6 kilo w miesiac!!!!

Boze!!!! bylam dzisiaj na pobraniu krwi w laboratorium i tak sobie wskoczylam na lekarska wage i co??? i sie przerazilam!!!!
Do tej pory tak ladnie tylam, tylko kg miesiecznie (obecnie 22 tc) a teraz waga mi oszalala – jestem przerazona!!!
Ogolnie wychodzi na to ze przytylam juz 11 kilo a przede mna jeszcze 4 miesiace:(((

Monia i czerwcowe szczescie:)

21 odpowiedzi na pytanie: 6 kilo w miesiac!!!!

  1. Re: 6 kilo w miesiac!!!!

    Sreberko,

    Nic sie nie martw – ja tez troche sie przerazilam jak zamiast polecanych 1/2 kg tygodniowo tylam 1 kg tygodniowo. Nie wszystko uda sie ujac w ramki tabelek i standartow. Moj lekarz mowi ze czasami mozesz tyc wiecej a czasami uderzysz “plateau” tzn okres kiedy nic sie nie zmienia. Nie glodz sie tylko ale uwazaj na puste kalorie.

    Bedzie dobrze – ja juz przeszlam jedna ciaze gdy to przytylam 6 kilo w miesicu i wierz mi pomiedzy porodem a 6-ma miesiacami karmienia (bez gimnastyki) bylam spowrotem w starej formie.

    Nie przejmuj sie – bedzie OK!

    dididi

    • Re: 6 kilo w miesiac!!!!

      Monia, nie przejmuj się, moja mama w ciazy ze mna prrzytyla razem 27 kg. W szostym miesiacu byla do przodu 18 kg. Zrzucila wszystko w ciagu pieciu miesiecy od porodu. Ja bylam wyczerpujacym fizycznie dzieckiem i tak ja odchudzilam 🙂 Ja w domu waze sie na wadze elektronicznej i zawsze waze ok. 1,5 kg mniej niz na wadze lekarskiej w gabinecie mojego ginekologa. Glowa do gory, skoro przytylas jedzac normalnie to widac tak mialo byc 🙂

      skate i maleńki chłopiec czerwcowy (12.06.2004)

      • Re: 6 kilo w miesiac!!!!

        Drogie Sreberko!

        Bródka do góry. Raz na wozie raz pod wozem.
        Ja w pierwszej ciąży przytyłam 30 kg. Nie wiem jakim cudem, ale 6 miesięcy po porodzie ważyłam tyle co przed ciążą w ogóle o to nie zabiegając.
        Teraz obiecałam sobie, że nie przytyję tyle co wtedy, bo…. no sama wiesz…. nie wygląda się wtedy cudnie.
        I co z tego, że sobie obiecałam jak już przytyłam 10 kg?! Nawet nie zauważyłam kiedy to się stało. Mam jednak zamiar spróbować zmieścić się w 20kg.

        Powodzenia!

        Gosiaczek + Karolka (17.02.1997) + Misia (16.06.2004)

        • Re: 6 kilo w miesiac!!!!

          ….. A może w Szczecinie po prostu tak dużo się tyje….. taki klimat niesprzyjający….. Hihihihi

          Gosiaczek + Karolka (17.02.1997) + Misia (16.06.2004)

          • Re: 6 kilo w miesiac!!!!

            Nie przejmuj sie. Mi zostalo jeszcze trzy miesiace a juz mam 15 kg. do przodu. Tak wlasciwie to nie wierze w te ich wagi. Na kazdej waze inaczej. Nie czuje sie az taka gruba. 3 marca mam nastepna wizyte i bardzo jestem ciekawa ile to znow zobacze kg.

            dzidek i dzideczek 24.05.04

            • Re: 6 kilo w miesiac!!!!

              Ja przytyłam 12 kg (25 tc) muszę się przyznać, że też mi z tym bardzo ciężko…
              Liczę tylko na to, że szybko zrzucę karmiąc maleństwo
              Pozdrawiam

              Kićka

              • Re: 6 kilo w miesiac!!!!

