6-latek w I klsie?

Nie wiem, czy słyszałyście o propozycji obowiązku przedszkolnego dla 5 latków. Czyli jak dobrze zrozumiałam dzieci 6 letnie pójdą już do i klasy. Podobno nasze polskie dzieci w porównaniu z ” unijnymi” są daleko w “tyle” Oburzające, co o tym sądzicie?

Adriana z Juleczką (21.08.2001)

17 odpowiedzi na pytanie: 6-latek w I klsie?

  1. Re: 6-latek w I klsie?

    Może to nie byłby wcale taki głupi pomysł, tyle, że nie chcę żeby rewolucja zaczęła się od rocznika 2002 (tak, jak zapowiadają), czyli od mojego synka, który i tak jest z końca roku, a tu wyjdzie na to, że pójdzie do szkoły z dziećmi niemal 2 lata starszymi. Poza tym, czy jest rzeczywiście tyle miejsc w szkołach żeby posłać jednoczesnie dwa roczniki? Nie wyobrażam sobie, jaka będzie potem konkurencja z dostawaniem się na studia….
    Boję się, ale mam nadzieję, że to tak szybko nie przejdzie….

    Kaśka

    Łukasz (3l.) i Karolina (9 m-cy)

    • Re: 6-latek w I klsie?

      ja poszłam do szkoły gdy miałam 6 lat. Nie miałam z tego powodu nigdy zadnych problemów czy “kompleksów” 😉

      Kaśka z Natusią (3,5 roku 🙂

      • Re: 6-latek w I klsie?

        Ja też poszłam do szkoły jako 6-latka i do dziś bardzo sobię to chwalę

        Karolcia_

        • Re: 6-latek w I klsie?

          A ja poszłam mając 7 lat!! Mama miała propozycję posłania mnie wcześniej, ponieważ urodziłam sie 8 stycznia. Czy to było dobre, czy złe?? Poprostu miałam rok dłużej beztroskiego przedszkolnego życia.
          Jeżeli chodzi o Basię, to na pewno jej nie poślę. Ona jest z grudnia i w przedszkolu widać baaardzo dużą różnicę między rówieśnikami z wcześniejszych miesięcy.
          Zawsze biorę pod uwagę to, ze jak Basia się rodziła, to niektóre dzieci z jej grupy już chodziły!!!

          Anka i Basiulec z 17.12.2002

          • Re: 6-latek w I klsie?

            Co jest oburzające? To, że posyłają 6-latki do szkoły, czy to, że “nasze” dzieci są w tyle (dlaczego daleko? to tylko rok…)?
            Poza tym warto byłoby porównać nie kiedy szkołę zaczynają, tylko kiedy kończą. Bo np. na Ukrainie (nie jest w Unii!!!) medycynę kończą 21-latki i od razu mają już specjalizację – tu dopiero nasi lekarze są w tyle ;).

            Pozdrawiam,

            • Re: 6-latek w I klsie?

              Dla mnie to nie jest oburzajace. Mysle ze 5 latek powinien juz byc w przedszkolu a sama zaczelam 1 klase jak mialam 6 lat i wspominam to bardzo w porzadku.

              • Re: 6-latek w I klsie?

                Ja niestety nie pochwalam tego. Myślę ze nasze dzieci mają w szkole bardzo duże ilości materiału do przyswojenia, prawda że dziecko w wieku 5 lat ma ogromny rozwój psych- ruchowy ale no właśnie… Psycho ale także fizyczny- jak dziecko ma usiedzieć spokojnie przez 4-5 godzin, kiedy rozpiera go energia? My też w większości rozpoczynaliśmy edukacje w wieku 7 lat i nieżle na tym wyszliśmy, ja nie mam sobie nic do zarzucenia. Jeśli chodzi o porównanie naszych dzieciaczków z ” unijnymi” to wielka bzdura, może poznają szybciej podstawy, ale jeśli chodzi o dalszą edukację to pozostawia wiele to zarzucenia. Takie jest moje zdanie- jestem nauczycielem ( pracowałam w przedszkolu a teraz w liceum), ale każdy oczywiście może mieć inne. Pozdrwaiam

                Adriana z Juleczką (21.08.2001)

                • Re: 6-latek w I klsie?

                  I za to cenie to forum, ze bez napastliwosci mozemy wymieniac swoje opinie na rozne tamaty.

                  • Re: 6-latek w I klsie?

                    A ja też jestem z grudnia i w szkole raczej byłam przed rówieśnikami, niż za nimi hihi. Więcej wiary w Basiulca.

                    [i] Asia i Julia (8.08.02/3l.)

                    • Re: 6-latek w I klsie?

                      A na czym polegają te zajęcia edukacyjne? Bo jak już dziewczyny napisały, ja tez nie wyobrażam sobie takich maluchów siedzących w ławkach nawet takich 3 godzin, o których piszesz. Przecież w przedszkolach tez uczą (przynajmniej mnie uczono ) Były poczatki pisania, czytania, jakieś szlaczki i ogólnie pojęte ćwiczenie małych łapek do sprawnego pisania.

