szczepienie będzie miał 27 września.

                          Dorota, Gabrysia i Bartuś

                          • Re: 6-cio miesięczniaki do raportu!!!

                            Ale super zdjęcie.
                            Ja też właśnie zaczęłam podawać małej jedzonko. Narazie za nami pierwsze próby z marchewką. Efekt jak u Ciebie choć dziś przy trzecim pode3jściu dziecie się scwaniło i w ogóle nie chciało otworzyć ust. Zasznurowałai nawet nie zapłakała żebym przypadkiem nie wykorzystała tego momentu na podanie. Czy po marchewce zawsze zostają plamy? Wyprałam jej rajstopki, które normalnie po zdjęciu wrzuciłam do brudów i później bez namaczania wyprałam w lovelli. niestety zostały plamy.

                            A wagę Twój Bartuś też ma już słuszną. Super dzieciaczki.

                            • Re: 6-cio miesięczniaki do raportu!!!

                              No niestety marchewkę baaaardzo ciężko doprać 🙂 Jonatan przy pierwszej łyżeczce jabłuszka był tak zdziwiony, że w ogóle nie wiedział co się dzieje. Ale bardzo szybko mu zasmakowało nowe jedzonko 🙂 No i teraz wcina wszystko aż mu się uszy trzęsą No ale Jonatan jest idealnym dzieckiem jeśli chodzi o jedzenie!!

                              Ania i Jonatan 17.03.06

                              • Re: 6-cio miesięczniaki do raportu!!!

                                A propo’s plam z marchewki to właśnie się zdziwiłam, bo uprałam Bartka śliniak w Rex-sie i wszystkie zeszły . Jednak zastanawiam się czy to nie przez to, że ja mu ugotowałam normalną marchewkę a nie ze słoików. Plam z jedzonek słoiczkowych jakoś zawsze mocno się trzymały.

                                Dorota, Gabrysia i Bartuś

                                • Re: 6-cio miesięczniaki do raportu!!!

                                  Pierzesz juz w normalnym proszku? Robilas najpierw proby z pojedynczymi rzeczami czy od poczatku pralas w zwyklym¨?

                                  • Re: 6-cio miesięczniaki do raportu!!!

                                    Wiesz drugie dziecko
                                    Trochę szybciej człowiek się przerzuca. Najpierw prałam w dziecięcych. Zrobiłam próbę, wyszła dobrze to zaczęłam prać wszystkie ciuchy razem.

                                    Dorota, Gabrysia i Bartuś

                                    Znasz odpowiedź na pytanie: 6-cio miesięczniaki do raportu!!!

                                    Dodaj komentarz

                                    Angina u dwulatka

                                    Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                    Czytaj dalej →

                                    Mozarella w ciąży

                                    Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                    Czytaj dalej →

                                    Ile kosztuje żłobek?

                                    Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                    Czytaj dalej →

                                    Dziewczyny po cc – dreny

                                    Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                    Czytaj dalej →

                                    Meskie imie miedzynarodowe.

                                    Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                    Czytaj dalej →

                                    Wielotorbielowatość nerek

                                    W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                    Czytaj dalej →

                                    Ruchome kolano

                                    Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                    Czytaj dalej →
                                    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                    Logo
                                    Enable registration in settings - general