                No wlasnie, ja tez nie czuje dlatego bylam zaszokowana, pzreciez 6 kilo to jest duzo wiecej centymetrow a mi ich wcale tak wiele nie przybylo, nic nie rozumiem:))

                Monia i czerwcowe szczescie:)

                • Re: 6 kilo w miesiac!!!!

                  Gosiaczku, ja akurat caly ten miesiac spedzilam w Gdyni, to chyba raczej tam jest niesprzyjajacy, a raczej sprzyjajacy tyciu hehe

                  Monia i czerwcowe szczescie:)

                  • Re: 6 kilo w miesiac!!!!

                    Ale na raty odpisuje…glupia jestem:))
                    Nie boje sie samej wagi bo wiem, ze na pewno zrzuce zawsze szybko chudlam, boje sie tylko, ze bede miala koszmarne rozstepy na brzuchu i cycuszkach:((
                    A takie pregi nie wygladaja pieknie i apetycznie buuuu

                    Pozdrawiam cieplutko*

                    Monia i czerwcowe szczescie:)

                    • Re: waga kłamie

                      Nie martw się waga lekarska kłamie najlepiej będzie jak będziesz się ważyła na jednej wadze, a nie raz na takiej raz na takiej.

                      patrycja i maleństwo 23.07.04

                      • Re: 6 kilo w miesiac!!!!

                        najbardziej wkurzające dla mnie są te normy (13-14 kg) już dawno je przekroczyłam i tylko się pocieszam, że jeszcze tylko troszkę ponad 2 miesiące i się zabiorę za te kilogramy, bo teraz nawet uważać mi się nie chce na puste kalorie

                        basia i maleństwo(kwiecień/maj)

                        • Re: 6 kilo w miesiac!!!!

                          Jesli nie robilas sobie badan na poziom glukozy, to chyba powinnas. Podobno taki nagly skok wagi moze byc oznaka cukrzycy ciazowej, wiec lepiej sprawdzic. Oczywiscie nie chce cie straszyc, ale lepiej chuchac na zimne.

                          • Re: 6 kilo w miesiac!!!!

                            Wlasnie tez tak pomyslalam.
                            Nie mialam robionego testu na glukoze, w czwartek mam wizyte u gina i pewnie mi zaleci to badanie..inna bajka ze ja dosc duzo jem i mam malo ruchu ale od poczatku ciazy tak jadlam i nie przybieralam tyle dlatego troche sie martwie.

                            Monia i czerwcowe szczescie:)

                            • Re: 6 kilo w miesiac!!!!

                              Ja miałam dwa “super” miesiące. W jednym +7,5 kg, w drugim +7kg. Teraz generalnie + 18kg, a do rozwiązania jeszcze 9 tygodni, ale powiem szczerze, że jakoś mało się przejmuję swoją wagę. Na początku owsze, ale teraz….. Wierzę w to, że zrzucę po porodzie. Pozdrowionka

                              • Re: 6 kilo w miesiac!!!!

                                ja przytyłam w ciązy 27 kg i żyje:)

                                • Re: 6 kilo w miesiac!!!!

