6 latki do szkół w 2014…… ciekawostka :(

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 164)
 • Autor
  Wpisy
 • #110888

  gosik

  to się załapie moje najmłodsze dziecko
  😡

  #4955659

  Anonim

  Zamieszczone przez Ruda@

  Idiotyzm z tym “przygotowaniem szkol”…..

  “MEN postanowił więc, że należy przesunąć obowiązkowe posłanie sześciolatków do szkół na 2014 rok, by dać czas gminom na przygotowanie placówek. Data nie została wybrana przypadkowo, bo w tym też roku kończy się rządowy program dofinansowania budowy placów zabaw i wyposażenia kącików rekreacyjnych dla sześciolatków ? “Radosna szkoła”.”

  Bo to wcale nie chodzi o kolorowe dywaniki, kąciki zabaw itp…zresztą:

  A wszystkie sześciolatki ktore są obecnie w szkole jak zwykle zostaną przez system wyruch….
  Chora norma.  #4955660

  mama-i-jas

  Tak to już będzie że komuś ta data podpasuje innym nie. Ja sie cieszę bo młody za rok jako 6 latek musiałby iść a tak nie pójdzie a młoda powinna w 2016 wiec ten bałagan powinien akurat przez dwa lata jakoś minąć. Choć biorąc pod uwagę fakt że bez kryzysu szkół nie udało się przygotować to nie wierzę aby teraz w kryzysie to zrobiono, więc kto wie czy za dwa lata ten obowiązek znowu nie będzie odroczony.
  Trudno złapać zdrowe podejście do tego tematu choć ja generalnie zaczynam wierzyć że ta cała reforma jest do d.. i na szczęście nawet nie nastawiałam młodego że do szkoły w przyszłym roku pójdzie. Ale wiele osób z mojego otoczenia puściło swoje 6-latki w tym roku tylko w obawie o tłok w 2012 a teraz są łagodnie mówiąc wk.. i nie dziwię im się.

  #4955661

  awkaminska

  czyli to już postanowione czy ciągle projekty???

  dla mnie to jeszcze większy burdel będzie…. kręcą kręcą i mieszają

  rocznik 2007 będzie miał jako ostatni wybór więc powinnam się cieszyć…. i co się będzie działo??? czy w 2013 pójdzie dużo 7-latków z 2006 i częć 6-latków z 2007….. i czy w 2014 będzie kumulacja rocznika 2007 i 2008??? czeka mnie analizowanie tego co się będzie działo… na szczeście Dagna z lutego więc idąc do szkoły wcześniej nie tarci roku dzieciństwa…

  #4955662

  mama-i-jas

  Przekopiowane ze strony MEN

  Jeszcze przez dwa lata sześciolatki w pierwszej klasie zgodnie z wolą rodziców – projekt nowelizacji ustawy do konsultacji
  Dodany: 24 listopada 2011, uaktualniony: 24 listopada 2011

  Od września naukę w klasach pierwszych szkół podstawowych rozpoczęło około 20% wszystkich dzieci sześcioletnich. W obecnym roku szkolnym sześciolatki uczęszczają do blisko 90% szkół podstawowych lub oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w szkołach. Niektóre szkoły potrzebują jednak więcej czasu na włączenie się w realizację tej części reformy systemu oświaty.

  Aby umożliwić samorządom odpowiednie przygotowanie wszystkich szkół, biorąc jednocześnie pod uwagę oczekiwania rodziców i chcąc zapewnić jak najszerszy udział dzieci pięcioletnich w wychowaniu przedszkolnym, Minister Edukacji Narodowej przekazuje do konsultacji społecznych projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty zakładający:

  1. Przedłużenie o dwa lata okresu, w którym rodzice podejmują decyzję o rozpoczęciu przez dziecko sześcioletnie edukacji szkolnej. Oznacza to, że o rozpoczęciu nauki w szkole dzieci urodzonych w latach 2006 i 2007 nadal decydować będą rodzice,

  2. Objęcie obowiązkiem szkolnym wszystkich dzieci sześcioletnich od 1 września 2014 roku. Oznacza to, że dzieci urodzone w 2008 roku i w latach kolejnych będą rozpoczynały naukę w szkole w wieku sześciu lat.

  Dzieci pięcioletnie nadal będą objęte obowiązkiem uczestnictwa w wychowaniu przedszkolnym.

  Dzieci urodzone w latach 2006 i 2007, które – zgodnie z decyzją rodziców – nie rozpoczną nauki w szkole w wieku sześciu lat, będą nadal uczęszczać do przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych w szkołach.

  Dla tych dzieci nauczyciele wymienionych placówek opracują program, rozszerzający zdobytą wcześniej wiedzę i umiejętności, który będzie uwzględniał ich potrzeby rozwojowe.

  W podjęciu decyzji o zapisaniu sześciolatka do klasy pierwszej rodzicom pomoże informacja o poziomie przygotowania dziecka do edukacji szkolnej, przygotowana przez nauczyciela w przedszkolu.