                      Pozdrawiam

                      cszynka i Ola (06.01.2003)

                      • Re: 6-latek w I klsie?

                        u nas identycznie 🙂 – ja tez jestem ze stycznia i do pierwszej klasy poszlam majac 7 lat i 8 miesiecy…bylo ok :)…Domi tez z grudnia i nie zamierzam jej do szkoly wczesniej posylac ( jeszcze jej zdazy zbrzydnac 😛 )-zreszta i tak pojdzie nie majac jeszcze 7 lat… A roznice widac w przedszkolu-masz racje.


                        Dominika 4 l.

                        • Re: 6-latek w I klsie?

                          znając nasze polskie realia to nie będzie korzystniej dla naszych dzieci i zapewne nie będzie tak zorganizowane jak u Was..brrr

                          • Re: 6-latek w I klsie?

                            nie sądzę, że nasze dzieci są w tyle za dziećmi unijnymi..

                            U nas inaczej przebiega edukacja niż w innych krajach, toteż nie wiem czy to byłoby dobre w naszych realiach.

                            Dodam jeszcze, że przeraża mnie to, iż dzieci uczą się często bezużytecznych rzeczy i że dźwigają ogromniaste plecaczki..buuuuuuu

                            • Re: 6-latek w I klsie?

                              Myśle podobnie jak Ty, przeraza mnie to że dzieci mają przeładowane tornistry( ortopedzi biją na alarm-skrzywienie kręgosłupa). Materiał nauczania w nauczaniu początkowym jest bbbb obszerny, gimnazjum podobnie a później… Biedne te dzieciaczki, jak pomyślę o przeładowanych klasach to brrrrr( 2 roczniki razem)Pozdrowionka

                              Adriana z Juleczką (21.08.2001)

                              • Poroniony pomysł

                                to rzeczywiście poroniony pomysł, jeżeli wejdzie od września to chwyci się na to mój syn, a jak mówią sondaże przeciętny tornister to 10-12kg, to za ciężko dla takiego malucha…, mój syn ma wadę wymowy i czasami nawet ja go nie rozumiem, ale robi duże postępy, i wiem że mój syn nie jest jedyny,…
                                osobiście nie wyobrażam sobie 5-latka w zerówce, to jakiś absurd ale jak już dawno zauważył Zulu Gula: “POLSKA KRAJ ABRURDóW”

                                Człowiek uśmiechnięty jest bogatszy… o uśmiech 🙂

                                • Re: Poroniony pomysł

                                  Hej hej bez nerwów pięciolatek który pójdzie obowiązkowo do przedszkola będzie miał realizowany program dla pięciolatków, a nie dla zerówki. Jeżeli sześciolatki pójdą do szkoły będą realizowały nadal program zerówki. Gdy zaczęła się obowiązkowa zerówka to dzieci nadal realizowały program zerówki a nie pierwszej klasy, chodzi o wyrównanie szans szczególnie dzieci z zaniedbanych środowisk. Np kilka lat temu ( gdy zerówka była nieobowiązkowa) do pierwszej klasy trafiały siedmiolatki płynnie czytające, lub taki które nie wiedzą co to litera. Teraz trafiają do zerówek dzieci, które nigdy nie miały kredki w ręce.

                                  • Re: Poroniony pomysł

                                    Acha jeszcze jeżeli chodzi o nauczanie polskich przedszkolaków. Programy dla wszystkich grup wiekowych są naprawdę dobrze opracowane dostosowane do możliwości dzieci, dające dużą możliwość indywidualizacji. Również nauczycielki w przedszkolu naprawdę często (oczywiście nie mogę mówić o wszystkich) są dobrze przygotowane do nauczania przez zabawę maluszków. Jednak wszystko w naszych polskich realiach rozbija się o ilość dzieci w grupie. Dopuszczalna liczba dzieci w przedszkolnej grupie to 25. Jak w takiej grupie zorganizować ciekawe, zindywidualizowane i najlepiej oparte na eksperymencie zajęcia. W okresie niżu demograficznego zamiast zmniejszać wielkość grup nasi cudowni decydenci zamykają przedszkola i szkoły

                                    Znasz odpowiedź na pytanie: 6-latek w I klsie?

                                    Dodaj komentarz

                                    Angina u dwulatka

                                    Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                    Czytaj dalej →

                                    Mozarella w ciąży

                                    Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                    Czytaj dalej →

                                    Ile kosztuje żłobek?

                                    Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                    Czytaj dalej →

                                    Dziewczyny po cc – dreny

                                    Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                    Czytaj dalej →

                                    Meskie imie miedzynarodowe.

                                    Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                    Czytaj dalej →

                                    Wielotorbielowatość nerek

                                    W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                    Czytaj dalej →

                                    Ruchome kolano

                                    Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                    Czytaj dalej →
                                    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                    Logo
                                    Enable registration in settings - general