                                  Mnie zostały jeszcze dwa miesiące a przytyłam już 17 kg z czego prawie wszystko w ciągu 6 miesięcu. Teraz od 1,5 miesiąca nie przytyłam ani kg (cały czas odżywiam się tak samo jak przed ciążą- no może trochę więcej soczków) i już na ostatniej wizycie tydzień temu miałam obawy czy na pewno się waga nie zepsuła, bo już się przyzwyczaiłam do tych 5-cio kilogramowych przyrostów. Ale urządzenie to samo, więc chyba o.k. Swoją wagą w ogóle się nie przejmuję choć cały czas dokucza mi teściowa (nota bene sama gruba jak beczka) hasłami w stylu “i co poznają Cię ludzie” albo ” no teraz masz na czym oprzeć ręce”- tu oczywiście ma na myśli mój olbrzymi brzuch. Ale mi to zwisa! Przed ciążą nigdy nie miałam kłopotów z nadwagą- 58 kg przy wzroście 170, a mam kumpelę która w ciąży przytyła 30 kg a teraz waży 50 przy wzroście 170 i nigdy się nie odchudzała (pracuję z nią i wiem, że ma wilczy apetyt). Jak widzisz to chyba sprawa genów. A POZA TYM TO JEDYNY MOMENT W ŻYCIU KIEDY MOŻNA MIEĆ TE WSZYSTKIE KG, DIETY I OPINIE INNYCH LUDZI NA TEMAT NASZEGO WYGLĄDU GŁĘBOKO W….WIĘC KORZYSTAJ Z TEGO!!!!

                                  • Re: 6 kilo w miesiac!!!!

                                    Bruni, ale Ty bardzo szybko chyba zrzucilas, mialas kiedys takie zdjecie w wannie i tam jestes bardzo szczuplutka 🙂 Dlugo Ci to zajelo? Aha, zapisalam sie do szkoly rodzenia na Przyrodnicza, jak juz cos bede wiedziala w sparwie szpitala to dam Ci znac 🙂 Zajecia zaczynaja sie 4 marca i jak narazie wszystko wskazuje na dobra sytuacje tam. chyba mialas racje, ze predzej Rydygier…

                                    skate i maleńki chłopiec czerwcowy (12.06.2004)

                                    • Re: 6 kilo w miesiac!!!!

                                      skate, kochana, fajnie, z e sie odezwałaś:)
                                      tak wiec – przytylam 27kg
                                      14 spadło przez 2,5 tyg po porodzie samo bez wysiłku….
                                      potem 6 kg zrzuciłam w tydzień bedąc na diecie Herbalife – poszło tak szybko, ze sie przeraziłam i po tygodniu diety przestałam sie odchudzać (to było jak Filip miał 5 mcy)…
                                      teraz waże 66,5 kg i zostało mi 4,5 kg do wago sprzed ciązy…
                                      od jutra z tym walczę:)
                                      w ciązy wazyłam około 87 – 89 kg ( przez 2 ostatnie tyg ciązy już sie nie wazyłam, bo nie chciałam się dołować, ale co sie najadłam to moje:))
                                      Bruni

                                      • Re: 6 kilo w miesiac!!!!

                                        Ja jestem w 26 tygodniu i juz przytylam (wedlug lekarza) 15 kg. Na kazdej wizycie mowi mi, ze za duzo. A ja po kazdej takiej wyzycie jestem podlamana. Ale co ja moge zrobic??? Jem normalnie. Pewnie dobije do Twojej wagi. Tak wlasciwie to mam takie pytanko. Czy karmilas piersia jak bylam na tej diecie Herbalife? Bo jesli przytyje tak duzo, to pozniej jakos trzeba bedzie to zgubic. I nie wiem jak sie maja diety do karmienia piersia.

                                        dzidek i dzideczek 24.05.04

                                        • Re: 6 kilo w miesiac!!!!

                                          Kochaniutka – ja w pierwszych 2 miesiacach dostałam takie rozstepy na piersiach ze juz sobie odpuscilam (nagly skok rozmiaru z B na D). Natomiast naiwnie dalej smaruje brzuszek i mam nadzieje ze tam wygram bitwe – a tez nie naleze do szczuplych – ale jak to kazda ktora jest po potwierdzi – ze nie ma reguly – albo ma sie rozstepy albo sie jest szczęściarą i ich nie ma – nie ważne co byś robiła. Ja życze ci żebys ich nie miała. Aha co do piersi – to moja koleżanka przytyła w ciązy 19 kg – a rozstępy dostała dopiero w czasie karmienia.

                                          Pozdrowienia z Zielonej Góry
                                          magiczny termin 13.06.2004 r.

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 6 kilo w miesiac!!!!

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general