  Wydłużenie do 2014 roku terminu wprowadzenia obowiązku nauki dla sześciolatków umożliwi samorządom skorzystanie m.in. ze środków przeznaczonych na realizację rządowego programu ?Radosna szkoła”.

  Cywilizacyjna zmiana, jaką jest jak najwcześniejsze objęcie dzieci zorganizowaną edukacją, zapewnia im szybszy rozwój, wcześniejsze odkrywanie ich talentów i korygowanie ewentualnych deficytów. Chcemy, aby pod tym względem polskie dzieci miały warunki porównywalne z ich europejskimi rówieśnikami. W większości krajów europejskich naukę podejmują dzieci sześcioletnie i młodsze np. od 4. roku życia w Irlandii Północnej i Luksemburgu; od 5. roku życia w Anglii, Holandii, na Łotwie, w Szkocji, Walii i na Węgrzech; od 6. roku życia w Austrii, Belgii, Czechach, Francji, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, na Litwie, w Niemczech, Norwegii, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii i we Włoszech.

  #4955663

  rena12

  ale moja Olka z grudnia 2008 czyli jakby połączyć 2007 i 2008 to ma dwa lata do tyłu :Boje się:  #4955664

  bep

  Zamieszczone przez Ruda@

  to się załapie moje najmłodsze dziecko
  😡

  Ty nie strasz – bo mój też z 2008… :Foch:

  #4955665

  asik

  Imo bez sensu, skoro wprowadzona została reforma to się jej trzymajmy,
  idźmy zgodnie z pierwotnym planem
  a nie co chwilę wprowadzane są jakieś zmiany, odroczenia, itp. itd.
  To spowoduje tylko większy bałagan i zamieszanie

  #4955666

  gobin

  Zamieszczone przez Asik.
  Imo bez sensu, skoro wprowadzona została reforma to się jej trzymajmy,
  idźmy zgodnie z pierwotnym planem
  a nie co chwilę wprowadzane są jakieś zmiany, odroczenia, itp. itd.
  To spowoduje tylko większy bałagan i zamieszanie

  dokładnie mój jest 2007 i chciałam go posłać jako 5 latka do zerówki szkolnej, będzie z 6 latkami zatem w tejże zerówce a do pierwszej klasy będą szły 6 i 7 latki zatem? Porażka :Hmmm…:

  #4955667

  gosik

  najbardziej mnie przeraża ten wyż
  gdyby teraz poszły połączone roczniki, byłoby ok 660tys dzieci w 1 klasach
  jak pójdzie rocznik 2008 będzie ich ok 800tys :Boje się:

  nie wiem co z tym wszystkim ma wspólnego projekt ,,radosna szkola”
  jest w naszej szkole – owszem – nowy plac zabaw
  i tam pomieszczą te nadwyżki?
  przecież mury szkolne się nie rozciągną. Sal nowych nie pobudują

  Wrócą czasy, kiedy było po 40 dzieci w 1 klasie ……..  #4955668

  tysia

  Zamieszczone przez gobin
  dokładnie mój jest 2007 i chciałam go posłać jako 5 latka do zerówki szkolnej, będzie z 6 latkami zatem w tejże zerówce a do pierwszej klasy będą szły 6 i 7 latki zatem? Porażka :Hmmm…:

  czyli dokladnie tak jak bylo w tym roku szkolnym :Niepewny:

  a mi sie wydaje, ze problem jest w “wolnym wyborze rodzicow”, poczatkowo reforma miala byc stopniowa ale nie na zasadzie dobrowolnosci tylko na zasadzie podzialu wiekowego – zeby nie bylo sytuacji ze w jednej klasie sa dzieci z 2-letnia roznica wieku i jesli nie wprowadza teraz tego stopniowania to faktycznie rok 2014 bedzie wygladal tragicznie pod wzgledem ilosci dzieci w klasach pierwszych :Boje się:

  #4955669

  anecia

  Tak się cieszyłam, że Ula (2005) nie będzie musiała iść do szkoły z rocznikiem 2006 a tu bach, moje młodsze 2008 będzie chyba chodziło do szkoły na 3 zmiany :Strach:  #4955670

  figa

  Zamieszczone przez Ruda@

  to się załapie moje najmłodsze dziecko
  😡

  Moim skromnym zdaniem ta reforma będzie odwlekana jeszcze kilka razy
  aż ominie pik demograficzny.

  #4955671

  anecia

  Lejesz miód na moje serce.

  #4955672

  awkaminska

  Zamieszczone przez Mama i Jaś
  Przekopiowane ze strony MEN

  Jeszcze przez dwa lata sześciolatki w pierwszej klasie zgodnie z wolą rodziców – projekt nowelizacji ustawy do konsultacji

  czyli ciągle jest to projekt do do konsultacji…

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 164)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close