6-latek nie czyta

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 33)
  • Autor
    Wpisy

ewelkaxy

Witajcie

Mam problem … choć w sumie nie wiem czy to problem. Otóż mój Synek 6 lat nie czyta … i nie byłoby w tym nic dziwinego (przynajmniej dla mnie) gdyby nie … no właśnie … znajomi, koleżanki … ludzie

O.jest świetnym dzieckiem rozgarniętym, pomysłowym z ogromną wyobraźnią, wesołym chłopcem, zna wszytskie literki ; świetnie liczy przepięknie lepi z plasteliny i w ogóle dla mnie jest naj 🙂

… co sądzicie… powinnam go nauczyć czytać, jemu póki co brak tej umiejętności w ogóle nie przeszkadza, ale czy nie będzie odbiegał od dzieci w pierwszej klasie, skoro tyle ludzi w około ma ciśnienie aby 6-latek czytał … ale wydaje mi się , że własnie po co idzie do szkoły aby się tego nauczyć

doradźcie …

asik

Luz
    Moja niedługo sześciolatka też nie czyta
    i nie mam parcia na to, żeby musiała czytać
    Nie porównuję jej do innych, każde dziecko rozwija się swoim tempem
    Pójdzie do szkoły to sie nauczy 🙂

aborka

Zamieszczone przez Ewelkaxy
    Witajcie

Mam problem … choć w sumie nie wiem czy to problem. Otóż mój Synek 6 lat nie czyta … i nie byłoby w tym nic dziwinego (przynajmniej dla mnie) gdyby nie … no właśnie … znajomi, koleżanki … ludzie

O.jest świetnym dzieckiem rozgarniętym, pomysłowym z ogromną wyobraźnią, wesołym chłopcem, zna wszytskie literki ; świetnie liczy przepięknie lepi z plasteliny i w ogóle dla mnie jest naj 🙂

… co sądzicie… powinnam go nauczyć czytać, jemu póki co brak tej umiejętności w ogóle nie przeszkadza, ale czy nie będzie odbiegał od dzieci w pierwszej klasie, skoro tyle ludzi w około ma ciśnienie aby 6-latek czytał … ale wydaje mi się , że własnie po co idzie do szkoły aby się tego nauczyć

doradźcie …

no co ty, wyluzuj. co za róznica kiedy zacznie czytać? W wieku lat 8 wszystkie dzici bedą czytac tak samo i te co zaczeły w wieku lat 5 i te co sie w szkole nauczyły. W pierwszej klasie dzieci sie uczą literek

kas

Zamieszczone przez Ewelkaxy
    Witajcie

doradźcie …

Obecnie nauka czytania jest w pierwszej klasie i faktycznie niewiele dzieci umiało czytać we wrześniu. Zakładam, że dostaniesz diagnozę z informacja o gotowości szkolnej, ale na mój gust w tej chwili nie ma problemu :).
    Poza tym do pójścia do pierwszej klasy jeszcze prawie rok :).

jaewa

Mój ma 5 lat i 7 miesięcy
    wcale nie mam ciśnienie, żeby w ieku 6 lat czytał. Fakt, wykazuje zainteresowanie literkami, nieźle mu idzie, ale ja czasem go powstrzymuję nawet, bo chce pisać zbyt trudne rzeczy. Nie przejmuj się, nasze dzieci jeszcze mają sporo czasu 🙂

hoholeczka

Moja córcia ma 6 lat i posłałam ją wcześniej do szkoły…. własnie jest w pierwszej klasie… i dopiero tam się uczy a i to bardzo powoli … Jej wychowawczyni mówiła mi że generalnie wg nowej podstawy programowej dopiero od dzieci w 2 klasie wymagać się będzie czytania płynnego …. tak że w pierwszej klasie przy końcu dzieci mają znać literki ..a w drugiej uczyć się płynności … tak że jeśli poślesz dziecię swoje w wieku lat 7 do szkoły to jeszcze zdąży się nauczyć .. i nie ma sensu nawet uczyć wcześniej…. bo dzieci w klasie mojej córki które już śmigają z czytaniem to na lekcjach się nudzą więc gadają, rozrabiają i ogólnie przeszkadzają. Moim zdaniem dzieci uczyć się mają w szkole a w domu szlifować…to czego tam się nauczyły. Tak że luz….. masz czas.

kata

Zamieszczone przez Asik.
    Luz

o i tu się podpiszę, mój ma dokładnie 6.5 roku, zna i czyta pojedyncze literki uczą się ich w zerówce, czasem skleci z nich wyraz, i tyle i ja z tym nie mam problemu a ludzie co pomyślą to mnie nie interesuje

Anonim

U nas w zerówce są dzieci, które czytają. Moja czyta. Pani dostosowała się poziomem do tych lepszych uczniów a reszta jest w tyle. Rodzice narzekają. Moja już się lekko znudziła, bo właściwie to samo przerabiała już w przedszkolu, zadania są łatwe. U nas jakoś kładą nacisk na nauke czytania, pisanie. Jak Liwia raz nie chciała czytać na głos, to pani ze mną rozmawiała, żeby poćwiczyć z nią w domu i na drugi dzień pytała. Więc presja jest.

natinka

Zamieszczone przez Asik.
    Luz

zgadzam się luz i to totalny 🙂
    nie ma się co martwic …

natinka

Zamieszczone przez Kata
    o i tu się podpiszę, mój ma dokładnie 6.5 roku, zna i czyta pojedyncze literki uczą się ich w zerówce, czasem skleci z nich wyraz, i tyle i ja z tym nie mam problemu a ludzie co pomyślą to mnie nie interesuje

Kata ale Dorianek się zmienił widze w awartku 🙂
    Pozdrowienia dla was 🙂

kata

Zamieszczone przez Natinka
    Kata ale Dorianek się zmienił widze w awartku 🙂
    Pozdrowienia dla was 🙂

ano, wyrosło mu się trochę 😉

pozdrawiamy i my was 🙂

aborka

Zamieszczone przez scarlet
    U nas w zerówce są dzieci, które czytają. Moja czyta. Pani dostosowała się poziomem do tych lepszych uczniów a reszta jest w tyle. Rodzice narzekają. Moja już się lekko znudziła, bo właściwie to samo przerabiała już w przedszkolu, zadania są łatwe. U nas jakoś kładą nacisk na nauke czytania, pisanie. Jak Liwia raz nie chciała czytać na głos, to pani ze mną rozmawiała, żeby poćwiczyć z nią w domu i na drugi dzień pytała. Więc presja jest.

to sie dopiero wynudzi w pierwszej klasie…. no chyab ze to prywatna szkoła bedzie

pasiasta

Heh:Boje się:
    Moja ponad 6-o latka nie czyta, literki ją nie interesują, chciała bym ją trochę poduczyć – ale ZERO u mnie zdolności pedagogicznych, więc nic z tego.
    W zerówce w przedszkolu ma kolegę, który pięknie czyta:Hyhy:

asik

Zamieszczone przez scarlet

Imo raczej dość dziwne podejscie,
    tym bardziej, że w pierszej klasie dopiero się rozpoczyna naukę literek i czytania,
    więc panie raczej spokojnie idą z programem, równając do „słabszych”
    tym bardziej nie ma co szaleć w tym temacie w zerówce

jane

Moja najstarsza tez nie czytala. A przynajmniej nie tak, jak zdaniem otoczenia powinna. Nie interesowalo jej to. Za to teraz czyta swietnie: i po polsku i po bulgarsku (w cyrylicy). Zaskoczyla w momencie. Tak ze niczym sie nie martw i ludzi nie sluchaj. Mi tez gitare zawracaly rozmaite pociotki, ze z 5-letnim dzieckiem nie pracuje nad literkami…

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 33)

Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close